Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
dennisCe
Novinec
 
Prispevkov: 448
Pridružen: Sr okt 16, 2013 9:28 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a dennisCe Po feb 17, 2014 2:22 pm

Liana je napisal/-a:Živjo!

Ko prebiram te strani, mi postane slabo…na vsakem koraku te probajo netegniti. Da dobiš fajn avto je že skoraj loterija.
No, jaz potrebujem avto za v službo, s katerim bom delala 200 km na dan. Ker imamo eno Kio že doma in dela super, se nagibam k nakupu le te. Sicer bi raje imela Golfa, pa se mi zdi predrag avto, Kia pa za ta denar ponuja največ.
A kdo pozna to:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=787 ... %20AKCIJ...

Vsaka informacija je dobrodošla! Ne želim spet kupit avta in da mi spet crkuje...

Hvala!



kilometri so mi sumljivi.. je pa res, da obsolutno ne razumem več folka, ki gre kupovat avto! a je res tako težko kupit ali pa si sposodit merilec laka in že po tem vidiš vsaj polovico tehničnega stanja avta :evil:
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a mirkos Po feb 17, 2014 3:12 pm

Ja dandanes je nakup rabljenega avtomobila res prava loterija. Kar se pa dotičnega Ceed-a tiče in prevoženih kilometrov je pa tako... jaz imam Ceed-a 1.6 crdi (115KM - torej točno takšen motor, ampak je 5-vraten). Kupil sem ga novega 11/2007 in imam prevoženih realnih 65.000km. Mislil sem da bo jih več (zato sem kupil diesla), a je potem tako naneslo da imam službo tako blizu da hodim peš. Avto je redno servisiran in motor je super (če vozim lokalna cesta (50-90km/h) + avtocesta (110-120km/h) mam porabo 4,5, pa recimo da je cest pol-pol pa pot nekje 100km). Če se vozim izključno samo po mestu je nekje poraba 6,5l. Edino kar me malenkost moti so občasni črički v armaturki nekje...ampak razen tega...avto brez problemov oz če je bila kakšna malenkost je bilo vse popravljeno v garanciji. So pa servisi kr dragi (ca. 250€)
 
Uporabniški avatar
hp6715s
Novinec
 
Prispevkov: 405
Pridružen: Pe jun 27, 2008 4:50 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a hp6715s Sr feb 26, 2014 8:58 pm

Samo v vednost, tale: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=818 ... 02.3%20GLX
avto sem v ponedeljek prodal za 550 €. Ima prevoženih 257 kkm. V oglasu sem imel sledeči opis:

""""Avto smo l. 2000 uvozili iz Nem. v Slo, smo 2 lastnik. Shranjeni VSI računi od servisov in materiala od nakupa do danes.
Na servisih se nikoli ni varčevalo, olje menjano na 12-15.000km.
Avto ima verigo, zato velikega servisa ni.
Avto je lepo ohranjen ima pa nekaj pomankljivosti, ki jih je potrebno urediti:
- počen izpušni kolektor - možno zavariti, ker ni iz gusa
- nagaja zaklepanje
- ko odtegneš ročno včasih levo zadnje blokira - ne popusti.

Motor je popolnoma suh, ne pije olja, realna poraba ob normalni vožnji: 9-10l. https://www.poraba.com/usage_view.php?carid=8423.

V zadnjih 4. letih se je menjalo:
- hladilnik zraka in termostat
- lambda sonda
- mikrojermen in šponarji - preventivno
- komplet izpuh in gibljiva cev
- vodna pumpa - preventivno
- desni končnik in zglob
- potisni ležaj + sklopka
- akumulator
- palčke stabilizatorjev
- bencinska črpalka original
- kabli in cinšpule
- zadnji diski in ploščice
- klima zatesnjena in ponovno napolnjena

Avto se ugodno prodaja, ker je doma že nov in ker je potrebno odpraviti omenjene napake.

Pri ceni 600 €:
- pustim še lita platišča Rial z letnimi gumami Uniroyal Rainexpert, dobre še za dve sezoni,
- pustim tudi letno vinjeto,
- dodam po meri izdelano posteljo iz "blejke" z izvlečljivim predalom-glej sliko, tako da se avto lahko uporablja za potovanja.""""

Trenutno ga preprodajalec prodaja za 900 brez omenjenih zadev, ki sem jih dal zraven. Napak pa verjetno ni odpravil.
Priponke
galaxy.jpg
 
zundapp
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 593
Pridružen: Ne mar 16, 2003 10:55 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a zundapp Sr feb 26, 2014 9:14 pm

Ziher je šel v 03ali 02 območje?
 
Uporabniški avatar
hp6715s
Novinec
 
Prispevkov: 405
Pridružen: Pe jun 27, 2008 4:50 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a hp6715s Če feb 27, 2014 8:25 am

Ja, nekam pri Ptuju
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a ojnica Če feb 27, 2014 9:44 am

Kje je pa vinjeta?
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Cefizelj Če feb 27, 2014 10:39 am

Dol so jo pobrali :mrgreen: iskana stvar....
 
aleksav
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Če feb 27, 2014 2:47 pm

nategatorji

Napisal/-a aleksav Če feb 27, 2014 2:51 pm

edit (mod) - izbrisano na se rvisu dokazano zbijajo kilometre in korigirajo ervisno knjigo, prste stran od njihovih vozil1!!!!

Pozdravljeni, po včerajšnjem ogledu Passata na spodnjem linku dobil inspiracijo da odprem temo in opozorim potencjalne kupce pred dotično avto hišo. Ker sem v fazi kupovanja prostornega karavana za ženo se se ob službeni poti odločil za ogled Passata Variant 2011 Highline z navedenimi 150.000km pri avto hiši ....

Po prihodu v avto hišo sem dobil vtis o resnem avtodealerju, saj imajo lepo urejen in prostoren salon, na nivoju reprezentativnih avto hiš, poleg imajo še avto servis in kleparijo Avto Košak. Ker zadolženega prodajalca trenutno ni bilo so mi bili izročeni ključi vozila in dovoljen samostojen ogled. Za vozilo lahko rečem, da je bilo navedenim kilometrom primerno ohranjeno, sem pa tja kakšna praska na zunanjosti in malce popraskana notranjost, klasične obrabe službenih vozil v poslovnem najemu (Nemčija).
Med samim ogledom se mi priduži zadolženi prodajalec in začne standardna nakladanja, ki jih pridobijo ali se jih nalezejo vsi ki so že več let v tem poslu, skratka ne pusti te do besede in naklada kako je vozilo oh in sploh. Po fizičnem ogledu vozila in kratkem razgovoru okoli cene, katero sva celo hitro vskladila, sem ga zaprosil še za pregled servisne knjige, katero mi je pokazal tako, da je kar on sam listal po njej in je ni hotel dati iz rok, ter po hitrem prikazu hitro spremenil temo in pospravil servisno v predal avtomobila.
Stopila sva v salon kjer mi je posredoval poddatke za nakazilo are, nakar medtem ko je on pospravljal svoje papirje sem jaz se enkrat skočil do vozila in prelistal servisno. Knjiga je bila ob hitrem pregledu predvsem zadjih dveh servisov zelo sumljiva, namreč določene številke v datumih in kilometrih so bile pisane z različnimi svinčniki, nekje celo ena čez drugo. Zadeva se mi je zdela zelo sumljiva zato sem hitro naredil še fotografijo VIN stevilke, preden se mi je neumorni prodajalec spet pridružil s svojim bullshitom. Zahvalil sem se, dal roko in se pozdravil.

Na poti domov sem se ustavil na (neimenovanem) VW servisu, kjer sem zaprosil za izpis servisnih podatkov in po začetnih ugovarjanjih sem jih na podlagi 10EUR tudi dobil. Sumi so se izpostavili za resnične, saj je bilo vozilo lani Februarja servisirano v nemčiji pri teh kilometrih kot so zavedeni trenutno na vozilu, se pravi servis kateri naj bi se zgodil Decembra 2013 se je dejansko zgodil Februarja 2013 prodajalec je samo se stevilko 1 dopisal pred številko 2. Naslednji servis je imelo vozilo delano na 181,000km Septembra 2013, oni si ga lastijo približno en mesec, kar lahko zaključim, da ima vozilo trenutno 210,000km.

Vem da je to zadnje čase normalna praksa avto hiš, zato v nekatere niti slučajno ne vstopim, ampak ob googlanju dotične nisem dobil slabih informacij in sem se s tem namenom odločil napisati zgornji tekst.

Ja, skoraj sem pozabil, danes sem ga iz heca in čistega firbca kontaktiral in ga zaprosil, če mi lahko pred nakazilom are posreduje VIN (serijsko številjko), nakar mi izjavi, da je vozilo takoj ko sem jaz odšel rezerviral nek drug gospod (položil naj bi tudi aro) in da v primeru, če ga on ne bo vzel mi bo z veseljem čez 7 dni posredoval podatke, tako da vsekakor ne nasedem zgodbi fantomskega kupca in čez 7 dni kličem ponovno. =P

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=806 ... 20BMT%20Hi
 
Grega_
Novinec
 
Prispevkov: 422
Pridružen: To dec 30, 2003 12:19 pm

nategatorji

Napisal/-a Grega_ Pe feb 28, 2014 9:55 am

Še print screen predno izgine oglas.
Priponke
passat.png
 
kamela
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Po jul 08, 2013 9:15 am

nategatorji

Napisal/-a kamela Pe feb 28, 2014 10:10 am

Prijavi ga na policijo, kot goljufijo. Imaš vse dokaze. Pošlji še na svet in ostale medijske hiše.

Treba take kaznovati, ker to je pa res višek postal.
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a LukL Pe feb 28, 2014 12:44 pm

pa folk, to je podružnica feštajna ;)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a pskoda Pe feb 28, 2014 12:50 pm

Passata uvoženga dvomim, da bo kdo najdel z realnimi kilometri razen nogoče če ga bo šel sam iskat
Lp
 
Uporabniški avatar
pikecbikec
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: Pe jan 19, 2007 5:02 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a pikecbikec Pe feb 28, 2014 4:24 pm

pikecbikec je napisal/-a:Slika

19.12.2012
Slika

13.2.2013
Slika

29.3.2013
Slika

14.6.2013
Slika



Avto je dobil nekaj sprememb, pa tudi kilometri so šli majčkeno v minus. Zraven pa se lahko prišteje približno 2 leti manjkajočih kilometrov. Po izračunih bi imel avto sedaj cca 450000km+.

Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a ojnica So mar 01, 2014 10:44 am

Tale polo 1998 mi je sumljiv:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=819 ... riant%2075

Prodaja ga s 189000km, prodajal se je pred parimi tedni s 300.000km.

P.s. Če ma zadnjo prtljažno vrato pod šipo po robu pobarvano, zaradi rje je to ta. Imam tud kontakt od prejšnjega lastnika k sv prjatla na daljavo ;) .
 
tooshort
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Če feb 16, 2012 11:23 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a tooshort So mar 08, 2014 8:05 am

Da še jaz nekaj napišem o ŠARGI KIČO d.o.o. no mislim da je že bilo nekaj napisanega o Šargitu. V bistu se ne gre o mojem nakupu ampak od tasta ki je pri njemu kupil avto. No pred 4 leti je tast pri omenjeni avtohiši kupil Audija slovenskega porekla z poštemplano servisno knjižico magičnih 170,000km star 6 let v glavnem naj bi vse štimalo kot mora. Čez mesec dni opazimo da je prejšnji lastnik avtomobila iz istega mesta kot mi in se seveda dobimo na kavi nakar začne pogovor teči o avtomobilu. Avto naj bi imel probleme z menjalnikom (avtomatic) in ga je dal v račun in vzel novega nakar ga je Šargi odkupil "poštimal" in seveda zavrtel kilometre za cca 150,000 v rikverc. No toliko o SLOVENSKIH avtih in POTRJENIH servisnih knjigah. Pa veliko sreče pri nakupih. LP
 
bucko_99
Novinec
 
Prispevkov: 499
Pridružen: Ne jul 07, 2013 8:00 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a bucko_99 So mar 08, 2014 9:00 am

tooshort je napisal/-a:Da še jaz nekaj napišem o ŠARGI KIČO d.o.o. no mislim da je že bilo nekaj napisanega o Šargitu. V bistu se ne gre o mojem nakupu ampak od tasta ki je pri njemu kupil avto. No pred 4 leti je tast pri omenjeni avtohiši kupil Audija slovenskega porekla z poštemplano servisno knjižico magičnih 170,000km star 6 let v glavnem naj bi vse štimalo kot mora. Čez mesec dni opazimo da je prejšnji lastnik avtomobila iz istega mesta kot mi in se seveda dobimo na kavi nakar začne pogovor teči o avtomobilu. Avto naj bi imel probleme z menjalnikom (avtomatic) in ga je dal v račun in vzel novega nakar ga je Šargi odkupil "poštimal" in seveda zavrtel kilometre za cca 150,000 v rikverc. No toliko o SLOVENSKIH avtih in POTRJENIH servisnih knjigah. Pa veliko sreče pri nakupih. LP


toliko zgodb o prevarah pa ljudje še vedno kupujejo od preprodajalcev. Jaz osebno, bi rabljenega kupil kvečemu od kakšne avtohiše, ki prodajajo nove, ker če bi prišlo do tožbe imaš vsaj kaj dobit nazaj.
 
anzm
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Če mar 13, 2014 1:44 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a anzm Če mar 13, 2014 1:46 pm

Tudi mene je brat včeraj opozoril da se moja bivša laguna prodaja z 100.000km manj kot sem jo prodal. Sej avto je odličen, ampak sedaj ima na števcu 168.000 namesto 260.000km, če bo kdo kupoval, da ve... :roll:
 
h4ck
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 583
Pridružen: So nov 04, 2006 2:25 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a h4ck Če mar 13, 2014 2:04 pm

In zdaj vsi vemo katera je tvoja bivša laguna? Daj neko povezavo ali kaksno sliko... :roll:
 
paradoxxx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne jan 06, 2008 4:26 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a paradoxxx Pe mar 14, 2014 9:31 am

Kupujem passata in gledam avto.net. Ima kdo izkušnje z avtohišo AVTO LAN?

Gre se za ta avto: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=8202723&show=1&avto=
Verjetno so vsi rabljeni zadnji modeli passatov uvoženi... a je kakšna realna možnost, da dobim avto, ki nima prevrtenih kilometrov. Je kaj, na kar je potrebno biti še posebej pozoren pri teh passatih?

Hvala vsakemu za mnenje.
Zadnjič spremenil paradoxxx, dne Pe mar 14, 2014 9:48 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 538
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a luxxx7 Pe mar 14, 2014 9:41 am

paradoxxx je napisal/-a:Kupujem passata in gledam avto.net. Ima kdo izkušnje z avtohišo AVTO LAN?

Gre se za ta avto: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=820 ... ow=1&avto=
Verjetno so vsi rabljeni zadnji modeli passatov uvoženi... a je kakšna realna možnost, da dobim avto, ki nima prevrtenih kilometrov. Je kaj, na kar je potrebno biti še posebej pozoren pri teh passatih?

Hvala vsakemu za mnenje.


Avtomobili so uvoženi večinoma z Nemčije, kupljeni so najbrž od leasing avtohiš in se pač avto proda, ko poteče garancija oziroma ko ga pač izplačajo določeni lastniki raznih firm(lahko so tudi službeni avti). Glede prevrtenih kilometrov, boš najlažje vedel kako je na stvari, da se oglasiš na eni izmed pooblaščencev v tvoji okolici z VIN številko in kar bo v servisni bazi, to se je delalo z avtom, moraš pa vedeti, če se avto ni servisiral na pooblaščencih ne bo kaj dosti zabeleženo... Vidim pa, da je napisal da se lahko preveri zgodovina. To te najmanj stane :)
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov