Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
hejho
Novinec
 
Prispevkov: 431
Pridružen: So mar 29, 2008 9:32 pm

avto za taksi

Napisal/-a hejho So jan 10, 2009 7:59 pm

kateri avto bi priporočali za vozit taxi, ni nujen karavan, zaželjeno do 11.000 € (seveda nov avto), maksimalno 12.000
lahko je dizel ali bencin
 
Uporabniški avatar
bk206
Novinec
 
Prispevkov: 419
Pridružen: So mar 29, 2008 7:26 pm
Kraj: koroška

Napisal/-a bk206 So jan 10, 2009 8:05 pm

če bi že šel v takšen biznis pomojem more bit dizel !! sam se mi pa zdi malo premalo €€€ da bi lahko dobil novo vozilo !! to je pač samo moje mnenje
 
Uporabniški avatar
bass
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3140
Pridružen: Če mar 31, 2005 3:59 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a bass So jan 10, 2009 8:09 pm

Če boš delal sam, privat, boš moral meti dober avto, da se bo folk želel peljati, če pa boš delal v sklopu taxi podjetja, imajo pa verjetno neke standarde, no, edino taksi metro verjetno ne. V vsakem primeru je dobro, da imaš limuzino/karavana vsaj srednjega razreda.
Jeremy Clarkson je napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for that brief moment, when everything works.
 
Uporabniški avatar
hejho
Novinec
 
Prispevkov: 431
Pridružen: So mar 29, 2008 9:32 pm

Napisal/-a hejho So jan 10, 2009 8:13 pm

bass je napisal/-a:Če boš delal sam, privat, boš moral meti dober avto, da se bo folk želel peljati, če pa boš delal v sklopu taxi podjetja, imajo pa verjetno neke standarde, no, edino taksi metro verjetno ne. V vsakem primeru je dobro, da imaš limuzino/karavana vsaj srednjega razreda.

Avto ne bo zame, to za znanca govorim.
Kjer sedaj dela, in tam bo ostal, v podjetju, dela z starim avtom limuzina, ampak res bogi avto pa nič ne rečejo.
Tako da..gledamo predvsem Kia ceed in Kia Rio.
Ne vem, on gleda bencince.Ampak če se dobi za ta denar dizla, tud ok
 
Uporabniški avatar
lumpii
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 528
Pridružen: Ne mar 04, 2007 9:21 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a lumpii So jan 10, 2009 8:15 pm

Jaz priporočam rabljen avto.
Priporočam Passata 1.9tdi 105PS ( letnik okoli 2004, do 100kkm).

Npr, če boš kupil nov avto, ti bo full žal ko ti bodo pijane stranke razbijale po avtu, drsale z blatnimi čevlji polnimi kamenčkov po pragovih, bruhali po avtu, bruhali še za tapetami vrat....uglavnem tema od teme......

Passat mislim, da je najvzdržljivejši avto v svojem razredu v tej ceni.

Novega pa ne boš kej pametnega dobil.
Npr. kak sekret od kije ali podobno.....dajwu ipd.....
E60 525dA M-Optic, 2005
 
Kama
Novinec
 
Prispevkov: 169
Pridružen: Ne jan 15, 2006 4:04 pm
Kraj: Kočevje

Napisal/-a Kama So jan 10, 2009 8:18 pm

Poskusi se pozanimat od nemških taksistov na netu, ki imajo te zadeve razdelane. Je pa res, da vozijo večinoma MB (vaniljev puding barve). Sicer sam veš, do kje sežeš, ampak pregovor pravi: Nisem tako bogat, da bi poceni kupoval. Dobro premisli, da ne pol boš imel kasneje glavobol. Velik sreče pri nabavi!
 
Uporabniški avatar
bk206
Novinec
 
Prispevkov: 419
Pridružen: So mar 29, 2008 7:26 pm
Kraj: koroška

Napisal/-a bk206 So jan 10, 2009 8:18 pm

jaz bi se tudi raje odločo za kaj rabljenega pač ceni premernega verjetno bi bilo bolje kot pa neki grozno mali avto pa čeprav nov !! pač to je moje mnenje :)
 
Uporabniški avatar
bass
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3140
Pridružen: Če mar 31, 2005 3:59 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a bass So jan 10, 2009 8:18 pm

Limuzinaaaa, kdo se mu bo peljal v malemu ceedu?
Naj vzame rabljeno 166 jtd , bo imel gosposki avto, v katerem se bo lahko 8h peljal, poceni vzdrževanje in pa zanesljiv motor.
Stranke bodo pa tudi zadovoljne, da se nobel peljejo. Pa usnje naj vzame, če mu kdo bruha zadaj, je verjetno lažje za počistit.
Jeremy Clarkson je napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for that brief moment, when everything works.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: avto za taksi

Napisal/-a sašo5 So jan 10, 2009 8:21 pm

hejho je napisal/-a:kateri avto bi priporočali za vozit taxi, ni nujen karavan, zaželjeno do 11.000 € (seveda nov avto), maksimalno 12.000
lahko je dizel ali bencin

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2159981 - to bo to ;)

ali - ne karavan http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2214850#

osebno bi se odločil za nekaj takega http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2353713
ali takega http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2409764
 
Uporabniški avatar
lumpii
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 528
Pridružen: Ne mar 04, 2007 9:21 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a lumpii So jan 10, 2009 8:23 pm

bass je napisal/-a:Limuzinaaaa, kdo se mu bo peljal v malemu ceedu?
Naj vzame rabljeno 166 jtd , bo imel gosposki avto, v katerem se bo lahko 8h peljal, poceni vzdrževanje in pa zanesljiv motor.
Stranke bodo pa tudi zadovoljne, da se nobel peljejo. Pa usnje naj vzame, če mu kdo bruha zadaj, je verjetno lažje za počistit.


Ja kolk taxistov v LJ pa vozi alfo???? Ene par jih je, od tega enega poznam, in j**e mater alfi vsak dan - in to dobesedno.
Nazadnje mu je odpizdil menjalnik, pa neki ga štrom j**e.....
Vse skp je crknil glih pred novim letom, ko so več ali manj bili vsi taxisti na cesti in pobasali od 400-750€ v noči.....
E60 525dA M-Optic, 2005
 
Uporabniški avatar
lumpii
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 528
Pridružen: Ne mar 04, 2007 9:21 pm
Kraj: Ljubljana

Re: avto za taksi

Napisal/-a lumpii So jan 10, 2009 8:26 pm

sašo5 je napisal/-a:
hejho je napisal/-a:kateri avto bi priporočali za vozit taxi, ni nujen karavan, zaželjeno do 11.000 € (seveda nov avto), maksimalno 12.000
lahko je dizel ali bencin

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2159981 - to bo to ;)

ali - ne karavan http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2214850#

osebno bi se odločil za nekaj takega http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2353713
ali takega http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2409764


Dacia???? Ufffff
Tle bi pa dobro razmislil.....pleh u kurcu, pa še motor od renoja......
Po moje je pa res še KIa bolša.....
Ampak pravi taksi avto je pa passat ali golf 4 karavan....
E60 525dA M-Optic, 2005
 
Uporabniški avatar
bass
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3140
Pridružen: Če mar 31, 2005 3:59 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a bass So jan 10, 2009 8:27 pm

Pol pa naj vzame logana. Bo moral vsake pol ure na pauzo od tistih sedežev. :lol:
Lej, alfa itak ni mišljena za taksista, samo je pa edina relativno mlada rabljena limuzina za ta denar, da ima dober dizelski motor.
Jeremy Clarkson je napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for that brief moment, when everything works.
 
Uporabniški avatar
bass
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3140
Pridružen: Če mar 31, 2005 3:59 am
Kraj: Ljubljana

Re: avto za taksi

Napisal/-a bass So jan 10, 2009 8:29 pm

lumpii je napisal/-a:
sašo5 je napisal/-a:
hejho je napisal/-a:kateri avto bi priporočali za vozit taxi, ni nujen karavan, zaželjeno do 11.000 € (seveda nov avto), maksimalno 12.000
lahko je dizel ali bencin

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2159981 - to bo to ;)

ali - ne karavan http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2214850#

osebno bi se odločil za nekaj takega http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2353713
ali takega http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2409764


Dacia???? Ufffff
Tle bi pa dobro razmislil.....pleh u kurcu, pa še motor od renoja......
Po moje je pa res še KIa bolša.....
Ampak pravi taksi avto je pa passat ali golf 4 karavan....


Pravi taksi avto je po mojih pojmih e-klasa. Sigurno se folk grebe za vožnjo s tabo. Naj razmisli o lizingu ozr. poslovnemu najemu s kritimi stroški gum, servisov itd.
Jeremy Clarkson je napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for that brief moment, when everything works.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: avto za taksi

Napisal/-a sašo5 So jan 10, 2009 8:32 pm

bass je napisal/-a:Pravi taksi avto je po mojih pojmih e-klasa....


to tudi ni daleč od resnice, samo kaj, če ima omejen proračun......(124 mercedesa dobi glih za ta denar :lol: )
 
OLI
Novinec
 
Prispevkov: 446
Pridružen: So avg 27, 2005 3:41 pm

Napisal/-a OLI So jan 10, 2009 8:40 pm

Pozdravljeni!

Jaz se bom pa oglasil pri vsem tem zaradi ene stvari:

Gospod lumpii, se pripravlja za en velik kreg.
Očitno da vis avti razen vw so spet zanič.
Kia, Alfa, Dacia itd. lepo te prosim vzdrži se takšnih komentarjev.

Pa še nekaj za pomislek: zakaj imaš v podpisu napisano 1.9 dCi?
Je to mogoče vw motor, ki ga tako opevaš?
Če misliš, da zmoreš, zmoreš.
Če misliš, da ne zmoreš, imaš prav.
 
Uporabniški avatar
bass
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3140
Pridružen: Če mar 31, 2005 3:59 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a bass So jan 10, 2009 8:41 pm

Jaz sem mu navedel limuzino višjega razreda, ki jo dobi za 11k€. Zase vem, da bi se naredil neumnega, če bi videl, da je pripeljal logan ali ceed. Pri teh tarifah naj se kar sam fijaka v taki škatlici.
Dve varianti sta, kot sem rekel. Škatlica ali pa lizing. Če bo imel boljši avto, bo imel več prometa in bo lažje odplačeval tisti lizing kot pa kredo za novo škatlico.
Rabljen avto pa očitno ni v interesu...
Jeremy Clarkson je napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for that brief moment, when everything works.
 
Uporabniški avatar
lumpii
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 528
Pridružen: Ne mar 04, 2007 9:21 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a lumpii So jan 10, 2009 9:12 pm

OLI je napisal/-a:Pozdravljeni!

Jaz se bom pa oglasil pri vsem tem zaradi ene stvari:

Gospod lumpii, se pripravlja za en velik kreg.
Očitno da vis avti razen vw so spet zanič.
Kia, Alfa, Dacia itd. lepo te prosim vzdrži se takšnih komentarjev.

Pa še nekaj za pomislek: zakaj imaš v podpisu napisano 1.9 dCi?
Je to mogoče vw motor, ki ga tako opevaš?


Vozim renoja dizla.
Poznam najmanj 20-30 ljubljanskih taksistov.
Dacija in kia ni za taksi.....
Enoprostorci tudi ne - folk se boji kao višjih cen itd.
Največ folka pač za služben avto uporablja passata karavana ali pa golfa 4 karavana, tdi.
Žal je res najvzdržljivejši avto za teranje noč in dan po mestu. Tudi ležaji ne crkujejo ( jahanje robnikov), turbine delajo k šur, motorji tudi.
Poznam par avtov ki imajo preko 500.000km pa še kr veselo delajo. ( res pa da je bl boga notranjost).
E60 525dA M-Optic, 2005
 
Uporabniški avatar
snikerson
Uporabnik
 
Prispevkov: 1376
Pridružen: Pe jan 04, 2008 4:01 am

Napisal/-a snikerson So jan 10, 2009 9:46 pm

tut mene, btw sem študent v lj, odbijajo neki avti višje klase, ker avtomatsko misliš da bo vlko več stalo, drgač pa itaq metro najbolš, no vsaj najceneje je, mi je pa lih vseeno al me reno 5 al pa mercedes S domov prpeleta, sam da mi ni treba čez celo ljubljano pijan do doma pešačit, še najraje pa na trolo počakam :D
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Napisal/-a Scorp84 So jan 10, 2009 11:42 pm

Lumpii, kakšen avto bo znotraj zgledal je to vse odvisno od lastnika. Mi imamo tudi taksi in z očetom (no večinoma on :D) redno čisti avto, da avto tudi po 300 tisoč kilometrov zgleda kot nov. Res pa da sva dala prevleke za sedeže, na volanu smo tudi dali dodatno gumu, za noge isto povsod guma, tudi tam kjer standarne mere ne pokrijejo sva izrezala in dodala tudi tam gumo. Če pa tisto odstraniš je avto kot da nebi bil uporabljen. Edino kar j**e je streha z znotraj kjer se nabira ful umazanije in je treba non stop menjat mikrofilter. Se hitro umaže od mestnega prometa in pol prepušča skozi ventilacijo v notranjost avta.
Za taksi je še najbolje vzeti dve, tri leta star pa naj bo vsaj spodobna lumuzina če je za ljubljano, pa še avto zgubi tudi do 40% cene novega. Tak avto tudi ne najdeš z veliko prevoženimi pa v 4 letih narediš 200 tisoč kilometrov, pa spet menjaš avto. Če bo kakšen kia rio stala zraven recimo passata ali kakšen podoben avto, se bo velik folka v tak ''boljši'' avto usedli.
Kakšne stranke želiš voziti je spet odvisno, mi večinoma pijance nikoli ne peljemo, ker so ponavadi kratke vožnje in serejo glede plačila, se vsakemu primeru ne splača. Zato je metro veliko popularen med njimi in se jih še kr naprej drži sloves najcenejši, čeprav to tudi niso več.
 
romanll
Novinec
 
Prispevkov: 182
Pridružen: Ne dec 07, 2008 8:41 am

Napisal/-a romanll Ne jan 11, 2009 7:45 am

bass je napisal/-a:Limuzinaaaa, kdo se mu bo peljal v malemu ceedu?
Naj vzame rabljeno 166 jtd , bo imel gosposki avto, v katerem se bo lahko 8h peljal, poceni vzdrževanje in pa zanesljiv motor.
Stranke bodo pa tudi zadovoljne, da se nobel peljejo. Pa usnje naj vzame, če mu kdo bruha zadaj, je verjetno lažje za počistit.


lepo te prosim :roll:
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 47 gostov