Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev

Ali se alfe pogosteje kvarijo kot ostale znamke?

Da
95
42%
Ne
132
58%
 
Skupaj glasov : 227
 
Arhadzet
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Ne dec 10, 2006 12:41 pm

Alfa Romeo - dober ali slab avto?

Napisal/-a Arhadzet Ne dec 10, 2006 7:07 pm

Jaz se odločam za nakup alfice in sicer prbl. letnik 1999

Moj oči in starejši sosed me prepičujeta da naj grem stran od alfic, ker se skoz kvarijo, in je zelo velik dodatnih stroškov za servis avtomobila in nove dele.

Jaz pa mislim da to ni več tako, kajti onadva sta imela obadva alfo ko sta bila mlada, se pravi pred 20- 30imi leti. in takrat ne vem kako je bilo.
Sam pa sem mnenja da je sedaj sigurno drugače in da so alfice veliko boljši avti in ne povzročajo takih problemov. Sam poznam nekatere ljudi ki so zelo zadovoljni z alficami.

Sedaj pa bi rad dobil še vaša mnenja, izkušnje kar se tiče alfic.
 
Uporabniški avatar
Drager
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 742
Pridružen: Ne sep 12, 2004 6:24 pm

Napisal/-a Drager Ne dec 10, 2006 7:14 pm

:lol:
Ne vozi hitreje kot tvoj angel varuh lahko leti.
http://www.sina-logatec.si/
 
Uporabniški avatar
{B}3[A]S[T]!_X™
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 84
Pridružen: Sr nov 08, 2006 7:41 pm
Kraj: Grosuplje

Napisal/-a {B}3[A]S[T]!_X™ Ne dec 10, 2006 7:21 pm

ja...jaz sem mnenja, da se ne kvarijo...in da so zelo vredu. Večinoma so alfe športniki...dober motor, ponavadi namenjene dinamičnejši vožnji....seveda je pa odvisno za kakšno alfo se odločaš. In se strinjam s tabo, da se je veliko spremenilo od takrat :lol: :roll:
Slika
 
Uporabniški avatar
W|zz
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2410
Pridružen: Ne jun 06, 2004 9:19 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a W|zz Ne dec 10, 2006 7:28 pm

Brezvezna anketa. Ne mores prasat "Ali se alfe pogosteje kvarijo kot ostale znamke?". Kaksne druge znamke? So boljse znamke in so slabse znamke, s cim bos zdej tuki primerjal? Naredi anketo "Ali se alfe kvarijo bolj ali manj kot nekoč" če te ze to zanima.. tuki itak ne bo konstruktivne debate...
brezzamere
 
ocean
Novinec
 
Prispevkov: 180
Pridružen: To mar 29, 2005 9:14 pm

Napisal/-a ocean Ne dec 10, 2006 7:29 pm

mislm da se ne kvarjo nc bl k ostali avti tko da si lahk kar se tice kvalitete cist brez skrbi, res pa je da je pa od avta do avta odvisn kok se ti bo kvaru s tem mislm predvsem na vzdrzevanje prejsnih lastinkov,...
 
Uporabniški avatar
Falco'
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2188
Pridružen: Sr apr 06, 2005 10:55 am

Napisal/-a Falco' Ne dec 10, 2006 7:29 pm

alfa, fiat, lancia...tukaj ostanem brez besed. :pop:
[OO-(||||)(||||)-OO]
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash Ne dec 10, 2006 7:30 pm

Pri mojemu prijatelju so imeli že kar nekaj Alf, (2x146, 2x147 in 1x156) vendar z nobeno problemov.
 
Uporabniški avatar
alanq4
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1700
Pridružen: Pe apr 15, 2005 11:02 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a alanq4 Ne dec 10, 2006 7:32 pm

Glej bilo je že 100x napisano, vsak avto se kvari če se je slabo ravnalo z njim, res pa so ene znamke bolj nagnjene k okvaram kot druge. Lahko boš kupil alfo ki bo delala super in boš zadovoljen, po drugi strani pa lahko naletiš na zjahano in za prodajo olepšano alfico potem pa boš imel probleme in boš klel čez znamko kaka j***a so to itn....
Pravi kupec alfe se ne sprašuje a se avto kvari ali ne, alfo kupi neglede na vse in ni mu žal :D
Alfa Romeo 156 "project real GTA" in 166 2.4 jtd mau okrepljena :)
 
Uporabniški avatar
De_Tomaso
Uporabnik
 
Prispevkov: 963
Pridružen: Pe mar 12, 2004 1:02 am

Napisal/-a De_Tomaso Ne dec 10, 2006 7:57 pm

Imamo alfe skoz pri hiši in še nikoli težav. Napram S klasi so alfe pravi balzam kar se tiče vzdrževanja.


Časi pri alfi so vsekakor šli precej gor v zadnjih 20tih letih.
Vprašanje podnebnih sprememb zaradi naše potrošnje ni vprašanje stroškov, ampak vprašanje naše morale.
 
Uporabniški avatar
Sonny
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: So sep 06, 2003 8:53 pm

Napisal/-a Sonny Ne dec 10, 2006 7:58 pm

Ja, statistično gledano se bolj kvarijo. Žal smo morali to tudi osebno izkusiti, ko smo imeli 156-ko. Avto je bil super v vseh pogledih razen (ne)pokvarljivosti. Smo imeli tudi nekaj velikih napak ampak ok, to je pač recimo cena bolj zgodnjega modela, poporodne napake. Kar je bilo živcerajoče je bilo pa to, da je bilo neprestano nekaj malega narobe.
 
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 710
Pridružen: Pe feb 25, 2005 9:39 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a _BiStRi_ Ne dec 10, 2006 8:42 pm

Jst sem pa mnenja, da tukaj ne boš dobil pravih odgovorov.

Veliko je ljudi, ki slišijo marsikaj za šankom, pa kaj dodajo zraven zgodbe, ki potem kroži okoli in nakoncu dobiš iz zgodbe o pokvarjenem stikalu za dvig stekla zgodbo o vsemožnem crkovanju in crkne res vse kar se le da saj je Alfa :shock: To dejstvo je znano, tudi tistim, ki se jim niti sanja ne, kakšna je paleta motorjev, pa tudi sedeli še niso v njej :D

:roll:

Predlagam ti da obiščeš www.alfa-klub.com in si malo ogledaš forum, poskušaš videti kaj Alfa Romeo je, kaj jo tako zelo ločuje od drugih znamk(pa ne da bile druge slabe, daleč od tega)in pobrskaš za morebitnimi okvarami itd. Tam boš izvedel največ o samih motorjih, karoseriji, voznih lastnosti ipd.

Po nakupu, ko mine nekaj časa boš, ali pa ne boš videl kaj tako privlači voznike Alf, da jih kupujejo.

Nekaterim avto enostavno pomeni več

L.p. Bistri...
555
 
Uporabniški avatar
Falco'
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2188
Pridružen: Sr apr 06, 2005 10:55 am

Napisal/-a Falco' Po dec 11, 2006 1:36 pm

tako temo odpret na tem forumu je samomorilsko, saj je tukaj velika večina privržencev alfa&romeo, tako da je bil razplet že znan ob odprtju. ;)
[OO-(||||)(||||)-OO]
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Napisal/-a pinny Po dec 11, 2006 2:07 pm

ma ka boš poslušu enga pa drugega, eni to bojo vedn hvalili avto drugi pa spet zaničvali, kup tist kar je teb ušeč pa se ne oziraj na druge
nkol ne morš vedet vnaprej kak je avto dokler ga nimaš
js se neb oziru na druge kaj pravjo glede alf, js bi jo enostavn kupu ker so mi ušeč!!!
 
sviz2000
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Po dec 19, 2005 3:11 pm
Kraj: nova gorica

Napisal/-a sviz2000 Po dec 11, 2006 2:38 pm

mah, jst z bencinarko 156 1.8 sem mel ful težav ko je bla nova(letnik 1998 ), in sicer je zezala elektronika natančneje krmiljenje motorčka lopute, ki regulira dotok zraka. potem se je to umirlo, zdej ima 163.000 kilometrov, jo vozi punca, in dela v redu. ima pa eno napako, ki je nobeden ne zna rešit, in sicer da stralno zgublja moč, potem je treba menjat merilec pretoka zraka, kar pa sploh ni poceni.zdej je gor že četrti, tega sem dobil rabljenega iz italije iin zdej je že nekaj cajta mir.vmes sem menjal tudi sondo katalizatorja. ostalo kar sem menjal je še zavorni valj, tisti ki je na pedalu, enkrat zavorne ploščice komplet in enkrat še dodatno sprednje, ter roke zadnjega vzmetenja.Aja, v garanciji tudi zgornje nosilce amortizerjev spredaj, ker so obupno ropotali. pa še en problem je, po prevoženih 50.000 je začel motor ropotat kot dizel, menda se zrabijo eni obročki pri variatorju faze, ki so napolzastonj, delo pa stane eno očke iz glave :roll: ,tako da sem jih menjal na servisu na 100.000, ko se menjajio jermeni itak.
servis na 100.000 je pa itak precej drag, zaradi posebnih svečk in menjave kpl jermenja.
razen naštetega nobenih okvar, kar pa še servise delam pri majstru, ki popoldan dela zase, tudi to ni tak strošek. z tem avtom sem prefural celo evropo, nikoli me ni nikjer pustil, edino enkrat na škotskem je začela malo smrdet sklopka po zažganem, pa se je čez 50 kilometrov vse umirlo, očitno jo je prijela samo trenutna slabost.
kar mi pa gre na živce, je to, da armaturka stalno neke glasove spušča, kvaliteta usnja na volanu in še bolj na ročki od menjalnika je pa ku da bi cigani delali(no sej u bistvu jo delajo cigani), pa tudi tepih pod nogami od voznika se hitro trže.na tem področju je recimo BMW svetlobna leta spredaj
aja, pa še to sem pozabil: na 100.000 sem moral menjat tudi črpalko servovolana, ke rje spuščala.
zdej pa imam 156 2.4 jtd, in je kar se tiče motorja zakon od avta, edino kadi ku stara parna lokomotiva, pa ne vem, a je kriv petrol al nesposoben servis :roll: .med vožnjo pa škripa še bolj kot stara.je pa res da se odkupi z porabo in močjo motorja
 
Uporabniški avatar
LUCKY LUKE
Novinec
 
Prispevkov: 159
Pridružen: So feb 25, 2006 7:00 pm
Kraj: notranjska

Napisal/-a LUCKY LUKE Po dec 11, 2006 2:56 pm

vozil alfo(155 Q4), trenutno citroena, upam da še pred koncem leta pride kača nazaj k hiši :P
 
Arhadzet
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Ne dec 10, 2006 12:41 pm

Napisal/-a Arhadzet Po dec 11, 2006 7:33 pm

sviz2000 je napisal/-a:pa še en problem je, po prevoženih 50.000 je začel motor ropotat kot dizel, menda se zrabijo eni obročki pri variatorju faze, ki so napolzastonj, delo pa stane eno očke iz glave :roll: ,tako da sem jih menjal na servisu na 100.000, ko se menjajio jermeni itak.
servis na 100.000 je pa itak precej drag, zaradi posebnih svečk in menjave kpl jermenja.


In kok to prbližno stane?
 
sviz2000
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Po dec 19, 2005 3:11 pm
Kraj: nova gorica

Napisal/-a sviz2000 Po dec 11, 2006 7:47 pm

uf, to sem delal pred petimi leti, material 3500 sit, delo pa enih petdeset jurjev
 
Uporabniški avatar
Dejan1
Novinec
 
Prispevkov: 239
Pridružen: So maj 01, 2004 4:01 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Dejan1 Po dec 11, 2006 7:51 pm

velik servis te bo prišel od dobrih 100k sit do 200k sit, odvisn kje ga boš delu...na katerem servisu ali pa če boš dal nekomu ki se s tem ukvarja in šravfa doma. Ni nek velik strošek, kot se govori.
Vsak avto pa ima svoje hibe in prednosti, tako da glede na mašino in lego, se nekatere malenkosti enostavno spregledajo, ker je užitek v vožnji tega avta (vsaj zame) :-P
 
Uporabniški avatar
Vince
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 544
Pridružen: Sr okt 09, 2002 9:48 pm

Napisal/-a Vince Po dec 11, 2006 8:01 pm

Predlog...dodaj tretjo možnost v anketi "mislite, da je to butasto vprašanje", tud število anketirancev se bo sunkovito dvignilo.
Največji osebni dosežek
*********Državni prvak L klase v letu 2003********
Najvišji teamski uradni rezultat
*********165.2dB*********

Zaston se še mačka ne gon!
 
Skyline87
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 86
Pridružen: Ne dec 10, 2006 6:13 pm

Napisal/-a Skyline87 Po dec 11, 2006 9:02 pm

.........prosim samo Alfe si ne kupuj, ti bo žal verjemi mi avto vozim že 23 let Alfa je šrot mašina. Samo zaštartaj jo se ti bo zdelo, da dizla pošlušaš pa poraba goriva in olja...glava te bo bolela.Pa 1.4 motor in preko 100 konjev..navito do kraja in kar je navito tudi podvrženo popravilom.Odpri oči lep pozdrav
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 23 gostov