Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
agisan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Če sep 29, 2016 6:13 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a agisan So okt 01, 2016 7:14 am

Avto sem menjal staro za novo pri Nissan Krulc v Moravčah. No od njih je avto potem baje odkupil nek model iz Trebnjega ki odkupuje samo stare Nissane in on je potem prodal avto naprej njim v Celje. Kdo je vrtel števec vejo samo ti trije. Narest ne morem nič, tile bojo z barabijo zaslužl tko kot pravi moj predhodnik kake tri plače, novi lastnik bo pa moral že po dveh tednih naliti dober liter olja, dokler ne bodo ventili dokončno fuč. Glede na to da so se mi problemi začeli pojavljati šele v zadnjem letu in pol, sklepam da bo do tega prišlo zelo kmalu.

Ti poveš po pravici kakšno je stanje avtomobila, nekdo bo to tvojo dobroto dobr izkoristil in pri tem še dobro zaslužil, kupec bo pa klel čez slab mesec. Pač pregovor ˇ dobrota je sirota ˇ v tem primeru pokaže svojo poanto ( vem naivno ni kaj ).
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a motom So okt 01, 2016 8:17 am

Ne vidim povezave med skurjenimi ventili in porabo olja???
 
agisan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Če sep 29, 2016 6:13 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a agisan So okt 01, 2016 9:04 am

Sicer nisem mehanik, ampak pravjo da plin topi sedeže ventilov. In do sedaj mi je vsak mehanik rekel da je to razlog za porabo olja. 1L na 1000km je mal velik se mi zdi, pa smo probal vse sorte olja menavat. Poznam par ljudi z bolj novimi avtomobili od mojga ki imajo zaradi plina povečano porabo olja.

Sej pravm nisem ekspert, motor ni bil nič masten, kadil ni nič olje pa pil ko žolna :huh:. Kam je šel nimam pojma.
 
Irmscher
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Ne nov 24, 2013 11:17 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Irmscher So okt 01, 2016 8:15 pm

Torej, si Nissan Krulcu povedal, kaj VSE je narobe bilo z avtom?

Ali si bil rajš tiho :)
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a sašo5 So okt 01, 2016 8:27 pm

motom je napisal/-a:Ne vidim povezave med skurjenimi ventili in porabo olja???

ventile je skuril "plin" tefloni so zopet zaradi plina postali trdi(plastični) kar se odraža na porabi olja.........

Hotel sem samo povedat, da če je vedel da bo delal te km, bi kupil 1.5dci (vem, 2.0d je bil mnogo dražji)........kot zanimivost: že v štartu bi dal manj, ne bi tlačil plina notri, vozil bi se bolje, in sedaj kljub visoki kilometraži, kakega jurja več iztržil...
evo samo enega: http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... Ci%20Tekna
 
gorazdkop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Po maj 06, 2013 7:31 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a gorazdkop Ne okt 02, 2016 6:48 am

Pa dobro gospodje, kaj je z vami nekaterimi narobe?
Gospod je kupil avto. za svoj denar in po svojih željah in/ali zmožnostih. Odločil se je, kakor se pač je. Naredil veliko kilometrov s plinom.
Avto je zašel v tehnične težave in ga je prodal, ker drugače bi verjetno postal jama brez dna. Da Krulc ne bi opazil (če mu slučajno ne bi sam povedal), da je z mašino nekaj narobe? Resno? Že celo življenje gleda Nissane :D

Od kod vam moralna pravica, da ga karate, da je uničil avto? Zakaj je vgradil plin? Zakaj je bil taki butl, da ni kupil dizla (btw, bi kupil dci motor in verjetno po 200kkm imel isto porabo olja zaradi servisnih intervalov)... Pa sploh vas ni vprašal za vaša strokovna mnenja o tem.

Pošteno je povedal, kaj je narobe z avtom in pri katerem preprodajalcu se prodaja. In samo to je nit te teme.
Saj ne, da v ostalih temah ni isto, kjer kvazi "kavč-strokovnjaki" prodajajo vso pamet sveta.
 
agisan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Če sep 29, 2016 6:13 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a agisan Ne okt 02, 2016 8:06 am

Ah kaj se vse se razvije iz enega preprostega opozorila o nakupu avtomobila. JA vedel sem da bom delal letno okoli 40000km in JA vem da so za daljše razdalje boljši dizli. Ko sem avto naročil sem najprej izbral 1.5dCi, a mi potem ni dalo miru ( kot sem že rekel nisem pristaš dizlov ) in sem čez par dni poklical na Nissan in naročilo spremenil na 2.0 bencin. 1.6 bencin se mi je zdel prešvoh, 2.0 dizel pa baje po daljši kilometrini povzroča težave. V glavnem nima veze - kot je dejal moj predhodnik, avto je bil kupljen z MOJIM denarjem in nima sploh veze koliko bi sedaj dobil zanj če ne bi vgradil plina oz bi kupil dizla. Zato pa delajo dizelaše in bencinarje itd. da si izbereš kar si želiš.

Avto bi verjetno v vsakem primeru prodal v kakšnem letu in bi zanj brez plina dobil toliko kot sedaj z njim. Všeč mi je bil novi Qashqai in sem ga menjal staro za novo. In sedaj za vse tiste: JA ponovno sem kupil bencinarja. :lol:
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a DX5050 Ne okt 02, 2016 8:23 am

agisan je napisal/-a:In sedaj za vse tiste: JA ponovno sem kupil bencinarja. :lol:


Ja edin prov... :)
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a titanius Ne okt 02, 2016 12:55 pm

Vsak pač kupuje kar mu je všeč. Edino kar meni ni všeč je to, da bo avto nekdo vzel na kredit/leasing in po 2 tednih ostal brez olja, naknadno bo dal 2k € za generalno če bo hotel avto zrihtat ali pa bo vsakih 10 dni moral dolivat olje ( veliko cenejša varianta ). Ko sem jaz prodajal P307 s pokvarjenim katalizatorjem ga zato nisem dajal v avtohiše, ker bi vsak tvezil nove zgodbe in sem avto prodal privatniku iz Ljubljane, ki je vedel za to težavo. Še vesel je bil ker sem povedal kaj je z avtom narobe. Všeč pa mi je, da si vsaj opozoril kaj je narobe pri avtu, ki je sicer izredno lep. Barabe pa hočejo zaslužit 3k €, pa to je neverjetno. Naj vložijo 2k na avto pa če ga prodajo potem za 10-11 ne bo nič narobe saj bo avto popravljen. Nategator pa vseeno je glede na to, da je avto imel dvakrat nižjo kilometrino kot jo dejansko ima.
 
agisan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Če sep 29, 2016 6:13 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a agisan Če okt 06, 2016 3:27 pm

No da naredim en update!

V ponedeljek sem šel v akcijo, ker sem hotel priti zadevi do dna. Sem klical tržni inšpektorat, kjer se mi je oglasil dežurni inšpektor. Mu povem za kakšno situacijo gre in me takoj prekine ter reče: Gospod ali imate kakšne dokaze de je to vozilo bilo res vaše in da je imelo ob prodaji res toliko kilometrov kot sem rekel. Mu povem da imam še račun od takrat ko sem ga kupil, potem kupoprodajna pogodba ko sem ga menjal staro za novo, na tehničnem pregledu, ki sem ga delal junija letos je tudi vse zabeleženo in še vse slike ( vsako okroglo kilometrino sem fotografiral za svoj arhiv ), kar jim je prišlo prav ko so začeli postopek.

Danes dopoldan dobim mail iz izpostave Celje ( njihov inšpektorat je vodil postopek ) ali imam še neko zadevo, ki bi jim prišla prav, preden grejo v akcijo, to uredimo in evo avto umaknjen iz trga. :-P
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a cashy Če okt 06, 2016 3:45 pm

Agisan, čestitam za tako nadpovprečno angažiranje in občutek za pravičnost. :D
Predvidevam, da večina ljudi tudi, če opazimo takšno prevaro glede svojega bivšega avta (verjamem tudi, da le redko zapazimo, kaj se dogaja z našim nekdanjim avtomobilom po prodaji), ne bi ukrepala - po liniji najmanjšega odpora bi rekli, da to ni več naša stvar.

Škoda le, da manjka učinkovitih metod in postopkov, da do takšnih situacij sploh ne bi prihajalo.
ne praš me nič, ker nič ne vem
 
Klamzi
Novinec
 
Prispevkov: 183
Pridružen: Pe apr 11, 2003 9:54 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Klamzi Če okt 06, 2016 5:30 pm

Se strinjam, fajn si zrihtal :pivo
 
Sriple Tix
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Pe feb 10, 2006 2:16 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Sriple Tix Če okt 06, 2016 5:47 pm

Bravo agisan, respect!
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a limas Če okt 06, 2016 7:49 pm

Čestitke za moralno držo.

Je pa prava katastrofa na trgu rabljenih tudi med fizičnimi osebami.
Redko kdo ima v ponudbi tehnično brezhibno vozilo. Kažejo neke kartončke servisov, nimajo pa računa specifikacije del ali računa za material. Običajno je še cel kup skritih napak in nerealno zastavljena cena, kar je razlog, da avto dolgo bivakira na avto.net.
 
Daky
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Po mar 11, 2013 12:41 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Daky To okt 25, 2016 3:29 pm

Malo gledam DS5 in najdem tole:

Atra d.o.o.

Avto pri prestopu meje dobi slovensko poreklo, zgubi 22.000km in pridobi 1500€ na ceni. Nevem zakaj preprosto ne napiše resničnih podatkov, a se mu za 1500€ res splača nategovati ljudi.

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... enon%20P...

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... &fnai=prev
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a pinny To okt 25, 2016 4:08 pm

Čudn se mi zdel kuko veš da je isti avto, pa le malo pogledam, iste slike. Sploh pa kk hudiča dilerskiga se mu splača števc vrtet za 22kkm, jao golazen jedna smrdliva pokvarjena
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a sašo5 To okt 25, 2016 4:13 pm

kak pa to funkionira? dizel hybrid.....vidi se kakšen je to j**c, da 2012 letnik pride na 12.000(če) pa še noben ga noče....
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a krimič To okt 25, 2016 6:35 pm

Samo mi pa ni jasno kako se mu je (oz. se mu bo) sploh splačalo pripeljati dol avto, poravnati vse finančne obveznosti za uvoz ter dvigniti ceno za "samo" 1500e. Pa še ta bo prodan za manj kot je dejanska cena na oglasu.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a limas To okt 25, 2016 7:06 pm

Pa saj velja pravilo, da se od dilerjev vzhodno od Trojan ne kupuje avtov.
Bojda je v Ljubljani malo boljše stanje, ampak še vedno veliko tveganje.

Kot kaže obstaja trend vračanja kilometraže za en servisni interval, včasih se je šlo za 100k in več. Gre na bolje.


V Ljubljani bi zaupal samo Španu, ostalim nikakor.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a alexwell To okt 25, 2016 7:56 pm

edit mod

Predhodnega posta se ne citira!



No potem pa hitro vsi k Španu po avto....
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov