Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Irmscher
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Ne nov 24, 2013 11:17 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Irmscher Po nov 05, 2018 9:15 pm

a je tip sploh šu kupovat avto al njega dr*** ? :D
 
Dire
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če nov 08, 2018 7:04 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Dire Če nov 08, 2018 7:07 pm

edit mod
Napačna tema
 
boroxx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe dec 14, 2018 11:45 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a boroxx Pe dec 14, 2018 11:46 pm

edit mod
Napačna tema
 
Bad_name
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: To jun 16, 2015 11:45 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Bad_name Po jan 07, 2019 2:39 pm

edit mod
Napačna tema
 
Danimil
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po sep 25, 2017 12:49 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Danimil Sr feb 13, 2019 11:36 pm

Zdravo,

Samo da omenim - na avto.net že nekaj časa v namen nakupa spremljam določene avtomobile. No, danes sem opazil da so slike avtomobilov prodajalca "Poligon 66" precej podobne slikam prodajalca KMV Celje (sodeč po nekaterih slikah najverjetneje celo isti prostori). Prodajajo tudi iste (ne enake, podobne,... ISTE) avtomobile, celo isti rahlo nepismeni človek ureja oglase (PONORAMA namesto PANORAMA). Mogoče ni nič, ampak vseeno vredno pažnje, nevem zakaj bi kdo tako delal? :?
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Dizzy Po feb 25, 2019 2:27 pm

bi se skoraj strinjal, sem pogledal par oglasov in videl izredno podobnost, vsaj kar se fotografij tice, ostalega nisem toliko spremljal ...
 
bostjannn
Novinec
 
Prispevkov: 178
Pridružen: So sep 06, 2008 6:25 pm
Kraj: preko razumnega

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a bostjannn Po feb 25, 2019 7:12 pm

Zaradi nepravilnosti, ki so jih počeli se prva firma ukinja in bodo sedaj poslovali pod novim imenom. Vem ker poznam nekoga, ki tam dela.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Kristjan123 Po feb 25, 2019 8:00 pm

So pa morali vsi zaposleni prisec da bodo na " novi firmi" delali vse po starem :)
 
Irmscher
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Ne nov 24, 2013 11:17 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Irmscher Ne mar 03, 2019 8:21 pm

bostjannn je napisal/-a:Zaradi nepravilnosti, ki so jih počeli se prva firma ukinja in bodo sedaj poslovali pod novim imenom. Vem ker poznam nekoga, ki tam dela.


nepravilnost = utaja davka
 
matobeli
Novinec
 
Prispevkov: 115
Pridružen: Ne jan 18, 2009 8:15 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a matobeli Pe mar 22, 2019 6:35 pm

Še ena, seveda pa je možno da se je prodajalec zmotil:
Slika
Slika
Bruum Bruum!
 
lavit
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: So mar 06, 2010 10:00 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a lavit Pe mar 22, 2019 11:15 pm

Tudi jaz kupujem avto, do 5 let star.

Gledam Ford mondeo, l2014, vsi okoli 170k km, l2015 okoli 170k km, l2016 okoli 170k km .... Sem popolnoma izgubil vero v postenost.

Baje se da kupit potrjeno servisno knjizico za 50eu.

A se da v racunalniku na servisu tudi zmanipulirat vpise srvisov? Sem bral, da ima Mazda centralni register v Belgiji in se ne da.

Torej je treba vsak avto na servis zapelat, da preverijo? (cetudi ima potrjeno servisno knjizico)?
 
umilave1
Novinec
 
Prispevkov: 160
Pridružen: To dec 16, 2008 6:08 pm
Kraj: Cerknica

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a umilave1 So mar 23, 2019 9:33 am

Tudi Ford ima elektronsko bazo podatkov zgodovine vozil in servisno zgodovino (novi modeli sploh nimajo več klasične servisne knjižice), tako da je po mojem mnenju to vseeno bolj varno kot klasično štempanje + kak fake račun.
Čisto enostavno: pojdi si ogledat avto, slikaj VIN(št. šasije) npr. pod vetrobranskim steklom, ali ob odprtih voznikovih vratih in greš do Ford pooblaščenca in on bi ti moral dat izpis zgodovine dotičnega avta, v najslabše primeru te opalijo za nekaj €. Če je izpis pomanjkljiv, se pravi manjkajo kaki redni servisi, oziroma kilometrski intervali med njimi močno nihajo, sploh med zadnjim servisom npr. 1 leto nazaj in trenutnim stanjem kilometrov, potem je to že potencialno tvegan nakup. Govorim za uvožene avtomobile, čeprav v tem primeru Mondeoti 2014-2016 z 170000km po mojem mnenju predstavljajo majnše tveganje kot kaki 10 let stari dizli drugih znamk iz Nemčije z kao 180-200.000km. 5 let starosti pa 170000km pomeni cca 35000km letno kar je za nemške autobahne kar običajno.

Sam osebno bi bolj zaupal oglasom, kjer je že napisana številka VIN šasije avta in da se ujema s tisto na samam ogledu v živo.
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a yeo So mar 23, 2019 10:39 am

Podatkov ti ne smejo dat na servisu, če nisi lastnik vozila. Sploh sedaj, ko je GDPR v veljavi.
Opcija je samo, da gresta skupaj z lastnikom na servis preverit.
 
umilave1
Novinec
 
Prispevkov: 160
Pridružen: To dec 16, 2008 6:08 pm
Kraj: Cerknica

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a umilave1 So mar 23, 2019 12:10 pm

Japajade. Od kdaj pa je datum servisa, stanje kilometrov, število lastnikov, številka VIN pa viskoznost motornega olja osebni podatek neke osebe?! Lepo vas prosim no. Potem je ta spletna stran https://avtolog.si/ čista kršitev GDPR. Ko sem včeraj šel s kolegi gledat rabljeno Opel Astro na Vrhniko (Avtotehnsa VIS in Sever) sem brez težav dobil od prodajalca podatke servisne zgodovine in dosedanjega lastništva.

Takoj naj mi kdorkoli pokaže člen v GDPR, kjer je nakazano, da je zgodovina vzdrževanja avtomobila oziroma številka šasije osebni podatek osebe. Sepravi ta zakon omogoča totalno nategunstvo, če je treba vse skrivati in izveš zgodovino avtomobila šele, ko ga doma prvič parkiraš v garaži.

Mene ne zanima, kdo pa kje živi lastnik vozila, ampak samo vzdrževanje, stanje kilometrov,...to pa lahko avtohiša pokaže, brez osebnih podatkov (prejšnjega) lastnika.
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a 5cenic So mar 23, 2019 4:57 pm

yeo je napisal/-a:Podatkov ti ne smejo dat na servisu, če nisi lastnik vozila. Sploh sedaj, ko je GDPR v veljavi.
Opcija je samo, da gresta skupaj z lastnikom na servis preverit.

Lahko ti dajo podatke celotne servisne zgodovine skupaj z računi kjer so skriti podatki takratnega lastnika avtomobila. Dobil to že za 2 avta eden pred in eden po GDPRju.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a emozul So mar 23, 2019 6:43 pm

Tudi pri meni je mogel biti obvezno zraven lastnik, da sem dobil podatek. Govorim za škodo.
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a avto fan1308 So mar 23, 2019 6:48 pm

Za Citroena in enega Bmw v Kopru je tudi lastnik moral biti prisoten...
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a uros11 So mar 23, 2019 8:40 pm

umilave1 je napisal/-a:Japajade. Od kdaj pa je datum servisa, stanje kilometrov, število lastnikov, številka VIN pa viskoznost motornega olja osebni podatek neke osebe?! Lepo vas prosim no. Potem je ta spletna stran https://avtolog.si/ čista kršitev GDPR. Ko sem včeraj šel s kolegi gledat rabljeno Opel Astro na Vrhniko (Avtotehnsa VIS in Sever) sem brez težav dobil od prodajalca podatke servisne zgodovine in dosedanjega lastništva.

Takoj naj mi kdorkoli pokaže člen v GDPR, kjer je nakazano, da je zgodovina vzdrževanja avtomobila oziroma številka šasije osebni podatek osebe. Sepravi ta zakon omogoča totalno nategunstvo, če je treba vse skrivati in izveš zgodovino avtomobila šele, ko ga doma prvič parkiraš v garaži.

Mene ne zanima, kdo pa kje živi lastnik vozila, ampak samo vzdrževanje, stanje kilometrov,...to pa lahko avtohiša pokaže, brez osebnih podatkov (prejšnjega) lastnika.

Moraš najprej vedet, kaj je osebni podatek, potem ni problem.
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a yeo Ne mar 24, 2019 12:02 am

5cenic je napisal/-a:
yeo je napisal/-a:Podatkov ti ne smejo dat na servisu, če nisi lastnik vozila. Sploh sedaj, ko je GDPR v veljavi.
Opcija je samo, da gresta skupaj z lastnikom na servis preverit.

Lahko ti dajo podatke celotne servisne zgodovine skupaj z računi kjer so skriti podatki takratnega lastnika avtomobila. Dobil to že za 2 avta eden pred in eden po GDPRju.


No, če ti dajo za moj avto, mi bodo do smrti plačevali rento. Pa ne da bi vrtel kilometre nazaj, ampak ker na izpisu piše, kdo je uporabnik vozila, tudi koliko KM letno delam, kar se ne tiče nobenega... Se pravi ti izdajo moje podatke, naslov in še kaj, brez mojega dovoljenja....
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a 5cenic Ne mar 24, 2019 11:30 pm

yeo je napisal/-a:
5cenic je napisal/-a:
yeo je napisal/-a:Podatkov ti ne smejo dat na servisu, če nisi lastnik vozila. Sploh sedaj, ko je GDPR v veljavi.
Opcija je samo, da gresta skupaj z lastnikom na servis preverit.

Lahko ti dajo podatke celotne servisne zgodovine skupaj z računi kjer so skriti podatki takratnega lastnika avtomobila. Dobil to že za 2 avta eden pred in eden po GDPRju.


No, če ti dajo za moj avto, mi bodo do smrti plačevali rento. Pa ne da bi vrtel kilometre nazaj, ampak ker na izpisu piše, kdo je uporabnik vozila, tudi koliko KM letno delam, kar se ne tiče nobenega... Se pravi ti izdajo moje podatke, naslov in še kaj, brez mojega dovoljenja....

Slabo si prebral.... "kjer so skriti podatki lastnika". Natančneje so bili prečrtani z sivo v enem primeru in črno v drugem. Pri zadnjem nakupu tko ni bilo druge opcije ker je prejšnji lastnik zgubil vse račune, servisna pa elektronska osebno pa vedno hranim račune kaj se delalo na avtu.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: ban in 48 gostov