Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a RedBaron Pe dec 29, 2017 2:01 pm

Hja... ne vem, ker ne poznam te osebe, vendar ni nemogoče, da ima res samo toliko km...

Moj oče ima outlanderja, letnik 2009, prevoženih... nekaj cez 50 kkm (100% realnih)... avto je pač večinoma stal, ker je imel služben avto, šele zdaj, ko je v penziji, je avto bolj v pogonu...
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a honeybee Pe dec 29, 2017 11:31 pm

jaz imam na avtu letnik 2015 realnih 27.000 km.... pa da ga dam na internet sedaj - sem takoj v tej temi če sem avtu zbil kilometre. pa avto je bil kupljen čisto nov.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a titanius Pe dec 29, 2017 11:56 pm

Mesečni obrok samo 617eurou al kolk že. SAMO :lol: :lol:
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a chad So dec 30, 2017 6:28 pm

pskoda je napisal/-a:https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12736694&display=Audi%20A4%20Avant%202.0%20TDI.%20SAMO%2011.000%20KM.%20A...

Lažnivc da glava boli glede kilometrov razen če je bil avto razbit. Prej je prodajal berlingota na bolhi pa ima ogromno delov od audija, bmw x5, itd


Itak, že vidiš kako je oglas sestavljen, to je tipično dilersko. Sigurno pa noben privat lastnik ne gre pisat finančne sheme nakupa v oglas oz. urejat novemu kupcu finance. Pa tudi takega avta ne kupuješ za "en teden".
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Fnatic Sr jan 03, 2018 1:27 pm

darkside je napisal/-a:jaz imam na avtu letnik 2015 realnih 27.000 km.... pa da ga dam na internet sedaj - sem takoj v tej temi če sem avtu zbil kilometre. pa avto je bil kupljen čisto nov.


Mojega sem lani dobil letnik 2008 z 61.000km...Pa mi ni nihče verjel. Zdaj je že bolje, ko jih ima 96.000km. Sem jih pridno nabral. Še ko sem bil na zavarovalnici zaradi škode (o tem sem že pisal, kako je ženska polupčkala moj bok), skoraj ni mogel verjet, da jih ima tako malo.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr jan 03, 2018 1:44 pm

Tudi jaz mam 2 leti starega dizla (od novega) in samo 28.000 prevoženih.....
Je*i ga, pač na začetku rabiš avto, pol pa kar naenkrat ne več... tako nanese....
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a thunderbolt Sr jan 03, 2018 9:09 pm

Ce ze pisemo nerelevantne zadeve: moj je pa star 7 mesecev pa ze ima skoraj 28 tisoc :-)
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a dask Če jan 04, 2018 4:32 pm

mrtwelvetrees je napisal/-a:Tudi jaz mam 2 leti starega dizla (od novega) in samo 28.000 prevoženih.....
Je*i ga, pač na začetku rabiš avto, pol pa kar naenkrat ne več... tako nanese....


Moj je pa leto in 8 mesecev, pa imam 75.000 ... bistvo je v tem, kako je napisan oglas. Koliko privat prodajalcev pa poznaš, ki zrihtajo kredit za avto ki ga prodajajo?
 
novinec1980
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Ne jan 22, 2017 7:07 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a novinec1980 Pe jan 05, 2018 7:28 am

 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a alexwell Pe jan 05, 2018 6:02 pm

delno je tudi sam kriv, vse to bi lahko preveril pred nakupom
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a limas Pe jan 05, 2018 6:18 pm

V prispevku gre za podjetje Ai .
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a chad So jan 06, 2018 10:35 am

Tale Ai me je kar presenetil. Namreč oni dostikrat odkupijo avto od lastnika, ki ga prodaja na netu in potem je tudi pri njih avto z enakimi km, samo spucan kot solza. Ali so sami prevrteli ali pa so odkupili tak avto, ampak hkrati kot profesionalnci v tem poslu so točno vedeli, da je tak x5 s tako malo prevoženimi km, enostavno prepoceni že njihova odkupna cena. Bolj me je šokirala garancija, napisana na roko. Kot da smo petdeset let nazaj nekje v Afriki. Princip? Mimogrede --> te garancije na kilometre ne pomenijo nič, tudi natipkane na zlate lističe. To je larifari.
Po drugi strani bi pa kupec lahko avto dal pregledati pred nakupom na uradni bmw servis, kjer bi to odkrili prej. Je treba res pazit, da te avto ne zaslepi kot punca in se zaljubiš kot slepa kura. Čim prodajalec ne dovoli pregleda na (uradnem) servisu, potem je to itak GTFO signal.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a limas So jan 06, 2018 11:00 am

Težava je v tem, da nismo pravna država. Zakonodaja gre bolj na roko kriminalcem kot oškodovancem. Prva stvar, ki so jo naredili t.i. osamosvojitelji je nov Kazenski zakonik, nakar se je začelo plenjenje državnega in družbenega premoženja brez krivih in odgovornih.
Nekaj sodnih obravnav glede prevrtenih kilometrov je že bilo, ampak nisem seznanjen s sodniškimi odločbami. Ne vem kdo je zmagal v sporu? Bilo je tudi dosti tožb proti avto - preprodajalcem zaradi drugih razlogov. Ne vem, če je kdo dobil tožbo razen kakšnega odvetnika, ampak oni vedno kupujejo nove avte.
Garancija na kilometre me samo spravi v smeh, naivnežev pa nikoli ne zmanjka. Takim, ki niso sposobni preveriti servisne zgodovine in kilometrine ter debeline laka preden se sploh spustijo v ogled avta, pa ni pomoči. Avto - dilerji bodo vedno imeli posel, ta forum pa redno prijavljene nove člane, ki v prvem postu jamrajo kako ga je prodajalec rabljenih vozil okrog prenesel.
 
kocevarjeva
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Po jan 15, 2018 2:03 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a kocevarjeva Po jan 15, 2018 2:25 pm

Spoštovani, tudi mi smo si pri njih nagledali osebni avtomobil.
Hvala za vse napotke na tem forumu.
Le tako smo se lahko temeljito pripravili na ogled izbranega avtomobila pri AVTOPARK - M, TRGOVINA IN STORITVE, D.O.O.
Tukaj res ni vse brezhibno, iskreno in pošteno.
Nam so kar nekaj nepravilnosti želeli zamolčati.
Ko smo napake, ki so bile dobro zamaskirane odkrili, in jih nanje opozorili, so se vljudno sprenevedali.
Predlagali smo, da nam ugotovljene nepravilnosti popravijo, pa se je komunikacija o sodelovanju in nakupu izbranega zaključila z izgovori o odsotnosti,...
Avtomobila nismo kupili pri njih, čeprav je bila zelo vabljiva ponudba.
na žalost smo tudi mi ugotovili, na lastnem primeru, da delujejo po načelu: "ako prođe, prođe,..."
Ker smo vam bili vseh nasvetov do sedaj zelo hvaležni, se tudi mi pridružujemo opominu pazljivosti, pri nakupu osebnega vozila.
Srečno pri nakupu in potem na cesti!
 
mustafaibrahim
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Če feb 01, 2018 9:05 am

Kateri avto?

Napisal/-a mustafaibrahim Če feb 01, 2018 10:52 am

Tale avto je dala žena v račun pri nakupu novega avta v Renault avtohiši. Sedaj pa se prodaja že drugje in čudežno ima 30K km manj na števcu in ogromno več dodatne opreme in iz Autentiqe je postala Dynamique :D
Nova dodatna oprema: ESP, ASR, Alu 17", PDC, usnjen volan, el. zložljiva ogledala, keyless go, nadzor tlaka v pnevmatikah...

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 0Luxe%20...

In spodaj super izjava:
Vsa vozila tehnično brezhibna, z garancijo oz. jamstvom, pisna garancija na prevožene kilometre.
Priponke
1.jpg
 
jimmyjames
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: So jan 06, 2018 8:16 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a jimmyjames Po feb 12, 2018 11:08 am

Pa dajte, prijavite ga na Tržni inšpektorat, hudiča. Gre za zavajajočo poslovno prakso po Zakonu o varstvu potrošnikov pred nepoštenimi poslovnimi praksami (http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO5064).

5. člen:
(1) Poslovna praksa se šteje za zavajajočo, če vsebuje napačne informacije in je torej neresnična. Poslovna praksa se šteje za zavajajočo tudi, če kakor koli, vključno s celotno predstavitvijo, zavaja ali bi utegnila zavajati povprečnega potrošnika, čeprav je informacija točna glede enega ali več naštetih elementov, ter v vsakem primeru povzroči ali bi utegnila povzročiti, da povprečen potrošnik sprejme odločitev o poslu, ki je sicer ne bi sprejel, in sicer:
1.      glede obstoja ali narave izdelka;
2.      glede glavnih značilnosti izdelka, na primer njegove razpoložljivosti, prednosti, tveganj, izvedbe, sestave, dodatkov, poprodajnih storitev za potrošnike in obravnavanja pritožb, postopka in datuma izdelave ali dobave, dostave, primernosti za namen, uporabe, količine, specifikacije, geografskega ali tržnega porekla ali rezultatov, ki se lahko pričakujejo od njegove uporabe, ali rezultatov in stvarnih značilnosti preizkusov ali pregledov izdelka;
3.      glede obsega obveznosti podjetja, motivov za uporabo določenih poslovnih praks in narave prodaje, kakršne koli izjave ali znaka v povezavi s posrednim ali neposrednim sponzorstvom ali odobritvijo podjetja ali izdelka;
4.      glede cene ali načina izračunavanja cene ali določene cenovne prednosti;
5.      glede potrebe po storitvi, nadomestnem delu, zamenjavi ali popravilu;
6.      glede narave, lastnosti in pravic podjetja ali njegovega zastopnika, na primer njegove identitete in premoženja, kvalifikacij, statusa, odobritve, članstva ali povezav ter imetništva pravic intelektualne lastnine ali nagrad in priznanj, ki jih je prejel;
7.      glede pravic, ki jih ima potrošnik v skladu z zakonom, ki ureja varstvo potrošnikov, vključno s pravico do zamenjave blaga, vračila kupnine, garancije, stvarnih napak in nepravilno opravljenih storitev ali drugih tveganj, s katerimi se lahko sreča.

Predpisana globa znaša od 3.000 do 40.000 EUR (1. alineja prvega odstavka 15. člena)!!
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Kristjan123 Po feb 12, 2018 3:48 pm

Saj ti lepo piše spodaj "Možnost napak pri vnosu podatkov, za točnost podatkov kontaktirajte trgovca"

Že po vizualnem izgledu oglasa veš s kom imaš opravka osebno od takih ne vzamem niti samokolnice pa če piše da je zastonj s petletno garancijo

Jst ne vem ... da po vseh nategih, ki so se zgodili in vsemu kar je o tem napisano folk še zmeraj rine k takim po avto

kot da bi v bordelu iskal devico potem pa se čudil da ni

Enostavno če pri takih ne boste kupovali avtomobilov potem tudi ne bodo obstajali
 
jimmyjames
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: So jan 06, 2018 8:16 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a jimmyjames Po feb 12, 2018 5:05 pm

Mah, tista klavzula po mojem mnenju ne pomeni nič. To je pač klasičen primer zavajajočega, oziroma niti ne zavajajočega, temveč naravnost lažnivega oglaševanja. Par tolstih glob - ali pa celo že sam prekrškovni postopek - bi take kaline naglo izučilo. Dokler ne bo takih lekcij, se ne bodo spremenili.
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a honeybee Po feb 12, 2018 8:57 pm

taki obstajajo ker znajo prodati najbolje. tisti ki se zaveda in malo prebere o prodajalcu je eno, drugi ki pa se na to ne spozna in mu po slikcah avto zgleda super bo šel gledat. in ko bo tam stal v dilemi ali naj kupi ali ne se bo pač oni oglasil da kako super ponudba je to in da je veliko zanimanja ter da take ponudbe za tako super avto ne bo našel nikjer drugje.

to je drugače psihična prodaja (ali kako se že reče) ker ti ustvari neko samokrivdo, da si pač sam kriv ker si zamudil odlično priložnost.
 
123Avtomobilček
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr feb 14, 2018 7:17 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a 123Avtomobilček Sr feb 14, 2018 7:25 pm

Dodajam nategatorja:
RD avto Dejan Rudman s. p., ki prodaja rabljene avtomobile v Novem Mestu.
In da ne bo nedvoumnosti, tudi konkreten razlog: računalniško resetirana okvara ventila na turbini, ki se je izrazila šele ob veliki obremenitvi motorja – pri mestni vožnji še ne. Po zamenjavi ventila se je izkazalo, da gre poleg okvare ventila tudi za okvaro celotne turbine. Kazati se je začel še cel kup drugih napak: pregorela žarnica v reflektorju se je izkazala za okvarjen reflektor (menjava celotnega reflektorja), okvarjen je senzor za pripenjanje na sovoznikovem sedežu, okvara releja za posredovanje el. toka svečkam …
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov