Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a nejc1986 Če avg 25, 2016 8:49 am

Torej se napise "imam slabe izkusnje s prodajalci , ki imajo na koncu priimka -ić in odsvetujem kupovanje pri njih,zaradi LASTNIH izkusenj".

Ne pa crnobelo-od njih se ne kupuje.
Sicer pa... mogoce bo ta teorija drzala takrat,ko bodo vsi prodajalci brez te famozne koncnice, fer in ne bodo nateguni...
 
lopkop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne avg 28, 2016 8:12 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a lopkop Ne avg 28, 2016 8:17 pm

Meni je prodajalec pokazal slike avta iz tujine,ko ga je on uvozil, tam je slikan avto pa tudi kilometri. Sicer pa se lahko preveri VIN stevilko;tam je vse vidno. Veliko pomeni ze ce ima prodajalec objavljeno VIN stevilko da lahko preveris ze vse preden gres avto pogledat. Servisna ne pomeni nic, prazna stane 20eur, stempiljka pa 10eur. Veliko srece :-)

Sicer pa so si kupci sami krivi ker gledajo samo kilometre da jih je pod 100 pa cena ista kot avto z 200.. ovce :-) vcasih je pac bolje dati 500 eur vec kot pa manj ;-) saj ne kupujes avta za 14dni... Preverit je treba zgodovino in pa slike iz tujine videt.
 
just.jsVW
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Če jul 19, 2012 7:20 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a just.jsVW Po avg 29, 2016 7:37 pm

Zdravo

Tale avtomobil ima že 7 lastnikov, sem preveril po zgodovini ravno, ko sem šel na ogled avtomobila (v oglasu trdijo, da je 2. lastnik). Res ne gre za nov avto, vendar res ni tako zelo lep, kot na slikah.

Link: http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 05%20VRA...

Slika
 
rs5
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Če jul 19, 2012 8:01 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a rs5 To avg 30, 2016 5:56 am

Saj spodaj piše,da je možnost napak pri vnosu oops
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a pskoda To avg 30, 2016 7:08 am

Ja, da so oni kriti in se bodo na ta stavek izgovarjali, če bi sličajno stranka po nakupu izvedela recimo v temu primeru o št. lastnikov po nakupu
Lp
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a nered Pe sep 02, 2016 5:05 pm

PRIMA AVTO, Ptujska, Maribor
 
krila21
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To sep 13, 2016 3:47 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a krila21 To sep 13, 2016 3:50 pm

Koja d.o.o. OK, sicer malo se nosi ampak je korekten in tudi pomaga pri vsem
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a esem To sep 13, 2016 4:18 pm

nered je napisal/-a:PRIMA AVTO, Ptujska, Maribor
krila21 je napisal/-a:Koja d.o.o. OK, sicer malo se nosi ampak je korekten in tudi pomaga pri vsem
Kaj sploh naj bi to pomenilo? :twisted: :roll: :evil:

Tema je namenjena objavam o "slabih" prodajalcih (nategatorjih) - z vsaj nekaj argumenti - in ne "kar nekaj"... :twisted:! :!:
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a nejc1 Po sep 19, 2016 10:19 pm

Glejte števec
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 201.4%208V

Slika

Verjetno ima tudi "ravnokar" opravljen servis na 99kkm :evil:
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a sašo5 To sep 20, 2016 9:44 am

zadnja desna vrata za "deset" tonov sfaljena :roll:
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a alexwell To sep 20, 2016 10:02 am

kaj pa je narobe s števcem?
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a nejc1 To sep 20, 2016 10:12 am

Kilometri ane ;) 117121 malo se slabo vidi..
 
riki1234
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: To sep 20, 2016 7:53 am
Kraj: Maribor

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a riki1234 Sr sep 21, 2016 7:45 am

teslam2 je napisal/-a:
MihaelS je napisal/-a:Ker je že govora o nategatorjih, bi omenil Avto Top (Hajdoše), če se pelješ iz Ptuja proti Mariboru. 3 tedne nazaj sem kupoval avtomobil in na avto.netu zasledil Mondeota 2.0 TDCi. Kličem tja in je rekel, da je odlično ohranjen. Grem drugi dan gledat, mi da ključe, se zapeljem in se samo prekrižam... Zavore, spredaj in zadaj (ploščice in diski) obrabljeni do konca. Ploščice so bile obrabljene do železa. Avto je trosilo na 60km/h, in pa desni zadnji amortizer je bil uničen. Nakar rečem prodajalcu naj se pelje zraven in mi reče eh saj to ni nič, to je mali strošek menjave sprednjih in zadnjih zavor... 2006, 260.000 prevoženih... Kar je delovalo je bilo samo klima. Vse ostalo pa....falus! In pa AH Mlakar, Grobeljno (Šentjur pri Celju). Tudi tam ne priporočam nakupa.



potrjujem, Avto Top (Hajdoše) avte oglašuje kot nove, odlično ohranjene, pri ogledu pa polno očitnih napak.



Potrjujem x 2. Preverjeno zbija kilometre, prikriva napake.
 
passatvw
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To sep 27, 2016 10:30 pm

avto jarc barabini

Napisal/-a passatvw To sep 27, 2016 11:01 pm

:evil: avto jarc prodaja pokvarjene avte.
Avte v garanciji popravljajo z avtodeli iz smetišča
Serviserji nesposobni, prodajalci pa lopovi 1.klase
Kupiti avto pri Avto Jarc je moja življenjska napaka.
Nikoli nikoli nikoli ne kupite avta pri Jarcu.

Kupil sem rabljen avto pri Avto Jarc in že prvi mesec oz.Teden se je avto 2x pokvaril.
Tipi so mi "zamenjali" turbino in odmično gred z rabljenimi deli iz bog ve kje!
Ko je garancija iztekla je avto začel izgubljati hladilno tekočino, zato Smo končno pri svoji avtohiši odprli avto kupljen od Avto Jarc in ugotovili da je glava na motorju za nič in da je turbina starejša od avta ter odmična gred bolj obrabljena kot so kazali km!
Ko sem o tej zadevi razpravljal z vodjo prodaje ( ostali vodilni v tej "avtohiši" itak nedosegljivi za stranke) mi je dal dvojko, češ ti nimaš pojma TVOJI AVTOMEHANIKI HOČEJO SAMO ZASLUŽITI.
Moji avtomehaniki so pooblaščeni in eu priznani, šlamparije avto jarca so popravili z novimi deli ki sedaj po 3000e plačila popravila vsaj delajo.
avto smo v pol leta 5 x odpeljali z avtoasistenco.

Avto Jarc vsa čast za neiskrenost, nesposobnost, ignoranco, sprenevedanje in neprijaznost.

Toliko od avto handlerjev jarc
Nikoli ne zaupajte prodajalcu avtomobilov ali zavarovalniškemu agentu.!..
Zadnjič spremenil passatvw, dne To sep 27, 2016 11:25 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: avto jarc barabini

Napisal/-a Nikola_Tesla To sep 27, 2016 11:11 pm

Najhujš je da ti klumpaste dele na avto našraufajo... drugo še nekako gre skozi. :)

lp.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a DePalmo Sr sep 28, 2016 9:50 am

To je pa to ker se hoče čimbolj novejšega Passata s čimveč opreme in z manj kot 100.000 prevoženih za ceno starega Cliota, sedaj pa imate. Če bi racionalno razmišljali, bi vzeli kaj bolj normalnega za normalen denar in avto bi laufal.
Naj še omenim da zaradi tebi enakih taki osebki fajn služijo.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a nered Sr sep 28, 2016 12:26 pm

Jaz sem ze prej napisu PRIMA AVTO stem, da ocitno sem pozabu napisat zakaj. Kakorkoli ob nakupu je bilo garantirano, da je vozilo v odlicnem stanju, redno servisirano, realni kilometri v prodaji od 1. lastnika. Ob prodaji je omenil, da je bil zadnji blatnik spodaj barvan ni pa omenil, da so bila voznikova vrata karambilirana, raztegnene ketne in obrabljenega potisnega lezaja ceprav je vedel za vse to.

Problemi so se zaceli priblizno teden dni po nakupu. Po nekje tednu dni so se vrata zacela dosti tezje zapirati razen kadar so bila okna odprta takrat so se zaprla kot je bilo potrebno, izkazalo se je da so bila karambolirana in slampasto poravljena pri drugem tednu so se ze malo povesila 0.5 cm. Tu se nisem nekaj prevec pritozeval sem rekel pac ko bom delal naslednji mali/velik servis bom zamenjal se hinge.

No nisem pricakovau, da bo naslednji 'velik' servis ze teden kasnej. Ob nakupu, mi je rekel, da se bremze cujejo, ker je avto stal in da bo to minilno, ni pa povedal, da zakriva zvok obrabljenega potisnega lezaja. Nekje v drugem tednu je potisni lezaj zacel ze dosti nadlezno civiliti pri speljevanju stem, da js sm mislu, da gre se vedno za bremze zato sem reku pac f*** it grem na Hyundai servis pa bom naredil preventivni servis.

Pridem na servis se z mehanikom vsedema v avto in mi po 100m rece, da gre za potisni lezaj, naredima se par krogov in on pravi, da je nekaj resno narobe z avtom, ker bi moral z tem motorjem dejansko leteti. Se vrnemo na servis takrat, sem se pac odlocu za menjavo potisnega lezaja ampak to ni vse potrebno je bilo menjati celoten komplet (lezaj, kosaro, sklopko,.. Super problem, ki sem ga popravljal pri starem avtu leto prej xD).

V tem casu, dokler je bil avto na servisu sem vozil avto z 40 KM manj, ko sem svojega dobil nazaj mi je bilo smesno kako je ta hitrejsi glede na to, da sta priblizno iste velikosti/teze in oba atmosferca razlika pa tako ogromna. Po tednu, dni me klicejo z servisa, da imam v garanciji moznost zamenjati stikalo za bremzo. No se oglasim na servis, da mi to uredijo in dokler cakam se menim z drugim mehanikom o tem kaksna razlika je, kar je tudi njemu bilo cudno. No on je predlagal, da odpremo motor, ker on sumi na tezavo z verigo in je imel prav veriga je bila raztegnjena in povesena.

Tu so mi rekli, da je bila sreca, da smo odprli, kajti lahko bi mi sel cel motor. Super povrhu menjave sklopke se 500 EUR za servis tega.

V tem casu ze pri menjavi sklopke, klicem prodajalca z PRIMA AVTO in mi rece "Garancija tega ne krije, videno kupljeno. Adijo." . Ko sem ga klical zaradi ketne mi je rekel isto stem ta tokrat je na koncu pribil "sem zelo zaposlen clovek, nehajte me matletirati".. wat...

No pac tu sem krivil, sebe pac lekcija naucena nebo prvic ne zadnjic. No, ko se vrnem po avto na servis me pricaka vodja servisa in mi rece, da je to avto njim znano saj je bilo pri njih kupljeno in tudi servisirano. Se pravi, kar je rekel glede prvega lastnika in kilometrine se je ujemalo, kar pa ni povedal je to, da je vedel za napake na avtu. Vodja servisa mi je razlozil, da sta prejsnji lastnik in prodajalec pri PRIMA AVTO oba vedela, za tezavo z potisnim lezajem in ketno saj sta bila skupaj tu na servisu, ko je bil avto prodan. Prav tako je prodajalec pri PRIMA AVTO podpisal papir, da je seznanjen z tezavo in da se odreka popravilu avta, ob tem je tudi prejel locen predracun za servis potisnega lezaja in katne/verige.

Za to pa pri PRIMA AVTO niso hotli niti slisati, jih klicem mi mecejo dol ali se ne javijo. Ce jih dobim z druge stevilke se mi javijo 'Zdravo, Adijo.' dobeseno, cim cuje da sem jaz mi prekine. Sem reku ok grem na podjetje se na 4 oci zmenit. Pridem tja in tip preden lahko stopim na parkirisce zapre in zaklene pred nosom ograjo in gre v pisarno.

Kratka verzija:
- Karambolirana voznikova vrata
- Raztegnjena ketna
- Povsem obrabljen potisni lezaj

Prodajalec je vedel za vse zgoraj navedeno je pa vse to zatajil.

PRIMA AVTO trgovina z avtomobili,
Robert Wochl s.p.
Dogoška cesta 1
2000 Maribor

Odpad od cloveka, podjetja in avtov.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a kseb Sr sep 28, 2016 2:15 pm

Idi do kakšnega odvetnika in mu malo razloži zadevo. Če vse kar si napisal drži, imaš argumente, da je prodajalec (kot profesionalni poznavalec svojega posla) vedel za napake na avtu in jih je ob prodaji kupcu (laiku) prikril ter te nato ob reklamacijah "odpikal".

Sigurno se bo dalo kaj iztožiti (skrite napake, goljufija...).

lp
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a dask Če sep 29, 2016 6:05 am

Če boš zdaj lepo po slovensko tiho, ne bo nič. Če je vse tako črno na belem na servisu, lepo stopi do odvetnika. Takile magarci se ustrašijo najkasneje po drugem dopisu.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov