Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: Avto Adut-NATEGATORJI

Napisal/-a darkside Pe maj 01, 2015 7:55 pm

-
Zadnjič spremenil darkside, dne Sr jun 03, 2015 9:54 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Avto Adut-NATEGATORJI

Napisal/-a MBtouran Pe maj 01, 2015 8:15 pm

Folku je nabolj pomembno koliko zbijejo ceno kot pa da bi dali jurja vec za iskren in dober avto.
Za klimo si sam kriv ker nisi preveril, ostalo pa je svinjarija pri kateri imas dobre moznosti, da avto vrnes
 
psycho.aleks
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: So mar 16, 2013 5:16 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a psycho.aleks So maj 02, 2015 1:46 pm

Dober dan!

Zanimam se za nakup tega vozila http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=9680526&show=1
Ampak sem malo pregledal po forumih in ugotovil, da prodajalec Global leasing, d.o.o. ni glih pohvaljen ... Tei članki na forumih so sicer stari 2-3 leta..
Me zanima, če ima kdo bol sveže informacije ali izkušnje !!!

Hvala ha odgovor!!
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Avto Adut-NATEGATORJI

Napisal/-a esem So maj 02, 2015 2:17 pm

darkside je napisal/-a:...Vrtenje kilometrov zame ni noben nateg...

Točno, zate ne - a samo zate. Za večino je še marsikaj več kot nateg, npr kaznivo dejanje (z dejanjem in lažjo priti do (več) denarja). Morda bi vseeno malce bolje pomislil, preden pišeš, tudi oz še posebno, če se ti na prvi pogled zdi dobra ideja? Da je tako razmišljanje (citat) o tem dokaj nezrelo, pa so ti itak že povedali v eni drugi temi

Še to
darkside je napisal/-a:
orangutan7 je napisal/-a:Vem, zajebal sem se sam, ampak mogoče pa moja izkušnja pride komu prav, da ga Avto Adut ne nategne tako kot je mene.

Res je, nategnil si se sam. Ampak če si pogodbo prebral in se z njo nisi strinjal zaaj si jo podpisal? Tukaj ne vem če so glih oni krivi, da si se pustil nategnit.

.
orangutan7 je napisal/-a:... poleg tega pa je prodajalec v pogodbo napisal, da ne zagotavlja, da vozilo brezhibno deluje, s čimer je predhodno seznanil kupca ( a so mi trdili, da je vse ok z avtom) in da kupec ne bo uveljavljal zahtevkov iz naslova garancije. Seveda sem se pritožil zakaj so to napisali, pa so rekli da to mora bit v pogodbah pri prodaji rabljenih vozil in da sem avto videl oz.da vse deluje. Takrat bi moral odstopiti od nakupa, a na mojo žalost sem bil naiven in slepo verjel nategunom.
...

Se ti res zdi, da oni niso krivi? So in to precej bolj od orangutana, ki je bil namerno zaveden (Pa saj verjetno nima smisla sploh...). Kaj je zate sploh nateg?

Taka pogodba, katere podpis je bil pridobljen z lažjo, je enostavno nična. Problem je, kako to dokazat. So bile kakršnekoli priče?
 
Veron
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Ne maj 01, 2005 3:04 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Veron So maj 02, 2015 2:48 pm

psycho.aleks je napisal/-a:Dober dan!

Zanimam se za nakup tega vozila http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=9680526&show=1
Ampak sem malo pregledal po forumih in ugotovil, da prodajalec Global leasing, d.o.o. ni glih pohvaljen ... Tei članki na forumih so sicer stari 2-3 leta..
Me zanima, če ima kdo bol sveže informacije ali izkušnje !!!

Hvala ha odgovor!!

Pozabi avte leasing hiš. To so zaplenjeni avti zaradi neplačevanja. Če niso imeli za obroke, verjetno tudi ni imel za servis...
 
psycho.aleks
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: So mar 16, 2013 5:16 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a psycho.aleks So maj 02, 2015 3:09 pm

Avto je iz Italije, samo me zanima če ima kdo kako informacijo glede te lizing hiše
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a hippo Po maj 04, 2015 2:06 pm

Zdaj imajo teli dilerji novo foro. Avto prodajo kot nedelujoč, nobena garancija in zakon ne pomaga. Tako da moraš dobro prebrati pogodbo.
Sicer pa sta Avto Adut in AR-TA (narazen sta 5 m) tipična preprodajalčka. Prodajata sesute avte kot da so iz zlata. Vrtenje km je pa ratal nacionalni šport.
Pa ne vrtijo nazaj samo dilerji, tudi fizične osebe se zelo pogosto poslužujejo te metode da lažje avto prodajo in dobijo nekaj € več. Naj se jim zataknejo v grlu...
 
blaz2013
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: To dec 03, 2013 3:50 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a blaz2013 Po maj 04, 2015 3:17 pm

Čudi me da te dilerčke nič ni strah, pa ne zakona ki je itak premalo strog, ampak ljudi. V USA (kjer so malo čez les, orožje ima itak vsak) bi jim hitro kdo preluknjal betico zaradi prevare- že za par sto dolarjev, kaj šele par tisoč eur. Korajžni so ali pa neumni.
 
zaho23
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Po apr 26, 2010 7:31 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a zaho23 Po maj 04, 2015 5:04 pm

Pozdravljen hippo.
Jaz sem "ta tvoji tipičen preprodajalček", mislim na Avto Ar-Ta. Kar se tiče vrtenja kilometrov, pridi in ti priložim vse KP pogodbe in vsi kilometri ki so zapisani na le teh, so idetični tistim na števcih. Imam vozila z 50.000, 150.000, 250.000 in tudi 400.000, kar lahko opaziš sam na moji strani če malo pogledaš. Kar se mene tiče stojim za vsakim avtom za prevoženimi kilometri. Če je pa mene kdo na suho nat......, pa nisem kriv! Kar se tiče razbitih avtov nikoli ne prodajamo oz. popravljamo, če slučano kakšnega odkupimo v takem stanju ga tudi takega naprej prodamo. V kolikor pa kaj poštrihamo govorimo pa o praskah, vdrtinah oz. rji. Je to mogoče kaj narobe? V pekarnah kupijo moko in kvas pa ti potem kruh prodajo in zasluzijo. Jaz pa ne smem očistit vozila oz. popravit lepotnih napak in da bi potem kaj zaslužil?
Na žalost pa vsak avto ki je star cca 15 let, ki ima za sabo 200.000km + ima potrebo po vlogu. Danes bi pa vsak od nas rad imel avto za cca 500 oz 1000eur in da bo to večno delovalo. Časi Golfa II so na žalost mimo.
Bodi pozdravljen in dobrodošel na kavo ;-)

Lp
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a hippo Po maj 04, 2015 5:31 pm

zaho23 je napisal/-a:Pozdravljen hippo.
Jaz sem "ta tvoji tipičen preprodajalček", mislim na Avto Ar-Ta. Kar se tiče vrtenja kilometrov, pridi in ti priložim vse KP pogodbe in vsi kilometri ki so zapisani na le teh, so idetični tistim na števcih. Imam vozila z 50.000, 150.000, 250.000 in tudi 400.000, kar lahko opaziš sam na moji strani če malo pogledaš. Kar se mene tiče stojim za vsakim avtom za prevoženimi kilometri. Če je pa mene kdo na suho nat......, pa nisem kriv! Kar se tiče razbitih avtov nikoli ne prodajamo oz. popravljamo, če slučano kakšnega odkupimo v takem stanju ga tudi takega naprej prodamo. V kolikor pa kaj poštrihamo govorimo pa o praskah, vdrtinah oz. rji. Je to mogoče kaj narobe? V pekarnah kupijo moko in kvas pa ti potem kruh prodajo in zasluzijo. Jaz pa ne smem očistit vozila oz. popravit lepotnih napak in da bi potem kaj zaslužil?
Na žalost pa vsak avto ki je star cca 15 let, ki ima za sabo 200.000km + ima potrebo po vlogu. Danes bi pa vsak od nas rad imel avto za cca 500 oz 1000eur in da bo to večno delovalo. Časi Golfa II so na žalost mimo.
Bodi pozdravljen in dobrodošel na kavo ;-)

Lp

Lepo pozdravljen zaho23.

Lepo da si se oglasil. Všeč mi je, da dejansko nekdo bere tole naše tarnanje nad prodajalci.
Če sem napisal da si tipičen preprodajalček tega nisem napisal brez razloga.
Naj razložim:
- če je treba kaj poštrihat je to pohvalno
- avto očistit, posesat, nabrilat je v bistvu mus. Ne predstavljam si, da bi šel gledat avto, notri pa ostanki čipsa, smokija in medenih src, pa fleki od kokakole, da ne naštevam dalje...

Največji problem je v pristopu prodaje, ker nekateri enostavno niste poštekal, da je pleha preveč in če hočeš kaj prodat je treba to narest s stilom. Meni osebno je čisto brezveze, da pridem nekam, kjer so trije na kupu, mal se pogovarjajo med sabo, sedijo na haubi od avtomobila ki ga prodajajo, vmes pa vsake toliko pogledajo kaj kupec dela. To je pase. Mogoče pa kdo rabi avto za dva meseca, pa kupi eno kišto za jurja ali pa dva. Mogoče bo pa čez pol leta rabil avto za 15 jurčkov. Preveč se sodi ljudi po debelini njihove denarnice.
Kar se tiče kilometrov je bilo napisano splošno, ni letelo nate. Ponavadi se delajo vsaj dve ali tri KP pogodbe med firmami, da se potem ne more dokazati kdo je vrtel kilometre. To se največ dela ko se avto iz uvoza pripelje v SLO. Katastrofa.

Hvala, ker si si vzel čas tole prebrat in opravičilo soforumašem za mali off.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a mrtwelvetrees Po maj 04, 2015 6:22 pm

zdravo, "zaho23" imam eno vprašanje, če prav razumem, če se slučajno ugotovi da so kilometri prevrteni nazaj, potem ni nihče ni kriv, kriv je tisti v tujini ti je to naredil, pač nekdo ? in zgodba rešena ?

-kupiš avto, z nekimi papirji o kilometrih
- pooblaščeni servsi ugotovi da so kilometri nazaj - imaš nov papir
- in kaj lahko s tem narediš ? najbrž nič, preprodajalec pove da ja takega dobil, ni on kriv

sej ne rečem da je kdo tukaj to naredil, samo tako na splošno se sprašujem.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
zaho23
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Po apr 26, 2010 7:31 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a zaho23 Po maj 04, 2015 7:40 pm

Hippo jaz imam pac tudi prijatle ki pridejo na kavo in se druzimo malo poklepetamo... Imam navado da stranko pustim samo naj dobi prvi vtis o avtu, v kolikor je pa kako vprasanje rad odgovorim, ne pa tudi skoz zraven stojim in "nakladam"...Kar se tice kok se mi gre za prodajo je tko da sem tam zato da prodam, zato da zivim od tega in da lahko poplacam vse stroske, sam vcasih pa arogantnih kupcev tudi mi trgovci ne prenesemo in bomo raje pocakali stranko ki si le ta avto res zeli, ne pa nekoga ki me je prisel malo "zajebavat", ki ima pet min cajta, pa ne me narobe razumet ampak tako pac je. Ne gre se za koliko denarja kdo kupuje imam veliko vozil nizjega cenovnega razreda, sam pac nekdo prevec pricekuje za cca 1000eur mormo bit pac realni. Zakon je pa tak da ima potrosnik 30dni garancije (razen ce ni drugace navedeno) ne glede na ceno vozila kar je po meni neumnost!

Mrtwelvetrees, jaz nimam vozil iz uvoza oz jih ne uvazam kupujem tisto kar je v sloveniji. Obicajno v kolikor mi je na avtu sumljivo kar se tice kilometrov tudi sam preverim, bodisi na pooblascenem servisu, bodisi na tehnicnih pregledih. Imal sem pa ze primer, ko sem bil okrog prinesen tega nisem vedel avto prodal stranka dobila podatke da je stevec bil vrnjen za cca 40.000km in sem avto vzel nazaj! Lahko pa bi se sel naprej "zajebavat" pa stranka mene tozi, jaz tistega ki mi je avto prodal itd... Samo to pac nima smisla. Ker sem pac sam kriv ker nisem pred nakupom preveril.
Vglavnem bodite pozdravljeni in ko imate kaj cajta viska pojdite na kavo "nekateri" ne nas pa vse v isti kos metat. Lp
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a hippo Po maj 04, 2015 8:43 pm

zaho23 je napisal/-a:Zakon je pa tak da ima potrosnik 30dni garancije (razen ce ni drugace navedeno) ne glede na ceno vozila kar je po meni neumnost!

Meni si rekel ni garancije, avto prodaš kot poškodovan, čeprav je bil normalno vozen. :[]
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a ojnica Po maj 04, 2015 8:46 pm

No, no,no dela z vrtenjem kilometrov je otročje lahko, se priključi na tester, počaka, da tester najde kodo in se spremeni kilometre, kdor to dela ima par minut dela če odštejem tisto iskanje kode.
Vzel si avto nazaj, ker se nima smisla ukvarjat s sodiščem, in kaj si pol naredil z avtom, nategnil si novega kupca, če je bil tiho še več mesecev pa nič si dobro prodal.
Pa vredu, saj to dela veliko preprodajalcev.
Če pa poznam kar nekaj voznih avto s 400, 550, 800.000km in več pa nobenga takega ni na avto.net-u :lol:
Tud fizični prodajalci to delajo, en k vrti kilometre v Podutiko LJ, ma delavnico poleg glavne ceste, nasprot Mercatorja pa avtovleka je poleg, točno nasprot avtobusne je.
 
zaho23
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Po apr 26, 2010 7:31 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a zaho23 Po maj 04, 2015 9:30 pm

Hippo se tebi zdi normalno prodat avto za cca 1000eur z garancijo 30dni? Posteno povej? Raje ga imam tam kot ga prodam. Ker na vsak tak auto bo potreben vlog, na kakem manj na kakem vec. Ni pa noben problem auto pogledat in ga tudi kakem mehaniku odpelat pogledat.

Ojnica ti pa vse ves kako poteka,...Si edn od "forenzikov" zgleda...Ce ze hoces razlago avto sem prodal z 220.000km, imel pa naj bi jih cca 270.000. Vzel avto nazaj ga vrnil na cca 270.000km in ga v minus prodal! Kot sem ze rekel, ni problem dejstva kr povejte od kogarkoli, mene prvega blatite ce imate dejstva za to, ne pa samo "nakladat". To kar pa nekateri delate je pa blatenje imena brez dokazov. Le glejte da ne bo kdo od dilerjev do odvetnika stopil....Lp
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a ojnica Po maj 04, 2015 9:51 pm

OFF: Zaho pred 7-8 leti sem bil švercar, tak da. Itak eni ne vejo kaj počnejo, da trgovce popajo sem brez dokazila, ker so lahko ravno oni hitr pred sodiščem, mislim tisti k limajo linke.
Treba met dokaz že dost je print Sc. before / after.
Kilometre vrtet nazaj ni kaznivo, ampak samo do določene meje, če kupec zve da so vrteni ni problema, če pa ne ve pa so pi*darije.
 
blaz2013
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: To dec 03, 2013 3:50 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a blaz2013 Po maj 04, 2015 10:49 pm

Čez milijon ogledov ima ta tema... če karikiram vsak drugi Slovenec je videl to temo. Glede na hitro odzivnost, ko je dan kak link rabljenega tukaj in je oglas takoj spremenjen ali umaknjen, verjetno tako v veliki večini gledajo to temo preprodajalci. Tisti, ki ima čisto vest in pošten posel vsekakor te teme ne spremlja.
Še prodajalci novih vozil vrtijo kilometre ali pa že kupijo takšne(ali razbite)z izgovorom nismo mi. Jaz še nisem srečal poštenega prodajalca rabljenih vozil, zato pa če ne bi imel denarja za novo vozilo bi se vozil z javnim prevozom. Brat od preprodajalca vozil je kupil od mene rabljenega, pa sem mu rekel zakaj ti pa brat ni kakšnega zrihtal? "In mi je rekel ne zaupam mu."
Ravno zadnjič sem slišal da je pooblaščeni prodajalec novih izgubil tožbo na sodišču zaradi rabljenega vozila...

Tudi sam delam z enim, ki preprodaja vozila popoldan do 5000€ in je tako skopuški da še stvari za 20€ ne popravi. Samo očisti ga in nategne rajo za minimum 500€ z lažjo, to je avto od sina, od žene itd...Lažnivec da ga ni večjega, ima pa od vseh sodelavcev največ denarja in hodi kot puran pa še poklicne šole ni nardil. Poštevanke ne zna. To pove o človeku in družbi vse. Poštenja denar ne more kupit, pameti pa tudi ne.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a hippo To maj 05, 2015 7:07 am

ojnica je napisal/-a:Tud fizični prodajalci to delajo, en k vrti kilometre v Podutiko LJ, ma delavnico poleg glavne ceste, nasprot Mercatorja pa avtovleka je poleg, točno nasprot avtobusne je.

Vem katerega misliš. ;)

zaho23 je napisal/-a:Hippo se tebi zdi normalno prodat avto za cca 1000eur z garancijo 30dni? Posteno povej?

Saj ne daš garancije na zavorne ploščice pač pa ponavadi motor in menjalnik. Saj se tudi turbina, alternator in ostalo tretira kot potrošni material.

zaho23 je napisal/-a:Kot sem ze rekel, ni problem dejstva kr povejte od kogarkoli, mene prvega blatite ce imate dejstva za to, ne pa samo "nakladat". To kar pa nekateri delate je pa blatenje imena brez dokazov. Le glejte da ne bo kdo od dilerjev do odvetnika stopil....Lp

Tu ne gre za vrtenje km, ampak za zavajanje s tvoje strani:
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=9443751&show=1&avto=Audi%20A6%20Avant%201.9%20TDI

Avto ima 323.000 km in ne 300.000 km. :roll:
Avto ni tako super, kot poveš po telefonu in ob ogledu, ampak je treba takoj narest mali servis (je šel čez interval), veliki servis čez cca 7.000 km (strošek cca 350-400 eur).
Sklopka je na koncu, mogoče zdrži max 10.000 km (strošek cca 300 eur).
Ni problem če to poveš PREJ, ne pa da kupec sam ugotavlja kaj in kako. Razumem, da je avto star, ampak na take stvari lahko opozoriš sam, ne pa da potem folk samo debelo pogleda kaj vse je treba praktično takoj naresti, ker prodajalec je pa rekel da je vse super in da se samo vsedeš in pelješ. Ja, pelješ direkt do mehanika.
Je pa lepo spucan. Edino en poba je gor na havbi sedel, kar mi sploh ni bilo všeč. :?
 
zaho23
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Po apr 26, 2010 7:31 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a zaho23 To maj 05, 2015 8:49 am

Evo ga hippo popravljeno kar se tice km, pise pa da za tocne podatke preverite pri trgovcu. Ni to nobeno zavajanje ampak le napaka. Jaz ce bi zavajal kot v nekaterih drugih prodajah bi jih ta a6 imel cca 200.000km ker je dejansko v takem stanju. Glede na to da je pa potrebno kak servis opravit je pa to zame cisto normalno. Se vedno trdim da je avto odlicen, sploh glede na te kilometre! Kaj bi pa ti rad da povem avto je zanic ne ga kupit? Ne bit smesn... Moja dolznost je da povem ce so bremze zanic, podvozje tolce, itd...Ce pa mislis da morm jst auto se registrirat, servise delat in tankat pol pa hudo res... Itak ni konca z vami in iscete "dlako v jajcih"... Uglavnem probal sem nekatere stvari vam razlozit upam da sem uspel...lp
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a hippo To maj 05, 2015 8:53 am

zaho23 je napisal/-a:Evo ga hippo popravljeno kar se tice km, pise pa da za tocne podatke preverite pri trgovcu. Ni to nobeno zavajanje ampak le napaka. Jaz ce bi zavajal kot v nekaterih drugih prodajah bi jih ta a6 imel cca 200.000km ker je dejansko v takem stanju. Glede na to da je pa potrebno kak servis opravit je pa to zame cisto normalno. Se vedno trdim da je avto odlicen, sploh glede na te kilometre! Kaj bi pa ti rad da povem avto je zanic ne ga kupit? Ne bit smesn... Moja dolznost je da povem ce so bremze zanic, podvozje tolce, itd...Ce pa mislis da morm jst auto se registrirat, servise delat in tankat pol pa hudo res... Itak ni konca z vami in iscete "dlako v jajcih"... Uglavnem probal sem nekatere stvari vam razlozit upam da sem uspel...lp

Probal si razložit, pristopa pa nisi spremenil.... na žalost.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 53 gostov