Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
Sierrator
Novinec
 
Prispevkov: 467
Pridružen: To avg 20, 2002 11:03 am
Kraj: Vipava

Napisal/-a Sierrator Pe jan 12, 2007 3:52 pm

sevnican je napisal/-a:
border_ je napisal/-a:Je res, da ima vsak BMW razporejeno tezo 50% 50%, zaradi zadnjega pogona?


Vsak ne, ampak od nevem kirega letnika dalje. Starejši so imeli probleme zaradi tega, ker jim je pozimi spodnašalo zadnji konec. Mislim pa, da bi ta že moral imeti ESP, mogoče celo ASR tako da ti bo to pomagalo pri vožnji, vsaj na začetku ko še nisi vajen zadnjega pogona.

P.S.: Če bi bil 316i-tka, pa kako leto mlajši bi ga jaz vzel takoj. ;)

Trojke imajo 50-50 od tretje serije naprej, se pravi, od letnika 1992.
E46 ima za stabilizacijo sistem ASC.
Victrix causa diis placuit sed victa Catoni.
 
Uporabniški avatar
Thor
Novinec
 
Prispevkov: 215
Pridružen: Če sep 09, 2004 4:49 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a Thor Pe jan 12, 2007 4:22 pm

border_ je napisal/-a:OPREMA(okvirno):
- tempomat
- potovalni racunalnik
- naslonjalo za roko
- usnjen volan in prestavna rocica
- senzorji za parking
- masaza sedezev
- ogrevanje sedezev
- elektro paket
- ...
Vem da nima usnjenih sedezev,4x4 in GPS navigacije.


kako pa kaj klima(ne vem lahko tudi, da je pri novejših modelih v osnovni opremi, ker tega nisi posebej izpostavil)?...to bi blo fajn met tudi potem za nadaljno prodajo. Kar se porabe tiče jaz mam 325 e36, povprečna poraba tam 11-11,5 l/100, na dolge in lepe proge z umirjeno voznjo pade poraba tja do 9,5 l/100. Sicer je čisto drug motor not, ampak ker je avto glede na motor kar težak, ga boš moral skoz gnat kar zna pa vplivat na porabo. Še ena primerjava, vozim se tudi s corso B 1.0 motor in mi pije pri normalni vožnji 6-7 l/100 ....skratka, moje mnenje je, da tak avto more met realno porabo med 8-9 l/100.
LP
 
Uporabniški avatar
rhino
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Če nov 30, 2006 2:21 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a rhino Pe jan 12, 2007 5:05 pm

Slide je napisal/-a:
rhino je napisal/-a:
soso je napisal/-a:Glede na to ,da poznaš zgodovino avta sploh nimaš kaj za razmišljat! Naj pa te opozorim ,da ta poraba nikakor ne more štimat! Kolega je pred kratkim kupil letnik 2000 coupe ,motor 318 ,in kr malo razočaran nad porabo. Mešano vožnjo pol je blo avtoceste pol mestne je imel dobrih 10 l. LP

Vse to je odvisno od prejšnega lastnika...In verjamem da ma avto takšno porabo.Moj kolega ma tudi BMW e36(prejšni model) z 250k+ km prevoženimi in 1.8is(140ps) mašino in mu pije 8l.Pa se vozi normalno,po omejitvah,včasih ga pa tudi stisne.Tak to pa je 1.8i predvidevam da 115ps verzija,ker so e46 1.8 z 140ps začeli delati po letu 2001.Pa tudi nasplošno imajo BMW dokaj nizko porabo,glede na konkurenco.
Tak da je ta avto res best buy,mogoče ga boš moral malo privajati na visoke obrate,ker je avto pomoje malo len,če ga je vozil 70 letni gospod.Al pa tudi ne,če zdaj kupuje 4x4 z 200 ps+ :D


Niso imeli vsi e46 318i 140 konjev, ampak kar lepo 118km, 143 so jih imeli šele od leta 2001 naprej...
Omenjeni jih ima 118, saj je 98 letnik.
Poraba 6,1 s takšnim motorjem pošteno povedano v daljšem časovnem obdobju ni mogoča, razen ob pretiravanju, na lepo počasno relacijo brez posebnega ustavljanja in hribov in dolin. Toliko pije (POVPREČNO) dizelski motor v trojki in ne bencinar. Tudi za 8 litrsko povprečje bi moral še vedno pretežno lepo vozit z avtom, nenazadnje avto kar nekaj tehta. Na dolgi rok s šestimi litri nikakor ne bo šlo no...Z osmimi pa recimo da ja.

Kaj pa sem jaz napisal glede mašine? :roll:
Glede porabe...kak ga voziš,ne pijejo vsi avti isto.Kolega pa 323ci(se pravi v6 2.5 170+ ps mašina) pa ma povprečje 9-10.Na autobahnu 7-8.Kot je že blo povedano,avto je vozil 70 letnik in če je pisalo na BC-ju 6.1,pol tak je.Sicer pa bi moral avto pelat,pa bi vsaj približno vedel kako je...Ko ga boš začel voziti,verjetno ne boš imel porabe 6.1 ker nisi 70 let star.Realna poraba za ta avto je nekje 7,5-8l.
 
border_
Novinec
 
Prispevkov: 314
Pridružen: So maj 28, 2005 4:01 pm

Napisal/-a border_ Ne jan 14, 2007 5:39 pm

Evo... zadeva bo moja v roku meseca dni... dal aro... kupil sem ga za 1.750.000 SIT (7.300 EUR) s tem da imam se dodatno letne nove gume in 4xplatisca

Danes sem preveril porabo, rac je kazal 6.8L/100km - gre za mesano voznjo. Sosed mi je pravil, da z zelo lepo voznjo na daljse proge prides pod 6.5l/100km.

Motor, ki ga ima ta avto je 118KM, prevozenih 108.000 km.

Se eno vprasanje... upam, da ta BMW ima ketno, ali ima jermen?
 
Uporabniški avatar
Falco'
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2188
Pridružen: Sr apr 06, 2005 10:55 am

Napisal/-a Falco' Ne jan 14, 2007 8:12 pm

ketno. ;)
[OO-(||||)(||||)-OO]
 
border_
Novinec
 
Prispevkov: 314
Pridružen: So maj 28, 2005 4:01 pm

Napisal/-a border_ Ne jan 14, 2007 8:50 pm

Fabrizio je napisal/-a:ketno. ;)


yee.. 8)
 
Uporabniški avatar
civic 99
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Ne avg 06, 2006 10:36 am
Kraj: mb

Napisal/-a civic 99 Ne jan 14, 2007 8:53 pm

BMW serija 3 (letnik 98-99)
bencinski motor, 1895 ccm, 87 kW / 119 KM
Tudi jaz se zanimam za nakup takšnega BMW-ja in me zanima podatek o končni hitrosti in pospešku od 0 do 100 km/h ???
 
Uporabniški avatar
Falco'
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2188
Pridružen: Sr apr 06, 2005 10:55 am

Napisal/-a Falco' Ne jan 14, 2007 8:55 pm

pospešek 9.3, končna cca. 210km/h.
[OO-(||||)(||||)-OO]
 
Uporabniški avatar
Nixxon
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3646
Pridružen: Ne jul 27, 2003 10:42 am
Kraj: Vrhnika

Napisal/-a Nixxon Po jan 15, 2007 11:23 am

border_ je napisal/-a:Lejga lejga... savincan. Ti se zivis?

Ja tkole je... tega BMWja ima sosed, ki je star preko 70 let. Sedaj je narocil novega BMW 3 4x4 z preko 200 konskimi mocmi.

Men se ni sporocil koliko bo cena njegovega starega BMWja, ko mi sporoci se bom pa odlocil, nebi dal pa vec kot 1.600.000 SIT. Seveda kupujem avto za do 2 leti.

OPREMA(okvirno):
- tempomat
- potovalni racunalnik
- naslonjalo za roko
- usnjen volan in prestavna rocica
- senzorji za parking
- masaza sedezev
- ogrevanje sedezev
- elektro paket
- ...
Vem da nima usnjenih sedezev,4x4 in GPS navigacije.


OK, dej nehi nabijat. Masaže sedežev v seriji 3 nikoli ni bilo. Masažo sedežev ima BMW samo v svojih komfortnih sedežih, katerih pa 3ka do sedaj še nikoli ni bila deležna.
Slika
 
Uporabniški avatar
RR
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 647
Pridružen: To mar 09, 2004 8:52 am

Napisal/-a RR Po jan 15, 2007 12:16 pm

A lepše pa ni možno povedat?
 
Uporabniški avatar
zupi13
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3297
Pridružen: Sr mar 27, 2002 1:45 pm
Kraj: CE

Napisal/-a zupi13 Po jan 15, 2007 12:53 pm

1.75 miljona? se nisi neki pogovarjal o 1,25 oz. 1,5 miljona?
vseeno. važno je da veš, ka jsi kupu! pa jst bi zamenjal smerokaze spredi z belimi. niso dragi, avto pa ful lepš zgleda...
Slika
 
Uporabniški avatar
Slide
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4349
Pridružen: Po maj 03, 2004 10:55 am

Napisal/-a Slide Po jan 15, 2007 4:31 pm

Fabrizio je napisal/-a:pospešek 9.3, končna cca. 210km/h.


pospešek je 10,4s in končna 206...gre se za 118 konjski model in ne 143...(BTW: rhino se opravičujem za repliko na tvoj post, ne vem kaj sem bral prej :oops: )

Poraba pri tem avtu ne bo, ali pa bo zelo zelo težko 6,5...avto ima 1,9 litrski bencinski motor, 118 konjev, skoraj 1400 kil, tovarna pa deklarira takšno porabo 11,3/6,0/8,0. (mestna/izvenmestna/kombinirana)
Torej najnižja poraba 6 litrov(beri: izvenmestna, konstantna vožnja po magistralki z 90 kmh). Potem je treba pa še kdaj speljat, kakšen hribček premagat, nekaj je mestne vožnje in 8 je nekakšno povsem realno povprečje, na računalnik se raje zanašaj preveč, ker je lahko narobe skalibriran in kaže napačno vrednost. Stvar se da dokaj enostavno nastavit če se ne motim. Tudi kolega ima isti "stroj" in dela pretežno relacijo(služba slabih 100km od doma) in ima povprečje okrog dobrih 8l.
Sicer pa lahk tud pogledaš na poraba.com kakšno porabo imajo lastniki tega avtomobila, povprečje se giba okrog dobrih 8 litrov.
npr.
http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=2554
http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=3392

Meni se zdi 8 litrov za 1400 kil težak avto z 1,9 litrskim motorjem in omenjenimi zmogljivosti več kot ugodna in si s tem sploh ne bi belil glave. ;)

Naj omenim za konec še, da si si kupil super avto, če je res tako ohranjen znaš biti prijetno presenečen in navdušen :tomidelej:
Understeer is when the driver is scared, oversteer is when the passengers are scared
 
Uporabniški avatar
rhino
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Če nov 30, 2006 2:21 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a rhino Po jan 15, 2007 5:44 pm

Ni problema :P
V glavnem upam da ti bo novi stroj dobro služil,ker je biser.BMW je sploh dober avto,še posebej če ima tako malo km,s takim strojem narediš prek 500k km.Sploh ker je ketna,ki je pa neuničljiva.Zgleda da je bil prejšni lastnik bolj nedeljski šofer.
Oblilo varnih in srečnih kilometrov
aja kot rečeno blinkere menjat z belimi,tudi odzadaj,če so slučajno rumeni.Pa mogoče kakšne angel eyese gor pa bo pravi cukr,pa kake orginal m3 17" felne :twisted:
http://cgi.ebay.de/BMW-E46-Limousine-4- ... dZViewItem
 
Uporabniški avatar
Falco'
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2188
Pridružen: Sr apr 06, 2005 10:55 am

Napisal/-a Falco' Po jan 15, 2007 8:00 pm

Slide je napisal/-a:
Fabrizio je napisal/-a:pospešek 9.3, končna cca. 210km/h.


pospešek je 10,4s in končna 206...gre se za 118 konjski model in ne 143...(BTW: rhino se opravičujem za repliko na tvoj post, ne vem kaj sem bral prej :oops: )


sem spregledal v tabeli.

:P
[OO-(||||)(||||)-OO]
 
border_
Novinec
 
Prispevkov: 314
Pridružen: So maj 28, 2005 4:01 pm

Napisal/-a border_ To jan 16, 2007 8:50 am

Nixxon je napisal/-a:OK, dej nehi nabijat. Masaže sedežev v seriji 3 nikoli ni bilo. Masažo sedežev ima BMW samo v svojih komfortnih sedežih, katerih pa 3ka do sedaj še nikoli ni bila deležna.


Glede masaze sedezev je men model govoru, da ta avto ima. Nisem pa se testiral vsega, mislim, pa da ima masazo ledvenega dela. On ne laze...

Takole evo me... nism mel casa prej odgovort...

Opremo, ki jo avto ima je:
- potovalni racunalnik
- elektro paket (sipe, centralno dalinsko,...)
- usnjen volan, rocica in naslonjalo
- naslonjalo za roke
- avto alarm
- original radio in zvocniki
- masaza ledvenega dela
- meglenke
- ... evo tole se iz glavse spomnem.
 
border_
Novinec
 
Prispevkov: 314
Pridružen: So maj 28, 2005 4:01 pm

Napisal/-a border_ To jan 16, 2007 8:58 am

zupi13 je napisal/-a:1.75 miljona? se nisi neki pogovarjal o 1,25 oz. 1,5 miljona?
vseeno. važno je da veš, ka jsi kupu! pa jst bi zamenjal smerokaze spredi z belimi. niso dragi, avto pa ful lepš zgleda...


Avtomobili BMW 3, so po avtotaksu vredni okoli 1.250.000 SIT. Prodajna cena pa se suce nekje okoli 1.650.000 SIT. Seveda gre za avtomobile, ki imajo kr nekaj km, ze 2 latsnika in osnovno opremo. To velja za avtohisi BMW v Celju in Mariboru. Na internetu so pa cene od 1.800.000 SIT do 1.900.000 SIT. Seveda gre za avte BMW 3, ki imajo kar nekaj KM prevozenega ali pa ze drugega lastnika.

Jaz bom za ta avto dal 7.300 EUR (1.750.000 SIT), ki ima zgoraj nasteto opremo in relane kilometre 108.000 km. Avto je resnicno ocuvan, nikoli poskodovan, garanziran, vsi servisi, lepo vozen,... mislim, da je vreden tega denarja. Poleg sm dobil se 4x jeklena platisca s skoraj novimi gumami.
 
Uporabniški avatar
Nixxon
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3646
Pridružen: Ne jul 27, 2003 10:42 am
Kraj: Vrhnika

Napisal/-a Nixxon To jan 16, 2007 9:02 am

Prvič slišim za masažo ledvenega dela. Morda ima sedež z nastavljivo oporo za ledveni del, kaj več pa originalno sigurno ne.

Še original komfortni zici nimajo masaže ledvenega dela, verjemi, sem se vozil s parimi takimi avti pa noben ni imel (X5, 5ka, 7ka).

PS: Original M feltne za tvoj model, torej E46, so 18" in 19", pa še tiste na tvoj avto ne bodo pasale (širši boki na M-u).

PPS: Očitno sem nekje spregledal slike tvojega novega avtomobila. Jih lahko vidim?
Slika
 
border_
Novinec
 
Prispevkov: 314
Pridružen: So maj 28, 2005 4:01 pm

Napisal/-a border_ To jan 16, 2007 9:03 am

Slide je napisal/-a:
Fabrizio je napisal/-a:pospešek 9.3, končna cca. 210km/h.




Poraba pri tem avtu ne bo, ali pa bo zelo zelo težko 6,5...avto ima 1,9 litrski bencinski motor, 118 konjev, skoraj 1400 kil, tovarna pa deklarira takšno porabo 11,3/6,0/8,0. (mestna/izvenmestna/kombinirana)


Kot sem rekel, podatke o porabi sem vam posredoval od racunalnika. Jaz bom zmeril porabo in vam te podatke lahko napisem. Meritve bom naredil na klasicen nacin in jih primerjal z racunalnikom. Pa bomo videli. 8)

Se pa strinjam, da bo nekje pri normalni voznji okoli 8l.
 
border_
Novinec
 
Prispevkov: 314
Pridružen: So maj 28, 2005 4:01 pm

Napisal/-a border_ To jan 16, 2007 9:07 am

Nixxon je napisal/-a:Prvič slišim za masažo ledvenega dela. Morda ima sedež z nastavljivo oporo za ledveni del, kaj več pa originalno sigurno ne.

Še original komfortni zici nimajo masaže ledvenega dela, verjemi, sem se vozil s parimi takimi avti pa noben ni imel (X5, 5ka, 7ka).

PS: Original M feltne za tvoj model, torej E46, so 18" in 19", pa še tiste na tvoj avto ne bodo pasale (širši boki na M-u).

PPS: Očitno sem nekje spregledal slike tvojega novega avtomobila. Jih lahko vidim?


Lej... men je gospod govoreil o neki masazi sedezev... tega nisem preveril, ker to meni ni bistven podatek in zaradi tega ne kupujem avtomobila.

V nedlejo sem avto zaaral. Prevzel ga bom lahko sele takrat, ko on dobi novega BMWja, to je cca mesec dni do max dva. Kar meni pase, saj moram se jaz svojega golfa prodat. Jaz imam taksne plane, da ko prodam golfa, grem do njega in ga probam nazicat, ce bi se dalo zment, da avto prevzamem zardi moje sluzbe ze prej. On ima pa tak doma dva avta... upam, da bo slo.

Takoj, ko bo avto na mojem dvoriscu ga poslikam in prilimam tule gor.
 
Uporabniški avatar
Nixxon
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3646
Pridružen: Ne jul 27, 2003 10:42 am
Kraj: Vrhnika

Napisal/-a Nixxon To jan 16, 2007 12:16 pm

RR je napisal/-a:A lepše pa ni možno povedat?


Ja je, samo mi gre na živce ko berem oglase na netu pa pr vsakem tretjem piše "vsa oprema" (kot da je to sploh možno), al pa "ogromno opreme", pol greš pa oglas gledat, ma pa al samo osnovno opremo, al pa kakšno malenkost dodano. Bedno.
Slika
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Blinder in 52 gostov