Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
gepl83
Uporabnik
 
Prispevkov: 817
Pridružen: Po avg 27, 2007 3:19 pm

Napisal/-a gepl83 Sr dec 12, 2007 5:16 pm

defenitivno je megan večji, colt pa manjši. Kot si že nekajkrat slišal, moraš premislit, kakšen avto punca potrebuje. Če rabi mestni avto, kupita mali mestni avto, ti pa imej malo večjega, s katerim se bosta vozila na daljša pota. Glede zanesljivosti pri teh dveh avtih, pa mislim, da nekih bistvenih razlik ni.
 
Uporabniški avatar
JEREMIJA79
Uporabnik
 
Prispevkov: 1235
Pridružen: Po okt 01, 2007 12:56 am

Napisal/-a JEREMIJA79 Sr dec 12, 2007 5:45 pm

Moraš se odločit v katerem razredu kupuješ avto ker je med njima razlika.Colta sicer ne poznam ampak nekdo ki ga poznam je imal dilemo med coltom in Hondo jazz kasneje se je odločil za Hondo.Glede megana pa tako jaz sem se kar nekaj prevozil z njim pa moram reč da je soliden avto in da izmed teh dveh bi izbral megana,moti me edino to da ima pri nizkih vrtljajih zelo malo navora in ga moraš priganjat v obrate(manjka mu elastičnosti). ;)
 
Uporabniški avatar
Kael
Uporabnik
 
Prispevkov: 1092
Pridružen: Pe maj 11, 2007 5:48 pm
Kraj: Slovenia / Stajerska

Napisal/-a Kael Sr dec 12, 2007 5:56 pm

Megan je relativno velik avto, Colt je pa kinderjajčka - pač avto za po mestu in konec zgodbe. Če si punca lahko privošči vzdrževanje Megana (prašajta pri dveh avthišah za cene servisev) je moj glas absolutno za slednjega, če druga ne, z vidika varnosti. Megan ima vendarle 5 zvezdic, Colt pa le 4. V ceni zavarovanja upoštevajta seveda kasko + osnovno zavarovanje, primerjajta stroške + porabo goriva (iz testa, obvezno prevozit vsaj 200-300 km), potem pa se odločita. Tudi motor 1.6 bo za punco, ki ne misli vozit kot Shucmacher dovolj, ni pa to dirkalnik
 
Uporabniški avatar
ducky
Novinec
 
Prispevkov: 381
Pridružen: Pe dec 07, 2007 7:19 am

Napisal/-a ducky Če dec 13, 2007 4:40 pm

opravljena je bila testna vožnja z meganom in pokazal to, kar človek pričakuje od avta višjega razreda:
-več udobja
-boljše vozne lastnosti
-več prostora

kako mnenje imate za ALU FELTNE, a se jih splača doplačat, ali je to samo estetskega značaja, ali ma tudi kake druge dobre lastnosti?

tak da megan je boljši.

sam kaka je kakovost katerega je vprašanje... (me čudi, zakaj ima mega samo so 80.000km garancijo, ostali avti jo pa majo do 100.000km)
je pa megan ca. 1000€ dražji, pa tudi več popije, pa zavarovanje in cestnina je ca. 230 € več..

težka odločitev.. tak da če še kdo lahko kaj pripomni.. ? :idea:
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a kolesar Če dec 13, 2007 5:34 pm

megan je super mamo doma.
pa tud zlo varn je!

tko da si se prav odloču, mislim da je to najbolši kompromis glede cene in kvalitete.
 
Uporabniški avatar
ducky
Novinec
 
Prispevkov: 381
Pridružen: Pe dec 07, 2007 7:19 am

Napisal/-a ducky Če dec 13, 2007 6:15 pm

v bistvu se še ni odločila.

sedaj po končnem obračunu cen, je megan dražji za 1300€. za marsikoga je samoumnvevno, da bi se v tem primeru odločil za megana.. sam pri punci je pa zdaj vprašanje, če je pripravljena dat toliko več za avto ali ne, ker je razlika, če daš za avto 12.200€ ali 13.500€.
:?
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a kolesar Če dec 13, 2007 6:26 pm

visoka cena!
si preveru pri konkurenci?

11.800
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1566643#

12.000
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1751941
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=1720296
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=1187577

12.400 team 1.4 (mislim da bi mogla vit cena manj, vsaj ko je bla akcija)
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1723140

drugače pa pokliči za predračun pa reči za najnižjo ceno, pa reči da drugje dobiš ceneje kolk spustijo...

pokliči:
avtotehnika celje
avto koletnik mb

Prepričan sm da bi mogu dobit za okrog 12.000

lp, uroš
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a kolesar Če dec 13, 2007 6:27 pm

aja za 12.900 dobiš karavana
 
Uporabniški avatar
ducky
Novinec
 
Prispevkov: 381
Pridružen: Pe dec 07, 2007 7:19 am

Napisal/-a ducky Če dec 13, 2007 6:45 pm

se opravičujem, da nisem podrobneje opisal. ti končni ceni (torej megana 13500€ -drugače brez financiranja je megan 12.500€) vključujeta tudi vse stroške financiranja(ker bo ca. polovica zneska gotovina, polovica pa leasing) in imata tudi že obvezno in kasko zavarovanje ter 4 zimske gume. vendar pri meganu je problem, da kao ni več ALU PLATIŠČ, ampak so navadne, oz. so,če jih naročijo, vendar takrat pa pol ni tolk popusta.. zato me zanima, če imajo alu platišča še kake druge lastnosti razen estetskih?

in kot sem že napisal, me čudi, zakaj ma renault samo garancijo za samo 80.000 km ali samo 2 leti (ok, sedaj majo neko dodatno akcijo, da ti še dve leti podarijo zraven, torej skupaj 4 leta ali do 80.000km), skoraj vsi ostali pa jo majo vsaj 100.000 (nekateri celo 150.000km). a pol je kakovost tolk slabša in zato ne dajo več ali zakaj?
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a kolesar Če dec 13, 2007 6:47 pm

dvomim da majo tolk garancije... kakorkol mislim da ni megan nič slabši
poglej si oglase (avto.net), eni majo tudi lita platišča
 
Uporabniški avatar
gepl83
Uporabnik
 
Prispevkov: 817
Pridružen: Po avg 27, 2007 3:19 pm

Napisal/-a gepl83 Če dec 13, 2007 7:07 pm

sam megan je not čist plastičen. Kot mal novejša petka. Pa če boš kupoval moraš pazt na to kater motor boš izbral.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Napisal/-a IcEm4n Če dec 13, 2007 9:02 pm

a je med 1.4 in 1.6 res razlike samo 5 konj?
Slika
 
Uporabniški avatar
ducky
Novinec
 
Prispevkov: 381
Pridružen: Pe dec 07, 2007 7:19 am

Napisal/-a ducky Če dec 13, 2007 11:43 pm

saj teh 5 konjev sploh ni tako malo če gledaš, da to pomeni nižji/višji rang zavarovanja..

no ja, še kar se ne more odločit med tema dvema... :?
 
fifi
Novinec
 
Prispevkov: 318
Pridružen: So jul 30, 2005 5:45 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a fifi Pe dec 14, 2007 5:29 am

Med tema dvema absolutno megane, je le višji razred in tistih 1300 evrov višje cene se dolgoročno prav gotovo splača, večja varnost in več udobja!
Don`t worry, be happy:)
 
Uporabniški avatar
Kael
Uporabnik
 
Prispevkov: 1092
Pridružen: Pe maj 11, 2007 5:48 pm
Kraj: Slovenia / Stajerska

Napisal/-a Kael Pe dec 14, 2007 7:44 am

Dober če maš ti ladjo, potem ok, sicer pa bota ob vsakem izletu klela, ker nimata večjega avta, pa še varnost, pa tudi tista zvezdica za varnost pri meganu, je lahko zlata vredna. Vztrajam da Megane
 
Uporabniški avatar
FBR
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1768
Pridružen: So sep 03, 2005 12:40 pm

Napisal/-a FBR Pe dec 14, 2007 9:19 am

gepl83 je napisal/-a:sam megan je not čist plastičen. Kot mal novejša petka. Pa če boš kupoval moraš pazt na to kater motor boš izbral.


Mislm kakšna pripomba. Colt je notr pa v usnju in pa cel v zlatu :?


Večina ti je že lepo povedala, da sta to dva različna velikostna razreda. Če nimaš dovolj (nima) denarja za vzdrževanje in ostalo, kar spada zraven, potem raje kupita Colta. Če samo računaš, da nižjih gum zimskih ne boš na Megana dobil kot 15 (pri Coltu se grem stavit, da je vsaj cola manj), potem veš, če ne ti pa povem, da boš v vsakem primeru več moral trošit za Megana (gume so zgolj beden primer).

Če pa so prioritete varnost, udobje na daljše razdalje, .... je pa prava izbera Megane. Samo ne kupovat Megana, zato ker je večji, dražji, .... samo zato, da bosta imela kao boljši avto. Kupi kar potrebuješ in nič več.
Jaz sem z Meganom trenutno povsem zadovoljen. Servisiram ga sicer pri šušmarju, ki drugače dela na uradnem servisu, tako da je cena zakon. Samo zate v garanciji to ne pride v upoštev, tako da preračunaj tudi koliko nanesejo servisi na pooblaščenem tako pri enem, kot pri drugem v garanciji.
 
Uporabniški avatar
Kael
Uporabnik
 
Prispevkov: 1092
Pridružen: Pe maj 11, 2007 5:48 pm
Kraj: Slovenia / Stajerska

Napisal/-a Kael Pe dec 14, 2007 9:33 am

Lita platišča lahko še vedno naročiš, po poljubni izbiri preko interneta tudi čez eno leto, stare felge prodaš in problem rešen. Zakaj bi to naročeval poleg novega avta?
 
Uporabniški avatar
ducky
Novinec
 
Prispevkov: 381
Pridružen: Pe dec 07, 2007 7:19 am

Napisal/-a ducky Pe dec 14, 2007 10:59 am

Kael je napisal/-a:Lita platišča lahko še vedno naročiš, po poljubni izbiri preko interneta tudi čez eno leto, stare felge prodaš in problem rešen. Zakaj bi to naročeval poleg novega avta?

ja, saj nisem nameraval ekstra naročevat, samo ko pa bi naj pripadala zraven, pa jih je zmanjkalo, zato sem se spraševal, če je kaka razlika v felnah.. (drugače colt ma alu, pa pri obeh dobiš zdraven zimske)..

glede plastičnosti pa itak, kater avto takega razreda pa ni plastičen razen če dodatno doplačaš usnje...

( jaz velikega avta še zaenkrat nimam, če bo pa vse po planu, pa ga bom imel v roku enega leta, sam pa to ne bo nov, ampak ca. 5 let star..)
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Napisal/-a IcEm4n Pe dec 14, 2007 2:10 pm

ducky, v tem primeru 5 konjev ni nč razlike glede plačevanja zavarovanja, ker oba spadata v isti rang (do 110 konj)
Slika
 
Uporabniški avatar
ducky
Novinec
 
Prispevkov: 381
Pridružen: Pe dec 07, 2007 7:19 am

Napisal/-a ducky Pe dec 14, 2007 7:51 pm

aha.

EKOLA! PRIŠLO JE DO "presenetljive" ODLOČITVE:
punca se je odločila in sicer za avto, ki ji je malenkost bolj všeč in ki zahteva manj stroškov, torej za MITSUBISHI COLT.

je res, da teh 1300€ razlike med avtoma na dolgi rok ni velik, vendar to ni bil ravno razlog, zakaj se ni odločila za ta avto. ampak to, da z mitsubishijem prišpara ca. 450€ na leto (ta cena je zračunana na podlagi manjše porabe goriva in manjših stroškov z zavarovanjem in cestnino). zraven tega mitsubishi ne rabi velikega servisa,ker colt nima zobatega jermena, to pa pomeni spet čez 5,6 let ca. 400€ prihranka.
in pol ko sva preračunala, da si za teh 400-500€ letnega prihranka lahko privošči npr. dodatne počitnice ali pa že pač karkoli druzga, sva šla kar naročit colta.
glede varnosti pa bo treba pač malo zatisnit oči pred to dodatno varnostno zvezdico, ki jo ima megan, in upat, da ne pride do kakršnekoli nesreče..

edino kar me jezi je to, da zdaj ko pridem domov, vidim na mailu, da so mi poslali še z dveh renault salonov pozni ponudbi in da je obračunan še spet dodatni popust 500€. :roll:

[b]no, avto dobiva konec naslednjega tedna in upam, da nama bo dobro in dolgo služil :)
kaki pa bodo pol občutki oz. zadovoljstvo, ko bo avto v lasti, pa če bo koga zanimalo potem lahko napišem po novem letu... ;)

VSEM SE TUDI ZAHVALJUJEVA ZA SODELOVANJE NA FORUMU IN POMOČ OZ. SVETOVANJE... TOREJ HVALA :!:

Lp
[/b]
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 54 gostov