Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a ban Če nov 24, 2022 8:50 am

Še slabš, to pomen da so tako leni da se jim tud slikat ne da avte, ki jih pol dajo na oglas.
 
Abart
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: So sep 12, 2020 12:28 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Abart So jul 08, 2023 8:03 am

Vidim,da letos še nihče ni kupoval avtomobila ? Ugotavljam ,da se cene rabljenih avtomobilov nižajo kar pa ne pomeni ,da so poceni . Sporen dvig cen rabljenih avtomobilov zaradi posledic Covid so preplačali in sedaj se vračajo na bolj normalno ceno . Kupujem rabljen avtomobil srednjega razreda na Avtonetu in ugotavljam ,da skoraj vsi prodajalci NE ŽELIJO posredovati VIN številke . Ali kot sem na ogledu avta pri zasebniku želel vpogled v prometno dovoljenje je povedal da avto ni registriran čeprav je imel tablice in ,da bomo zadevo uredili ob podpisu pogodbe . Takšnih igric se izogibajte. Tudi glede plačila samo ko je podpisana pogodba in prepis . Toliko sem se naučil ob mojem nakupovanju .
Zanimajo me izkušnje drugih .
Lep dopust
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a limas So jul 08, 2023 9:54 am

Mnogi ne posredujejo VIN, ker mislijo, da je to osebni podatek in jim lahko škoduješ. Ni nujno, da kaj prekrivajo. Pač predsodek. VIN fotografiraš na prvem ogledu in nato preveriš lastniško stanje na Avtolog-u.
Cene rabljenih ne bodo bistveno upadle zaradi inflacije. problem pri kupcih je predvsem nelikvidnost srednjega razreda, kateremu inflacija pobira še zadnje prihranke.
Načeloma niso vsi preprodajalci nategatorji. Problem je, da ne poznajo vseh skritih napak in izrabljenih delov v tisti množici vozil.
Raje kupuj od fizične osebe.
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 274
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a nasamorpheus So jul 08, 2023 9:12 pm

Jaz ne kupim od zasebnika, če kupiš od avtohiše imaš veliko več pravic. Lahko reklamiras skrite napake in podobno. Od zasebnika je videno kupljeno
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Firediver Ne jul 09, 2023 7:59 am

Jaz pa rabljene kupujem vedno od lastnika (fizične osebe), ker dobim tudi občutek o lastniku. Se kar pozna ali pošteno opisuje ali pa naklada s superlativi, kot to počno trgovci.
Testno ali skoraj novo vozilo pa vzamem pri dlje obstoječi firmi d.o.o.. Vsaj vem, da ne bo poniknila čez noč, če bo kaj narobe.

Še najbolj sumljivi so mi razni s.p.-ji (skoraj vedno na -ić) na lokacijah, ki spominjajo na deponijo ali smetišče. Pa vedno več jih nastaja in vedno več jih ponikne. Le zakaj?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
pados
Novinec
 
Prispevkov: 117
Pridružen: So okt 21, 2006 6:48 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a pados Sr sep 06, 2023 7:25 pm

Pozdravljeni
bom pa še jaz malo potarnal in seveda tudi pohvalil.
Za svoj avto iščem neki del, ki nov stane 400€. Že od 12.08.2023 se prepucavam z prodajalcem, ki ima avto na dvorišču in je od mene oddaljen 5 km. To je firma MV AVTO d.o.o. Slape 132 Lj-Polje. Na začetku je trikrat pozabil, potem je rekel, da ima vse v kartonih in mora najti,pokliči ob 13 uri, kličem ob 13 uri ne dvigne tisti dan več telefona, naslednji dan dvigne in pravi da ga še ni našel in da bo on poklical, do danes 06.09.2023 še ni poklical in telefona tudi ne dvigne.
Druga rožica je Danijel Dinić sp Loška cesta 20, Log pri Brezovici. Ima del pove ceno, ko ga prosim če pogleda ali na njem piše oznaka ki jo rabim, pravi ja to je to vsi so isti, rabim do njega eno uro, pridem tja del ni pravi, zelo podjetno.
Tretja rožica Pinterič Puchova 50 Maribor, imajo avto, bom pogledal, javim. Do danes ni nič javil, tudi zelo podjetno.

No pa da še pohvalim.
MALECKY Škofja loka, zelo se je potrudil, obljubil da bo poklical in tudi je, žal dela ni imel, vendar se je držal dogovorjenega.
AVTO KUPLE Sandi Pleško sp Vnanje gorice 77 Brezovica pri Ljubljani, tudi zelo potrudil, šel do avta ga odvijačil in ugotovil, da ni pravi, ter mi javil, zelo korektno.
JUNG avtodeli Nova Gorica, zelo profesionalno, povem kaj rabim, imamo pravi, ali ima gor to oznako, pa pravi premalo podatkov, pošlji sliko z vsemi številkami, pošljem, po treh minutah pravi da imajo in pošljejo po pošti. Tako se dela, BRAVO JUNG Nova Gorica.
 
Kinzluhar30
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr okt 04, 2017 1:23 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Kinzluhar30 Sr jan 31, 2024 8:29 pm

Avtocom v Vojniku! Ne kupovat avta tam. Ko sem kupoval avto ni bilo o njem pisanega nic in nic slisati. Zelo mi je zal, da sem kupil tam avto. Avto zanimivo zacel zajebavat po enem mesecu...samo vstran
 
Uporabniški avatar
Kukec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 663
Pridružen: Ne feb 06, 2005 6:38 pm
Kraj: ok. MB

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Kukec Če feb 01, 2024 7:09 am

Če si že začel, napiši več podrobnosti.
Kakšen avto, vsaj starost in kilometri, ohranjenost, vrednost? kakšna zgodbica o 1. lastniku in rednem vzdrževanju?
Ne zagovarjam ga ker ga ne poznam, ampak ko kupiš avto pri handlerju je lahko več dejavnikov.
Če ga je vzel v račun, nekateri sploh pogledajo ne avta, kaj šele da bi bil nekaj časa v uporabi, le takrat se lahko pokaže kaj vse je narobe. Avto proda z rizikom, lahko pa drug dan po nakupu utrga jermen in takrat je on nastradal glede stroškov.
Pri uvozu iz tujine je enako, na licitaciji se kupi avto avto, ki je po slikah in opisu bp. Pri nas ga vozijo toliko da gre na homologacijo, mogoče kak servis in gume, in to je to. Najlažje se zavarujejo tako da ponudijo ala gsv jamstvo, da kasneje ne nosi svojih stroškov.
Še ena opcija pa je, da je on kupil krš in ga potem sam porihtal z namenom večjega zaslužka, pri tem pa po navadi na marsikaj pozabijo ali izpustijo zaradi prevelikih stroškov, ki bi nižali njegov profit.

Po drugi strani, pa če gre za tako zvanega nategatorja, pa je seveda za vse to vedel in da bo avto začel zajebavat, in v upanju da vsaj nekaj časa avto dela ga tudi prodal.
Če je vse kar si naredil to, da si napisal post tukaj na forumu, si vseeno našel napačen pristop za rešitev problemov.
V kolikor pa si že poizkusil pri prodajalcu in se dela neumnega, pa seveda sodi v to temo. In je zgoraj napisano nekako brez predmetno.
 
clio05
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 43
Pridružen: To dec 20, 2022 10:22 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a clio05 Če feb 01, 2024 12:29 pm

Pelji avto nazaj v avtohišo in ga bodo pregledal, zarad enega avta še ne pomen, da ostali niso vredu.
 
Srpo96
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne feb 04, 2024 10:52 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Srpo96 Po feb 05, 2024 9:23 am

edit mod
napačna tema
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: esem, Google Adsense [Bot] in 27 gostov