Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
Sierrator
Novinec
 
Prispevkov: 467
Pridružen: To avg 20, 2002 11:03 am
Kraj: Vipava

Napisal/-a Sierrator Če jul 27, 2006 12:29 am

Imel sem Mondeota Turnier 2.0i Ghia, letnik 1999.
Res ni bil diesel, po kakršnem ti sprašuješ, vendar ti pa lahko povem, da je bil to, za razliko od prejšnjih, prvi avto, ki se mi sploh ni kvaril. Samo en rele se mi je enkrat scvrl pa mehanizem leve ključavnice sem zamenjal v skoraj treh letih. Kupil sem ga rabljenega s 110000 km, leta 2003 in prodal s 170000 km maja letos. Torej sem jih naredil 60000.
Rjavenje se je pokazalo samo na zadnjih prtljažnih vratih: pri okvirčku tablice in NIKJER drugje.
Kupil sem ga po ugodni ceni in prodal po smešni (800000 SIT). Tako pač je. Ljudje se bojijo "velikih" motorjev. 1.8 litrski bi šel za boljši denar.
TD po katerem ti sprašuješ pa je že malce stara zasnova (Sierra letnik 1987; 75 KM), v primeru Mondeota jih ima pa 90 KM.
Vsekakor bi bil TDCI v novem Mondeotu precej boljša izbira, ker je to kvaliteten motor. Ampak, kot rečeno, je to že drugi Mondeo z drugo ceno.
 
izotop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Če jul 13, 2006 11:22 pm

Napisal/-a izotop Če jul 27, 2006 4:18 pm

SkIDiver je napisal/-a:
čare je napisal/-a:NM h FORD SERVIS KREVS


Ta ni vreden, da bi plunu nanj! Dobr servis maš v Lescah Frlica, Črnomelj Stepan in Kavčič v Slovenjskih konjicah. Prva dva poznam osebno in vem, da si zaslužta vse pohvale.


hmm, dej povej mi kaj več izkušenj glede stepana, ker mi je skoraj sosed dol v črnomlju, pa ne bi glih pohvalu njihovih ličarskih storitev, za servisiranje pa ne vem točno, ampak mi tudi ne zgledajo ne vem kaj, lahko pa da se motim.
sprašujem zato, ker bom pač rabi en dobr ford servis zdej, odkar mam focusa.
 
SkIDiver
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Če mar 24, 2005 7:05 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a SkIDiver Če jul 27, 2006 10:36 pm

Stepan: Janita mlajšega poznam osebno. Kar se tiče servisiranja in mehanike je res majstr. Sicr nisem še pri njem servisiral ampak mislim, da bom, ker mi je precej bližje. Drugače sem vozil k Frlicu v Lesce in to iz Novega mesta. Ampak me je Jani kar prepričal, ker je človek res z dušo pr fordih in takemu jz avto zaupam. Po moji oceni so vredni zaupanja sam je stvar, ker pač ne izvaja servisa osebno on ampak mehanik. Po moje tud ne more met slabih mehanikov, ker od takih pač ni koristi.

Glede kleparije pa ne vem. Bom povedal, ko bom dal avto rihtat in ga dobim nazaj. Treba mal znake rjavine odpravt pa eno tovarniško greško popravt pa bomo vidl kakšen bo rezultat. Je spet hec, ker njegov oče je v tem poslu že okol 30 let sam spet ne dela on kleparije ampak zaposleni. Vrjetno spet nima slabih kleparjev za to. Bomo vidl kakšen bo rezultat pa bom sporočil.

Alternativa ti je potem edino Paič v Krškem. Krevsa in onega v Trebnjem se izogibaj na daleč kolkr se le da!
Zgodbo o čaretovem mondeotu pr Krevsu pa sem tudi slišal. Kriza res kake bedarije eni počno.
 
izotop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Če jul 13, 2006 11:22 pm

Napisal/-a izotop Pe jul 28, 2006 12:12 am

jst poznam tako starega kot mladega, pa ni nič pomagalo kaj dosti. torej ne govoriš iz izkušenj, ampak iz prepričanja, kolkr vidim. sej ne rečem, čist možno, da so fajn, samo dej res prej iz lastnih izkušenj povej, ker drgač nima smisla.
tudi ko sem avto kupoval, je imal kao neko akcijo, ki je bil še vedno za skoraj 300k dražji kot enak pr summitu v ljubljani ipd.
no, sej pravim, upam da imajo kul servis, za ličanje sem ša ziher, da ne bom pr njih delal, razen če bo zadnja sila.
 
SkIDiver
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Če mar 24, 2005 7:05 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a SkIDiver Pe jul 28, 2006 8:48 am

Jah jz sem do zdej pri njih menju samo ogledalo. Do servisnega intervala še nisem prišel. Tako, da res ne govorim iz izkušenj.
Kolega je peljal tja focusa z 100KS odšla sva z 115KS. To je to kar mam jz z njimi izkušnje. Za ličarijo bom povedu, ko bo mimo. Za servis pa tud. Bomo vidl kako bo.

Če servis ne bo vredu bom pa sam doma delal servise.
 
helvis
Novinec
 
Prispevkov: 111
Pridružen: Pe jun 30, 2006 1:22 pm

Napisal/-a helvis Pe jul 28, 2006 9:02 am

fiat mareo ti ne prioporočam rajši uzemi ford mondo
 
Kosek1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne sep 02, 2012 8:02 am

Re:

Napisal/-a Kosek1 Ne jan 21, 2018 3:44 pm

čare je napisal/-a:
sneska je napisal/-a:Kaj pa Mondeo 2.0 TDCI 130 KM-je tudi ta dober (pa ne glede moči, to je jasno)?
:?
jest forda ne bi hotu novga pa če mi ga zastonj dajo ma glih brat tazga kot si zgoraj napisala pa ga je mel 1,5 meseca na 3-h servisih da so pol na koncu ugotovil da je šel sezor glavne gredi(pred tem meli podrt skoraj cel motor) pol ko je pa avto nazaj dobil pa tempomat ni delu smo se paše zaradi tega vozili cel mesec u NM h FORD SERVIS KREVS ki ni vreden pol pi..e hladne vode kot tudi večina ostalih serviserjev (črtalič,bizilj...) ne vem no jest forda ne trpim ,deli pa so razen kosov za redno vzdrževanje oz. potrošni material občutno dražji kot pri fiatu pa še kateremu drugemu



Evo, kako na servisu perejo avto. :)

http://klikaj.si/avto-moto/skrivaj-posn ... tomobilom/
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: Ford Mondeo Karavan TD

Napisal/-a Novinec1968 Ne jan 21, 2018 5:33 pm

Šokantno! Ali lahko Servis Krevs to početje komentira?
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Ford Mondeo Karavan TD

Napisal/-a format Ne jan 21, 2018 7:13 pm

Uf, res zanimivo "pranje" avtomobila. :evil:
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Ford Mondeo Karavan TD

Napisal/-a DX5050 Ne jan 21, 2018 7:44 pm

To je res sramota... Upam, da ta posnetek pride do zastopnika za Ford v Sloveniji, in da ustrezno ukrepajo...
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Ford Mondeo Karavan TD

Napisal/-a emozul Ne jan 21, 2018 8:10 pm

Samo ne vem kako je to pravno, ker na delovnem mestu kamere ne smeš imet, da bi kontroliral zaposlene.

Drugače pa sramota za servis.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Ford Mondeo Karavan TD

Napisal/-a Gricko Ne jan 21, 2018 8:28 pm

DX5050 je napisal/-a:To je res sramota... Upam, da ta posnetek pride do zastopnika za Ford v Sloveniji, in da ustrezno ukrepajo...

ja, ker generalni uvoznik je pa perla :huh:
 
Uporabniški avatar
Sharksy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: Po jan 14, 2008 6:18 pm

Re: Re:

Napisal/-a Sharksy To jan 23, 2018 2:20 pm

Kosek1 je napisal/-a:Evo, kako na servisu perejo avto. :)

http://klikaj.si/avto-moto/skrivaj-posn ... tomobilom/


Video so že odstranili ? :shock: :)
Na levi pas, do konca gas...
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Ford Mondeo Karavan TD

Napisal/-a mrtwelvetrees To jan 23, 2018 2:36 pm

je dobu grožnjo najbrž pa je zato odstranil....
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 16 gostov