Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
paradoxxx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne jan 06, 2008 4:26 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a paradoxxx Pe mar 14, 2014 9:51 am

luxxx7 je napisal/-a:
paradoxxx je napisal/-a:Kupujem passata in gledam avto.net. Ima kdo izkušnje z avtohišo AVTO LAN?

Gre se za ta avto:http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=8202723&show=1&avto=
Verjetno so vsi rabljeni zadnji modeli passatov uvoženi... a je kakšna realna možnost, da dobim avto, ki nima prevrtenih kilometrov. Je kaj, na kar je potrebno biti še posebej pozoren pri teh passatih?

Hvala vsakemu za mnenje.


Avtomobili so uvoženi večinoma z Nemčije, kupljeni so najbrž od leasing avtohiš in se pač avto proda, ko poteče garancija oziroma ko ga pač izplačajo določeni lastniki raznih firm(lahko so tudi službeni avti). Glede prevrtenih kilometrov, boš najlažje vedel kako je na stvari, da se oglasiš na eni izmed pooblaščencev v tvoji okolici z VIN številko in kar bo v servisni bazi, to se je delalo z avtom, moraš pa vedeti, če se avto ni servisiral na pooblaščencih ne bo kaj dosti zabeleženo... Vidim pa, da je napisal da se lahko preveri zgodovina. To te najmanj stane :)


Ok. Pa verjetno s sabo izkušenega avtomehanika pa bo. :) Skratka, imam kar nek odpor do kupovanja rabljenega avtomobila, ker je prišlo že do tega, da moraš razmišljat, da te vsak hoče nategnit... sploh pa te avtohiše.
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a luxxx7 Pe mar 14, 2014 12:16 pm

Če imaš možnost, potem obvezno mehanika zraven, škodovati ne more :) Drugače pa še preveri, če je to res highline oprema, ker kolikor sam vem, so pri highline opremi obvezno sedeži v kombinaciji usnje ali usnje+alkantara...
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Bucko99 So mar 15, 2014 8:27 pm

Tue je test Highline, sedeči so drugačni ;)
http://www.siol.net/avtomoto/testi/avto ... riant.aspx
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a srcnik So mar 15, 2014 9:30 pm

...
Zadnjič spremenil srcnik, dne Ne mar 30, 2014 11:55 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a ojnica Po mar 17, 2014 1:11 pm

Me sploh čudi, kako lahko nekateri preprodajajo avte brez registrirane firme, razen če so to posredniki. Če to delaš kr tko potem davča vse vidi, od tega da delaš na črno, siva ekonomija do tega, da za avto plačaš 1500 evrov v pogodbi tako piše, prodaš za 2000 evrov tako piše v pogodbi in brez kakšne firme si poteniacilni kršitelj, siva ekonomija, delo na črno.
In pa še vse se vidi kolk ma kak avto kilometrov, ker na tehničnem, zavarovalnici popisujejo za lastne potrebe.
Sam eni so tko neu*ni, d aprov prosjo, da jih kaznujejo, spravjo se naj delat ne pa nategovat ljudi in se sami sebi smehljat kako v 1 dnevu zaslužjo 500 evrov, čez 1 leto pa dobijo domov papirje tiste k si jih noben ne želi.

P.s. Sem imel tak primer, ker sem v enem tedni zamenjal avto in zaslužil 120 evrov, ampak ni blo nč, ker do 1000 evrov lahko zaslužiš.
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Doche Po mar 17, 2014 1:25 pm

In ti misliš da oni v pogodbo napišejo višjo ceno? Že pri nakupu prodajalca prepriča v to, da je bolje napisat nižjo ceno, da ne bo problemov z davkarijo, in vsak naivnež to sprejme.. ko pa on preproda naprej avto, pa spet na pogodbo zapiše nižji znesek češ kao v izogib težavam. Na roke pa seveda dobi več.. to vsi delajo :D
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a ojnica Po mar 17, 2014 2:14 pm

Jp tko se to dela potem pa nebi smel bit težav razen kakor vem je omejitev pri prodanih avtih.
Nekateri tud rečejo, da bodo prepis delal čez nekaj dni, ta prodajalec dobi kupca in potem se ureja med starim prodajalcem in kupcem ta preprodajalec je sam posrednik k pobere provizijo sam večina je zdaj vsaj tolk pametnih, da takoj naredijo prepis, kar je NUJNO, če nočeš imet težav.

Zato nekateri pišejo v oglas nobenih preprodajalec.
 
vlado119
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe avg 20, 2010 6:39 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Torkar in Černive Rudnik

Napisal/-a vlado119 To mar 18, 2014 4:18 pm

Pozdravljeni,

Danes sem se ustavil na Rudniku pri Torkar in Černivcu, malo ogledujem avte ker bo počasi čas za zamenjavo mojega.....v glavnem na koncu parkinga je bil Peugeot 308 bel izgleda pravkar pripeljan saj je imel še francoske tablice gor, zraven njega je ležala cerada, ki jo je dol zgleda veter odpihnu...........uglavnem grem avto pogledat, pogledam skozi šipo števca ni...ampak samo žičke ven gledajo????
Zraven njega parkiran črn avensis, sklepam da tudi pravkar pripeljan, saj je bil zeeeelo umazan in neke številke je mel napisane na šipi.....ampak ta je pa imel celo levo stran spraskano in zadaj je udarjen.....ne vem kake avte to uvaža, ampak mene ne vidi več tam.

lp

Vlado
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Torkar in Černive Rudnik

Napisal/-a hahehihoh To mar 18, 2014 9:39 pm

vlado119 je napisal/-a:Pozdravljeni,

Danes sem se ustavil na Rudniku pri Torkar in Černivcu, malo ogledujem avte ker bo počasi čas za zamenjavo mojega.....v glavnem na koncu parkinga je bil Peugeot 308 bel izgleda pravkar pripeljan saj je imel še francoske tablice gor, zraven njega je ležala cerada, ki jo je dol zgleda veter odpihnu...........uglavnem grem avto pogledat, pogledam skozi šipo števca ni...ampak samo žičke ven gledajo????
Zraven njega parkiran črn avensis, sklepam da tudi pravkar pripeljan, saj je bil zeeeelo umazan in neke številke je mel napisane na šipi.....ampak ta je pa imel celo levo stran spraskano in zadaj je udarjen.....ne vem kake avte to uvaža, ampak mene ne vidi več tam.

lp

Vlado

Le zakaj... najbrž je bil števec v okvari :lol:
 
Pajci007
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To mar 18, 2014 9:40 pm
Kraj: Slovenske Konjice

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Pajci007 To mar 18, 2014 10:17 pm

Pozdravljeni,

Kupujem si VW PASSATA CC in v oči mi je padel tale OGLAS.
Avto sem si že ogledal in na prvi pogled lahko recem, da izgleda super. Sem ga tudi preizkusil v voznji,
kjer se je za tem, ko sem popustil plin, slisal nekaksen ropot, za kar bi naj bile krive gume? Vse ostalo je bilo ok.
Kakorkol, ne zaupam temu ne nobenemu prodajalcu, zato sem se odločil da dam avto na preventivni pregled na AMZS (naj bi dodobra pregledali vozilo ... imaste kaksne izkusnje?), kjer bom, upam da, podrobno in točno izvedel v kaksnem stanju je vozilo. V skrbeh sem pa zaradi naslednje stvari ...
avto je bil kupljen preko firme na operativni leasing v Franciji ... mi je tudi dal kopijo vseh servisov, ki so bili opravljeni na avtu, AMPAK ...
Kljub temu, da tega prodajalca ni skrbelo in mi je še sam rekel naj si slikam VIN kodo, ce bom kaj preverjal, sem danes na xy servisu za VW izvedel da ima avto v zgodovini servisov samo en zapis in sicer 5.8.2013, kjer je imel 126xxx km, tako da če je avto uvozil v zacetku leta, zdaj pa jih je okoli 140xxx, bi kilometri znali "stimat" ... zanimivo mi pa je, da ni prejsnjih zapisov, ker pri operativnem leasingu naj bi bili servisi pri pooblaščenem servisu obvezni, tukaj pa ni nic zapisov ... ali le te delajo kr tako pri kakšnem popoldancu ali kaj ... da ni to kje fora, da v zacetku vozijo nepooblaščenemu, potem pa preden avto prodajo, zbijejo kilometre in peljajo na uraden servis :S mi pa skoraj ne deluje da bi imel več glede na volan, pedalke, prestavno ročico in sedez, razen ce so se to zamenjal D: ... ima kdo kakšne izkušnje s tem?

In se na splošno ... je ze kdo kupoval pri tem posredniku (avtohiša medvode) in če, kakšne izkušnje ste imeli?

Hvala za vse odgovore!

Lp
 
Uporabniški avatar
hp6715s
Novinec
 
Prispevkov: 405
Pridružen: Pe jun 27, 2008 4:50 pm

Re: Torkar in Černive Rudnik

Napisal/-a hp6715s Sr mar 19, 2014 7:54 am

vlado119 je napisal/-a:Pozdravljeni,

Danes sem se ustavil na Rudniku pri Torkar in Černivcu, malo ogledujem avte ker bo počasi čas za zamenjavo mojega.....v glavnem na koncu parkinga je bil Peugeot 308 bel izgleda pravkar pripeljan saj je imel še francoske tablice gor, zraven njega je ležala cerada, ki jo je dol zgleda veter odpihnu...........uglavnem grem avto pogledat, pogledam skozi šipo števca ni...ampak samo žičke ven gledajo????
Zraven njega parkiran črn avensis, sklepam da tudi pravkar pripeljan, saj je bil zeeeelo umazan in neke številke je mel napisane na šipi.....ampak ta je pa imel celo levo stran spraskano in zadaj je udarjen.....ne vem kake avte to uvaža, ampak mene ne vidi več tam.

lp

Vlado


Zanimivo. Ker za njega sem pa vedno mislil, da je vredu. Sodeč po tem, da so na tem forumu večinoma meli pozitivne izkušnje + da da garancijo tudi na starejše avte.
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a mtl Pe mar 21, 2014 10:44 pm

Pajci007 je napisal/-a:sem danes na xy servisu za VW izvedel da ima avto v zgodovini servisov samo en zapis in sicer 5.8.2013, kjer je imel 126xxx km, tako da če je avto uvozil v zacetku leta, zdaj pa jih je okoli 140xxx, bi kilometri znali "stimat" ... zanimivo mi pa je, da ni prejsnjih zapisov, ker pri operativnem leasingu naj bi bili servisi pri pooblaščenem servisu obvezni, tukaj pa ni nic zapisov ... ali le te delajo kr tako pri kakšnem popoldancu ali kaj ...

Velikokrat imajo velika leasing podjetja lastne servisne delavnice, v katerih servisirajo svoj vozni park. Vsaj v Italiji je to aktualno, za Francijo ne vem. In ti servisi potem seveda niso zavedeni v bazi proizvajalca. Pa pri tem načinu se včasih kakšen zadnji (ali zadnja dva) servisa tudi kar spusti, ker se ve, da gre avto od hiše. Je pa to seveda zgolj ena od možnosti, druga je, da avto sploh ni bil servisiran :lol:, tretja tista, ki si jo ti omenil in tako naprej...

Sam osebno sicer takšnega avtomobila brez 100% preverjene zgodovine servisiranja ne bi kupil.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
anzm
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Če mar 13, 2014 1:44 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a anzm To mar 25, 2014 10:32 am

h4ck je napisal/-a:In zdaj vsi vemo katera je tvoja bivša laguna? Daj neko povezavo ali kaksno sliko... :roll:


Se opravicujem. Tale je:
Slika

Je pa šla že takoj naprej če se ne motim... :/ Prej je imela vpisano ceno in km.
 
19bosty90
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe jul 29, 2011 6:32 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a 19bosty90 Ne mar 30, 2014 9:52 am

Pozna kdo ta avto in tole avto hišo?
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=819 ... AG.SERVO...
 
maccek_21
Uporabnik
 
Prispevkov: 884
Pridružen: Ne jan 02, 2005 5:42 am
Kraj: Kranj

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a maccek_21 Po mar 31, 2014 9:25 am

Pozna kdo tega prodajalca : AVTOAS, PRODAJA AVTOMOBILOV, D.O.O.

Avto, ki me pa zanima pa je:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=831 ... ow=1&avto=
Fantje so avtomobili: če ne paziš si pod njimi!
 
bostjannn
Novinec
 
Prispevkov: 178
Pridružen: So sep 06, 2008 6:25 pm
Kraj: preko razumnega
 
Uporabniški avatar
LeQuack
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Pe nov 16, 2007 4:16 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a LeQuack Po mar 31, 2014 11:33 am

Korupcija bo poskrbela, da bodo na tehničnih pregledih take malenkosti "spregledali", 100%. Nič se ne bo spremenilo.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a matejxx Po mar 31, 2014 11:39 am

bostjannn je napisal/-a:http://www.zurnal24.si/stevec-vrtenje-kilometri-avto-tehnicni-pregled-clanek-228173 :twisted:



Toda, to še vedno ne bo nič pomagalo, če boš kupil avto iz tujine. Drugače pa bodo tole v Sloveniji uvedli samo zato, da si bodo lahko izmislili še kak dodaten davek.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a ojnica Po mar 31, 2014 12:50 pm

No, ko se boste enkrat znašli na sodišču in vas lahko doleti 1 let zapora takrat boste pa kaj oops :huh:
Tko kot pijan se vozt okol in upat, da te en ustavjo, kot mene 10 let nič pa šel mimo kontrol najmanj 1000X
Poznam električarje ko to naredijo za 50-100 evrov, ampak oni niso odgovri, izdajo račun.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a kseb Po mar 31, 2014 1:24 pm

Vpis km bi naj bil pri tehničnem pregledu. Torej ko, kupiš novi avto, imaš tehničnega prvič čez štiri leta. Torej prva štiri leta ne bo nobenih vpisov. V tem času pa lahko narediš zelo veliko km (eni delajo tudi po 50 do 70 kkm na leto, videl pa sem tudi že lepega VW Pasata, starega točno 18 mesecev, prevoženih pa 180 kkm - uvoz iz Nemčije).

Vpis km ob tehničnem pregledu je sicer boljše kot nič, ampak brez sankcij za prevrtene km je to bolj malo.

lp
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: ban, Bing [Bot] in 41 gostov