Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Damjan19
Uporabnik
 
Prispevkov: 1495
Pridružen: To jun 22, 2004 12:47 pm
Kraj: Celje

Izkušnje s Pole Position, Škofljica

Napisal/-a Damjan19 Ne okt 07, 2007 3:22 pm

Če kdo sploh ma kake...
Že dlje časa spremljam ponudbo rabljenih vozil in velikokrat ravno pri avtih ki me zanimajo naletim na to firmo.
Tule mate link do njihove ponudbe: http://www.avto.net/2004/osebna/zadetki ... aler=10268
od teh avtov se zanimam za temna focusa karavana tdci, sta dva, in pa za Primero 2.2 Dci letnik 2002. Najbolj zanimivo je da ima ta prodajalec kar tri primere, medtem ko je drugače ponudba teh zelo skopa, kar mi nekako daje vedet da so avti ziher uvoženi, ampak dobro, ni vse zanič kar je tuje :)
No , tudi focusa sta malo bolje založena z opremo kot povprečen slovenski model, zato je verjetno spet uvoz.

Preden se spet odpravim na obisk (enkrat pred tremi tedni sm bil na ogledu prav tako focusa, za katerega se nism odloču ker je mel najbolj neumno možno število kw-81 je pa bil res presenetljivo dobro ohranjen) bi rad še enkrat vpršu če ma kdo kaj pikrega za povedat čez to firmo...
Hvala za odgovore in LP
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a abbe Ne okt 07, 2007 4:00 pm

mau sm sam tko pregledau oglas pa sm vidu dost avtou letnika 2004,2005 k majo ornk cez 100000km prevozenih,tko da vrjetn ne vracajo stevceu :D
rdgac pa ce je iz tujine obvezno servisno knjizico(tujo) pa promentno pa oba kljuca.pa seveda hoces met se garancijo kjer naj bo napisano da so realni kilometri da ni biu karamboliran(ce tako trdi prodajalec) pa bos koj vidu odziv.
 
Damjan19
Uporabnik
 
Prispevkov: 1495
Pridružen: To jun 22, 2004 12:47 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a Damjan19 To okt 09, 2007 7:14 pm

dans sm bil dol, lastnik sam pravi, da so vsa vozil iz IT (tk da tu ne rabimo več nč sumit :) ). So pa bojda iz leasing najema, o tem pa nč ne vem in prosim nekoga da mi razlož. kolker sm zastopu je to tk da ti na mesec plačuješ neko premijo za izposojo avta, ko pogodba poteče oziroma je ne želiš podaljšat pa gre avto naprej-kamorkoli že.
a je to vozilo potem servisirano na uradnih servisih?

Kaj pa o Finnovi iz LJ kdo ve kaj? isto ma vsa vozila iz leasing najema...
:?
 
Veron
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Ne maj 01, 2005 3:04 pm

Re: Izkušnje s Pole Position, Škofljica

Napisal/-a Veron Po jun 17, 2013 11:06 pm

Edit (mod): izbrisano
 
Wipika
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Po jul 02, 2018 10:37 am

Re: Izkušnje s Pole Position, Škofljica

Napisal/-a Wipika Sr avg 22, 2018 7:39 am

Tema je sicer stara, moje izkušnje so pa sveže.

Maja 2018 sem na netu opazil oglas za avtomobil, ki me je zanimal - Peugeot 508 SW, 2013, cca 130.000 km...Prodajalec podjetje Pole Position d.o.o., Škofljica). Pokličem in se najavim na ogled. Že ob prvem klicu vprašam, v kašnem stanju je, od kje je uvožen, kako je s servisno knjigo ali obstaja servisna zgodovina in podobno. Ker na vse dobim pozitivne odgovore, se odpravim na ogled. Na prvi pogled avto kar ok, nič vidnih napak. Tudi testna vožnja mi je bila omogočena. Na vožnji ugotovim, da je nekaj narobe z zavorami. Avto je ob zaviranju treslo. Mogoče samo obloge, mogoče kaj drugega. Ne spoznam se. Prodajalec me je takoj pomiril, da bodo napako popravili. Tudi zamenjali zavorne diske, če bo potrebno. Zalomilo pa se je pri servisni knjigi. Ta je bila prazna. Niti enega vpisa ali potrditve. Takoj mi je postalo sumljivo. Vendar me prodajalec spet pomiri, da naj ne skrbim, da se to dogaja, da oni kupujejo samo od znanih lizing hiš, da te hiše redno servisirajo avtomobile, da obstaja elektronska knjiga in da mi bodo omogočili vpogled v servisno zgodovino in servisno knjigo avtomobila. Prav tako mi bodo dali garancijo na prevožene kilometre. Ves naš pogovor (prisotna je bila tudi moja žena) sem tudi zvočno posnel. Podpisali smo nekakšno predpogodbo in dal sem 400,00€ are ali, kot se je izkazalo kasneje, sem dal 400,00€ rezervacije za vozilo. Določili smo tudi datum prevzema vozila. Teden dni. Sam bi ga sicer želel prevzeti prej (nameraval sem namreč plačati z gotovino) ampak so rekli, da pač potrebujejo čas za servis in ostalo. Na moj predlog, da sam poskrbim za servis in, da pač za ceno servisa znižajo ceno vozila, so odgovorili, da želijo, da gre avto v prodajo v izpravnem stanju. Da bo kupec (torej jaz) zadovoljen. Naslednji dan sem preveril VIN številko na pooblaščenem Peugeot servisu. Nobene zgodovine ni bilo na voljo. Poklical sem prodajalca, mu to menil, pa spet odgovor, da naj ne skrbim, da bo vse ok. Da so poslali zahtevo, da pa trenutno nimajo elektrike, ker jim prestavljajo steber pred podjetjem. Tudi avta še niso dali v popravilo, ker so že nabavljen material, potreben za popravilo, dali nekomu drugemu. Počakal sem dan. Poslal mail in, ker ni bilo odgovora, spet klical. Rekli so, da jim ne dela e pošta. Papirje iz Francije pa še vedno čakajo. Da to pač ne gre tako hitro, da je v ta firma v Franciji velika, da to pač traja. Včasih teden, včasih celo 2 !! meseca, včasih pa papirjev sploh ne dobijo !!! . Na vprašanje, kako mi lahko dajo garancijo na prevožene kilometre brez dokumentacije, je bil odgovor, da to njim garantira lizing hiša. Kako, ne vem. In tako se je nadaljevalo ves teden. Vmes so mi poslali sliko zgradbe servisa!!! Ja, sliko vhoda v servis in napisali, da je avtomobil bil tu servisiran. Da je to velik servis in da se nimam kaj bat. Ob poteku dogovorjenega roka papirjev in dokazil še kar ni bilo. Bil sem pripravljen počakati še kak dan. Po dodatnih par dnevih čakanja in klicanja, sem ugotovil, da iz tega ne bo nič in sem zahteval, da mi povrnejo plačano rezervacijo. Dobim odgovor, da mi vrnejo plačano rezervacijo le ob pogoju, da jaz njim plačam stroške servisa, ki so ga naredili!?? Le ti bi naj bili krepko večji, kot je znašala moja ara. Zakaj pa? Bi drugemu torej prodali neizpraven avtomobil? Potem pa telefoniade. Prodajalca, s katerim sem kontaktiral do sedaj, je zamenjal lastnik in direktor podjetja. To mi je dal večkrat jasno vedeti. Ker sem bil skoraj mesec dni službeno odsoten (prodajalec je to vedel, ker sem to omenil že ob plačilu are, ker sem pač vse želel urediti pred mojim odhodom), nisem imel ne časa, ne volje poslušat non stop istih obljub in prepričevanj, telefonski klici pa so trajali tudi po 10 min, kar mi je povzročalo dodatne stroške. Po kakšnih dvajsetih dneh mi je prodajalec poslal PDF dokument z nekakšno servisno zgodovino avtomobila. Dokument je bil brez navedbe servisa (ta je bil prečrtan s flomastrom), brez podpisa in brez bilo kakršnega žiga ali preverljivega podatka, da gre za dotično vozilo. Kot, da je nekdo kopiral nek že napisan dokument, ga popravil, spravil v PDF obliko in poslal dalje. Skratka, šmorn. Ker pa sem želel, da se nastala situacija končno reši, sem bil ob pogoju, da vozilo pregleda moj mehanik, vozilo pripravljen celo kupit. Na moj predlog mi prodajalec odgovori, da je vozilo že prodano drugemu kupcu!! In, da mi are ne bodo vrnili, ker sem prekoračil dogovorjen rok! ???? Ko sem omenil, da bom, ob nevračilu denarja, obvestil pristojne inšpekcijske organe in Zvezo potrošnikov Slovenije, je komunikacija strani prodajalca postala vedno bolj osorna, začele so padati težke besede in grožnje, da me bodo ovadili, ker sem nezakonito snemal pogovor s prodajalcem.

Danes je od mojega plačila are minilo mesec in pol. Denarja še vedno nisem dobil vrnjenega. oops :( :evil:
 
novinec1980
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Ne jan 22, 2017 7:07 pm

Re: Izkušnje s Pole Position, Škofljica

Napisal/-a novinec1980 Sr avg 22, 2018 8:31 am

Na žalost je takih zgodb veliko. Tržni inšpektorat, odvetnik...
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Izkušnje s Pole Position, Škofljica

Napisal/-a Kristjan123 Sr avg 22, 2018 11:14 am

Zgodb je toliko kot je nategnjenih .... kljub vsem opozorilom in napotkom še vedno dosti vidim

Prvo pravilo ko ti prodajalec začne "bluzit" in svojih trditev ne more dokazat se zahvališ - obrneš in iščeš dalje saj nima nekega eksotičnega avtomobila ki ga lahko kupiš samo pri njemu ....

Vse podpisane izjave o garanciji kilometrov in nekaramboliranosti s strani prodajalca v praksi niso vredne papirja na katerem so napisane

Odločitev za nakup naj temelji na temeljitem strokovnem pregledu avta + dokazljivi zgodovina kaj se je z avtom dogajalo ne pa na tem kar ti prodajalec naklada Še pisne obljube niso vredne nič kaj šele kar je rekel

Da se razumemo če to upoštevaš se možnost za nateg zmanjša ne pa popolnoma izniči

Nekateri pa vztrajno hodite v bordel na zmenke spoznavat punce in se potem čudite da ni devica .... do takrat pa taki dobro živijo
 
POLE-POSITION
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr avg 22, 2018 12:34 pm

Re: Izkušnje s Pole Position, Škofljica

Napisal/-a POLE-POSITION Če avg 23, 2018 10:17 am

Spoštovani bralci foruma.
Pišem vam kot direktor podjetja Pole Position.
Glede na to da sem bil iz strani bralca foruma opozorjen na zgornji članek, vam bom napisal naše stališče in kronologijo dogodkov.
Kupec se je zglasil v našem podjetju dne 17.05.2018. Po ogledu vozila in dokumentov ter opravljeni testni vožnji, sta z prodajalcem izpisala potrdilo o rezervaciji. Na njemu sta na željo stranke jasno napisala pogoje nakupa.
Vsem tem pogojem smo do poteka rezervacije ugodili, ter vozilo pripravili za prevzem do 25.05.2018.
V tednu do 25.5 je stranka izrazila dvom o realnih kilometrih.
Dvom smo vzeli skrajno resno, zato smo stranki še isti dan poslali SGS report ( v priponki ), izdajnico francoske leasing hiše o prevoženih kilometrih pri predaji vozila, seznanili smo jo z vpisom, ki je viden na pooblaščenem servisu ( 10.09.2015 pri 59.182 km čeprav stranka stranka trdi da ni nobenega vpisa ).Še pred iztekom rezervacije smo tudi dobili podatke o pooblaščenem Peugeot servisu v Franciji, ki je vozilo servisiralo ( naslov, telefon, internet naslov , link https://concessions.peugeot.fr/ggedumar ... fo-utiles/ ) ter zagotovilo da dobimo kopije vseh servisnih računov s št. šasije, z datumi dela, z zavedenimi kilometri ter specifikacijo delov...
Temu stranka pravi, da smo mu poslali sliko zgradbe servisa ter da smo račune naredili sami. ( prilagam kopije posredovanih računov )
vse kopije računov je stranka dobila na mail 5.6.2018.
Sprašujem se ali je naključje, da se je stranka odločila kupiti vozilo ravno dan po tem, ko smo na internetu objavili da je vozilo prodano in to kljub temu, da ni verjela našim servisnim izpiskom in to dva tedna po tem, ko je te izpiske dobila??
Iz vsega naštetega si lahko vsak sam ustvari mnenje o korektnosti našega poslovanja in naših vozil.
Kar se pa tiče groženj, izogibanja, snemanja in ostalih obtožb na naš račun, pa pozivam kupca, da me uradno pooblasti, da lahko objavim vso našo korespondenco po mailu ( preko 20 mailov ), da bodo bralci sami videli kdo je grozil in s čim.
Za konec naj še napišem, da naše podjetje posluje že 18 let ter da gojimo korektne odnose tako s kupci kot tudi dobavitelji.
ne mislim se spuščati v nobene polemike, še kako se zavedamo da smo medijsko ranljivi in da dobro ime pomeni vse.
S spoštovanjem!
Metod Počkaj
Priponke
računi kopije 508.pdf
računi
(770.6 KiB) Prenešeno 167 krat
sgs.jpg
sgs report
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Izkušnje s Pole Position, Škofljica

Napisal/-a dask Če avg 23, 2018 10:55 am

Če bi imeli vse čisto, se zadeva ne bi vlekla tako dolgo. Sam toliko :roll:
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Izkušnje s Pole Position, Škofljica

Napisal/-a mrtwelvetrees Če avg 23, 2018 1:25 pm

Se strinjam!
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
Nebomgabiksal
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 75
Pridružen: Če feb 28, 2013 9:17 pm

Re: Izkušnje s Pole Position, Škofljica

Napisal/-a Nebomgabiksal Pe avg 24, 2018 1:10 pm

Veliko je takšnih... sveža prijava in prvi prispevek takoj velika graja ali velika hvala.
Vsaka medalija ima dve plati - vedno.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Izkušnje s Pole Position, Škofljica

Napisal/-a Kristjan123 Pe avg 24, 2018 3:06 pm

Se strinjam za "pravično sodbo" je potrebno dobit nepristransko celotno sliko dogajanja tega pa tukaj verjetno ne bo .....

So pa moje izkušnje take pri kupovanju

Na vsake cca 5 let menjam kupim cca 3 leta star avto nekako v glavi imam da je pri tej starosti razmerje cena/kaj dobiš najboljše

Pregledam vse kar ustreza naredim ožjo selekcijo to grem tudi v živo pogledat in največkrat drži da so trgovci v večini primerov "nakladači" kaj sem že vse slišal...

No skratka ko mi določene stvari ne gredo skupaj pri ogledu se nikoli ne kregam ampak sprašujem po dejstvih poslušam ko je "predstave konec" povzamem dejstva ter predstavim dejansko razliko med oglaševanim in videnim ali kar lahko dokažejo
potem nastopijo 3 vrste

prvi trdijo svoje naprej brez enega dokaza kot bi imel opravka s fanatičnim vernikom
drugi ki pravijo sej ni važno te mašine itak zdržijo 5x toliko
tretji ki izgubijo voljo za prodajo

Redko ampak res redki naknadno zagotovijo kak pristen dokaz (račun, servisna potrdila.... ) svojih trditev ampak to bi mi nekdo ki se s tem poklicno ukvarja moral že takoj po dober dan pokazat "Na oko" ocenit koliko kilometrov ima ali če ima narejen velik servis je bolj vedeževanje

Pristen dokaz je pa edino kar pri meni šteje če tega ni izhajam da ima avto lahko poljubno število kilometrov in niti enega narejenega servisa

Če si bil ti kot trgovec toliko neumen kar oba veva da nisi in si kupil avto brez znane zgodovine je moral bit res poceni.Naj bo poceni tudi zame kupca da bom lahko kril vsa presenečenja v prihodnosti.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: D12J12 in 33 gostov