Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
ddejc
Novinec
 
Prispevkov: 206
Pridružen: Če feb 28, 2008 11:29 am

Renault Clio letnik 01-02 znane okvare, napake in mnenja

Napisal/-a ddejc Sr apr 01, 2009 11:27 am

Pozdravljeni

Torej ogledujem si Renault Clia, letnik 2001 - 2003. Skratka model, ki ima armaturo kot je na spodnji sliki z opremo Dynamique z 1.2 16V 55kW in 1.4 16V 72kW motorjem.
Slika

Zanima me kako se kaj obnese eden in drugi motor. Pod drobnogled vzemam porabo, stroški vzdrževanja, znane napake, zmogljivost, dinamičnost motorja, ... Skratka izkušnje uporabnikov vozila z obema motorjema. Ob tem me zanimajo tudi znane napake samega vozila, ki se lahko pojavijo.
Zanima pa me tudi pri koliko KM je predpisan veliki servis (menjava vodne črpalke, menjava obeh jermenov in napenjalcev, ...).

Skratka vsak nasvet in izkušnja je dobrodošel. Pri tem bi dal povdarek na osebno izkušnjo ne pa od sorodnika iz 3 al 5 kolena in ne vem katerega soseda in prijatelja.

Hvala za vsak info.

PS: Sem poskusil tudi na renault forumu pa še vedno čakam na odobritev registracije s strani administratorja.
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1129
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Napisal/-a berlonso Sr apr 01, 2009 11:46 am

mi imamo Clia letnik 2001 z motorjem 1.2 16V Dinamique, mašina za svojo kubatura kar gre, ne moreš pa pričakovati nekih močnih pospeškov. lega na cesti je dobra, kar me malo moti je preveč posreden volan, pohvalu pa bi tudi sedeže... povprečna poraba je 5.5litra na 100km, je pa res da ga vozi večinoma nono, ki gre počasi in mašina od njega ne vidi več kot 3000obratou, zato je ful ulenjen. kot napake smo imeli 2x menjan računalnik :o in ko smo ga kupli je bla ena svečka slaba. zdej se pa sliši ležaj, pri 40000km, kar je pač porošni material (samo vseeno mislim da malo prezgodaj). aja pa pas za alternator se je utrgal kar ni nič šokantnega glede na letnik bi mogu bit menjan že prej samo ne morem dopovedat tega doma :)
mislim pa da je boljša izbira mašina 1.4 16V, prav zaradi pospeškov, čeprou je naš precej ulenjen... č imaš še kako vprašanje sm n razpolagu :lol:
 
ddejc
Novinec
 
Prispevkov: 206
Pridružen: Če feb 28, 2008 11:29 am

Napisal/-a ddejc Sr apr 01, 2009 12:03 pm

Hvala za info.

Pas za alternator verjetno misliš jermen? Malo me straši tole dejstvo, da so že 2x menjali računalnik motorja. Verjetno ni ravno zanemarljiv strošek.

Kako pa je kaj z 1.4 16V motorjem?

Avto imam namen sam servisirat, ker se spoznam na mehaniko pa še uživam pri tem in mi je škoda nekomu plačevat za nekaj kar delam z užitkom. Vendar pa vseeno, ko začne elektriko hudič jemat je pa huda.
 
Uporabniški avatar
Gorch
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe mar 24, 2006 4:08 pm

Napisal/-a Gorch Sr apr 01, 2009 12:18 pm

ddejc je napisal/-a:Hvala za info.

Pas za alternator verjetno misliš jermen? Malo me straši tole dejstvo, da so že 2x menjali računalnik motorja. Verjetno ni ravno zanemarljiv strošek.

Kako pa je kaj z 1.4 16V motorjem?

Avto imam namen sam servisirat, ker se spoznam na mehaniko pa še uživam pri tem in mi je škoda nekomu plačevat za nekaj kar delam z užitkom. Vendar pa vseeno, ko začne elektriko hudič jemat je pa huda.


Poglej pri bencinskih motorjih so bili problemi z vžigalnimi tuljavami(skoraj vsak jih je moral zamenjati).Če kupuješ od 01-03...letnika so bile že sigurno menjane.
Drugih problemov pa o teh motorjih nisem slišal.
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1129
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Napisal/-a berlonso Sr apr 01, 2009 3:28 pm

ja strošek za menjavo na servisu je cca550eur pa rabijo 2-3dni če nimajo kosa...
lahko da smo meli samo mi ta problem, nevem za druge. ja jermen sm mislu, ima 2 tako da samo alternator ni polnu...se pa je dalo še peljat do mehanika.
 
schaky
Novinec
 
Prispevkov: 147
Pridružen: To mar 20, 2007 4:33 pm

Napisal/-a schaky Če apr 02, 2009 2:33 pm

mamo doma clio 1.4.16v dinamiqe opremo, letnik 02 pa je blo na začetku menjat vžigalne tuljave, od takrat pa samo redni servisi pa avto gre BP. mestna poraba je okoli 7,5-8 AC pa okoli 6 litrov.
 
Uporabniški avatar
_YUGO-GVX_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1583
Pridružen: Po mar 21, 2005 3:20 pm
Kraj: Črnomelj

Napisal/-a _YUGO-GVX_ Pe apr 03, 2009 2:47 pm

sam imam 1.4 16v motor v starejšem modelu. pije do 7, poleti malo manj, ker se tudi več vozim (zmeraj topel motor) in kakšna relacija je več. kot so že povedali, so bili problemi z vžigalnimi tuljavami, kar je pa do sedaj že zamenjano. drugače z motorjem ni nobenih problemov, le do 3k obratov ni neka zverina :lol: če ga pa držiš na višjih obratih je pa že dost živahno za tak avto.
litr bencina, litr olja ;)
 
Zvezdica.luna
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če maj 07, 2009 4:43 pm

Napisal/-a Zvezdica.luna Če maj 07, 2009 4:59 pm

Pozdravljeni!

Tudi jaz imam Renault Clio Dinam. 1.2. 16V letnik 2002 in mi že nekaj časa na vsake toliko časa zagori lučka za elektroniko (tudi med vožnjo), v tem času mi "ne prime" gas oz. moram dat ful gasa, da lučka ugasne. Na servisu so mi rekli, da je treba menjat računalnik (do zdaj naj bi imeli samo 3 take primere), ampak da je cena tega okrog 700€. Ali kdo ve, ali se da te računalnike popravljat ali obstaja kakšna druga rešitev?? 700€ mi je ful veliko, glede na to, da imam avto samo 3mesece, v tem času pa sem ga dala tudi na veliki servis (jermeni, itd.). BTW-opravlja se ga pri 100.000km. +menjava ključavnice (120€),...v ključu je tisti čip za blokado motorja pokvarjen (nov ključ cca 100€),...
Če bi zdaj kupovala avto, renaulta definitivno nebi več kupila. Me včasih kar zmrazi, ko berem forume in me je včasih strah se vsest v avto in odpeljat, ker ne vem kaj bo crknal.
1 mesec nazaj sem se v LJubljani 1 uro trudila, da mi je avto užgal-razlog: čip v ključu pokvarjen-in ne razbere kode v ključu, avto ne užge. No vsaj ukrast ga ne morejo :) Čeprav ga bi na trenutke najraje kar podarila!! :)
Za tako kratek čas-3 mesece, od kar imam avto, in toliko napak-me je minilo, da bi še enkrat kupila Renaulta.

lep pozdrav,
T
 
Uporabniški avatar
shaggx
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 602
Pridružen: Ne nov 30, 2008 8:27 pm

Napisal/-a shaggx Če maj 07, 2009 7:24 pm

mogoče računalnik iz kakega razbitega?
Slika
Slika
Slika
Slika
 
Zvezdica.luna
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če maj 07, 2009 4:43 pm

Napisal/-a Zvezdica.luna Ne maj 10, 2009 5:50 pm

Sem že tudi pomislila, ampak moram imeti "srečo", da najdem točno takšnega in da je vredu-da ne bom imela potem še večjega sranja in še več stroškov.
 
Uporabniški avatar
SAVINJCAN
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3780
Pridružen: To avg 30, 2005 8:09 pm

Napisal/-a SAVINJCAN Ne maj 10, 2009 7:38 pm

jaz ti lahko povem veliko o 1.6 16v cliotu, imel sem ga in zdaj ga spet imam, se pravi že drugega :) sam joj, ko zdajle se mi ful ne da pisat, ker je res veliko za napisat :)
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Napisal/-a Daedalus Ne maj 10, 2009 9:24 pm

SAVINJCAN je napisal/-a:jaz ti lahko povem veliko o 1.6 16v cliotu, imel sem ga in zdaj ga spet imam, se pravi že drugega :) sam joj, ko zdajle se mi ful ne da pisat, ker je res veliko za napisat :)


Dobrega al slabega? :-P
 
Uporabniški avatar
tmtslash
Uporabnik
 
Prispevkov: 853
Pridružen: Sr mar 14, 2007 4:13 am
Kraj: Slovenj Gradec

Napisal/-a tmtslash Ne maj 10, 2009 11:23 pm

Zvezdica.luna je napisal/-a:Pozdravljeni!

Tudi jaz imam Renault Clio Dinam. 1.2. 16V letnik 2002 in mi že nekaj časa na vsake toliko časa zagori lučka za elektroniko (tudi med vožnjo), v tem času mi "ne prime" gas oz. moram dat ful gasa, da lučka ugasne. Na servisu so mi rekli, da je treba menjat računalnik (do zdaj naj bi imeli samo 3 take primere), ampak da je cena tega okrog 700€. Ali kdo ve, ali se da te računalnike popravljat ali obstaja kakšna druga rešitev?? 700€ mi je ful veliko, glede na to, da imam avto samo 3mesece, v tem času pa sem ga dala tudi na veliki servis (jermeni, itd.). BTW-opravlja se ga pri 100.000km. +menjava ključavnice (120€),...v ključu je tisti čip za blokado motorja pokvarjen (nov ključ cca 100€),...
Če bi zdaj kupovala avto, renaulta definitivno nebi več kupila. Me včasih kar zmrazi, ko berem forume in me je včasih strah se vsest v avto in odpeljat, ker ne vem kaj bo crknal.
1 mesec nazaj sem se v LJubljani 1 uro trudila, da mi je avto užgal-razlog: čip v ključu pokvarjen-in ne razbere kode v ključu, avto ne užge. No vsaj ukrast ga ne morejo :) Čeprav ga bi na trenutke najraje kar podarila!! :)
Za tako kratek čas-3 mesece, od kar imam avto, in toliko napak-me je minilo, da bi še enkrat kupila Renaulta.

lep pozdrav,
T


ok...kot prvo, je brez smisla vozit na pooblascene servise, ker so nehumano dragi, na konc koncev pa salabajzarji svetovni...
jaz in moj kolega imava cliote, jaz 1,2 masino, on pa 1,6 masino in obema se je od casa do casa pizgala lucka za elektroniko in je zmankalo gasa...pri meni je kolega dal avto na racunalnik in mi zadevo odpravil in od takrat se mi zadeva ni vec pojavlala...problem je lahko v tistih konektorjih nad gasom menda...skratka, zaradi tega ne rabis kupovati novega racunalnika, 100% preverjeno in ne poslusaj oseb na pooblascenem servisu, saj se gre le za denar :)
Bolš je drazja kvaliteta, ko pa poceni kvantiteta :)
 
Zvezdica.luna
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če maj 07, 2009 4:43 pm

Napisal/-a Zvezdica.luna To maj 12, 2009 5:41 pm

No vsaj nekdo ki me malo potolaži :D
Valda pelješ na original servis, če ti prej noben bog ne ve kaj je avtu, tam bi vsaj naj vedli, kao. In vem, da nategujejo, ampak bedn se mi je vozit okol, če neki ni vredu. Kako pa ti je kolega to na računalniku odpravu napako?? Nej jo meni tudi :) Aha in še to-naj nebi bli konektorji (prvo so mislal da so).
Novega računalnika itak da ne bom kr takoj kupla, zdej iščem še druge opcije. sam neki mi še povej-a misliš, da ima to lahko kakšno vezo s tem, da je avto več kot pol leta stal-torej ni biu vožen?
 
Drbekunis
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Po avg 04, 2008 12:01 pm

Napisal/-a Drbekunis Če maj 14, 2009 9:13 am

Še mojih pet centov....

clio 1.4 16v, letnik 2001

ko sem ga kupil je imel cca. 15.000 prevoženih, v prvem mesecu menjal tri vžigalne tuljave, občasen problem z elektroniko, ki ga je omenil že nekdo zgoraj (zmanjka gasa oz. ne gre čez 3000 rpm, so na servisu menjali konektorje ampak napake ni odpravilo), pri cca. 100.000 menjani zadnji ležaji, sedaj pri 160.000 pa moram menjati ključ, ker ga ne prepoznava, pojavljajo se tudi težave z gumbom za ročno klimo - slab kontakt.

to so "večje" težave, drugače pa nič drugega, motor dela bp.
 
Uporabniški avatar
kiki13
Novinec
 
Prispevkov: 312
Pridružen: Ne nov 16, 2008 8:11 pm

Napisal/-a kiki13 Če maj 14, 2009 12:17 pm

Sam imam cliota dci, pa so mi v garanciji popravili klimo in zamenjali eno šobo. To je vse, kar sem do sedaj imel na avto razen vzdrževalnih servisov. Avto pa je star dobrih pet let in ima 100kkm.
Starši imajo bencinarja 1.4 16 V, starega sedem let in so menjali vžigalne tuljave po garanciji (mislim, da je bil avto star tri leta), nekaj stroškov je kril renault, ker naj bi bila neka serijska napaka, nekaj je kril oče. Drugega nismo menjali. Avto pa je dovolj močan za normalno vožnjo, tudi za bolj dinamično, če je treba.
Oba avta smo kupili NOVA, zato (moje mnenje) je bilo tudi tako malo popravil.
 
Zvezdica.luna
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če maj 07, 2009 4:43 pm

Napisal/-a Zvezdica.luna Če maj 14, 2009 8:32 pm

No moje mnenje: tudi novi avti so že zahinavili, samo da tam še imaš garancijo vsaj 1 leto...
Ja, pa naj še to povem, kaj je še pri mojem: ne morem prižgat vseh 4ih "žmigavcev" -ne dela gumb....
...danes pa se mi je pri vžigu prižgala luč,ki je javljala napako airbagov :) Baje to večrat dela :) Mal prestavljaš sedeže, ...in ugasne ...Tak da...moj avto je "ZAKON"!
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 53 gostov