Stran 1 od 1

Nakup avta za okoli 3000 €

Objavljeno: Po jan 08, 2007 5:51 pm
Napisal/-a polo_gti
Brat kopuje avto do okoli 3000€ (720.000 sit)zaenkrat si je dal v izbor golf 3 tdi seveda je pripravljen dat tudi malce več. Trenutno ima avto, ki je str 16 let in nima zaenkrat hujših problemov. Bo pa potrebno na tem avtu, ki ga ima čez čas malce popravit, ki pa ni ravno majhen strošek cca 208€ (50 tsit) toda po tem popravilu bo avto OK pa še to ne ve, če bo zaleglo.
Ali naj obdrži ta avto in si malce kasneje kupi nekaj boljšega,novejšega itd
Kaj mu svetujete zaene avte je bolj prestiž VW nikakor pa ne recimo prestiž hyundaya a mora bit diesel to je pri njem pogoj.

lp

Objavljeno: Po jan 08, 2007 6:28 pm
Napisal/-a povh
Če mu je ta avto, ki ga ima, všeč in je zadovoljen z njim, naj ga zrihta in obdrži.
Golf 3 za 700k sit, tudi ne bo glih nov, pa še loterija je kakšnega dobiš.


ps: Če bi jaz kupoval avto za tak denar, bi tud vzel golfa 3 tdi.

Re: Nakup avta za okoli 3000 €

Objavljeno: Po jan 08, 2007 7:42 pm
Napisal/-a Mojster Miha
polo_gti je napisal/-a:Brat kopuje avto do okoli 3000€ (720.000 sit)zaenkrat si je dal v izbor golf 3 tdi seveda je pripravljen dat tudi malce več. Trenutno ima avto, ki je str 16 let in nima zaenkrat hujših problemov. Bo pa potrebno na tem avtu, ki ga ima čez čas malce popravit, ki pa ni ravno majhen strošek cca 208€ (50 tsit) toda po tem popravilu bo avto OK pa še to ne ve, če bo zaleglo.
Ali naj obdrži ta avto in si malce kasneje kupi nekaj boljšega,novejšega itd
Kaj mu svetujete zaene avte je bolj prestiž VW nikakor pa ne recimo prestiž hyundaya a mora bit diesel to je pri njem pogoj.

lp


Glede "ta starega" - odvisno od avtomobila samega - če je splošno stanje dobro, je redno vzdrževan in ni z njim posebnih stroškov se ga splača "porihtat" in vozit naprej. Marsikateri tako star avto (seveda ohranjen + vzdrževan) ima manjši seštevek stroškov kot nov

Glede "ta novega" - GOLF 3 TDI je odlična izbira - poraba okrog 5 l/100 km, odlična vozna dinamika (navor, prožnost ..).

LP