Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
TDI freak
Novinec
 
Prispevkov: 158
Pridružen: Po apr 07, 2003 6:43 pm
Kraj: okolica Celja

Napisal/-a TDI freak To jan 15, 2008 7:51 pm

m.a.t je napisal/-a:Vam povem kaj se je meni predkratkim zgodilo. Pa da opišem celotni potek zgodbe. Jaz sem imel predkratkim eno nesrečo. Na avtobusni postaji v btc-ju mi je avtobusar spodnesel voznikova vrata. Kriv sem bil pa jaz. Na avtobusu se sicer škode ni poznalo. Pa tudi kupona mu nisem dal. Je pa problem ker ima avto samo obvezno zavarovanje. Tako da jaz sem se šel mal zanimat okrog teh avtokleparjev, ličarjev. Z materialom + delo bi me prišlo cca 500 eur. In grem jaz mal brskat po netu (bolha, avto.net) in naletim na oglas leva (voznikova) vrata golf V tri vratni model. O.k rečem super ga jaz prec poklicem, se za jutri zmeniva. Takoj naslednji dan jaz prevzamem ta vrata, dam mu 100 eur. Vrata prpelem enmu avtokleparju iz Tržiča. In kaj se zgodi. ŠOK. To so vrata za golfa IV. In nič kličem jaz tega gospodica. Že takoj ko se oglasiš, se obnaša kot da bi krave skupaj pasla. Jaz mu povem, da je prišlo do pomote. Nakar on mene začne prepričevati da sem jaz govoru za golfa IV. Prav za neumnega me je imel. Kot da jaz ne bi vedel kaj vozim. In pol mi začne govorit če je on otrok. Ga nisem razumel in ga vprašam kaj je s tem mislil. Pa mi pove da denarja ne bom dobil. Pol sem mu pa jaz svoje tudi povedal. Nisem se hotu vec pogovarjati z njim pa na tak primitiven način se spuščat. Zdaj kaj naj naredim. Računa nimam tako da ga na inšpektorat ne morem prijaviti. Vidu sem da ima neko delavnico. Ime mu je Matej. In sicer je iz Kamnika (ena vas pred Kamnikom, začne se pa na P...). Lahko objavim tudi njegov mbt. če kdo želi. Nekaj mi je še začel grozit da ne vem s kom imam opravka. Pol mi je pa rekel da me bo kasneje poklical. Skratka prevarant. Ne vem kako že prej nisem opazil. Jaz sicer edino možnost vidim da ta vrata prodam oz dam v oglas. Prosim za pomoc.



Mislim da je med vrati za golf IV in V očitna razlika tako da mi ni jasn kok te je lahk tolk nategnu, drugac pa pel mu vrata nazaj pa ce nebo dal dnarja :/:o:/ , pa se koga vzam zraven in mu pokaž mal kozjih molitvic.
____________________
TDI power rules forever
____________________
 
dencor
Novinec
 
Prispevkov: 185
Pridružen: Pe dec 07, 2007 9:28 pm

Napisal/-a dencor To jan 15, 2008 9:52 pm

ma kdo kaj izkušenj z petovia avto na ptuji (renault)nemreč v četrtek grem kupit lagunu letnik 05 tz 104k prevoženimi a mi lahko svetujete naj prvo avto odpeljem kam drugam da ga pregledajo aja pa rekli so mi da je bil servis ta velki naret na novo še pri motori nalepka datum pa vse kaj je blo menjano
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 Sr jan 16, 2008 9:31 am

..m.a.t. ......a nisi ti mal "hecen" ?................mene bi bilo sploh sram nazaj it in nekaj zahtevat - 101% tvoja napaka (enako je model na ben.pumpi v dizla natočil bencin. pol pa tupil, da so črpalkarji krivi in da ne misli plačat 40 lit benza...)

Tiho bodi in "požri" 100 eurov - pa šolo za drugič imaš

P.S tudi jaz bi te "skenslal" na isti način - pa vrata od mk V so ja "orng" drugačna kot pa od mk IV......

P.S 1 če so vrata za 5 vratni model se slišiva preko PM (povej od kod si pa eno slikico prilepi gor) v bližini je klepar in okol novga leta je nekaj takega rabil.....)

P.S 2 če ne, pa oglas naprej............
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a kolesar Sr jan 16, 2008 9:50 am

dencor je napisal/-a:ma kdo kaj izkušenj z petovia avto na ptuji (renault)nemreč v četrtek grem kupit lagunu letnik 05 tz 104k prevoženimi a mi lahko svetujete naj prvo avto odpeljem kam drugam da ga pregledajo aja pa rekli so mi da je bil servis ta velki naret na novo še pri motori nalepka datum pa vse kaj je blo menjano

odpelji ga še drugam, zadnič sem gledal avto z 68.000km pa servisno pa se je pri mojem mehaniku izkazalo da jih ima po vsej verjetnosti veliko več in da je z avtom narobe vsemogoče, od kompresije do tega da je bil nekje na debelo barvan...
 
Uporabniški avatar
Bato21
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: So jul 28, 2007 12:43 am

Napisal/-a Bato21 Sr jan 16, 2008 4:05 pm

Da se jst povem eno situacijo pri AVTO MOTO KARAVANU D.O.O.

Kolega zamenju bmw 3 karavan za bmw 5. Njegova trojka je mela ob menjavi cca. 195.000 km, nakar gremo mi enkrat mal pogledat avte okol in glej ga zlomka, njegova trojkica je kr naenkrat mela 110.000 km. Pa tut sm slišu od dostih ljudi, da ga ni avta pr njih k nebi imeu prevrtenih kilometrov.

Lp,
 
Uporabniški avatar
m.a.t
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Ne dec 30, 2007 1:37 pm

Napisal/-a m.a.t Sr jan 16, 2008 7:25 pm

Sašo5; Meni je žal da nisem jaz s svojim avtom prišel do njega. Tako bi verjetno prepoznal razliko. Ja razlika je kot dan in noč. Samo res ne vem kaj mi je bilo treba tega delat. V bistvu sem hotel profetirat. Mudil se mi je. Ker sem moral spomotoma še neke stvari uredit. In evo. Drugo kar bi pa omenil. Tako se ne dela. Če bi bil prodajelec korekten bi lepo zamenjal vrata. Ampak ko sem začel spreševati ali ima sploh vrata za V. Mi je rekel da nima. V oglasu je bil točen podatek da prodaja rezervne dela za golfa V. In tudi po telefonu mi je zatrdil da ima vrata in naj jih pridem jutri iskat. Ja jaz sem mu pač verjel. Moja naivnost in ne vem kaj še. Kar je je. Samo pa ne maram takih barabij. Jaz sem se danes z enim pogovarjal. Je reku takole. Treba mu je poslati dopis priporočeno s povratnico. V dopisu navedeš da zahtevaš, da ti nemudoma pošlje račun za omenjeno storitev. V kolikor pošlje račun mu ti v 8 dneh lahko reklamiraš. Če ti ne pošlje samo greš do inšpektorata, pa naj se oni ubadajo z njim. Pa še povrhu ga lahko prijaviš na policijo. Samo kdo se bo z njim ukvarjal pa okrog advokatov hodu za borih 100 eur. Mi ni sploh problem dati 500 eur.
Kaj bom naredil?? Zdaj kar je je. Jaz sem za vrata dal že oglas. Prosu bi vas da edino če kakšnega mogoče poznate mu lahko omenite. Vam bom zelo hvaležen. Ja glede kozjih molitvic. Pretepal se ne bomo. Smo že prestari za take zadeve. Ja nič merkite se.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 Sr jan 16, 2008 7:30 pm

...daj LINK od tega oglasa.........sem ti že zgoraj napisal, da klepar v soseščini nekaj takega rabi (naj bi bilo za 5 vratni model...)
 
Uporabniški avatar
Drocky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2138
Pridružen: So feb 19, 2005 5:49 pm

Napisal/-a Drocky Sr jan 16, 2008 10:25 pm

m.a.t. on ti je vrata prodal kot fizična oseba in ti nemore izdat računa. Nevem če ti bo kdo prodal rabljen rezervni del z računom, ker dvomim da kje obstaja tak junak ;)
LP Rok
 
Uporabniški avatar
samo mesarec
Novinec
 
Prispevkov: 460
Pridružen: Ne okt 21, 2007 12:37 am

Napisal/-a samo mesarec Če jan 17, 2008 10:51 am

OSTALO:
- 1.lastnik
- servisna knjiga
Avto je bil zbutan, kajti v nasprotnem bi na veliko napisal nikoli karamboliran, že ko to omenjajo jim ni povsem za verjeti, pa komu je še danes. verjemi, če greš čez mejo vsaj veš kaj kupiš, razbito in skoraj si ne znam predstavljati kateri diler bi si upal km dati nazaj. Preprosto, ker ve da se lahko poslovi od biznisa, pri nas pa vsak peder hoče bit bogat čez noč in to na račun naivnežev ali pa tistih, ki si ne vzamejo čas, da bi se poprej pozanimali kaj kupujejo. V elanu, ko vidijo avto vidijo samo to ne pa tisto kar bi morali. S sabo vzamite nekoga, ki mu zaupate ali tistega, ki ve kaj in kam pogledat. Nekdo je reku na kol pa mučit!!
 
Uporabniški avatar
FBR
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1768
Pridružen: So sep 03, 2005 12:40 pm

Napisal/-a FBR Če jan 17, 2008 11:12 am

samo mesarec je napisal/-a:OSTALO:
- 1.lastnik
- servisna knjiga
Avto je bil zbutan, kajti v nasprotnem bi na veliko napisal nikoli karamboliran, že ko to omenjajo jim ni povsem za verjeti, pa komu je še danes. verjemi, če greš čez mejo vsaj veš kaj kupiš, razbito in skoraj si ne znam predstavljati kateri diler bi si upal km dati nazaj. Preprosto, ker ve da se lahko poslovi od biznisa, pri nas pa vsak peder hoče bit bogat čez noč in to na račun naivnežev ali pa tistih, ki si ne vzamejo čas, da bi se poprej pozanimali kaj kupujejo. V elanu, ko vidijo avto vidijo samo to ne pa tisto kar bi morali. S sabo vzamite nekoga, ki mu zaupate ali tistega, ki ve kaj in kam pogledat. Nekdo je reku na kol pa mučit!!


Če bi že samo prijavljali policiji malo večkrat in če bi policija kaj več naredila, kot samo popisala bi bilo že veliko bolje. Tako pa danes dejansko ne vem če je še 1% poštenih prodajalcev...

Sem mel podoben primer v AKTIV PLUS d.o.o. Novo mesto. So mi hotel prodat Mondeota TDDI namesto TDCI (kar je pisalo). Mel je čez 200 kkm, pisalo je seveda 115 kkm. Uvoz It. Bli so celo tko neumni, da so pustili servisno knjigo notr v predalu.... neverjetno.... take samo zaprt, ne pa da danes gradijo nevem kakšne hiše in nevem kaj še vse...
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Napisal/-a IcEm4n Če jan 17, 2008 12:24 pm

m.a.t, verjetno si mislu Podgorje pri Kamniku. Če ni to en iz med tistih, ki na veliko kradejo avte (no, vsaj do tkrt, ko jih je policija dobila, pol naprej ne vem)
Slika
 
ghandaed
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 765
Pridružen: To okt 17, 2006 9:14 pm

Napisal/-a ghandaed Ne jan 20, 2008 2:27 pm

...
Zadnjič spremenil ghandaed, dne Po jun 30, 2008 7:45 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a kolesar Ne jan 20, 2008 4:08 pm

Kakšno imate pa kaj mnenje o naslednih avtohišah, nameravam it gledat avte
- joma kamnik
- avto cesar lj
- wikra celje

lp
 
Uporabniški avatar
FBR
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1768
Pridružen: So sep 03, 2005 12:40 pm

Napisal/-a FBR Ne jan 20, 2008 4:17 pm

kolesar je napisal/-a:Kakšno imate pa kaj mnenje o naslednih avtohišah, nameravam it gledat avte
- joma kamnik
- avto cesar lj
- wikra celje

lp


Sicer ne poznam nobenga niti ni nujno, da je vse res in da za vse velja, vendar jaz danes ne bi več nobenemu zaupal... nisem še slišal za enega, ki bi bil res fer do vseh...

Tko, da pazljivost pri vseh in malo manj zaupanja na prvo besedo in bo vse uredu...

PS: Danes itak že vsak kr avtomobile prodaja.... ...tko kot je danes že vsak računalničar...
 
Uporabniški avatar
GoGo
Uporabnik
 
Prispevkov: 807
Pridružen: Sr okt 13, 2004 9:34 am
Kraj: Severna Primorska

Napisal/-a GoGo Ne jan 20, 2008 4:58 pm

kolesar je napisal/-a:Kakšno imate pa kaj mnenje o naslednih avtohišah, nameravam it gledat avte
- joma kamnik
- avto cesar lj
- wikra celje

lp


Pri temu Cesarju sem se jaz tudi nekaj zanimal pred nekaj meseci, in moram reč da na
prvi pogled deluje dokaj OK. Odločal sem se za nakup sharana 04, pa se na koncu nisem odloču, ker mi je bil predrag...
Moram pa priznat, da ima možakar precej bolj korekten odnos do strank, kot v katerikoli avtohiši /dealerju, s katerimi sem dosedaj imel opravka...

Ima pa uvožene avte večinoma, kot seveda vsi ostali...
Lep dan!
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a kolesar Ne jan 20, 2008 9:48 pm

tale avto sem si ogledal ker lastnik po tel deluje nenormalno normalno, ko je bila cena še 8.000e
ima že raztrgan sedež od pasa...
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=1829449#
vozilo ima pa ziher ponarejeno servisno in mnogo več km..
vozilo je bilo na debelo barvano pa tudi mašina garantirano ni ok

lp
 
turbofičo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Če dec 13, 2007 3:54 pm

Napisal/-a turbofičo Po jan 21, 2008 1:42 pm

kolesar je napisal/-a:tale avto sem si ogledal ker lastnik po tel deluje nenormalno normalno, ko je bila cena še 8.000e
ima že raztrgan sedež od pasa...
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=1829449#
vozilo ima pa ziher ponarejeno servisno in mnogo več km..
vozilo je bilo na debelo barvano pa tudi mašina garantirano ni ok

lp

itak je raneult
j***a na kvadrat pa še brez vsake opreme,pa še bela barva
ga nočem zastonj
 
Uporabniški avatar
Kritik
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 624
Pridružen: Po mar 13, 2006 10:43 am
Kraj: Laibach / Mengeš

Napisal/-a Kritik Po jan 21, 2008 2:27 pm

GoGo je napisal/-a:Moram pa priznat, da ima možakar precej bolj korekten odnos do strank, kot v katerikoli avtohiši /dealerju, s katerimi sem dosedaj imel opravka...

Ima pa uvožene avte večinoma, kot seveda vsi ostali...


Mislim da se korekten odnos pokaže šele po nakupu, oz. pri priznanju upravičene reklamacije.... dokler jim ne daš denarja so vsi prijazni, potem ko je prodaja končana pa ponavadi pokažejo prave obraze..
Hyundai - drive your way
Avto z šibkim motorjem je kot sex z kondomom - sej je, ampak ni pa užitek!
 
Uporabniški avatar
GoGo
Uporabnik
 
Prispevkov: 807
Pridružen: Sr okt 13, 2004 9:34 am
Kraj: Severna Primorska

Napisal/-a GoGo Po jan 21, 2008 3:51 pm

Kritik je napisal/-a:
GoGo je napisal/-a:Moram pa priznat, da ima možakar precej bolj korekten odnos do strank, kot v katerikoli avtohiši /dealerju, s katerimi sem dosedaj imel opravka...

Ima pa uvožene avte večinoma, kot seveda vsi ostali...


Mislim da se korekten odnos pokaže šele po nakupu, oz. pri priznanju upravičene reklamacije.... dokler jim ne daš denarja so vsi prijazni, potem ko je prodaja končana pa ponavadi pokažejo prave obraze..


Sicer je to res, vendar pa je dandanes žal redkokateri prodajalec prijazen, pa
čeprav ti še ni nič prodal. Poglejmo samo Avtosvet za primer, takih pa je še veliko...
Lep dan!
 
Uporabniški avatar
seeman66
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 782
Pridružen: Sr okt 05, 2005 10:16 pm

Napisal/-a seeman66 To jan 22, 2008 11:27 am

Zgodba :!: Ko sem pred nekaj leti kupoval karavana sem se zapiknil v passata, lepega rdečega, neregistriranega.Da bo bolj jasno kasneje, takrat sem imel še RAV-4. No in se odpeljem pogledat v Stopče pri Grobelnem v avtohišo. Presenečenje :shock: avto je bi reg.na netu je imel 166k km, tu sem pa ugotovil da jih ima komaj 88k.Tisto glavno se je pa zgodilo ko je maklerju zazvonil telefon in se je odmaknil in rekel naj si avto kar pogledam. Odprem prtljažnik , notri pa tisti karton s podatki od avta kateri so bili na netu. Naredil sem se da nisem nič videl in ko sem ga vprašal češ da ma zelo malo km je rekel da ga je iz Nemčije pripeljal za sebe.HVALA LEPA,10000 :!: :!: :!:
No, ker mi je pa RAV dober avto sem danes malo pogledal in naletim na tole...

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1663076

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1395162

Zbodli so me km. ki niso isti, so se pa zavarovali pod opombami, da je možen napačen vnos podatkov :idea: :idea: :idea:


lp
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov