Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
vareh
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: So sep 11, 2004 9:06 am

Popravilo Mica ali Subi

Napisal/-a vareh So sep 20, 2008 12:55 am

Zanima me en dober nasvet,tistih poznavalcev Mitshubishijev ali Subarujev.
Koliko se splača oziroma kolikšni so stroški,če bi jaz kupil razbito Mico EVO ali Subija STI. Kakšne so cene rezervnih delov,stroški popravila,ker sam ne bi nič klepal....dal bi avto h kleparju.
Je kaj razlik v ceni med EU avti in JAP avtomobili,pri teh stroških. Koliko je kaj na voljo rezervnih delov,vrat,blatnikov....Kakšno je razmerje med razbitim avtom in celim,se sploh splača popravljati.no res je kako močno je avto razbit.

Vsem en Velik hvala za odgovore, prosim naj jih bo čim več,da bom lahko iz njih izluščil čim več.Če pa je kdo to že naredil,naj napiše.
NI HUD GA RACING TEAM
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Napisal/-a TOYOTA So sep 20, 2008 7:48 am

vem iz prve roke da se ti splača uvozit malo zbit avto iz usa, deli so primerni cenam avta, imaš pa veliko kosov od imprez wrx sti pri slovenskih dilerjih , ki uvozijo zbite....za micko ne vem, mislim, da imaš več delov za subija....lahko me pa kdo popravi, če ima drugačne informacije....čeprav avto ki ima zbita kakšno havbo, blatnik ali kaj podobnega je še kar veliko vreden, če ti finance dopuščajo vzemi 2.5 wrx sti letnik okrog 2006, ki je lepša notri, ima nastavljiv difirencial in elektonske števce..super avto... :D
 
vareh
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: So sep 11, 2004 9:06 am

Napisal/-a vareh So sep 20, 2008 3:28 pm

Prosim še več informacij,ker sem lačen le teh
NI HUD GA RACING TEAM
 
PRODRIVE
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2657
Pridružen: Pe jun 18, 2004 10:09 am

Napisal/-a PRODRIVE So sep 20, 2008 10:01 pm

No ta tema pa tudi mene zanima,povejte če veste več od zgoraj napisanega
CARPE IMPREZAM
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Napisal/-a pocesnkII Ne sep 21, 2008 9:23 am

pred nakupom mece sem mel jaz taksen plan
v usa kupim dva eva (edn razbit spredaj , drugi zadaj) uvozim v slo sestavim enega zase ostale dele pa prodam in tako povrnem stroske uvoza in se kaj v denarnico pade. problem je le dobiti zadaj razsutega eva za dober denar. tko da sem se raje odlocil da kupim meco in gradim na tem projektu. :twisted:
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
vareh
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: So sep 11, 2004 9:06 am

Napisal/-a vareh Ne sep 21, 2008 5:16 pm

Ve kdo za kakšno spletno stran,kjer prodajajo razbite avtomobile tega tipa
NI HUD GA RACING TEAM
 
Dr.M3
Uporabnik
 
Prispevkov: 1408
Pridružen: Sr dec 19, 2007 12:28 pm

Napisal/-a Dr.M3 Ne sep 21, 2008 5:20 pm

pocesnkII je napisal/-a:pred nakupom mece sem mel jaz taksen plan
v usa kupim dva eva (edn razbit spredaj , drugi zadaj) uvozim v slo sestavim enega zase ostale dele pa prodam in tako povrnem stroske uvoza in se kaj v denarnico pade. problem je le dobiti zadaj razsutega eva za dober denar. tko da sem se raje odlocil da kupim meco in gradim na tem projektu. :twisted:

In potem se bo ta voz našel na Avto.net kot "Odlično ohranjeno vozilo","voženo relacijsko","nekarabolirano" :P
 
Uporabniški avatar
lumpii
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 528
Pridružen: Ne mar 04, 2007 9:21 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a lumpii Ne sep 21, 2008 5:23 pm

Dr.M3 je napisal/-a:
pocesnkII je napisal/-a:pred nakupom mece sem mel jaz taksen plan
v usa kupim dva eva (edn razbit spredaj , drugi zadaj) uvozim v slo sestavim enega zase ostale dele pa prodam in tako povrnem stroske uvoza in se kaj v denarnico pade. problem je le dobiti zadaj razsutega eva za dober denar. tko da sem se raje odlocil da kupim meco in gradim na tem projektu. :twisted:

In potem se bo ta voz našel na Avto.net kot "Odlično ohranjeno vozilo","voženo relacijsko","nekarabolirano" :P

Ja itak....
E60 525dA M-Optic, 2005
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Napisal/-a pocesnkII Ne sep 21, 2008 6:09 pm

ce bi se avto znase na netu bi se znasel sele cez nekaj let, ker sem si ta avto resnicno zelel, kdor pa pozna te avt pa sam ve da je tak avto kot calibra, mocan avto,4x4 pogon in narejen za tiščat kar so posledice tut kaki karambol.
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Napisal/-a TOYOTA Ne sep 21, 2008 6:15 pm

ja pa kaj če bo potem na netu, če se popravi avto tako kot se zagre, je veliko boljši kot večina nekaramboliranih, katere vozi velika večina, predvsem ciljam na renault,citoren,ipd....(take so moje izkušnje, čeprav je to odvisno od veliko stvari)in če se sami zaletite? kaj potem, avto zbit prodate ali ga daste na razgradnjo, jah wright ..popravte ga in prodate!
drugače pa greste na amzs in pogledajo v računalnik in vidijo kdaj je bila dejansko prva registracije , ne v slovenij...
jest gledam na cars.com in autotrader.com....tudi deli iz usa so poceni, sploh sedaj glede na šibak dolar...
 
Uporabniški avatar
the_red
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne mar 23, 2008 1:03 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a the_red Ne sep 21, 2008 6:36 pm

Da vam povem vsem, ki radi kupujete ameriške evote 8-9. Ameriški model nima zadnjega aktivnega diferenciala in je skorajda navaden 4wd. Ima nastavljiv ACD, nima pa AYCja. Nima tistega, kar evota naredi evota. Američani na dolgih ravninah tega pač ne rabijo, zato pa je cena tudi nižja. Evropski je tak kot japonski in je v ovinkih hitrejši. Poleg tega ima ameriški model tudi bolj štorast zadnji odbijač (ameriška kvaliteta), zadnjič pa mi je moj serviser tudi jamral, da se dokaj pogosto kvarijo. Pa še ena zanimivost: Naj bi imeli širše sedeže za Američane ;) Jaz ameriškega modela 100% ne kupim ;)

P.S.: Aja, pa luči ima drugačne, če ne to, ga pa izda armaturka (števec tudi za MPH) :)
Briši, ide Micubiši !!!
 
vareh
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: So sep 11, 2004 9:06 am

Napisal/-a vareh Ne sep 21, 2008 7:28 pm

Prosim brez zaj....ker tule nekaj sprašujem,prosim,da odgovarjate konkretno.
Ali se pa sploh splača rihtati tak avto
Hvala
NI HUD GA RACING TEAM
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Napisal/-a TOYOTA Ne sep 21, 2008 9:25 pm

...sicer ne vem the red kake avte si ti gledal, vendar vseh 5 ki sem jih videl jaz so enaki kot evropski, razen števca ki ima mph večje in zraven manjše kmh, in skoraj vedno več opreme kot evropski, sploh mr...avto se splača kupit in popravit pr ns , z deli iz usa oz z deli od zbitih evropskih....vse o avtu lahko preveriš preko neta, z vin ciframi....sicer pa malo potelefornari in se z dotičnimi osebami ki uvažajo avte iz usa pogovori.....sicer pa..avta ni problem kupit, proglem ga je vzdrževat.
koliko vas je pa to resnično že naredilo pa sami veste, da pišete take traparije... :twisted:


lp,a.
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Napisal/-a TOYOTA Ne sep 21, 2008 9:37 pm

na en link....pa poglej ceno..in zdej ti men povej kaj se ti ne splača.....Slikato je primer, veliko je tega v usa
 
vareh
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: So sep 11, 2004 9:06 am

Napisal/-a vareh Ne sep 21, 2008 10:40 pm

TOYOTA hvala za link,ampak se ne znajdem in ne vidim kje bi pisalo kaj je z avtom narobe kaj pomeni Damage Type: PR :?:
NI HUD GA RACING TEAM
 
vareh
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: So sep 11, 2004 9:06 am

Napisal/-a vareh Ne sep 21, 2008 10:42 pm

sem že našel,kaj je z njimi narobe ;)
Napišite,če je kdo avte že rihtal
NI HUD GA RACING TEAM
 
Uporabniški avatar
the_red
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne mar 23, 2008 1:03 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a the_red Po sep 22, 2008 11:01 pm

Poglej po USA forumih /kje drugje če ne verjameš. Nimajo AYCja :D Zadnje odbijače pa na veliko menjajo za JDMjevske, tako da ponavadi kar vzamejo ven zadnji crash beam (ne vem kako se reče slo.) oziroma nekateri kupijo predelanega, da paše jap./evr. odbijač.

P.S.: že tale IX na linku nima difuzorja ;)
Briši, ide Micubiši !!!
 
vareh
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: So sep 11, 2004 9:06 am

Napisal/-a vareh Po sep 22, 2008 11:19 pm

Kaj pa evropski linki,daj enga ali več prpopaj
NI HUD GA RACING TEAM
 
vareh
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: So sep 11, 2004 9:06 am

Napisal/-a vareh So sep 27, 2008 1:13 am

kako se zaračunava shipping po teži avta,in če ve kdo slučajno ceno.
Hvala
NI HUD GA RACING TEAM
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 52 gostov