Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Dj Big
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 787
Pridružen: Če apr 02, 2009 6:52 pm
Kraj: LJ-Polje

Napisal/-a Dj Big To sep 22, 2009 4:01 pm

SpunkyRacer je napisal/-a:
Dj Big je napisal/-a:Ko berem to temo mi je lih učeri sosed govoru k kupuje Golfa 5 in je najdu enga v avto hiši pač kao ful poceni 11.500 pa prevoženih 23.000 pa nevem letnik se mi zdi da 2006 in je isto šou na amzs na pregled in ga je un prodajalc prepričevu ma ni potrebno ko sta se vozila je govoru ma auto se super pelje to je brezveze in ko sta prišla je plačau pregled 79€ in kaj so mu use povedal prevoženih 123.000 pa bati ne delujejo pravilno pa oljna pumpa neki zasilikonerana tok da funkcjonera in še in še čist je po p.... hehehe unmu prodajalcu je blo tok bed da je reku spustim za 500€ nism mogu vrjet k ga je prjatu uprašu pa vi tko nategujete folk in tip mu reče (tut če ne kupš en bo že naletu) :shock: fak

Ločila si pustil pa v žepu?! :roll:


Hehe, sori to sm na hitr na šihtu napacu pa se mi ni dal postavljat vejc pik itd... Iskreno se opravičujem, v nadaljne se bom bolj potrudil. :cry: Še enkrat se opravičujem. :roll:
 
Uporabniški avatar
obcasnigledalec
Novinec
 
Prispevkov: 388
Pridružen: Sr nov 26, 2008 12:53 pm

Napisal/-a obcasnigledalec To sep 22, 2009 4:39 pm

plavko61 je napisal/-a:
Točno tako CyberMedo.
Mislim da je kultura prodajalcev iz leta v leto slabša. Gradi se nateg na nateg.
Se spomim začetkov bolhe, takrat še nisem imel zadržkov do nakupov rablenih stvari.
Sedaj se prodajalci vsepovsod počutijo nedotakjive, "videno kupljeno", sodstvo pa tak da se ne pogovarjamo.
Še posebej avtomobil se da tako lepo našminkat, da me kar groza. Tipi imajo cele dneve čas maniopulirat,
ti pa se odločiš za nakup v nekaj par minutah. Čista igra na srečo, tako privat nakup , kot tudi avtohiša.


Mi gre res na živce, ker se ne da tem nategunom bolj na prste stopit. Ker jih je kot dreka. Me zanima, kako majo urejeno v drugih državah. Si predstavljaš, da greš v trgovino kupit kruh, prideš domov, ga razrežeš in vidiš, da si kupil samo skorjo?
Zdaj že objavlam občasno
 
Uporabniški avatar
Pero
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1873
Pridružen: Sr feb 06, 2002 12:07 pm

Napisal/-a Pero Sr sep 23, 2009 9:38 am

obcasnigledalec je napisal/-a:


Mi gre res na živce, ker se ne da tem nategunom bolj na prste stopit. Ker jih je kot dreka. Me zanima, kako majo urejeno v drugih državah. Si predstavljaš, da greš v trgovino kupit kruh, prideš domov, ga razrežeš in vidiš, da si kupil samo skorjo?


V zahodni Evropi je to kaznivo in se uradni prodajalci s tem ne ukvarjajo. Tukaj očitno sistem ne dela. Nekaj kriminalistov bi lahko v parih urah napisalo miljone kazni. Vračanje kilometrov je dejansko nategovanje folka, nekateri pa žal nasedejo.
 
Marksman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: So nov 08, 2008 11:01 pm

Napisal/-a Marksman Sr sep 23, 2009 6:56 pm

Še nekaj glede AMZS pregleda:

Ko ti opravi tisti 2 urni pregled, ti potem določi tudi dejansko vrednost vozila?

V katerih poslovalnicah AMZS pa še ponujajo storitev: na strani piše samo Celje in Ljubljana, jih je še mogoče več? (nekdo je omenil še Kranj)
 
Dj Big
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 787
Pridružen: Če apr 02, 2009 6:52 pm
Kraj: LJ-Polje

Napisal/-a Dj Big Če sep 24, 2009 1:33 am

obcasnigledalec je napisal/-a:
Dj Big je napisal/-a:Ko berem to temo mi je lih učeri sosed govoru k kupuje Golfa 5 in je najdu enga v avto hiši pač kao ful poceni 11.500 pa prevoženih 23.000 pa nevem letnik se mi zdi da 2006 in je isto šou na amzs na pregled in ga je un prodajalc prepričevu ma ni potrebno ko sta se vozila je govoru ma auto se super pelje to je brezveze in ko sta prišla je plačau pregled 79€ in kaj so mu use povedal prevoženih 123.000 pa bati ne delujejo pravilno pa oljna pumpa neki zasilikonerana tok da funkcjonera in še in še čist je po p.... hehehe unmu prodajalcu je blo tok bed da je reku spustim za 500€ nism mogu vrjet k ga je prjatu uprašu pa vi tko nategujete folk in tip mu reče (tut če ne kupš en bo že naletu) :shock: fak


In kateri golf je to? Je mogoče na avto.net? Če je, pripopaj link, pa da še pod nategatorje vržemo.


Bom ga uprašu pa sporočim sm pozabu kera autohiša ;)
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Napisal/-a a_sist Če sep 24, 2009 6:03 am

Patrik_A3 je napisal/-a:
a_sist je napisal/-a:
Če kupuješ od kakega sumljivega (pre)prodajalca, se z njim zmeni, da se pelje avtomobil na AMZS na pregled, in če je vse OK, potem ti plačaš stroške pregleda in kupiš avtomobil. V nasprotnem primeru pa on poravna stroške pregleda. Ti garantiram, da bodo zavrnili ponudbo, če vejo, da tist 'nikoli poškodovan' ne drži.. Prišparaš na denarju in živcih..



lol,eni se pa res frajerje pičite. če sem na njegovem mestu te vržem ven iz mojega parkirišča z vozili in te napotim v avtohišo po nov avto ki bo bil brez praske. enim še vedno očitno ni jasno da kupujejo rabljen avto. največkrat pa se pizdijo to tisti ki kupujejo 5 ali pa še več let star avto ki je še po možnosti uvožen,ampak vi hočete nov avto,najboljše še po vonju novega.


Patrik itak spet pametn k k***a :P

Seveda se je treba zavedati, da kupuješ avto iz druge roke.. Men je ratalo dobit odličen primerrek, čeprav ima nekaj praskic in zadnja leva vrata ima na novo barvana ( mi je lastnik že prej povedal ). To je taprav odnos do kupca in ne kitanje, optika v k, prevrteni kilometri, spoliran in 'avto je odlično ohranjen' v opisu. Taki prodajalci bi hotu da me vržejo z dvorišča. Je dosti druge konkurence. Nezahtevni kupci si zgleda zaslužimo take (pre)prodajalce.
No escape from the mass mind rape...
 
Uporabniški avatar
abcabc
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: So jan 17, 2009 1:00 am
Kraj: Zahodna Slovenija

Napisal/-a abcabc Če sep 24, 2009 10:58 am

Rabljen avto ne more biti nikoli NOV.
Drugače pa se splača peljat na amzs avto samo, da res pregledajo avto, kar se da dobr.
 
Dj Big
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 787
Pridružen: Če apr 02, 2009 6:52 pm
Kraj: LJ-Polje

Napisal/-a Dj Big Če sep 24, 2009 12:31 pm

abcabc je napisal/-a:Rabljen avto ne more biti nikoli NOV.
Drugače pa se splača peljat na amzs avto samo, da res pregledajo avto, kar se da dobr.


Taki komentarji so res zmagovalni aja jst sm pa mislu da je nov :roll: Drgač pa valda če je rabljen da morš razumet da tu pa tam more bit praska ker auto je na cesti edin če bi biu nonstop v garaži drgač pa s tem ni nč narobe če želiš da je avto tehnično ohranjen še posebi če je zadeva precej nova si nuben ne želi naknadno dajat naprimer 3.000€ na mašino k majo že itak usi nabite cene pa valda auto v nulo ohranjen usak drug trdi da ga je vozila babica dedek itd. avto k nov k ga pa pregledaš pa zveš da komi na kolesih stoji
 
Marksman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: So nov 08, 2008 11:01 pm

Napisal/-a Marksman Pe okt 02, 2009 4:24 pm

bump :

Še nekaj glede AMZS pregleda:

Ko ti opravi tisti 2 urni pregled, ti potem določi tudi dejansko vrednost vozila?

V katerih poslovalnicah AMZS pa še ponujajo storitev: na strani piše samo Celje in Ljubljana, jih je še mogoče več? (nekdo je omenil še Kranj)


:?:
 
Uporabniški avatar
Ronin
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 722
Pridružen: So jul 24, 2004 12:29 pm

Napisal/-a Ronin To okt 06, 2009 6:27 pm

Me prou zanima kako kaksna AH reagira, ko jim reces, da bi njihov avto peljal pregledat na AMZS
There is no time...
 
Uporabniški avatar
B0jl3r
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne maj 13, 2012 6:00 pm

Re: pregled rabljenih vozil pri AMZS

Napisal/-a B0jl3r Ne maj 13, 2012 6:08 pm

Zdravo!

Sicer je ta tema že kar stara ampak vseeno... ali kdo ve, če se ta pregled lahko šteje tudi za tehnični pregled?

Hvala in lep pozdrav!
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: pregled rabljenih vozil pri AMZS

Napisal/-a esem Ne maj 13, 2012 6:27 pm

Vsi vemo, da ne. To sta dve različni stvari.
 
kejže
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Ne jul 15, 2012 10:56 am

Re:

Napisal/-a kejže Ne jul 15, 2012 11:53 am

marjan novak je napisal/-a:Če hoče kupec opraviti pregled na AMZS, naj ga sam plača. Pozabite na to, da bo plačal prodajalec v kolikor se odkrije, da ima barvan odbijač.



Po mojem pa je tako - prodajalec naj pove kaj je narobe in če se kupec strinja je OK. Nato pa lahko peljeta vozilo na pregled in če se ugotovi, da je prodajalec zatajil tako pomembne info, (na primer, pozabil povedati, da je zaradi lažje prodaje prevrtel števec za 100km nazaj), pač naj plača pregled. poleg tega je v tem primeru potrebno zadevo javit še na tržno... Bi bil čas, da se s tem počasi opravi, v čimvečji meri. Vrtenje števca nazaj je čisti nateg in nič drugega. Nobenega se še ni našlo, ki bi števec vrtel naprej...seveda bi bil tudi to nateg, pa vendar :)
To je moje mnenje, vsak pa ima seveda svoje...
 
Uporabniški avatar
péso
Novinec
 
Prispevkov: 179
Pridružen: Po maj 03, 2004 8:03 pm
Kraj: Ljubljana

Re: pregled rabljenih vozil (pred nakupom!) pri AMZS

Napisal/-a péso Sr avg 28, 2013 10:22 am

Malce bom obudil tole temo, mogoče bo komu pomagalo..

Namreč, brat je pred kratkim kupoval rabljen avto in da bi se prepričal o tem kakšno je dejansko stanje avtomobila, se je naročil na pregled pri amzs.
Celoten pregled traja približno 3 ure saj naj bi se avto temeljito pregledal. Pripeljal ga je že zjutraj in prišel prevzet popoldne, plačal je 100€.

"Mojster" mu je podal poročilo o parih malenkostih za katere se je s strani prodajalca vedelo že pred tem, edina nova ugotovitev je bila, da nekje pri motorju očitno malenkost pušča olje, ni pa uspel najti kje bi to bilo.

Brat je bil zadovoljen s poročilom, saj navsezadnje "Pregled vozila pred nakupom ali prodajo vsebuje pregled vseh avtomobilskih sklopov in sicer karoserija, podvozje, nadvozje, notranjost, hladilni, električni in zavorni sistem, motor in krmiljenje motorja, krmiljenje, vzmetenje, prenos moči, kolesa in pnevmatike. Podroben pregled vozila pred nakupom ali prodajo pa poleg navedenih zajema še pregled dokumentacije vozila, klimatske naprave in testno vožnjo."

Avto je seveda kupil, saj je dobil strokovno potrdilo, da nima večjih težav. Par dni po tem sta se na armaturi prižgali lučki, ki (pri mazdi 6) navadno nakazujeta na to, da se je zapacal egr ventil. Ko je avto peljal k serviserju, so odkrili, da je potebno menjat jermenico, nosilec motorja, obe roki, da je turbina že skoraj pri koncu (od tukaj tudi olje, ki ga je našel izurjeni mojster na amzs-ju, ni pa se mu ljubilo poiskati izvora), klima ni delovala tako kot bi morala, egr ventil je pa tut fuč... Popravilo bo naneslo min. 1000€.

Hvala lepa amzs za "strokovno opravljeno delo" in nove stroške.. poleg vaših seveda...
Slika
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Re: pregled rabljenih vozil (pred nakupom!) pri AMZS

Napisal/-a TOYOTA Sr avg 28, 2013 2:19 pm

ja ne razumem zakaj bi vozil vozilo na pregled k amzsju, ki je splošni serviser, prav tako sem imel sam slabo izkušnjo...mislim, da najboljši pregled vozila naredi "dober" pooblašen serviser, tudi cenovno je isto...odsvetujem pregled!
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
Grega_
Novinec
 
Prispevkov: 422
Pridružen: To dec 30, 2003 12:19 pm

Re: pregled rabljenih vozil (pred nakupom!) pri AMZS

Napisal/-a Grega_ Sr avg 28, 2013 2:52 pm

Za koliko staro Mazdo gre? Če iz iz LJ oz. okolice jo zapeljite v Avto Pelko d.o.o., Senica pri Medvodah. Top mehanik.....mazde že zelo dobro pozna. Pridi pogledat še reference na mazda forum.
 
Uporabniški avatar
enaguma
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: Sr sep 21, 2011 11:33 am

Re: pregled rabljenih vozil (pred nakupom!) pri AMZS

Napisal/-a enaguma Sr avg 28, 2013 3:18 pm

Jaz sem pred nakupom vozila šel z prodajalcem na pooblaščen servis, v mojem primer Ford, in so tam pogledali avto.
Povedali so v kakšnem stanju je, kaj ne dela oz. kaj lahko pričakujem, dobil sem tudi predračun koliko bi stalo da odpravijo te napake. Jaz sem za pregled dal okoli 20€ pri Ford Bizilj.

Glede na to da se na avtomobile ne spoznam najbolje, sem bil z pregledom zadovoljen.
Sam predračun je pa služil še pri dogovoru za ceno avtomobila.
Glede na vse slabe izkušnje, ki jih ljudje imajo z nakupom rabljenih vozil, se mi tak pregled vsekakor ne zdi neumnost.
 
Uporabniški avatar
zuzek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr sep 13, 2006 6:14 pm

Re: pregled rabljenih vozil (pred nakupom!) pri AMZS

Napisal/-a zuzek Sr avg 28, 2013 7:33 pm

péso je napisal/-a:Ko je avto peljal k serviserju, so odkrili, da je potebno menjat jermenico, nosilec motorja, obe roki, da je turbina že skoraj pri koncu (od tukaj tudi olje, ki ga je našel izurjeni mojster na amzs-ju, ni pa se mu ljubilo poiskati izvora), klima ni delovala tako kot bi morala, egr ventil je pa tut fuč... Popravilo bo naneslo min. 1000€.

Hvala lepa amzs za "strokovno opravljeno delo" in nove stroške.. poleg vaših seveda...
:shock:

da pa niso vsaj opazili za klimo, nosilec motorja in roke, pa kaj so te 3 ure delali, so spali v avtu :roll:
Alergičen na rjo
 
Jonathan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: Po jan 28, 2013 11:05 pm

Re: pregled rabljenih vozil (pred nakupom!) pri AMZS

Napisal/-a Jonathan Če avg 29, 2013 10:17 pm

Mogoče pa ma prodajalec kake veze na tistem AMZS-ju ;)
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Re:

Napisal/-a maniaxxx Če avg 29, 2013 11:28 pm

kejže je napisal/-a:
marjan novak je napisal/-a:Če hoče kupec opraviti pregled na AMZS, naj ga sam plača. Pozabite na to, da bo plačal prodajalec v kolikor se odkrije, da ima barvan odbijač.



Po mojem pa je tako - prodajalec naj pove kaj je narobe in če se kupec strinja je OK. Nato pa lahko peljeta vozilo na pregled in če se ugotovi, da je prodajalec zatajil tako pomembne info, (na primer, pozabil povedati, da je zaradi lažje prodaje prevrtel števec za 100km nazaj), pač naj plača pregled. poleg tega je v tem primeru potrebno zadevo javit še na tržno... Bi bil čas, da se s tem počasi opravi, v čimvečji meri. Vrtenje števca nazaj je čisti nateg in nič drugega. Nobenega se še ni našlo, ki bi števec vrtel naprej...seveda bi bil tudi to nateg, pa vendar :)
To je moje mnenje, vsak pa ima seveda svoje...


Mi smo jih nekoč dolgo tega zavrteli naprej na enem avtu, resno. oops
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 54 gostov