Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
toyota123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr nov 06, 2013 11:59 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a toyota123 Pe nov 29, 2013 10:00 am

Tale telefonska številka ( 070/484-432) in tale zgodba je že kar stalnica na avto.net:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=790 ... ODLI%C8N...

Prodajal je vsaj že Mazdo6 CD120, in pa Toyoto Avensis W G 2.2 D-4D in povsod je enaka zgodba, kako je avto že dolgo v družini. Zgodba skoraj identična kot pri tej trenutni Mazdi. Zanimala sem se za Toyoto, od katere se bodo težko poslovili, ker jo imajo že kar nekaj let. Ugotovila sem, da je bila uvožena oktobra 2013. Ni bila ravno dolgo v družini in Sloveniji :) .

Kako je z avti, ne vem. A če je že začetna zgodba tako izmišljena, niti nočem vedeti.
 
bostjannn
Novinec
 
Prispevkov: 178
Pridružen: So sep 06, 2008 6:25 pm
Kraj: preko razumnega

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a bostjannn Po dec 02, 2013 2:55 pm

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=774 ... 20climbing

Sicer ne poznam ne avta, ne prodajalca, vendar ze v oglasu ima avto 115.000 km, spodaj pa pise da je velik servis bil delan pri 153.000 :shock:

Slika
 
Uporabniški avatar
eentox
Uporabnik
 
Prispevkov: 1374
Pridružen: Ne apr 24, 2005 6:39 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a eentox Po dec 02, 2013 2:58 pm

tale je resnično b**** ali pa se je le zmotil. Še števec ma slikan s 153000km :)
Chuck Norris je enkrat prišel dvakrat
 
Uporabniški avatar
LeQuack
Novinec
 
Prispevkov: 464
Pridružen: Pe nov 16, 2007 4:16 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a LeQuack Po dec 02, 2013 3:14 pm

Ugh to pa je res grd avto, kilometri gor ali dol.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a matejxx Po dec 02, 2013 3:31 pm

bostjannn je napisal/-a:http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7749736&show=1&avto=Fiat%20Panda%204x4%201.2%20climbing

Sicer ne poznam ne avta, ne prodajalca, vendar ze v oglasu ima avto 115.000 km, spodaj pa pise da je velik servis bil delan pri 153.000 :shock:

Slika



No saj se ne laže in tudi ne skriva kilometrov. Je lepo napisal koliko km ima in še slika je zraven. Tisti prvi kilometri so pa sigurno vneseni zato, da je ta avto večkrat rezultat iskanja.

Če pa ima sedaj avto res samo 1110000km se je pa res lepo zafrknil. Samo skoraj ne verjamem, da bi kdo spregledal tako napako pri ustvarjanju oglasa.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Cefizelj Po dec 16, 2013 3:45 pm

Tale avto:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7222799&show=1&avto=

in pa realno stanje.... "fake" oglas, ki ga je nekdo nalepil včeraj...

Slika
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a =swen= Po dec 16, 2013 5:03 pm

Nevem zakaj naj bi bil prodajalec nategator, če je pa oglas korektno napisan in se lepo vidi da manjkata oznaki: nepoškodovan, nekaramboliran.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Cefizelj Po dec 16, 2013 5:08 pm

Danes manjkata, včeraj nista.
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a =swen= Po dec 16, 2013 6:17 pm

A tako...
Potem je pa res lepo od tebe da si opozoril na ta avto in prodajalca. :)
Če prav razberem iz oglasov je bil že pri 4000km razbit... Uf to je bilo pa hitro. oops
 
Borak
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Ne jan 01, 2012 10:26 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Borak To dec 31, 2013 6:12 pm

Vsem želim srečno Novo Leto 2014 in čim manj nategatorjev :-)
 
Uporabniški avatar
muzgan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Ne maj 25, 2003 2:56 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a muzgan Ne jan 05, 2014 4:53 pm

Izbrisano zaradi spodnjega obvestila.
Zadnjič spremenil muzgan, dne Ne jan 05, 2014 5:06 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Cefizelj Ne jan 05, 2014 5:01 pm

muzgan je napisal/-a:Ne poznam ne avta, ne prodajalca, v oglasu ima avto 34852 km, v servisni knjižici je pa zadnji servis na 50195.
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7896939&show=1
Slike vozila in servisne knjižice:
Slika
Oglas:
Slika


Takrat je naslednji servis predviden. Sem se jest tut že ene parkrat zajebou tkole. Una cifra na vrh je zadnji servis (30k pa drobiž). :)
 
Uporabniški avatar
muzgan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Ne maj 25, 2003 2:56 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a muzgan Ne jan 05, 2014 5:07 pm

Hvala za pojasnitev. Se opravičujem za napako.
 
aldovz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr jan 08, 2014 6:48 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a aldovz Sr jan 08, 2014 7:00 pm

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=8013683&show=1&avto=

se nov tukaj gor sam bi tole zareees rad obljavil kajti ta avto sem prodal pred 2.5 leti in je imel 230k km realnih.

Slika
 
Borak
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Ne jan 01, 2012 10:26 am

ALDOVZ

Napisal/-a Borak Sr jan 08, 2014 9:53 pm

hvala ti, sem jo gledal in si mislil, če malo pobarantam, popravim, naredim veliki servis, bi imel soliden avto, ampak res ne vem kaj si ljudje dovolijo, ma res je vse v kur...., kaj se pri nas več ne da spodobnega avta kupiti?
Prej sem svojo xantio želel zamenjati s xaro in se mi ni mudilo, sedaj sem jo žal karamboliral in se malce bolj mudi, tole se mi je zgodilo v MS:
Kje je vsaj malo poštenja, resnicnosti, pred meseci sem klical v avto rajh v MS za xsaro, povem da me zanima v kakšnem stanju je avto, prodajalec mi odgovori: gospod ko ga boste videli vam garantiram, da se boste z njim odpeljali domov, povem mu, da poznam avto in da vem, da kopujem RABLJEN avto, ampak da se ne bi rad zastonj vozil iz Savinjske v ms zgolj obrnat, zatrdi mi še enkrat, da je avto tipi topi, ok pridem, pomerim z merilcem laka, skoda besed, daljinsko odklepanje ne deluje, ključavnica na šoferjevi strani ne dela, desno ogledalo pripeto z vezicami, mislim da je bila tudi vdrtina na sopotnikovih vratih......, ko pogledam zadnjo premo vidim, da so menjani blazilci, vprašam, če so pri njih popravljali zadnj premo, ker so še bili odtisi mastnih rok na premi, mi reče, kaj, na avtu ni bilo nič popravljeno, še to ni vedel, da je bila prema popravljena in da je to zgolj+, nakar mu omenim glede barvanja in tip reče, da pol že meni merilec ne dela prav, haloooo, a to je isti avto o katerem je govoril, da je tipi topi?
Ma počasi me mineva potrpljenje in zaupanje v poštenost Slovencev pri prodaji avtov, če ne bi bil tako zmrznjen bi se celo sezono raje vozil z motorjem :-)
Se opravičujem, ampak me je vse to iskanje po avtonetu pošteno razkurilo.
 
Uporabniški avatar
NoF3ar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 569
Pridružen: Sr avg 03, 2011 11:10 am
Kraj: Maribor

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a NoF3ar Sr jan 08, 2014 10:49 pm

Kupuješ za 1000€ iščeč nebarvan avto, z vsem delujočim in pod 200.000km :D V 12letih koliko so v povprečju stare je blo še kaj druga menjano ne samo prema :idea: Vso srečo :lol:

V povprečju se vsak avto barva/dela vsako 2-3 leto. Tako v vednost :D
 
Borak
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Ne jan 01, 2012 10:26 am

Napisal/-a Borak Sr jan 08, 2014 11:20 pm

Nič nimam proti, če je avto barvan, saj sem z velikimi črkami napisal da kupujem rabljen avto, da je le kvalitetno popravljen, ne pa da je ves pomarančast in šekast kot simentalka :-) samo da lastnik, oziroma prodajalec to vnaprej pove in da pove realno stanje, če bi mi rekel, poglejte, avto je srednje ohranjen, ampak še vedno soliden, bi ga vseeno šel pogledat in po pravici povedano, če bi se dotični prodajalec vedel do mene kot do potencialnega kupca, bi ga verjetno vzel, velikokrat videz vara, v žepu sem imel tista 2 jurja, navkljub pomanjklivostmi, ki bi jih lahko sam popravil, ne pa da se vsi po vrsti lažejo, da je odlično ohranjen in nasploh ah in oh, jaz se pa naj vozim iz Goričkega f Piran :-)

Sam sem imel xantio letnik 1999 pa je bila sploh znotraj bolje ohranjena kot nekateri dosti novejsi avti in z prevoženimi 320kkm, pa sem jo redno servisiral na 15 kkm, vedno vse menjal še preden je bilo potrebno..

Pa se ena cvetka glede bsavta, na avtonetu je bil oglas croma 150 KM, cena 3580, na licu mesta: 120 KM, cena 3850...... no sedaj jo je še dvignil :-)

Se pa tudi sam zavedam, da kupujem star in rabljen avto, ampak avto mi je prevozno sredstvo, veliko več dam na dve kolesi, :-) sicer je po eni strani neumno da je motor v garaži vreden veliko več kot kopujem avto in da je sezona za motor, če je sreca mila pol leta, ampak to je že druga tema :-)

Hotel sem zgolj napisati, da ni fer in pošteno takšno nategatorstvo, malce se pa tudi spoznam na avte, sicer daleč nazaj je moja prva izobrazba avtomehanik, ampak toliko še vem, da pogledam par stvari in pri ogledu nikoli nisem pameten, pač pogledam, potem rečem ne hvala, oziroma vprašam kako je to in ono....., potem se pa tako hitro vidi odziv, predvsem pa dam na prvi stik s prodajalcem, seveda če je lastnik, kaj čem, sem pač stare dunajske šole :-)

In sem moral dvigniti proracun na 5000E, pa smo spet tam tam, nič pametnega, očitno bo res treba še malce višje, saj je vedno tako........ :-)
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re:

Napisal/-a adis Sr jan 08, 2014 11:31 pm

Borak je napisal/-a:Hotel sem zgolj napisati, da ni fer in pošteno takšno nategatorstvo, malce se pa tudi spoznam na avte, sicer daleč nazaj je moja prva izobrazba avtomehanik, ampak toliko še vem, da pogledam par stvari in pri ogledu nikoli nisem pameten, pač pogledam, potem rečem ne hvala, oziroma vprašam kako je to in ono....., potem se pa tako hitro vidi odziv, predvsem pa dam na prvi stik s prodajalcem, seveda če je lastnik, kaj čem, sem pač stare dunajske šole :-)



od katerega letnika pa naprej gledaš avto? jaz sicer svojega prodajam a ga nočem dati v račun za drugi avto, ker bi veliko veliko manj dobil ker vem, da je avto tipi topi in ga švercerjem ne pustim ga raje še naprej vozim.

če te zanima mi povej...res je da je letnik 2002, ford mondeo, 1.8 bencinar, 177.000 km prevoženih, slo vozilo, kupljeno od 1 lastnika.

kilometri so realni. jaz osebno naredim mesečno cca. 600km kar je vse skupaj NIČ.
 
Borak
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Ne jan 01, 2012 10:26 am

Re: Re:

Napisal/-a Borak Sr jan 08, 2014 11:44 pm

od katerega letnika pa naprej gledaš avto? jaz sicer svojega prodajam a ga nočem dati v račun za drugi avto, ker bi veliko veliko manj dobil ker vem, da je avto tipi topi in ga švercerjem ne pustim ga raje še naprej vozim.

če te zanima mi povej...res je da je letnik 2002, ford mondeo, 1.8 bencinar, 177.000 km prevoženih, slo vozilo, kupljeno od 1 lastnika.[/quote]

Hvala, iščem dizla, čeprav ne vem če se mi splača :-) ampak sem že cca 15 let na dizlih (r19 in c xantia hdi) in če mi vsaj malo ne trese riti je nekaj narobe :-) in karavana, oziroma obvezno 5 vratna izvedba, ker bomo spomladi zidali in bo treba tudi kaj naložit :-)

Prejšnja xantia je bila 2.0hdi, pet vrat, če ne bi imel karambola bi jo vozil še dve leti, takoj ko sem se odločil, da jo bom zvozil do konca in da ne bom menjal sem imel karambol, prej sem samo želel zamenjati, sedaj sem primoran....

sedaj sm dvignil mejo, ford mondeo, fiat croma, alfa 156, c xsara, toyota, ena je že pri hiši in je odlična, mazda 6...., sem odprt za vse nasvete, mnenja..... samo tukaj je spet tako, da ni nič uporabnega in bo res treba gledati za 10kE, žal je tako, ampak mi je škoda denarja in da sta dva draga avta pri hiši, ker ga ne potrebujem.

Pošljite mi zs o avtu, model....., koliko ga cenite, samo če je 4 vratna izvedba me žal ne zanima

a je tisti črn na avtonetu? deluje lep, je 4 vratni, kajne?
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Re:

Napisal/-a adis Če jan 09, 2014 12:13 am

Borak je napisal/-a:
Pošljite mi zs o avtu, model....., koliko ga cenite, samo če je 4 vratna izvedba me žal ne zanima

a je tisti črn na avtonetu? deluje lep, je 4 vratni, kajne?



imaš privat sporočilo.

lp
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 28 gostov