Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev

Ali se alfe pogosteje kvarijo kot ostale znamke?

Da
95
42%
Ne
132
58%
 
Skupaj glasov : 227
 
Uporabniški avatar
Dejch
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 757
Pridružen: Po maj 24, 2004 6:44 pm

Napisal/-a Dejch So dec 30, 2006 7:46 pm

Ne vem kaj temu cloveku ni jasno. Eksplicitno mu povem, da je prej bil pametn kako se Alfa zanic prodaja, mu dokazm, da vsakomesecno prodaja raste in celo v nemciji podira Alfine rekorde neglede na to, da je od predhodnice 156ke drazja prakticno za 1,5 mil., da ne omenjam celotne FIAT grupe pri kateri so stevilke take kokr si jih marsikje zelijo. Ne vem sicr zakaj se Miha tako ogrozeno pocuti, ko sem omenil Nemcijo, kot da je njen gospodarski minister in je stvar uzel tako osebno, da je zacel zalit in govorit kako se nemski avtomobili 100x bolj prodajajo. Ne ga srat, saj se v italiji italjanski tudi se ti ne zdi?

Tvoj namen tukaj je, da popluvas Alfo in nic drugega, dejstva pa so nazalost na naši strani in še nekaj tvoj prikaz omejenosti ze kaze samo v tem, da vsakega, ki ti normalno prikaze dejstva in obrazlozi zadevo zmerjaz z fanaticnim ljubiteljem Alfe. 100x sm pa ze povedal, da nism noben Alfist in vozim tudi druge znamke. Cel cas povdarjas kako so Alfisti slepi a obenem ti delas enako, ce ne se bol obsedeno o nemških znamkah.

P.S.: Meni je to samo debata, mi je vseeno ce tebi niso Alfe vsec ali katerikoli drugi it. avto, samo nacrtno pluvanje pa ze prenajeda...
 
vinci
Novinec
 
Prispevkov: 303
Pridružen: Pe maj 24, 2002 6:41 am

Napisal/-a vinci So dec 30, 2006 8:28 pm

Kar se kvalitete notranjosti-natančnost izdelave kot tudi mehanike tiče je pač zelo dobra kar se pa okvar tiče in s tem zanesljivosti se pa ve kje je honda.Lega na cesti je slabša? To lahko sprobaš samo s primerjavo na dirkališču ki pa si jo ti po vsej verjetnosti sam opravil in primerjal z drugimi ali si kje to prebral?
Drugače pa se mi ne da ve debatirat ker ne bomo prišli do konca.
Srečno novo leto in veliko varnih kilometrov.
Hvala.
 
Uporabniški avatar
krucymucy
Novinec
 
Prispevkov: 303
Pridružen: Sr mar 30, 2005 10:06 pm

Napisal/-a krucymucy So dec 30, 2006 9:43 pm

gledal sem nemski test na stezi in objavljene rezultate.

zame vec kot kredibilno klik
Always looking for another
 
Uporabniški avatar
alexmazda
Novinec
 
Prispevkov: 461
Pridružen: To jul 05, 2005 9:30 am

Napisal/-a alexmazda So dec 30, 2006 11:50 pm

vinci je napisal/-a:Drugače pa bi morali napisati v salonih kjer prodajajo alfe da jih lahko kupujejo samo strokovnjaki ki se spoznajo na alfe vsi ostali pa ne ker jih lahko pokvarijo.
Se opravičujem ker sem zajedljiv.
Hvala.


to pa je res neumno razmišljanje. pol bi moral pri dacii pisat: hvala ker ste revni! itd. ti svojega avta ne moreš uničit?
 
Uporabniški avatar
fifty
Novinec
 
Prispevkov: 104
Pridružen: To avg 01, 2006 10:11 pm

Napisal/-a fifty Ne dec 31, 2006 12:05 am

v kvaliteti je alfa zelo visoko, če že samo premerjamo golf3 letnik96 in alfo 145 enakega letnika je alfa v notranjosti 5 let pred njim.Če smo pa pri pospeskih pa postavimo pa pisto alfo 145 1,6 in kakšen drug original 1,6 avto istega letnika pa bomo videli!
peace
cuore sportivo
 
Martina Navratilova
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: So nov 18, 2006 12:25 pm

Napisal/-a Martina Navratilova Ne dec 31, 2006 12:28 am

fifty je napisal/-a:v kvaliteti je alfa zelo visoko, če že samo premerjamo golf3 letnik96 in alfo 145 enakega letnika je alfa v notranjosti 5 let pred njim.Če smo pa pri pospeskih pa postavimo pa pisto alfo 145 1,6 in kakšen drug original 1,6 avto istega letnika pa bomo videli!
peace


Men na hitro padeta na pamet:

colt cyborg pa recimo honda type r? a sta dovol original?
 
sviz2000
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Po dec 19, 2005 3:11 pm
Kraj: nova gorica

Napisal/-a sviz2000 Ne dec 31, 2006 12:44 am

aja, od kje pa je podatek, da je v višjem srednjem razredu v italiji alfa159 najbolj prodajan avto? iz sanjske knjige edino mogoče!
in nekdo je nekaj sanjal o alfi kot majhni tovarnici ki dela avte z dušo in srcem. halooooo :?: :?: :?: :!: :!: :!:
alfa je del koncerna fiat, ki je včasih izdelal večje število avtov kot koncern vw, recimo samo za primerjavo. njegov cilj je prodati čimvečje število vozil in jasno, čimveč zaslužiti, lertos so prodajo sicer na račun (spet) pande in puntota lepo povečali,alf konkretno izdelajo pač toliko, kot jih recimo lahko prodajo, tako da povečanje prodaje za 50 vozil je sploh enako kot nič.konkretno v nemčiji in tudi italiji z 156 ne dosegajo niti številk predhodnice 156.
če bi rad dokazoval ugled skozi primerjavo prodaje v nemčiji,. potem se prestavi 35 let nazaj, in primerjaj prodajne številke alfe giulia in bmw serije 02, direktna konkurenta, pa ti bo jasno, kam je prišel bmw in kako globoko je padla alfa.
bilo je tudi govora zakaj se alfo primerja z premijskimi avtomobili bmw in audi in mercedes? zato ker alfa je premijslka znamka in ti so njeni konkurenti, ne pa opel, ford al pa bohnedaj renault
aja, pa common rail ni bil projekt alfe, pač pa koncerna fiat kot celote.
 
Uporabniški avatar
Drager
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 742
Pridružen: Ne sep 12, 2004 6:24 pm

Napisal/-a Drager Ne dec 31, 2006 1:44 am

sviz2000 je napisal/-a:aja, od kje pa je podatek, da je v višjem srednjem razredu v italiji alfa159 najbolj prodajan avto? iz sanjske knjige edino mogoče!
in nekdo je nekaj sanjal o alfi kot majhni tovarnici ki dela avte z dušo in srcem. halooooo :?: :?: :?: :!: :!: :!:
alfa je del koncerna fiat, ki je včasih izdelal večje število avtov kot koncern vw, recimo samo za primerjavo. njegov cilj je prodati čimvečje število vozil in jasno, čimveč zaslužiti, lertos so prodajo sicer na račun (spet) pande in puntota lepo povečali,alf konkretno izdelajo pač toliko, kot jih recimo lahko prodajo, tako da povečanje prodaje za 50 vozil je sploh enako kot nič.konkretno v nemčiji in tudi italiji z 156 ne dosegajo niti številk predhodnice 156.
če bi rad dokazoval ugled skozi primerjavo prodaje v nemčiji,. potem se prestavi 35 let nazaj, in primerjaj prodajne številke alfe giulia in bmw serije 02, direktna konkurenta, pa ti bo jasno, kam je prišel bmw in kako globoko je padla alfa.
bilo je tudi govora zakaj se alfo primerja z premijskimi avtomobili bmw in audi in mercedes? zato ker alfa je premijslka znamka in ti so njeni konkurenti, ne pa opel, ford al pa bohnedaj renault
aja, pa common rail ni bil projekt alfe, pač pa koncerna fiat kot celote.


Aha. a drugim znamkam se pa j**e koliko bodo zazlušile z prodajo avtomobilov? Važn da so ljudje srečni...

Folk kaj je z vami? Tlele gor vas je res ene par odličnih analitikov ki bi lahko s svojo modrostjo dobili odlične zaposlitve.
Dejte se zresnt pa prerast take otročarije. Glede takih stvari se prepirajo otroci v vrtcu kdo ma boljšo igračo.
Ko se vsi nagibate k nekim stvarem v tujini, pa prodajne številke v tujini, pa tuji testi... pa kje na kakem tujem forumu se kregajo glede takih stvari?
Če ti neka znamka ne odgovarja, jo pač ne kupi.
Sam vozim alfo in me boli falus kaj drugi vozijo in kaj si mislijo o tej znamki.
Najprej nej vsak pomete pred svojim pragom, potem pa naj gleda k drugim.
Pa dragi moderatorji, ta tema je bila zrela za zaklep že na prvi strani.
Hvala lepa in brez zamere.
L.P.
Drager
Ne vozi hitreje kot tvoj angel varuh lahko leti.
http://www.sina-logatec.si/
 
Uporabniški avatar
krucymucy
Novinec
 
Prispevkov: 303
Pridružen: Sr mar 30, 2005 10:06 pm

Napisal/-a krucymucy Ne dec 31, 2006 3:43 am

Martina Navratilova je napisal/-a:Men na hitro padeta na pamet:
colt cyborg pa recimo honda type r? a sta dovol original?

typeR 1.6? specs? sploh pa se japoncem ocitno ne da dopovedati navedka starega 100 let.

There's no replacement for displacement
Always looking for another
 
Uporabniški avatar
alexmazda
Novinec
 
Prispevkov: 461
Pridružen: To jul 05, 2005 9:30 am

Napisal/-a alexmazda Ne dec 31, 2006 10:18 am

Martina Navratilova je napisal/-a:
fifty je napisal/-a:v kvaliteti je alfa zelo visoko, če že samo premerjamo golf3 letnik96 in alfo 145 enakega letnika je alfa v notranjosti 5 let pred njim.Če smo pa pri pospeskih pa postavimo pa pisto alfo 145 1,6 in kakšen drug original 1,6 avto istega letnika pa bomo videli!
peace


Men na hitro padeta na pamet:

colt cyborg pa recimo honda type r? a sta dovol original?


typeR in AR 145 nista za primerjat. niti cenovno noti po karakteristikah. to je neumno. kot da primejaš opel vectro in lancerja ali evota...budala
 
Uporabniški avatar
W|zz
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2410
Pridružen: Ne jun 06, 2004 9:19 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a W|zz Ne dec 31, 2006 12:25 pm

Če sta 1.6 in isti letnik, potem lahko primerjas..
 
Uporabniški avatar
alexmazda
Novinec
 
Prispevkov: 461
Pridružen: To jul 05, 2005 9:30 am

Napisal/-a alexmazda Ne dec 31, 2006 1:16 pm

W|zz je napisal/-a:Če sta 1.6 in isti letnik, potem lahko primerjas..


ni res.
pol lahko primerjaš mazdo rx8 z renaultom clio 1.4 dynamiq? isti letnik, ista prostornina. dooooooooooh
 
Uporabniški avatar
the_man
Novinec
 
Prispevkov: 349
Pridružen: So jun 10, 2006 4:33 pm
Kraj: all around

Napisal/-a the_man Ne dec 31, 2006 1:38 pm

fifty je napisal/-a:Če smo pa pri pospeskih pa postavimo pa pisto alfo 145 1,6 in kakšen drug original 1,6 avto istega letnika pa bomo videli!


tu jas razberem da katerikoli avto z 1.6lprostornine in enakim letnikom.to je pol protislovje
Zadnjič spremenil the_man, dne Ne dec 31, 2006 1:40 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
za prepoznavnost športnosti avtomobilske firme tekmujejo v formuli 1, rally-u, nascar,...vw pa svojim izdelkom preprosto nadane oznako GTI
 
Uporabniški avatar
Dejch
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 757
Pridružen: Po maj 24, 2004 6:44 pm

Napisal/-a Dejch Ne dec 31, 2006 1:40 pm

Debata zavija spet nekam kar ni namen... :)
 
Uporabniški avatar
the_man
Novinec
 
Prispevkov: 349
Pridružen: So jun 10, 2006 4:33 pm
Kraj: all around

Napisal/-a the_man Ne dec 31, 2006 1:41 pm

Dejch je napisal/-a:Debata zavija spet nekam kar ni namen... :)


to zavija ze nekje od 6.posta iz prve strani :lol:
za prepoznavnost športnosti avtomobilske firme tekmujejo v formuli 1, rally-u, nascar,...vw pa svojim izdelkom preprosto nadane oznako GTI
 
Uporabniški avatar
W|zz
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2410
Pridružen: Ne jun 06, 2004 9:19 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a W|zz Ne dec 31, 2006 1:44 pm

alexmazda je napisal/-a:
W|zz je napisal/-a:Če sta 1.6 in isti letnik, potem lahko primerjas..


ni res.
pol lahko primerjaš mazdo rx8 z renaultom clio 1.4 dynamiq? isti letnik, ista prostornina. dooooooooooh

Točno tako, fifty je napisal da je pogoj LETNIK in PROSTORNINA MOTORJA. To vse, to sta kriterija in glede na to lahko izbiraš konkurente.
original 1,6 avto istega letnika

Katerikoli, ki izpolnjuje ta pogoj, je po fiftyevo primeren za "na pisto" ;)

doooh
 
Tu_Nera
Novinec
 
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne sep 25, 2005 4:10 pm

Napisal/-a Tu_Nera Ne dec 31, 2006 1:59 pm

Dejan1 je napisal/-a:velik servis te bo prišel od dobrih 100k sit do 200k sit, odvisn kje ga boš delu...na katerem servisu ali pa če boš dal nekomu ki se s tem ukvarja in šravfa doma. Ni nek velik strošek, kot se govori.
Vsak avto pa ima svoje hibe in prednosti, tako da glede na mašino in lego, se nekatere malenkosti enostavno spregledajo, ker je užitek v vožnji tega avta (vsaj zame) :-P
veliki servis je treba doma delat s kakšnim bivšim serviserjem pa z originalnimi dela ki imajo žig proizvajalca pa boš vedu kaj se je na avtu delalo pa bo še najbolj vredo :) preizkušeno deluje ta teorija
Slika :ewil:
 
Uporabniški avatar
fifty
Novinec
 
Prispevkov: 104
Pridružen: To avg 01, 2006 10:11 pm

Napisal/-a fifty Ne dec 31, 2006 3:01 pm

the_man je napisal/-a:
fifty je napisal/-a:Če smo pa pri pospeskih pa postavimo pa pisto alfo 145 1,6 in kakšen drug original 1,6 avto istega letnika pa bomo videli!


tu jas razberem da katerikoli avto z 1.6lprostornine in enakim letnikom.to je pol protislovje


V mislih sem imel npr. hondo esi...
Pa itak se mi že brezveze zdi ta debata.Mislim kaj bi blo da si se zbralo nekaj folka pa bi po forumu pač malo šinfali honde.A bi hondašam blo vseeno. Jaz ne šinfam nobenega avta ker je vsak po svoje dober pa da mi ne bodo hondaši zamerli so mi honde carske in sem jih že tudi mev.
cuore sportivo
 
Uporabniški avatar
Italian Stallion
Novinec
 
Prispevkov: 184
Pridružen: Sr avg 16, 2006 10:14 am

Napisal/-a Italian Stallion Ne dec 31, 2006 4:57 pm

Martina Navratilova je napisal/-a:
fifty je napisal/-a:v kvaliteti je alfa zelo visoko, če že samo premerjamo golf3 letnik96 in alfo 145 enakega letnika je alfa v notranjosti 5 let pred njim.Če smo pa pri pospeskih pa postavimo pa pisto alfo 145 1,6 in kakšen drug original 1,6 avto istega letnika pa bomo videli!
peace


Men na hitro padeta na pamet:

colt cyborg pa recimo honda type r? a sta dovol original?


Če že primerjate najbolj močne oz. fabriško tunerane avotmobile potem vse take, ne samo alfo 1.6 navadno, honda pa najmočnejšo type R lol
Cuore Sportivo
 
Uporabniški avatar
the_man
Novinec
 
Prispevkov: 349
Pridružen: So jun 10, 2006 4:33 pm
Kraj: all around

Napisal/-a the_man Ne dec 31, 2006 6:53 pm

fifty je napisal/-a:
the_man je napisal/-a:
fifty je napisal/-a:Če smo pa pri pospeskih pa postavimo pa pisto alfo 145 1,6 in kakšen drug original 1,6 avto istega letnika pa bomo videli!


tu jas razberem da katerikoli avto z 1.6lprostornine in enakim letnikom.to je pol protislovje


V mislih sem imel npr. hondo esi...
Pa itak se mi že brezveze zdi ta debata.Mislim kaj bi blo da si se zbralo nekaj folka pa bi po forumu pač malo šinfali honde.A bi hondašam blo vseeno. Jaz ne šinfam nobenega avta ker je vsak po svoje dober pa da mi ne bodo hondaši zamerli so mi honde carske in sem jih že tudi mev.


saj tebe sem v bistvu zastopo,sam napisal si pa splosno ne ;) te pa razumem glede šimfanja,se men tui zdi brezpredmetno. brez zamere stari

lp
za prepoznavnost športnosti avtomobilske firme tekmujejo v formuli 1, rally-u, nascar,...vw pa svojim izdelkom preprosto nadane oznako GTI
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: ban, driver8, meganer in 114 gostov