Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Kristjan123 Sr mar 24, 2021 8:09 am

Na par let sem ali zaradi svojih ali potreb drugih na avtonetu . Drzim se dolocene logike in dolocene oglase ze takoj dam v "no-go rubriko". Do sedaj se nisem bil nategnjen s strani prodajalca do te mere, da bi dobil kakrsnokoli "kinder surprise" za katerega je prodajalec vedel. Skratka kar sem ob nakupu vedel in placal dobro ali slabo tocno to sem dobil. Ta oglas brez dvoma izpolnjuje kriterije za "no-go rubriko". Zakaj nekateri silite v take nakupe in se potem cudite zakaj obstajajo taki trgovci? Zaradi kupcev ki jim lahko prodajo vse od vsepovsod brez enega konkretnega dokazila o zgodovini avtomobila pod pretvezo da je oh in sploh.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Firediver Sr mar 24, 2021 8:16 am

Odgovor je preprost: Avto lepo izgleda, cena je nizka, pa prodajalec zna "brenkati na dušo". Kaj si lahko naiven kupec sploh še želi boljšega?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Kristjan123 Sr mar 24, 2021 8:47 am

Tocno tako...
Enkrat sem nekje zasledil podatek, da se ne vem zdaj koliko tocno ampak bilo je par milijard eur obrne na spletu v trgovini z raznoraznimi "cudeznimi zdravilnimi pripomocki" ki jih prodajajo osebe in organizacije, ki jim ne bi zaupal niti macke cuvat ko dejansko ugotovis kaj prodajajo in kaksno je njihovo znanje o medicini. Ampak oni dobro zasluzijo in svet se vrti dalje. No nekako tako je z raznoraznimi "postenimi strokovnjaki" z avtoneta...
 
Boss46
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To mar 23, 2021 11:41 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Boss46 Sr mar 24, 2021 11:30 pm

Zanima me če ima kdo izkušnje z avtohišo ozz nakul avtomobila pri avtovleka sint NM ne vem ne gre mi skupaj avtovleka in prodaja malo sumljivo mogoče motim...

https://www.avto.net/sint/ad.asp?id=16210859
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a nered Sr mar 24, 2021 11:38 pm

Vklopi razum, ne kupuj odpad. Zdrav razum ti pove, da 2016 Passat iz tujine bi imel dosti več kot 103kkm prevoženih.
 
jerac78
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne feb 07, 2010 2:48 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a jerac78 Ne apr 11, 2021 10:25 pm

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=16251073&display=Volkswagen%20Golf%20Highline%20aktivni%20tempomat%20Discover%20Pro%20garancija

Vkolikor bo kdo interesent za ta avto, mogoče v pomoč:

Prodajalec trdi, da ima servisno knjigo, a je nima. Trdil bo, da je elektronska+izpiski servisov (izpisek za servis 60k je manjkal). Obstajala je servisna v fizični obliki (vidno na slikah ko je avto še v Nemčiji-VIN je vidna na servisni in se ujema z VIN avta), pa je nima in dvomim, da jo bo kdaj imel. Prav tako verjetno še vedno nima roloja v prtljažniku. Je pa vozilo drugače premerjeno z merilcem za lak in stestirano na cesti. Izgleda drugače vredu in pomoje ni bilo nikoli barvano/popravljano. Meni je ponujal za to ceno še ALU 16 zimske, sedaj jih v oglasu ne.
Priponke
VW Golf 2.0 TDI Variant 8(1).jpg
 
jerac78
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne feb 07, 2010 2:48 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a jerac78 Ne apr 11, 2021 10:34 pm

Dr. MadMan je napisal/-a:VIn sem dobil od prodajalca ni bila v oglasu sploh. Sedeži so bili pa 100% menjani ker so preveč ohranjeni za te kilometre. Zgodovino pa se preveril na pooblaščenem servisu. Kje je tržna inšpekcija v takih primerih. Kdo sploh ureja tole?



Drugače imam Golfa 7 l. 2014 z 210000 kilometri, pa cela notranjost (volan, sedeži, usnje na menjalniku...) avtomobila ne deluje, da ima toliko prevoženih. Tako, da lahko da gre tudi za boljše materiale in pazljive uporabnike. Pa nekdo je omenil, da se to vozilo že dalj časa prodaja, torej nekaj z njim ne štima. Tudi sam prodajam avto že 2 meseca, pa ni nekega zanimanja. Z avtomobilom pa nič narobe, vse transparentno (računi servisov), verjetno samo cena komu ne paše.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a svetilnik Po apr 12, 2021 3:30 am

Ljudje, pa kaj vi še vedno gledate in kupujete dizle?
 
BlackT
Novinec
 
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr sep 26, 2007 6:32 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a BlackT Po apr 12, 2021 7:59 am

Zakaj pa ne?
 
golfek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Sr mar 22, 2017 8:11 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a golfek Po apr 12, 2021 10:42 am

da , še vedno gledam dizle in tud kupu ga bom spet naslednjega...
glede kok časa se prodaja kateri avto ... moj golf 7 karavan se je prodaju 7 mesecev (sm ga skoz opazvov na netu) za zelo nizko ceno ki jo drži še danes pa sm naredu dobrih 50K km... mogoče bi zgubu jurja... ugl. sm ga šel gledat z mislijo itak ga ne bom uzev k je neki že narobe zihr... no avto je bil kot nov, pregledan in brez ene napake do danes.... tud notranjost po 200.000 je kot nova brez pikice... tko da ja se da.... eni mal preveč komplicirate pa kr vidite neke probleme ki jih ni,....
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 784
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a whitee Po apr 12, 2021 3:48 pm

Vrjemte, da se bo čez kake 3 lete spet trend obrnil, že danes so dizli v dosti primerih čistejši od bencincev.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a svetilnik To apr 13, 2021 3:36 am

Nikoli več. Dizle bo nekaj časa kupoval samo še Balkan, avti za na odpad....
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a alexwell To apr 20, 2021 10:43 am

pri kiji oglašujejo, da imajo razprodaje vozil, pa res ne vem na podlagi česa je prej ta picanto stal 15k eur: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 20EX%20Fun sploh glede na to, da novi ceed pride že za dobrih 13k eur
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Firediver To apr 20, 2021 11:30 am

Marketinška fora...ni šanse, da bi kdo kupil avto po polni ceni, ker ti že pred cenkanjem priložijo "splošni" popust.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Aesthetics To apr 20, 2021 12:00 pm

Slika

Res je. 5 jurjev popusta ze na ceniku ...
 
umilave1
Novinec
 
Prispevkov: 160
Pridružen: To dec 16, 2008 6:08 pm
Kraj: Cerknica

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a umilave1 To apr 20, 2021 5:01 pm

3,6m(!!) dolg avtoček z 1.0MPI, 49 kW za MPC 16.000€???? :huh: Seat Arona (4,2m dolg SUV B-segmenta z 400L kufra, 1.0TSI 70 kW) je MPC 16.500€ po ceniku :) Kva da f... In potem se lastniki Kie čudijo, zakaj je kasko toliko dražji kot drugod. Pa tole je noro.

Zadnjič kaka 2 tedna nazaj je bilo v oddaji Koda na Rtvslo1, ko je ena stranka očitala zavajanje oglaševanja pri Kii, in sicer za model Stonic za 11.999€, seveda 42% popusta. In sicer, ko je obiskal avtohišo, teh modelov s to ceno ni bilo na zalogi kao že razprodani. No in potem so iz Kie sporočili, da imajo 1 avto vendarle na zalogi zaradi odpovedi rezervacije. Če nekaj ponujaš v oglasu, moraš to zagotovit.

Ampak ne razumem poante napihnenjih rednih MPC. Stonic kot omenjeno 11.999€. Polna MPC je 18.999€ kot najbolj gola verzija z 1.2. 62kW (ne)premičnino. Opreme precej manj kot zgoraj omenjena Arona. Sedaj se pa začne: 11.999€ velja za leasing do 30% pologa. (preplačilo od oka 4.000€). Potem maš EOM 0% ceno, ki je seveda višja, 15.400€ (če se greš leasing, je tole še najboljša opcija ker je podobno kot Škoda/Seat 1%/mesec), potem če vzameš na gotovino, je pa 13.900€ - daleč najboljša varianta.
Skratka vse skup ena orenk matematika. Tudi z leasingom ne boš plačal polne cene, ki je kot rečeno nerazumljivo napihnjena. in kvečjemu kravžlja glavo ob sklepanju zavarovanja, če se greš španovijo s kakim malo dražjim Xceedom. Verjetno gre za psihološke trike glede reklamiranja popustov.

Vse cene so iz tega vira: https://cdn.kmag.net/public/data/www-do ... 042021.pdf

Vem, ker sem se pred časom zanimal za nakup enega od modelov, ampak tole me malo odvrne. Avtomobili kot taki so pa zelo dobri.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a emozul To apr 20, 2021 6:22 pm

Itak so cene visoke, povsod, pa ne samo avti. Denar je pocen, krediti so nenormalno nizki, kriptovalute grejo v nebo,... Upam, da ne sledi najslabse.
 
Highupthere
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Sr jan 08, 2020 9:44 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Highupthere Sr apr 21, 2021 6:54 am

Valda cene MPC so umetno napihnjene zato, da se lahko potem nižajo. Ker folku je bolj pomembna višina popusta češ "uuu če je pa 5.000eur popusta, potem moram pa kupiti!!", kakor končna cena. Žal ljudje ne razmišljajo s svojo glavo. Na koncu itak plačaš več ker te zavarovanje pride na osnovno ceno in ne ceno s popustom.

Brezobrestne leasinge in podobna j***a pa brezveze zgubljat besed :lol: denar se po novem zastonj posoja, še celo popust dobiš, samo da ga vzameš...hmm le kako?!?! :lol:
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a svetilnik Sr apr 21, 2021 1:34 pm

Highupthere, točno to in nič drugega, prav imaš. Je pa tudi res, da avta drugače kot tako ne moreš kupiti, vzemi ali pusti.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a pskoda Sr apr 21, 2021 2:05 pm

Avto lahko kupiš na keš. Jaz vse do zdaj sem kupil in nikjer nisem imel problemov je pa res, da te posiljujejo z lizingi, ampak če mu daš vedeti, da te ne zanima bo tudi na keš prodal. Dobiš položnico nakažeš denar in odpelješ avto registriran ali brez
Lp
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov