Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev

Ali se alfe pogosteje kvarijo kot ostale znamke?

Da
95
42%
Ne
132
58%
 
Skupaj glasov : 227
 
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: Sr feb 23, 2005 2:09 pm

Napisal/-a GEISTERFAHRER Po jan 08, 2007 12:13 pm

ghostrider je napisal/-a:
gorgo je napisal/-a:
ghostrider je napisal/-a:Če potegneš črto pod vse skupaj, se ti glede alfe naredi negativen vtis, čene zaradi drugega, zaradi naduvanih samohvalnih tepcev, ki so njihovi lastniki.


sorry za off ampak mene čisto tak zanima kaj ti voziš?


Seat leona, o katerem ne morem pisat kot nakateri tukaj v smislu vse kar je moje je super, ampak povem da je bil prejšnji 13 let star avto veliko boljši kot je ta. To pa zaradi nepreglednosti, kompliciranosti izdelave in nekvalitetne izdelave nekaterih stvari (tapete na vratih). Pri alfah pa je čudežno vse popolno. Sem vozil že prenekateri avto višjih cenovnih razredov, kot so alfe, pa pri nobenem še nisem naletel na popolnost.


Alfe pa nisi imel...
Alfa-146 BOXER, za dušo in telo!
Slika
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Alfa 159 test / najboljša vozna dinamika

Napisal/-a Tattoo- Po jan 08, 2007 2:50 pm

nai je napisal/-a:Definitivno so Alfe v zadnjih letih napredovale. JTD tehnologija in ostalo, da o voznih lastnostih ne govorimo. To zgovorno dokazuje tudi naslednji test.:::>>>>

http://www.genspot.com/ShowVideo.aspx?video_id=273

Primerjava Alfa 159, BMW 3, in nekaj nemcev. / nedvomen zmagovalec : ALFA 159

Samo, Alfisti pa ste pacienti...

Vedno, ko je govora o 'nadzemeljskih' voznih lastnostih nove Alfe 159 na vseh forumih, naprej in nazaj limate en in isti test...in seveda nikoli ne pozabite omeniti, da so ta test naredili nemci in zato pa že velja!!! :roll: Čudno, da sedaj, ko je enkrat Alfa zmagala, nihče več ne nabija, da so itak vsi nemški testi podkupljeni in da nič ne veljajo (tako kot to vedno poslušamo, kadar vam preljube Alfe pušnejo 8) )?! :roll:
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
W|zz
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2410
Pridružen: Ne jun 06, 2004 9:19 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a W|zz Po jan 08, 2007 3:17 pm

GEISTERFAHRER je napisal/-a:
ghostrider je napisal/-a:
gorgo je napisal/-a:
ghostrider je napisal/-a:Če potegneš črto pod vse skupaj, se ti glede alfe naredi negativen vtis, čene zaradi drugega, zaradi naduvanih samohvalnih tepcev, ki so njihovi lastniki.


sorry za off ampak mene čisto tak zanima kaj ti voziš?


Seat leona, o katerem ne morem pisat kot nakateri tukaj v smislu vse kar je moje je super, ampak povem da je bil prejšnji 13 let star avto veliko boljši kot je ta. To pa zaradi nepreglednosti, kompliciranosti izdelave in nekvalitetne izdelave nekaterih stvari (tapete na vratih). Pri alfah pa je čudežno vse popolno. Sem vozil že prenekateri avto višjih cenovnih razredov, kot so alfe, pa pri nobenem še nisem naletel na popolnost.


Alfe pa nisi imel...

Sej je napisal da je dobil tak vtis zaradi lastnikov, ne pa zato ker jo je imel ali pa ni imel...
 
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: Sr feb 23, 2005 2:09 pm

Napisal/-a GEISTERFAHRER To jan 09, 2007 2:34 pm

Če pa je popolna! ;) Hec..

Evo še en test Alfa Romeo 159 Vs. ostale neokretne kripe!

http://www.youtube.com/watch?v=dgTsO6fkZjo
Alfa-146 BOXER, za dušo in telo!
Slika
 
Uporabniški avatar
Falco'
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2188
Pridružen: Sr apr 06, 2005 10:55 am

Napisal/-a Falco' To jan 09, 2007 2:46 pm

ghostrider je napisal/-a:Če potegneš črto pod vse skupaj, se ti glede alfe naredi negativen vtis, čene zaradi drugega, zaradi naduvanih samohvalnih tepcev, ki so njihovi lastniki.


izjava teme. :clapclap
[OO-(||||)(||||)-OO]
 
marbu
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To jan 09, 2007 3:44 pm

Re: Alfa Romeo - dober ali slab avto?

Napisal/-a marbu Če jan 11, 2007 9:07 am

[quote="Arhadzet"]Jaz se odločam za nakup alfice in sicer prbl. letnik 1999

Moj oči in starejši sosed me prepičujeta da naj grem stran od alfic, ker se skoz kvarijo, in je zelo velik dodatnih stroškov za servis avtomobila in nove dele.

Jaz pa mislim da to ni več tako, kajti onadva sta imela obadva alfo ko sta bila mlada, se pravi pred 20- 30imi leti. in takrat ne vem kako je bilo.
Sam pa sem mnenja da je sedaj sigurno drugače in da so alfice veliko boljši avti in ne povzročajo takih problemov. Sam poznam nekatere ljudi ki so zelo zadovoljni z alficami.

Sedaj pa bi rad dobil še vaša mnenja, izkušnje kar se tiče alfic.[/quote]



Pri alfah novejše generacije gre v bistvu za Fiat mehaniko (ki je že sama po sebu OK) z raznoraznimi dodatkim, ki izboljšujejo vozne lasnosti in image. Ti tenični dodatki - beri komplikacije kot so razni variatorji, hladilniki olja, dvojne svečke ipd. - ki se radi kvarijo in so pretirano dragi, ko jih je potrebno zamenjat. Za informacijo: zadnji obisk domačega mehanika me je stal nekaj čez 1000 EUR!
Jaz že štiri leta vozim Alfo 147 1.6 120KM in jo tretiram kot carico (avto je garažiran doma in v službi, dobiva samo najboljši benzin, najboljše olje in originalne dele) a kljub temu prepogosto "pogreša mehanike" ;)
Alfa ima komaj nekaj več kot 60.000 km, a so ti prevoženi na kratkih relacijah, tako da poraba težko pade pod 10 l/100km. Pozimi pa "spije" raje malo več. Ja ni kaj - avto je težak, pa tudi TwinSpark motorji niso več ravno zadnji čudež tehnologije. Pri JTD motorjih pa ni več ne duha ne sluha od Alfe - to so čistokrvni FIAT motorji! Saj to ni nič slabega, le da takšen avtomobil ni več ALFA ampak FIALFA!

V 4 letih je bila moja Alfica velikokrat na servisu zaradi takih in drugačnih napak:

Okno pri sovoznikovih vratih se ni dvigovalo
Voznikov sedež je imel »zračnost« in se je v ovinkih in pri zaviranju premikal
Sovoznikov sedež je škripal, ko je kdo sedel na njem
Ropot v notranjih oblogah (stranskih)
Zadnja obloga blatnika pada iz mesta pri hitrostih nad 180 km/H
Občasne nepravilnosti pri delovanju računalnika, ki jih je bilo na servisu težko reproducirat in se pojavljale zgolj v vlažnih dneh:
- daljinec ne odpira vseh oken
- daljinec ne odpira prtljažnih vrat
- utripanje števca kilometrov
Polomi se vpetje varnostnega pasu na voznikovem sedežu
Akumulator izpreže (po enem letu!)
Avtoradio ne izvrže CD-ja (ga je bilo potrebno zamenjat)
Stikalo avtoradia na volanu ne deluje (ga je potrebno zamenjat)
Daljinec v kjuču se pokvari (potrebno zamenjat ključ)
Izpade kljuka predala pred sovoznikom
Ropot v armaturni plošči (pojavi se po menjavi avtoradia in stikal)
Razpade zaščita katalizatorja in izpuha (je potrebno zamenjat)
Napaka na prednjem stabilizatorju (ga je potrebno zamenjat)
Ropot loput prezračevalnega sistema
Variator začne rožljati (značilen dizel zvok - potrebno zamenjat variator)
Hladilnik olja pušča (ga je potrebno zamenjat)

Pa sigurno sem kaj še pozabil...
Zdaj pa sam presodi o južnoitalijanski kvaliteti. Alfe 147, 156 in 159 so sestavljene blizu Neapelja v Pomigliano d Arco, motorji zanje pa nedaleč stran v Pratola Serra.
Jaz svoje vseeno ne zamenjam...
 
Uporabniški avatar
flegmato
Novinec
 
Prispevkov: 127
Pridružen: So jan 29, 2005 12:24 pm

Napisal/-a flegmato Če jan 11, 2007 11:16 am

Fabrizio je napisal/-a:
ghostrider je napisal/-a:Če potegneš črto pod vse skupaj, se ti glede alfe naredi negativen vtis, čene zaradi drugega, zaradi naduvanih samohvalnih tepcev, ki so njihovi lastniki.


izjava teme. :clapclap


Najbrž najbolj debilni izjavi teme... :clapclap

Pa ne zato ker mam alfo ampak zato ker je to bedasto posploševanje in pomilovanja vreden poskus pumpanja lastnega ega.

PS: ne zagovarjam nikogar, ampak le komentiram to žalostno izjavo

Samo tema bo porušila vse rekorde :P . Mogoče bomo celo ugotovili ali je bilo prvo jajce ali pa je bla to kura :noro :vc
Slika

fajn se mamo :)!
 
Martina Navratilova
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: So nov 18, 2006 12:25 pm

Re: Alfa Romeo - dober ali slab avto?

Napisal/-a Martina Navratilova Če jan 11, 2007 11:56 am

marbu je napisal/-a:
Arhadzet je napisal/-a:Jaz se odločam za nakup alfice in sicer prbl. letnik 1999

Moj oči in starejši sosed me prepičujeta da naj grem stran od alfic, ker se skoz kvarijo, in je zelo velik dodatnih stroškov za servis avtomobila in nove dele.

Jaz pa mislim da to ni več tako, kajti onadva sta imela obadva alfo ko sta bila mlada, se pravi pred 20- 30imi leti. in takrat ne vem kako je bilo.
Sam pa sem mnenja da je sedaj sigurno drugače in da so alfice veliko boljši avti in ne povzročajo takih problemov. Sam poznam nekatere ljudi ki so zelo zadovoljni z alficami.

Sedaj pa bi rad dobil še vaša mnenja, izkušnje kar se tiče alfic.




Pri alfah novejše generacije gre v bistvu za Fiat mehaniko (ki je že sama po sebu OK) z raznoraznimi dodatkim, ki izboljšujejo vozne lasnosti in image. Ti tenični dodatki - beri komplikacije kot so razni variatorji, hladilniki olja, dvojne svečke ipd. - ki se radi kvarijo in so pretirano dragi, ko jih je potrebno zamenjat. Za informacijo: zadnji obisk domačega mehanika me je stal nekaj čez 1000 EUR!
Jaz že štiri leta vozim Alfo 147 1.6 120KM in jo tretiram kot carico (avto je garažiran doma in v službi, dobiva samo najboljši benzin, najboljše olje in originalne dele) a kljub temu prepogosto "pogreša mehanike" ;)
Alfa ima komaj nekaj več kot 60.000 km, a so ti prevoženi na kratkih relacijah, tako da poraba težko pade pod 10 l/100km. Pozimi pa "spije" raje malo več. Ja ni kaj - avto je težak, pa tudi TwinSpark motorji niso več ravno zadnji čudež tehnologije. Pri JTD motorjih pa ni več ne duha ne sluha od Alfe - to so čistokrvni FIAT motorji! Saj to ni nič slabega, le da takšen avtomobil ni več ALFA ampak FIALFA!

V 4 letih je bila moja Alfica velikokrat na servisu zaradi takih in drugačnih napak:

Okno pri sovoznikovih vratih se ni dvigovalo
Voznikov sedež je imel »zračnost« in se je v ovinkih in pri zaviranju premikal
Sovoznikov sedež je škripal, ko je kdo sedel na njem
Ropot v notranjih oblogah (stranskih)
Zadnja obloga blatnika pada iz mesta pri hitrostih nad 180 km/H
Občasne nepravilnosti pri delovanju računalnika, ki jih je bilo na servisu težko reproducirat in se pojavljale zgolj v vlažnih dneh:
- daljinec ne odpira vseh oken
- daljinec ne odpira prtljažnih vrat
- utripanje števca kilometrov
Polomi se vpetje varnostnega pasu na voznikovem sedežu
Akumulator izpreže (po enem letu!)
Avtoradio ne izvrže CD-ja (ga je bilo potrebno zamenjat)
Stikalo avtoradia na volanu ne deluje (ga je potrebno zamenjat)
Daljinec v kjuču se pokvari (potrebno zamenjat ključ)
Izpade kljuka predala pred sovoznikom
Ropot v armaturni plošči (pojavi se po menjavi avtoradia in stikal)
Razpade zaščita katalizatorja in izpuha (je potrebno zamenjat)
Napaka na prednjem stabilizatorju (ga je potrebno zamenjat)
Ropot loput prezračevalnega sistema
Variator začne rožljati (značilen dizel zvok - potrebno zamenjat variator)
Hladilnik olja pušča (ga je potrebno zamenjat)

Pa sigurno sem kaj še pozabil...
Zdaj pa sam presodi o južnoitalijanski kvaliteti. Alfe 147, 156 in 159 so sestavljene blizu Neapelja v Pomigliano d Arco, motorji zanje pa nedaleč stran v Pratola Serra.
Jaz svoje vseeno ne zamenjam...



Marbu. Zanimivo. Podobne tezave s tem motorjem pri podobnih km in podobnem vzdrezavnju pri nas. Kar se tice pa notranjsoti in kvalitete izdelave pa zgleda 147 res ni dosti pred 145. Zaskrbljujoce.


Ne zamenjas? Si rad stalno pod pritiskom nekih okvar, nekvalitete, se sprasujes o tehnicni brezhibnosti avta, nenazadnje o varnosti, rad dajes denar, zgubljas zivce in cas ipd? Jst bi naso porinil s prepada, zazgal in zakopal... To vse seveda nekje pred vrati tovarne da vidijo kaj si mislim o njih.
 
Uporabniški avatar
sport
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 652
Pridružen: Sr nov 05, 2003 11:54 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a sport Če jan 11, 2007 12:45 pm

Hm zanimivo, mam prevoženih že 210k km pa nobenih problemov.
Nevem kaj vi delate z svojimi avtomobili.
Vozi hitro in reskiraj
 
Uporabniški avatar
the_man
Novinec
 
Prispevkov: 349
Pridružen: So jun 10, 2006 4:33 pm
Kraj: all around

Napisal/-a the_man Če jan 11, 2007 1:43 pm

ne da se mi cele teme brat(sem jo ze pa sem pozabil večino vsega) zanima me samo če je avtor teme kupo alfo al ne?
drugače je pa tema res podrla rekorde.koliko kreganja zaradi ene znamke.
za prepoznavnost športnosti avtomobilske firme tekmujejo v formuli 1, rally-u, nascar,...vw pa svojim izdelkom preprosto nadane oznako GTI
 
Martina Navratilova
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: So nov 18, 2006 12:25 pm

Napisal/-a Martina Navratilova Če jan 11, 2007 1:46 pm

the_man je napisal/-a:ne da se mi cele teme brat(sem jo ze pa sem pozabil večino vsega) zanima me samo če je avtor teme kupo alfo al ne?
drugače je pa tema res podrla rekorde.koliko kreganja zaradi ene znamke.


Ce nekateri nocejo sprejeti dejstev. In sicer alfe majo pridih sportnosti in niso sportni avtomobili (sedanje verzije in iz polpretekle zgodovine) IN kvaliteta izdelave je katastrofalna. :D

PS: umrl sm od smeha k sm prebral tvoj podpis. Ce je misljeno sarkasticno potem zelo dobra fora.
 
Uporabniški avatar
the_man
Novinec
 
Prispevkov: 349
Pridružen: So jun 10, 2006 4:33 pm
Kraj: all around

Napisal/-a the_man Če jan 11, 2007 1:48 pm

Martina Navratilova je napisal/-a:
the_man je napisal/-a:ne da se mi cele teme brat(sem jo ze pa sem pozabil večino vsega) zanima me samo če je avtor teme kupo alfo al ne?
drugače je pa tema res podrla rekorde.koliko kreganja zaradi ene znamke.




PS: umrl sm od smeha k sm prebral tvoj podpis. Ce je misljeno sarkasticno potem zelo dobra fora.


am...v bistvu lahko na to gledas kot na sarkazem ja...js sm nekje prebral pa se mi je zdel iz provokativnega vidika odlično napisan(sam prisegam na vw,ampako to ni vazno zaj)...zanimivo pa je to da sem si ta podpis dal sem ko sem zacel preirat točno tole temo...če me razumes :lol:
za prepoznavnost športnosti avtomobilske firme tekmujejo v formuli 1, rally-u, nascar,...vw pa svojim izdelkom preprosto nadane oznako GTI
 
Uporabniški avatar
erixon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 512
Pridružen: Sr jun 16, 2004 2:41 pm
Kraj: Dom je kjer je avto...

Napisal/-a erixon Če jan 11, 2007 1:52 pm

Berem tole temo, pa ne vem kaj bi rekel na vse skupi.

Alfa je avto, ki je tako kot vsak drug avto kreacija človeka, ki ni popoln in se zato kvari. Če se kvari kaj bolj ali manj je stvar statistike in raziskav. Po mojem mnenju mogoče malenkost bolj od 'ta dobrih' znamk ampak nikakor v spodnjem delu tabele. Katere so te 'ta dobre' znamke prepuščam mnenje vsakemu posamezniku.

Se mi pa zdi nekako takole: ni lepo, da se nekaj redno kvari na novem avtomobilu, če ga voznik normalno uporablja in ga tudi redno vzdržuje, ne glede na znamko. Pri rabljenem avtomobilu je pa stvar uporabe prejšnjega lastnika in vzdrževanja, spet ne glede na znamko.

Robert Lešnik privatno vozi Alfo, vem da zaradi oblikovalske stroke.

Tisti, ki želi Alfo si jo kupi, tisti, ki si je ne jo pač ne kupi.
Rad imam ženske, ki znajo bočno parkirat.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov