Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Kirk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe maj 27, 2005 5:45 am

Avtohiše z 10% pologom v Ljubljani?

Napisal/-a Kirk Sr jun 15, 2005 2:15 am

Pozdravljeni. Na leasing ali položnice bom verjetno vzel avto do nekje cca. 3 MIO sit. Na hitro sem malo preletel oglase po netu in nekako imajo vsi pogoj 20% ali 30% polog. Pri avtu za cca. 3 MIO SIT pa to pomeni 600 do 900 tisoč gotovine + stroški. Ker pa si toliko gotovine trenutno ne morem privoščit, bi prosil za kakšno informacijo, če slučajno kdo ve za kakšno avtohišo, ki ima na nova ali rabljena vozila 10% polog. Nekako bi bil pogoj samo to, ostale stvari niso pomembne. Pa vesel bi bil, čeje avtohiša v Ljubljani ali okolici. Hvala za morebitne informacije. Lp.
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ Sr jun 15, 2005 8:44 am

daj mi nekaj razloži.

kaj so te položnioce o katerih vsi govorite ?

kolega mi namreč pribija da je vzel megana (900k) na položnice pa plačuje na mesec 25k avto pa je že registriran na njega in je v prometni napisan kot lastnik.

kaj je to, neka nova vrsta leasinga al... ?
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
killah bee
Smrtonosni čebelj
 
Prispevkov: 4321
Pridružen: Pe jan 16, 2004 2:47 pm
Kraj: RS

Napisal/-a killah bee Sr jun 15, 2005 8:51 am

To na položnice je tko kot na kredit oz trajnik,tako se izogneš stroškom in zavarovanjem in odobritvijo kredita,plus to ,da banke nerade oz. ne dajejo kreditov nezaposlenim osebam,moraš biti redno zaposlen,no po nekaterih poteh se da tud kredit dobit,sam ne velik,na položnice pa prodajalci lažje prodajo avto nekomu ki pač ne more dvignit kredita ali noče kupit preko leasinga,kako varovalko pa imajo,se mi ne sanja,če jo sploh imajo :roll:
Slika
 
Uporabniški avatar
Tomaz40
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1690
Pridružen: Sr maj 14, 2003 7:30 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Tomaz40 Sr jun 15, 2005 9:08 am

Seveda je. Avtomotiv center rabljenih vozil na Tržaški.

Mi smo pred 2 dnevoma kupil avto, pa smo plačal celo MANJ kot 10% pologa.
Če bi hitrost ubijala, bi bili vsi dirkači že zdavnaj mrtvi.
 
HUM_997S
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 51
Pridružen: So jun 11, 2005 12:32 pm

Avtohiše z 10% pologom v Ljubljani?

Napisal/-a HUM_997S Sr jun 15, 2005 12:19 pm

mene pa zanima kje na trzaski je ta firma avtomotiv,a ima kaksno spletno stran ali pa na avto.netu ali pa ce kaksn mogoce pozna njihovo ponudbo
 
Ares
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: Če maj 12, 2005 10:28 am

Napisal/-a Ares Sr jun 15, 2005 12:32 pm

Zanimiva pot.

Prvo veš da boš vzel avto za 3 milijone pa na puf...pol boš šele razmišljal kak avto sploh rabiš...

Hmm jaz sem mislu da gre zmer ravno obratno..

Nisem tud nikol razumel da vzameš avto na puf.. pa saj je sam pleh.. ok razumem da nepremičnino.. ampak ok pustmo to slovensko fenomen zgodico za drugič :-P .
 
Uporabniški avatar
RoZleht
Novinec
 
Prispevkov: 220
Pridružen: To okt 19, 2004 9:28 am
Kraj: Lj

Napisal/-a RoZleht Sr jun 15, 2005 12:39 pm

avto motiv, trzaska 133, tel.: 01/2445858 ... lp
 
Uporabniški avatar
RoZleht
Novinec
 
Prispevkov: 220
Pridružen: To okt 19, 2004 9:28 am
Kraj: Lj

Napisal/-a RoZleht Sr jun 15, 2005 12:40 pm

drugac pa navodila ... napises www.najdi.si, v polje za iskanje napises avto motiv, in dobis prvi zadetek ... bo slo? ce pa ne gre pa tuki klikn http://www.avto-motiv.si/
 
Uporabniški avatar
Neon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 721
Pridružen: Ne feb 16, 2003 11:13 pm
Kraj: Krško

Napisal/-a Neon Sr jun 15, 2005 12:42 pm

Ares je napisal/-a:Zanimiva pot.

Prvo veš da boš vzel avto za 3 milijone pa na puf...pol boš šele razmišljal kak avto sploh rabiš...

Hmm jaz sem mislu da gre zmer ravno obratno..

Nisem tud nikol razumel da vzameš avto na puf.. pa saj je sam pleh.. ok razumem da nepremičnino.. ampak ok pustmo to slovensko fenomen zgodico za drugič :-P .


Enako, OK neki je da vzameš puf in končaš hišo ali stanovanje, ne pa za pleh :jao:
Lambo door sistemi
Slika

Today Tomorrow Toyota
 
Kirk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe maj 27, 2005 5:45 am

Napisal/-a Kirk Sr jun 15, 2005 1:44 pm

Tomaz40, tebi najprej hvala, si mi zelo pomagal. Sem se že oglasil tja in vrgel na oko enega bimerja, ki mislim da bo kar moj.

Glede tistega, o pufu, plehu itd...

Prav. Imam okoli 200 tisoč plače, ker prihrankov nimam, bom kljub solidni plači hodil peš, ker avta pač na puf ne vzamemo. In ker bom imel solidno plačo še naprej, bom pač šparal tri ali štiri leta in potem kupil avto na keš. Do takrat bomo pa uporabljali trole, taksije, avtobuse in vlakece. Ja, ni blema, vi kar dajte, jaz pa ne bom... Jaz vem, zakaj zaslužim 200 jurjev in vsaj vem kam bom del tega mesečno dal. Za trole in taksije sigurno ne, raje za avto, da bom komot in da bom lahko kam šel ko bo meni pasalo. Thnx.
 
Uporabniški avatar
Tomaz40
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1690
Pridružen: Sr maj 14, 2003 7:30 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Tomaz40 Sr jun 15, 2005 1:52 pm

Ares je napisal/-a:Nisem tud nikol razumel da vzameš avto na puf.. pa saj je sam pleh.. ok razumem da nepremičnino.. ampak ok pustmo to slovensko fenomen zgodico za drugič :-P .


Mal poglej iz druge strani. Mogoče ga nujno rabi za vožnjo v službo, ki jo je dobil takoj po koncu faxa, ko nima nič denarja. Mogoče so stroški vzdrževanja stareda avtomobila enaki kot plačevanja kredita za nakup novega avtomobila. Mogoče je tko kot moj foter pred kakimi 15 leti, ko je znorel in prodal popolnoma dober avto, ker ni imel klime, ter kupil takega s klimo (če takrat nimaš keša ga pač kupiš na kredit).

Kirk je napisal/-a:Tomaz40, tebi najprej hvala, si mi zelo pomagal. Sem se že oglasil tja in vrgel na oko enega bimerja, ki mislim da bo kar moj.


Veliko srečnih kilometrov, pa pusti srebrnega E46 318d Touring pri miru. Je že zaaran!!! :twisted: :twisted:
Če bi hitrost ubijala, bi bili vsi dirkači že zdavnaj mrtvi.
 
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 710
Pridružen: Pe feb 25, 2005 9:39 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a _BiStRi_ Sr jun 15, 2005 1:56 pm

Kirk je napisal/-a:Glede tistega, o pufu, plehu itd...

Prav. Imam okoli 200 tisoč plače, ker prihrankov nimam, bom kljub solidni plači hodil peš, ker avta pač na puf ne vzamemo. In ker bom imel solidno plačo še naprej, bom pač šparal tri ali štiri leta in potem kupil avto na keš. Do takrat bomo pa uporabljali trole, taksije, avtobuse in vlakece. Ja, ni blema, vi kar dajte, jaz pa ne bom... Jaz vem, zakaj zaslužim 200 jurjev in vsaj vem kam bom del tega mesečno dal. Za trole in taksije sigurno ne, raje za avto, da bom komot in da bom lahko kam šel ko bo meni pasalo. Thnx.



Sigurno bolje, kot pa kupit staro kripo, ki te bo koštala posledično veliko denarja, kjer boš menjal eno stvar za drugo...če dodamo še to, da je škoda živcev...izguba časa itd

Sam lohka ti rečem, da pametno razmišlaš...učasih se to ni dalo, pa smo kripe vozili...pa non stop od mehankarja do mehankarja hodili...

Sam kupi si avto, ki ti ne bo preveč mesečnega dohodka požrl ;)

L.p. Bistri...
555
 
Ares
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: Če maj 12, 2005 10:28 am

Napisal/-a Ares Sr jun 15, 2005 2:35 pm

Ma daj za 1.000.000 sit dobiš že kakega čist fajn tm 5 let starega, s climo, abs, airbagi.. tko da vse tole kr govorite je sam pesek v oči.

Saj veste kako je v sloveniji, status je : avto , avto in še enkrat avto.

Je pa res vsak počne kr hoče.

Jaz vem da se ne bi zapufal za pleh , če še 1/3 ne bi mel našparane.. saj razumem da ti manjka 300k .. sam skor vsi milijoni. Pa kaj pa je 200k plače.. prdec. Sploh te dandanes..ko nobena služba ni več ziher.
 
Uporabniški avatar
killah bee
Smrtonosni čebelj
 
Prispevkov: 4321
Pridružen: Pe jan 16, 2004 2:47 pm
Kraj: RS

Napisal/-a killah bee Sr jun 15, 2005 2:38 pm

Ej pak ane :roll: , keri serekeši,kaj ste vsi pri 18tih našparal 3 mio,od kod,al so vam ateki dal dinarje,al ste mal ilegal sceno fural al kuko,al ste že matori čez 30 da ste našparal 3mio za nakup avta,yea right,jest sem pa Tom Cruise :)

Nej en pove kako z 200k našparat u letu dni 3 mio,plus da maš ene 60-100k stroškov zravn,tisti, ki mi pove magično formulo ,da si lahko kupim avto na keš , mu še jaz na kredo enga njemu kupim :P

Mal blodm,sam neki resnice je ,da si avta brez krede ali leasinga ne moreš kupit ;)

LP Killah bee
Slika
 
Uporabniški avatar
Zzooommm
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 627
Pridružen: Ne feb 27, 2005 10:38 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a Zzooommm Sr jun 15, 2005 3:17 pm

Ares je napisal/-a:Ma daj za 1.000.000 sit dobiš že kakega čist fajn tm 5 let starega, s climo, abs, airbagi.. tko da vse tole kr govorite je sam pesek v oči.

Saj veste kako je v sloveniji, status je : avto , avto in še enkrat avto.

Je pa res vsak počne kr hoče.

Jaz vem da se ne bi zapufal za pleh , če še 1/3 ne bi mel našparane.. saj razumem da ti manjka 300k .. sam skor vsi milijoni. Pa kaj pa je 200k plače.. prdec. Sploh te dandanes..ko nobena služba ni več ziher.


Ja no sej... Vsak ma pač drugačno razmišljanje, jst recimo nikoli nebi kupil avta s tako malo pologa, ker nikoli ne veš kaj bo... Lahko se ti pri službi kaj zatakne, lahko se pojavijo čist nepričakovani novi stroški, itn.
Drugač pa se strinjam, da maš med 1.000.000 SIT in 1.500.000 SIT že zlo lepo izbiro. Lih včeri sm vidu eno octavio 2.0 od 1. lastnika, 5 let stara, polna oprema za 1.600.000 SIT informativna cena... kakšen manjši avto dobiš velik cnej z veliko opreme.
Zadnjič spremenil Zzooommm, dne Sr jun 15, 2005 3:21 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Shebo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1740
Pridružen: Sr apr 27, 2005 4:23 pm
Kraj: Nuclear City

Napisal/-a Shebo Sr jun 15, 2005 3:19 pm

Ja pa se izide. Če misl vzet kredita za 2,7 mio pa če mu trgajo 1/3 plače ga lahk odplača v približno 4 letih.
THE GOLDEN YEARS have come at last - I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
 
Kirk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe maj 27, 2005 5:45 am

Napisal/-a Kirk Sr jun 15, 2005 3:21 pm

Res je, tudi jaz se strinjam z nekaterimi zgoraj. Ne vem, kako za boga pa naj si potem kupim avto? Prihrankov nimam, ker tudi nisem tako star, da bi bil že deset let v službi, v primeru da varčujem in vsak mesec dam od plače nekaj stran, da bo nekoč za avto, je pa skoraj isto če ga vzamem zdaj, pa prav tako vsak mesec dam tisti denar vstran. Res je, da ga pač preplačam, ga imam pa zato že sedaj in ne čez nekaj let. To pa pri meni največ šteje. In če bi vsi kupovali avte na gotovino, bi po mojem 80% nas "navadnih" smrtnikov vozilo avte za majhen denar. Če pa pogledamo konkretno moj primer. Po zadnji plačilni listi sem zaslužil 247 tisoč slovenskih tolarjev. Od tega gre nekaj za stanovanje, ga plačujeva s punco skupaj, pa stroški in levo, pa tudi desno. Jaz pa bi kak vikend rad tudi kam šel, na morje, na sonce, ne pa da bom doma sedel in gledal, ako mi bo kupček denarja kaj zrastel. In če jaz vidim, da sedaj lahko dam, recimo 50 tisočakov mesečno za avto, ne vem zakaj ne bi. Skoraj je isto, ako jih dam pa recimo 40 v šparovček, da avto nekoč moj. Ne vem, poznam kar nekaj ljudi, ki so, lahko rečemo, pošteno bogati, med njimi je tudi moj stric iz Švice, pa če prav pomislim, tisti mercedesi in beemweji za 70 in nekaj tisoč evrov niso bili kupljeni na gotovino, pri večini ne. Pač, moje mnenje je takšno, če sedaj dosti delam, da dobim teh 250 tisočakov, pač ne bom na vročini čakal trolo, preklinjal ko bo dež, trole pa nikjer, ali pa ko bi šel na morje, pa nimam avta. Raje si ga kupim sedaj, pač malo boljšega, pa bom z veseljem še naprej hodil v službo vsako jutro, ko se bom vsedel v avto. In da so tako imenovani "pufi" tak bav bav, pa tudi ni res...

Aja, pa še nekaj :) Izide se v vsakem primeru, če tudi ne bi imel 250 tisočakov plače. Gospod so mi zatrdili, da tista klasika o 1/3 plače tu ne bo pomembna. Teoretično bi potem lahko torej imel 100 tisoč plače in 70 tisoč obrok za avto. Ali je to v vseh primerih ne vem, v mojem je rekel da to ne bo igralo vloge...
 
Uporabniški avatar
Zzooommm
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 627
Pridružen: Ne feb 27, 2005 10:38 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a Zzooommm Sr jun 15, 2005 3:26 pm

Sej se nima smisla kregat, pač odloču si se, da boš dal 3mSIT za avto, za moje pojme je to pri takih prihodkih brezveze, ampak to je tvoja odločitev. Tko da predlagam, da se vrnemo na prvotno temo.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 73 gostov