Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Nategatorji !!!!

Napisal/-a nebivedu So okt 06, 2007 10:02 am

Tema za kupce, da se bodo lahko prepričali, ali je njihov prodajalec pošten, ali pa jih hoče na vsak način "okol prnest"!

Tukaj sedaj pišite o nategatorjih.



Prosim pa da se opredeli točno zakaj je nategator, da ne bo kakšnih kasnejših posledic. Klevetanje brez obrazložitve bo brisano!
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
javr
Novinec
 
Prispevkov: 117
Pridružen: Pe avg 03, 2007 12:28 pm

Napisal/-a javr So okt 06, 2007 7:15 pm

mene pa zanima samo to, zakaj nekateri (skoraj večina, bi lahko rekel) tako zvesto brišejo oznako registrske tablice iz slike avtomobila, ki ga prodajajo ?
Kaj imajo od tega, da tisti, ki listamo po avto.net, ne vidimo registrske tablice ?
Oz. kaj bi potencialni kupci lahko videli iz reg. tablice ? Mislim - ni jasno. :?
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis So okt 06, 2007 7:34 pm

javr je napisal/-a:mene pa zanima samo to, zakaj nekateri (skoraj večina, bi lahko rekel) tako zvesto brišejo oznako registrske tablice iz slike avtomobila, ki ga prodajajo ?
Kaj imajo od tega, da tisti, ki listamo po avto.net, ne vidimo registrske tablice ?
Oz. kaj bi potencialni kupci lahko videli iz reg. tablice ? Mislim - ni jasno. :?


zasebnost, varnost pred samo krajo ( dogajalo se je in se še dogaja, da tem istim prodajalcem avto ukradejo itd....)
sicer se lahko registrske številke zlorabi - to vedo tisti, ki delajo v policiji kako se da preverit lastnika na podlagi registrskih številk

OFF: mene je ena oseba tko preverila na podlagi registrskih številk avtomobila
 
Strokovnjak
Uporabnik
 
Prispevkov: 1225
Pridružen: To jun 07, 2005 4:35 pm

Napisal/-a Strokovnjak So okt 06, 2007 7:51 pm

Skrivanje tablic je popolnoma nesmiselno. Če si nekdo pač želi avto ukrast, lahko po telefonu vpraša lastnika za naslov, z izgovorom, da pride na ogled ... je dosti bolj enostavno kot izbrskat iz tablice naslov lastnika. Skratka brez veze. Sploh pa mi ni jasno kako to dobiti, brez dostopa v kakšno državno bazo podatkov.

IN HVALA KER STE ZBRISALI TEMO, KI SEM JO JAZ ZAČEL - ORIGINALNE NATEGATORJE.
Zadnjič spremenil Strokovnjak, dne So okt 06, 2007 7:58 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
eentox
Uporabnik
 
Prispevkov: 1374
Pridružen: Ne apr 24, 2005 6:39 pm

Napisal/-a eentox So okt 06, 2007 7:54 pm

Če poznaš kakega policaja ni problem dobiti teh podatkov.

lp
 
Uporabniški avatar
javr
Novinec
 
Prispevkov: 117
Pridružen: Pe avg 03, 2007 12:28 pm

Napisal/-a javr So okt 06, 2007 9:48 pm

to vedo tisti, ki delajo v policiji kako se da preverit lastnika na podlagi registrskih številk
- ja hvalabogu, če te kdo zaparkira, pokličeš na policijo in poveš št. registrske, ali pa primer pobega s kraja prometne nesreče.... ali gre tu za kakšne druge preverbe ?
mene je ena oseba tko preverila na podlagi registrskih številk avtomobila
- preverila kaj ?
 
Uporabniški avatar
sebaveh
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2334
Pridružen: Po mar 28, 2005 8:50 am
Kraj: Slov. Bistrica

Napisal/-a sebaveh So okt 06, 2007 10:54 pm

Če se boste pri avtohiši AUTODELTA v Ljubljani odločili, da kupite modre VW synchro kombije ki jih je prej imela naša policija, potem vedite da to NISO DIZLI tako kot piše, ampak BENCINARJI :!: ohranjeni so res super, glede na opremo in oblazinjenje zadaj še verjamem prodajalcu, ko je rekel da so jih imeli le za policaje okrog vozit, ne pa za intervencije. Ampak kaj to pomaga, če se bo kdo tja zastonj vozil le zato da bo na koncu ugotovil da so bencinarji.
EDD: Now what?
EDDY: I'm thinking, I'm thinking...
ED: Can I think?
EDD/EDDY: NO!
 
Legoless
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To avg 21, 2007 1:35 am

Napisal/-a Legoless So okt 06, 2007 11:06 pm

Izognite se tudi Avtomehaniki Milan Špilak S.P. iz Turnišča pri Murski Soboti. Nategator, da ga iščeš, prodal popolnoma razbit avto (poden sešvasan), kot nekaramboliran, pa še turbina je bila zanič, kar mu je očitno ušlo iz opisa.

In pa seveda znani Šargi, kateremu avti kuhajo na parkirišču in kilometri se vrtijo v minus čez noč.

Lp
 
Uporabniški avatar
el_diablo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1784
Pridružen: Če maj 24, 2007 11:55 am
Kraj: Gottschee

Napisal/-a el_diablo Ne okt 07, 2007 2:22 am

javr je napisal/-a:mene pa zanima samo to, zakaj nekateri (skoraj večina, bi lahko rekel) tako zvesto brišejo oznako registrske tablice iz slike avtomobila, ki ga prodajajo ?
Kaj imajo od tega, da tisti, ki listamo po avto.net, ne vidimo registrske tablice ?
Oz. kaj bi potencialni kupci lahko videli iz reg. tablice ? Mislim - ni jasno. :?
naj se v temo piše samo stvari,katerim je namenjana.s takimi posti(v stilu citiranega ipd. ...) pride do nepotrebnih debat,prepirov ter prenatrpanosti,s čimer tema izgubi svoj pomen :!: :!: :!: :!: :!: :!:
obstaja točka,na kateri drzno postane neumno...
 
Uporabniški avatar
Gr00vY
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: So sep 23, 2006 9:47 am
Kraj: Tolmin

Napisal/-a Gr00vY Po okt 22, 2007 3:42 pm

Zanima me kakšne izkušnje imate z RONDO TRADE is Škofje Loke ?
Zanimam se za Renault Modus...sedaj ko sem prodajalca prosil za kopijo prometne mi pa začne komplicirat...spašujem se zakaj če pa avto zihr kupim...tvezi, da bo on sam uredil z mojim zavarovalnim agentom...

lp,
J.
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Napisal/-a Patrik_A3 Po okt 22, 2007 3:50 pm

Avtohandler 1a avto z Ljubljane je nategator kar se tiče servisov ko kupiš avto pri njih.reko mi je da mi bo servis naredo na avtu za 300€ pa štempl stisno v knjižico (naj bi pelo avto na pooblaščeni servis) . ni ne duha ne sluha o štemplju,ko sem filter zračni pogledal je še stari,olje ko sem z avta spustil je blo tako da adeejo....Torej nič niso naredili za teh 300€

keteri bote tam kupli avto,ne zmenite se za servis preko njih!
 
Uporabniški avatar
seeman66
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 782
Pridružen: Sr okt 05, 2005 10:16 pm

Napisal/-a seeman66 Po okt 22, 2007 5:12 pm

eentox je napisal/-a:Če poznaš kakega policaja ni problem dobiti teh podatkov.

lp


OFF Tu se krši zakon :!: :!: :!:
 
Uporabniški avatar
eentox
Uporabnik
 
Prispevkov: 1374
Pridružen: Ne apr 24, 2005 6:39 pm

Napisal/-a eentox Po okt 22, 2007 6:46 pm

seeman66 je napisal/-a:
eentox je napisal/-a:Če poznaš kakega policaja ni problem dobiti teh podatkov.

lp


OFF Tu se krši zakon :!: :!: :!:

Res je in tudi sam še nisem nikoli izkoriščal tega, da ne bo pomote ;) Se je pa moj odgovor nanašal na post od Strokovnjaka, ko je rekel, da mu ni jasno kako dobiti naslov lastnika, brez dostopa v kakšno državno bazo podatkov.

lp
 
Uporabniški avatar
modri
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Če sep 27, 2007 10:18 pm

Napisal/-a modri Po okt 22, 2007 10:30 pm

po registrski preveriš lastnika ,ki je v CE prodal avto v KP kam potem na ogled :idea: pa kaj večina ko kupuje avto kupuje še lastnika -pa kaj si nor- važna je kvaliteta :idea:
 
Uporabniški avatar
Nejko87
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1848
Pridružen: Ne maj 02, 2004 9:42 pm
Kraj: Loka

Napisal/-a Nejko87 Po okt 22, 2007 11:09 pm

Gr00vY je napisal/-a:Zanima me kakšne izkušnje imate z RONDO TRADE is Škofje Loke ?
Zanimam se za Renault Modus...sedaj ko sem prodajalca prosil za kopijo prometne mi pa začne komplicirat...spašujem se zakaj če pa avto zihr kupim...tvezi, da bo on sam uredil z mojim zavarovalnim agentom...

lp,
J.

nič slabega še nisem slišal...
če hočeš pošlji pm pa ga grem nahitro pogledat...
s zastopm d štorkla prnese otroka... sam d pajk odnese avto... tega pa nam nkol zastopu....
 
gariel27
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Ne maj 20, 2007 11:55 pm
Kraj: slovenija

Napisal/-a gariel27 Pe okt 26, 2007 12:25 am

Tko kot mint avto oz avto mint me je nategnil pr prodaji avta,zdaj pa noče dnar vrnit,a hvala bogu,da ste mi pomagali z pomočmi,ter se vsem zahvaljujem,ki ste mi pisali osebna sporočila,na TV pa se res nisem spomnil.Jutri bom poklical TV hišo,ter bom dal zadevo na TV.On pravi da si izmišljujem,jaz pa pravim da imam dokaze,ki jih bo vsak videl. :shock: :shock:
 
Uporabniški avatar
dnovak24
Uporabnik
 
Prispevkov: 858
Pridružen: Ne nov 12, 2006 7:32 pm

Napisal/-a dnovak24 Pe okt 26, 2007 5:13 am

Šargi vsekakor, Liane Teharje, Jani avto Šentjur. Zaenkrat to.

LP in izogibajte se jih kot hudič križa.
 
Uporabniški avatar
FBR
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1768
Pridružen: So sep 03, 2005 12:40 pm

Napisal/-a FBR Pe okt 26, 2007 10:42 am

AKTIV PLUS d.o.o. Novo mesto
OBRTNA CONA CIKAVA

Večina, če ne vsi, uvoženi iz Italije.

Kupoval mondeota tdci, l. 2001, ghia z 115.000 km prevoženimi.
Na koncu sem našel servisno kjer je bil zadnji servis pri 197.000 km, letnik avtomobila je bil 2000. Niti ni bil TDCI ampak stari TDDI. Hotel se je potem pogoditi za manjšo ceno vendar me ni bilo več nazaj.
 
Uporabniški avatar
Falco'
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2188
Pridružen: Sr apr 06, 2005 10:55 am

Napisal/-a Falco' Pe okt 26, 2007 10:51 am

zakaj pa nisi zahteval kupnine nazaj?
 
jaz2di
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 73
Pridružen: Po jul 07, 2003 1:25 pm

Napisal/-a jaz2di Po okt 29, 2007 7:16 pm

Kaj pa ce bi imeli se temo o ne-nategatorjih, torej o dobrih izkusnjah? Ce to ze obstaja pa premaknite tale post:

Moja edina izkusnja z rabljeni avtomobili je Itoja in je zaenkrat OK. Avto sem lahko pred nakupom peljal na hiter pregled na pooblascen servis, kar je bil pri meni absolutni pogoj za nakup.
V enomesecnem garancijskem roku se mi ni nic zgodilo z motorjem, tako da nebi vedel kako je sicer z uveljavljanjem garancije.
Tudi splosen vtis je bil dober: prijazna, nevsiljiva prodaja. Zacasne tablice in prevoz na servis opravljen hitro in brez vrtenja oci.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 26 gostov