Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a limas Pe nov 18, 2016 6:16 pm

Nakup rabljenega je brez prisotnosti izkušenega mehanika in merilca laka hudo rizično početje.
Ni ga avta, ne pri dilerjih, ne pri fizičnih osebah, ki bi imel urejeno servisno knjigo z računi servisov.
 
Fičoftw
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe nov 18, 2016 3:44 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Fičoftw Po nov 21, 2016 10:16 am

limas je napisal/-a:Nakup rabljenega je brez prisotnosti izkušenega mehanika in merilca laka hudo rizično početje.
Ni ga avta, ne pri dilerjih, ne pri fizičnih osebah, ki bi imel urejeno servisno knjigo z računi servisov.

Za nakup avta si je treba vzeti čas brez mehanika,ker sama to seveda nisem, pa itak nimam kaj gledat razen barve ipd. :D
 
passatvw
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To sep 27, 2016 10:30 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a passatvw To nov 22, 2016 8:08 am

Nategatorji so Avto Jarc Maribor! Kupil passata kjer so zbili 150.000 km. Zato mi je blok počil Oni nič krivi....
Čimdlje stran od Avto Jarc....Barabini
Nikoli ne zaupaj prodajalbvu avtov in zavarovalniškemu agentu
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Ivan36 To nov 22, 2016 9:22 am

Za nakup avta si je treba vzeti čas brez mehanika,ker sama to seveda nisem, pa itak nimam kaj gledat razen barve ipd

Ni res imaš še vizualno pregled tekočin in VONJ le teh, pa GUME ali so NOVE pa ima vozilo malo prevoženih ??? Fuge na vozilu morajo biti enake in vrta v linji karoserije sploh spodnji robovi so lahko ravni, če se vozilo nateguje :lol: .... Pa letnice stekel se morajo ujemati največ za 1 leto lahko odstopajo zadnja stranska stekla Pač odvisno od modela ne grejo vsa enako v promet istega letnika .....
In potem se ne čudiš več zakaj je en bel Porš Čejen zgubljal ceno :mrgreen: ko ga vidiš od blizu :lol: 8)
 
simonjz1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: Pe jul 05, 2013 7:25 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a simonjz1 Po nov 28, 2016 4:32 pm

limas je napisal/-a:Nakup rabljenega je brez prisotnosti izkušenega mehanika in merilca laka hudo rizično početje.
Ni ga avta, ne pri dilerjih, ne pri fizičnih osebah, ki bi imel urejeno servisno knjigo z računi servisov.


se strinjam da je fajn, da je izkušen mehanik polek...samo kak pa naj to izvedem? osebno ne poznam nobenega...avto imam 7 let, pri mehaniku (oddaljen je od mene 15 km, ga ne poznam osebno, niti ga noben moj znanec ne pozna osebno), pa sem bil 10-15x...servisi plus nekaj popravil... a naj grem do njega pa ga prosim, če ima naslednji teden en dan časa, da se zapeljeva po sloveniji in pogledava 3,4 rabljene avte? klko mi bo zato kasiral?

lp
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a nejc1 Po nov 28, 2016 5:19 pm

V takem primeru pač avto odpelješ na nek pregled recimo na AMZS..., če prodajalec kaj muti oz. ima kaj proti veš da nekaj ne štima in se samo obrneš in greš gledat naslednjega(po možnosti se probaš dogovorit, da če je razen kakšnih malenkosti vse tako kot ti je povedal prodajalec ti plačaš pregled in recimo da kupiš avto, v nasprotnem primeru pregled plačajo oni)...
 
bendzy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Če dec 22, 2016 12:56 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a bendzy Če dec 22, 2016 12:58 am

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 01.5%20dCi

Nategator...avto sem prodal preko posrednika z 191k km iz Ribnice. Tepihi niso original, pod menjalno rocico se premika plastika.
 
lukasoln
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Če dec 08, 2016 7:25 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a lukasoln Po dec 26, 2016 5:30 pm

Pozdravljeni,

sem gledal po tej temi, pa mogoče sem spregledau ali pa dejansko nič ne piše o AVTO EL-SA ..
Torej, ima kdo kake izkušnje z njimi?

Prav tako, bi bil vesel kakih informacij o DARVIN D.O.O. BOHOVA 44 HOČE
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a uros11 Po dec 26, 2016 7:22 pm

bendzy je napisal/-a:http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11633457&display=Renault%20Clio%201.5%20dCi

Nategator...avto sem prodal preko posrednika z 191k km iz Ribnice. Tepihi niso original, pod menjalno rocico se premika plastika.

Tole moraš sliko zaslona prilepiti, ker je konec, ko mojster oglas zbriše.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a limas Po dec 26, 2016 8:34 pm

Gugl kaže, da je imel pre/prodajalec samo v jesenskih mesecih 3 uspešne prodaje avtov.
Tale rdeč klio ima verjetno prevrten en servisni interval (20k) in se bo glede na število ogledov prodal še ta teden.

Prva stvar, ki jo naredite pri nakupu rabljenih avtov na avto-net, je vstavljanje mobi številke na gugl. Če vam izvrže nekaj avtov s preteklimi oglasi, je v igri preprodajalec.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a maniaxxx Po dec 26, 2016 9:03 pm

lukasoln je napisal/-a:Pozdravljeni,

sem gledal po tej temi, pa mogoče sem spregledau ali pa dejansko nič ne piše o AVTO EL-SA ..
Torej, ima kdo kake izkušnje z njimi?

Prav tako, bi bil vesel kakih informacij o DARVIN D.O.O. BOHOVA 44 HOČE


Jaz tega tipa poznam še od prej, preden je imel trgovino pa ni nek nategator ( el-sa), je pa odkar ima trgovino kar hitro prispel do skoraj novega E klasse mercedesa ( prej je imel neko kanto ), tako da mu ocitno kar gre
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a chad To dec 27, 2016 9:08 am

limas je napisal/-a:Nakup rabljenega je brez prisotnosti izkušenega mehanika in merilca laka hudo rizično početje.
Ni ga avta, ne pri dilerjih, ne pri fizičnih osebah, ki bi imel urejeno servisno knjigo z računi servisov.


NI RES, moj avto, ki sem ga letos prodal z realnimi km, je imel redno potrjeno servisno knjigo in dobesedno kompletno vse račune, za vsa leta nazaj, od vseh možnih posegov na avtu (razen računov vulkanizerja za premontažo gum). Vse ostalo evidentno, urejeno po datumih, ker sem pač taka oseba in imam tako zasebno kot poslovno vse po fasciklih evidentirano. Bilo je za cel fascikel papirjev! Avto je bil redno čiščen, nikoli nobene svinjarije, kot to vidim pri marsikomu. Tudi kupec se mi je kasneje sam oglasil, da mi je povedal, kako je zadovoljen z avtom. In vem, da mu bo avto ob rednem servisiranju še veliko let služil brez problema, tako da človeka mirne vesti srečam kadarkoli. Jaz sem ga prodal samo zato, ker sem ga bil sit.

Se da kupit dober avto, pri fizični osebi ali pri avtohiši. Je pa takih avtov malo, tudi ne bojo najcenejši. Moj je bil praktično najdražji glede na letnik in km, prodan pa v treh dneh.

Problem je, ker ljudje v tej državi ne razumejo pojma obrabe avta. Če je tržna vrednost avta po petih letih uporabe nekje 8000 eur, velja to za že poservisirano vozilo, ki nima odprtih (skritih) napak, kot je slab jermen, podvozje, zavore na koncu, slab akumulator, slab zaganjač itn. To mora biti servisirano, ker je to rezultat tvoje uporabe vozila. In če ga hočeš prodat za tržno ceno 8000 eur, bi moral avto prodajat že popravljen tvoje obrabe. Kar se pa pri nas večinoma ne dela, prodajajo zvožene avte za npr. 8000 eur, kot da so že poservisirani, pa niso. Ali pa ga potem poservisira in misli, da je zato vreden npr. 10.000 eur. Ni. Tega pri nas skoraj noben ne razume.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Ivan36 To dec 27, 2016 5:22 pm

To mora biti servisirano, ker je to rezultat tvoje uporabe vozila. In če ga hočeš prodat za tržno ceno 8000 eur, bi moral avto prodajat že popravljen tvoje obrabe. Kar se pa pri nas večinoma ne dela, prodajajo zvožene avte za npr. 8000 eur, kot da so že poservisirani, pa niso. Ali pa ga potem poservisira in misli, da je zato vreden npr. 10.000 eur. Ni. Tega pri nas skoraj noben ne razume.

jaz sem vsak avto peljal na tehnični in ga po potrebi porihtal, da je bil brezhiben tako v tehničnem smislu kakor mehansko ... :lol: A glej zlomka noben tega vozila ni kupil za PRAVO ceno :mrgreen: A po 7000 km + pa zanič gume pa še kaj so dali samo 50€ ali 100 € manj 8) Kaka logika :huh:
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a hippo Sr dec 28, 2016 7:11 am

chad je napisal/-a:Problem je, ker ljudje v tej državi ne razumejo pojma obrabe avta. Če je tržna vrednost avta po petih letih uporabe nekje 8000 eur, velja to za že poservisirano vozilo, ki nima odprtih (skritih) napak, kot je slab jermen, podvozje, zavore na koncu, slab akumulator, slab zaganjač itn. To mora biti servisirano, ker je to rezultat tvoje uporabe vozila. In če ga hočeš prodat za tržno ceno 8000 eur, bi moral avto prodajat že popravljen tvoje obrabe. Kar se pa pri nas večinoma ne dela, prodajajo zvožene avte za npr. 8000 eur, kot da so že poservisirani, pa niso. Ali pa ga potem poservisira in misli, da je zato vreden npr. 10.000 eur. Ni. Tega pri nas skoraj noben ne razume.

Se popolnoma strinjam.
Lep primer: nekdo zamenja vztrajnik in sklopko in takoj dvigne ceno za recimo 800 eur, ampak fora je v tem, da je to moral menjat zato ker ga je on zguncal, ne pa novi lastnik ki avta še 1 km ni peljal. Kot da dela uslugo novemu lastniku. Halo?! :roll:
 
nobodymb
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr jan 11, 2017 7:40 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a nobodymb Sr jan 11, 2017 7:43 am

edit mod
Prispevek zbrisan, ker je v napačni temi
 
tomazt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr jan 11, 2017 7:28 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a tomazt Sr jan 11, 2017 7:52 pm

edit mod
Na željo avtorja tekst zbrisan
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a wragec Sr jan 11, 2017 8:55 pm

Očitno dober avto, da se je že prodal
 
bikej
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe jan 13, 2017 4:17 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a bikej Pe jan 13, 2017 4:35 pm

Prste stran od tega Tourana:

Slika

Prodaja se s 123.421 prevoženimi kilometri. Zadnji vnos v VW-sistem je bil 17. avgusta 2015 ----> pri 205.289 km.
Glede na to, da se je avto uporabljal še dobro leto po zadnjem vnosu, je imel prevoženih v smeri 300.000km. :evil:

Zakaj, draga država, ni kazenskega pregona za take goljufije?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a esem Pe jan 13, 2017 5:16 pm

In kdo ga prodaja? Najpomembnejšega podatka ni.

Je to AvtoparkM? Od kod?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a pskoda So jan 14, 2017 4:39 pm

Po moje je ista firma
Priponke
touran.JPG
Lp
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov