Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
rhino
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Če nov 30, 2006 2:21 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a rhino Sr apr 15, 2009 10:43 pm

Res je,1.6 100 km je preverjen motor,crkne res redko kdaj kaj (ob rednih servisih je to misija nemogoče). Sicer smo meli Focusa karavana prve generaije s tem motorjem,poraba je bila okoli 7 - 8 L/100km.
Ampak če se boš odločal za Focusa, ne vem zakaj ne bi pogledal za 1.6 Ti-VCT motorjem z 115 km.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Napisal/-a Daedalus Sr apr 15, 2009 11:19 pm

vox* je napisal/-a:Ne se kregat, noo :P
hvala za vse predloge...

s fiatom bravo je pa tko... če si sestaviš avto po internetu, pride 1.4 s 120 konji lepih 12.200 €.
problem je, ker ti potem še 900 računajo klimo in nvem koliko za kovinsko barvo, itd... in ko si sestaviš najbolj enostaven avto, ki bi bil uporaben te pride čez 14.000€, za to ceno pa dobim marsikej boljšega z več opreme :)

sicer pa ne vem kaj je prodajalcem (seat)... so mi zračunali koliko bi me njihov "najbolj ugoden" kredit prišel na mesec.. in so povedal neko ogromno številko, povprašam v prvi banki in pride cca 40€ na mesec manj. jao... vsi me hočjo nategnit :)

še nekaj.. kaj pa peugeoti? vsi mi jih odsvetujejo, pa ne vem čisto zakaj :)


Prokleti toplovodarji, hehe. :lol:

Js osebno bi med Seatom in Fordom v tem primeru vzel Forda, ker mi je lepši, vsaj od znotraj. Pr Leonu, armaturka morda je kvalitetna, sam je pa sredinska konzola kot nek mal bolj napreden Scientific kalkulator. :lol: V glavnem, meni osebno se ne dopade, ti pa premisli, da ti ne bo pol žal in da ti jo ne bo treba z deko pokrivat da jo skriješ pred sabo. ;)
(Pr novmu Leonu so jo poštimal, thank God)

Od drugega bi ti tudi js predlagal kkšnega Cee'd-a, ker za denar dobiš res ogromno opreme. Sam seveda, če ti Kia ni všeč, kaj čmo...
 
vox*
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe apr 03, 2009 5:13 pm

Napisal/-a vox* Če apr 16, 2009 7:24 am

rhino je napisal/-a:Res je,1.6 100 km je preverjen motor,crkne res redko kdaj kaj (ob rednih servisih je to misija nemogoče). Sicer smo meli Focusa karavana prve generaije s tem motorjem,poraba je bila okoli 7 - 8 L/100km.
Ampak če se boš odločal za Focusa, ne vem zakaj ne bi pogledal za 1.6 Ti-VCT motorjem z 115 km.

kaj je pa razlika v motorjih (navadnim 1.6 100km in 1.6 Ti-VCT)? zgolj konji?

malo sem prespal in sklenil, da mogoče res ne bi bilo slabo kupit dizla? je poraba res dosti manjša? koliko na mesec bi se približno poznalo, če vsak dan naredim cca 40 km?
je dizel cenejši tudi v mestni vožnji?
 
Uporabniški avatar
aklan86
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po apr 02, 2007 12:35 pm

Napisal/-a aklan86 Če apr 16, 2009 7:45 am

Če gledaš dizla ti svetujem da o kakšnih 1.4 ali manjših mlinčkih ne razmišljaš.

po mojem mnenju sta tole optimalni izbiri

bencin
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2763297&show=1

dizel
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2222666&show=1

Si pa ob tvojih km dizlove višje nabavne cene ne povrneš v nekem razumnem času. Ga je pa (po mojem mnenju) boljše vozit.

Sedaj pa samo še test, test, test in kaj ti bolj ustreza...
Zadnjič spremenil aklan86, dne Če apr 16, 2009 7:47 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
 
Uporabniški avatar
aklan86
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po apr 02, 2007 12:35 pm

Napisal/-a aklan86 Če apr 16, 2009 7:47 am

briši... napaka
Slika
 
Chris27
Novinec
 
Prispevkov: 133
Pridružen: Pe feb 22, 2008 7:24 pm

Napisal/-a Chris27 Če apr 16, 2009 7:52 am

TrijoAdijo je napisal/-a:Od Peugeota samo stran....ni vredno ne tvojega denarja ne tvojih živcev, ne tvojega časa ko boš skakal z njim od servisa do servisa zaradi neke še peugeotovim inženirjem neznane napake.

drgač pa glede focusa:

1,6 16V 100km bencinar je sicer star motor...ampak je preizkušen....in kar je najpomembnejše...deluje 100%. Nikoli z njim ni bilo nobenih problemov..niti okvar. Pač...na simpl skupi zmetan fordov čudež....ki deluje in deluje.

LP!


Pretiravati pa ni treba - fordi bencinarji imajo znano težavo z vžigalno tuljavo - predvsem ti 1.6 100km bencinski motorji.
 
Fiatfan
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 626
Pridružen: Če mar 12, 2009 4:54 pm

Napisal/-a Fiatfan Če apr 16, 2009 8:13 am

hladni je napisal/-a:mislim, da bi se pri focusu dalo boljšo ceno dobit, porsche je glede cene hudičevo tog in trmast. Armaturka v leonu je bila narejena v smislu, da se razlikuje od drugih in temu pričakovano je všeč le individualistom in posebnežem, teh pa je zelo malo.(novo so prilagodili golfu, zgubila je pa vso praktičnost, zaslon od radia je tako majhen da rabiš očala). Je pa res, da je tista plastika mehka in hudičevo na vse občutljiva, vsak drek se gor vidi če ne paziš malo. (za forda vem da ima tršo in dosti bolj trpežno). Preglednost v leonu je strahota, na levo in desno te moti tista šipica. Pri parkiranju ne veš kje si naprej in ne nazaj, še danes obžalujem da nimam park senzorjev. Poleg tega je treba dodati, da je dokaj trd in vse je naravnano na lego....udobje v tem avtu je zelo skromno. Poleg tega...majhna ogledala, kaj pri vragu so gledali le izgled??

Fiatfan me je prosil, naj dodam še par testov:

1.) http://www.autozeitung.de/node/92467&sh ... tbewertung
2.) http://www.auto-motor-und-sport.de/verg ... 59032.html
3.) http://www.auto-news.de/auto/tests/anze ... zit&page=5



1.) http://www.autozeitung.de/node/92467&sh ... tbewertung

sam tale test je pa naravnost smešen. no sj ni čudno če so pa v nemčiji testiral, itak golfič prvi to so že zapisal predn so ga preizkusli, ford drugi,ker ga delajo tudi v nemčiji. Tale ford je kot osnova že kar v letih in dajo višjo oceno kot bravotu,naravnost smešni so :D se vidi da angleži delajo prave objektivne teste,švabi pa itak isti drek prodajajo sam da ne piše golf V, ampak golf VI.
 
M
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 653
Pridružen: Sr jan 12, 2005 5:14 pm

Napisal/-a M Če apr 16, 2009 9:06 am

Ne sledim razvoju Fordovih motorjev, ampak če je to še isti 1.6 16v , kot je bil v letniku 2002, potem bi se mu izognil. Pri mojem je npr. slabih 10.000 km pred predvideno menjavo strgalo jermen. So mi razložili, da moj primer ni povsem osamljem, ker je mogoče interval malce predolg...

A mora res v vsaki temi ratat kregarija, glede tega, a dlje nese fiatu al kii al renaultu....?

Never argue with an i****! He would just drag you down to his level and beat you with experience...
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Napisal/-a TrijoAdijo Če apr 16, 2009 9:12 am

Chris27 je napisal/-a:
TrijoAdijo je napisal/-a:Od Peugeota samo stran....ni vredno ne tvojega denarja ne tvojih živcev, ne tvojega časa ko boš skakal z njim od servisa do servisa zaradi neke še peugeotovim inženirjem neznane napake.

drgač pa glede focusa:

1,6 16V 100km bencinar je sicer star motor...ampak je preizkušen....in kar je najpomembnejše...deluje 100%. Nikoli z njim ni bilo nobenih problemov..niti okvar. Pač...na simpl skupi zmetan fordov čudež....ki deluje in deluje.

LP!


Pretiravati pa ni treba - fordi bencinarji imajo znano težavo z vžigalno tuljavo - predvsem ti 1.6 100km bencinski motorji.


OFF: Sej ne pretiravam. Do zdej še nismo mel primera, da bi vžigalne tuljave crkovale....niti, da bi 1,6 16v kr tak crknu. No ja...eden je...ker možakar ni menjal olja in je mašina šla v k***.

ON: Če gledaš fordovga dizla, pol ti svetujem samo 1,8TDCi. Bencinarji 1.6 16v imajo porabe nekje 7,5 -8,5 (nekateri tudi malo manj----odvisno od načina vožnje) pa tja do 11l (če mu dušo puliš). Za 1,8tdci 115km je pa taka poraba (ker si ga glih lastim, le starejši letnik):
Relacija: 4,6 - 4,8l
Mestna: 5,6l - 6,1l
"Prepihavanje katalizatorja" :twisted: : 7,5l

LP!
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Napisal/-a TrijoAdijo Če apr 16, 2009 9:23 am

M je napisal/-a:Ne sledim razvoju Fordovih motorjev, ampak če je to še isti 1.6 16v , kot je bil v letniku 2002, potem bi se mu izognil. Pri mojem je npr. slabih 10.000 km pred predvideno menjavo strgalo jermen. So mi razložili, da moj primer ni povsem osamljem, ker je mogoče interval malce predolg...



ni interval predolg....odvisno je od načina vožnje, terena po kakem se voziš (če se veliko po makedamu, je priporočilja menjava jermena "malo" prej, kot pa je predpisano), eventuelno zaradi okvare napenjalca, role...
Naprimer vem za enga focusa, na katerem so prvič menjali jermen na 190.000km...Je pa res, da je avto večinoma vožen na relaciji KK-LJ.

LP!
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Napisal/-a ban Če apr 16, 2009 9:54 am

 
vox*
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe apr 03, 2009 5:13 pm

Napisal/-a vox* Če apr 16, 2009 10:20 am

ban je napisal/-a:Pol bi ti neki tazga prou pršlo
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2222666&show=1

zanimivo, bom poklical :)
 
Uporabniški avatar
Doktor
Novinec
 
Prispevkov: 334
Pridružen: Če jan 22, 2009 12:45 pm

Re: Ford focus vs Seat Leon

Napisal/-a Doktor Če apr 16, 2009 10:32 am

vox* je napisal/-a:Odločam se za enega od teh dveh modelov.
Ker sem malo v stiski z denarjem, nameravam kupiti bencinarja 1.6 100 konjska z osnovnim paketom opreme;
Focus je kanček dražji... Mi svetujete Focusa ali Leona?
Kaj pa kakšen drug (podoben) avto za okoli 13.000?


FIAT BRAVO 1,4 T-JET EMOTION za 14.000 EUR - za ta denar kombinacije tako sodobnega motorja in dobre opreme (EMOTION) konkurenca ne nudi.

Svetujem testno vožnjo.

LP
 
vox*
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe apr 03, 2009 5:13 pm

Re: Ford focus vs Seat Leon

Napisal/-a vox* Če apr 16, 2009 11:01 am

nvem, že nekaj ljudi mi je reklo, da se fiati veliko kvarijo... :(

a kdo ve, koliko let imajo fiati garancije?
 
Uporabniški avatar
Kael
Uporabnik
 
Prispevkov: 1092
Pridružen: Pe maj 11, 2007 5:48 pm
Kraj: Slovenia / Stajerska

Re: Ford focus vs Seat Leon

Napisal/-a Kael Če apr 16, 2009 11:08 am

@vox*: preveri pmsg
 
Uporabniški avatar
Doktor
Novinec
 
Prispevkov: 334
Pridružen: Če jan 22, 2009 12:45 pm

Re: Ford focus vs Seat Leon

Napisal/-a Doktor Če apr 16, 2009 11:57 am

vox* je napisal/-a:nvem, že nekaj ljudi mi je reklo, da se fiati veliko kvarijo... :(

a kdo ve, koliko let imajo fiati garancije?


Kvarijo se praktično vse avtomobilske znamke oz med sicer zanesljivimi in neproblematični modeli se vedno najde kakšna "črna ovca".

Tudi TOYOTA npr., ki slovi kot zanesljiva in neproblematična znamka ima takšne "črne ovce".

Ob tem dejstvu, je poleg garancije pomembna tudi profesionalnost servisa.

LP
 
Fiatfan
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 626
Pridružen: Če mar 12, 2009 4:54 pm

Re: Ford focus vs Seat Leon

Napisal/-a Fiatfan Če apr 16, 2009 12:16 pm

vox* je napisal/-a:nvem, že nekaj ljudi mi je reklo, da se fiati veliko kvarijo... :(

a kdo ve, koliko let imajo fiati garancije?



kdo ti je pa to rekel??? verjetno tisti,ki se nič ne spoznajo na avte. Renault je v samem vrhu po kvarljivosti( poglej adac podatke) pa se jih veliko vozi.
Novi Fiat se ti bo ravno toliko kvaril kot vse kvazi favorizirane nemške znamke.
Bravo ima v avtotehni Vis 5 ali 7 letno garancijo,pokliči tja pa preveri.
Čudno da ima MB, ki je tako oh in sploh, samo 100.000km garancije, novi fičko pa 500.000km?? ni to sumljivo?
 
Fiatfan
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 626
Pridružen: Če mar 12, 2009 4:54 pm

Re: Ford focus vs Seat Leon

Napisal/-a Fiatfan Če apr 16, 2009 12:18 pm

Doktor je napisal/-a:
vox* je napisal/-a:Odločam se za enega od teh dveh modelov.
Ker sem malo v stiski z denarjem, nameravam kupiti bencinarja 1.6 100 konjska z osnovnim paketom opreme;
Focus je kanček dražji... Mi svetujete Focusa ali Leona?
Kaj pa kakšen drug (podoben) avto za okoli 13.000?


FIAT BRAVO 1,4 T-JET EMOTION za 14.000 EUR - za ta denar kombinacije tako sodobnega motorja in dobre opreme (EMOTION) konkurenca ne nudi.

Svetujem testno vožnjo.

LP


x2
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 Če apr 16, 2009 12:46 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:Relacija: 4,6 - 4,8l
Mestna: 5,6l - 6,1l
"Prepihavanje katalizatorja" :twisted: : 7,5l

:shock: "napejaš" :?: :P

...to si dal podatek za 50km; merodavno je ponavadi na 100km :P :lol:
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Napisal/-a TrijoAdijo Če apr 16, 2009 2:57 pm

sašo5 je napisal/-a:
TrijoAdijo je napisal/-a:Relacija: 4,6 - 4,8l
Mestna: 5,6l - 6,1l
"Prepihavanje katalizatorja" :twisted: : 7,5l

:shock: "napejaš" :?: :P

...to si dal podatek za 50km; merodavno je ponavadi na 100km :P :lol:


Ne, ne "napejam". Jaz vozim forda in nimam "VAG sindroma" :P

To je dejanska poraba mojega avta na 100km.

LP!
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov