Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a kolesar To okt 13, 2009 9:46 am

v renault megana grandtourja gre, sicer je strop 80cm..

prvo morš povedat kolk evrčkov misliš dat...
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Napisal/-a čara To okt 13, 2009 10:56 am

U hvala za odgovore. Najbolj všeč mi je varjanta Kangoo. Tudi zaradi rampe-psica oz. v roku 3-5 let se mi pridruži še en pes, sicer manjši škotski ovčar in mislim da bo tole prava zadeva. Za avto od 6000€ naprej do recimo 15.000€ za novega. Saj kot vidim Kangoo cene se gibajo od 11-15.000€ odvisno od opreme. Sploh če ruknem ven zadnje sedeže ali enega je super.

Psica zaenkrat še veselo skače-ampak večno pa ne bo mogla-odvisno če bodo kake poškodbe naredile svoje...
 
Uporabniški avatar
YOC
Uporabnik
 
Prispevkov: 887
Pridružen: Pe feb 14, 2003 10:53 am
Kraj: Spredi levo (LJ)

Napisal/-a YOC To okt 13, 2009 1:09 pm

Kangoo, Berlingo, Doblo, ... jst mam velzga (psa) ;) pa mam ozadi mrežo med potniškim in prtljažnim prostorom in se pes "prosto" giblje in ima placa u iber dost. Zakaj rabiš box?

lp

YOC

8)
Bolje 10 konjev premalo pod haubo, kot en osel preveč za volanom!!!
WWWWRRRRRRRRUUUUUUUMMMMMMMMM..........
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Napisal/-a čara To okt 13, 2009 1:59 pm

Zaradi varnosti. Ker je dokazano s crash testi to najbolj varna varjanta za psa in potnike.

Mi imamo sedaj neko mrežo, ki pa ni fiksna in je pes kot izstrelek pri trku. Zložljivi boksi so nevarni, ker ti psa spremeni v ražnjič (kovinske kletke recimo)-se je že zgodilo.

Konkretno Clipperji oz. boksi z IATA oznako (primeren za na letalo) pa ostane zaprt-no ja, če te naguzi tovornjak, je bolj malo od psa in človeka in avta.
Zato box. Ker je varnost mojega/mojih psov na 1. mestu, sploh ker se bom čez cca 1-2 leti redno vozila na tekme po SLO ali pa na izlete (se pravi vsak vikend).

Druga enako dobra izbira je ALU box po meri, vendar me pride najmanj 250€, pa še za na letalo ni primeren. Itak bom pa dala delat fikxno kovinsko pregrado v avtu-nanju pa se potem pritrdi boks.

Evo prikaz crash testa (sem že boljšega videla)
http://www.youtube.com/watch?v=SnyHR2QzM4M
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Napisal/-a čara To okt 13, 2009 2:56 pm

dask-kak pa je tisti avto ki si ga prilepil? Mislim firma, model.
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Napisal/-a nevermind To okt 13, 2009 3:02 pm

Tisto je Citroen C5 Break

Velik prtljažnik ima tudi Opel Vectra > http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3204648&show=1
 
Uporabniški avatar
matejmatej95
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Če sep 17, 2009 5:01 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a matejmatej95 To okt 13, 2009 3:26 pm

opel zafira je dober avto za take stvari in ima velik prtljažnik
 
4tuning_team
Novinec
 
Prispevkov: 175
Pridružen: To feb 12, 2008 10:01 am
Kraj: Podčetrtek

Napisal/-a 4tuning_team To okt 13, 2009 3:55 pm

...kaj pa kakšen Roomster? Lahko vse tri zadnje sedeže posamezno prilagajaš oz. jih lahko ven uzameš...tko da ...pa cene so tud od 11 pa tja do 15.000 EUR z zlo solidno opremo in 4 letnim jamstvom brez omejitve kilometrov.
Boštjan
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Napisal/-a čara To okt 13, 2009 8:08 pm

Sem se zagrela za Kangoo expres-sicer mi je bolj všeč strejša varjanta, ne tale novi. J***t ga, pač se bomo z Mikro na obiske vozli, če pa s psico vred pa z 2ma avtonoma. :lol: Glede na to, da so mi všeč velike pasme in da bom imela naenkrat 2 velika psa je to najboljša opcija. Zdaj moram samo še domače prepričat. Če se mi za časa Bine uspeta pridružin škot in samojed pa sploh. :-P

Hvala za pomoč.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem To okt 13, 2009 8:50 pm

C5, katerega slika je na prejšnji strani, je primeren tudi zaradi najbolj udobne vožnje (manj stresno za pse?), pa tudi zato, ker s pritiskom na gumb hidravlika zniža zadnji del avta za 10-15 cm (?), kar bi precej olajšalo na(raz)tovarjanje psov ali boxa.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Če se boš vozila skoraj vsak vikend na tekmovanja (verjetno tudi daleč v sosednje države ipd), je poleg varnosti (sem spada tudi dovolj močan motor) pomembna tudi varčnost (dizel obvezen!?) in predvsem udobje - za pse in za ljudi. Morda Kangoo za taka potovanja ni najbolj primeren, je le bolj dostavniški - sprobaj. Morda je pomembna tudi zvočna izolacija - v prtljažniku je precej bolj hrupno (s koles) kot v kabini, kar bi tvoj izbor dodatno zožilo.

V vsakem primeru je nujno, da si tudi ti zadovoljna z avtom, predvsem pa je pomembno, da si izbereš nekaj favoritov iz vsakega razreda (npr: Kangoo, Berlingo, Roomster; Touran, Gran Picasso, Peugeot 3008 (?); Passat caravan, C5 caravan, itd) in jih premeriš, če ustrezajo.

Nato greš nujno na vsaj krajšo probno vožnjo. Predvsem primerjaj avte s primerljivo ceno, podobno oz predvsem ustrezno opremo (recimo - nekateri imajo hlajen predal za pijačo - zna priti zelo prav, navigacija(?)) in motorji znotraj razreda. Nato se odloči za tistega, ki bo tebi najbolj všeč oz se boš v njem najbolje počutila med vožnjo, saj bo ta avto v precejšnjem delu življenja tvoj drugi dom. Po tvojem izboru pa spet tu (v tej temi) vprašaj po zanesljivosti, motorju itd. Seveda je dosti odvisno tudi od financ.
Fino, a žal težko izvedljivo, bi bilo, če bi pri preizkusih sodelovali tudi psi.
Tako skoraj ne moreš falit...
 
MadIggy
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr feb 04, 2009 8:57 pm

Napisal/-a MadIggy To okt 13, 2009 10:39 pm

Kaj pa VW Sharan oz. kak drug avto iz družine klasičnih enoprostorcev. 6 in 7 sedež daš ven, pa še vidljivosti v zadnjem ogledalu ne kvari.

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3078801&show=1
 
micc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če avg 28, 2008 7:27 pm

Napisal/-a micc To okt 13, 2009 10:52 pm

opel zafira :http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3167856&show=1:
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Napisal/-a čara Sr okt 14, 2009 6:42 am

esem hvala. Verjetno pesjanka res ne bo mogla testirat avto, ampak bo pa box šel zraven, dizl je verjetno res boljša varjanta, zaenkrat so še tekme samo po SLO, ker imam mešanko. Ampak za časa avta-jaz kupim avto, da ga zvozim, ne samo za 5 let, se bo tudi tukaj kaj spremenilo.

Tudi Sharon se mi dopade, ker je dno ravno po odvzemu stola. Bom vsekakor še preštudirala in sprobala avte.

Zaenkrat bo avto ta, ki ga še imamo. Dokler spet kaka polsvina ne gre-ker se ne splača dat samo 800€ za polsvino in še potem delo plačat, avto pa ima 11let. In prevoz je tak kot je-z mrežo. Sicer so neke želje, da bi že to pomlad menjali avto, ampak ženski del še bremza, tak da če bo po načrtu bo naslednjo leto tak čas drug avto.

Ampak jaz rada že prej vem stvari, vsaj okvirno, ker pol spremlam kake dobre ponudbe in mam čas da nardim strategijo-prepričaj doma ostale, da je tvoja izbira najboljša. :)
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a tristan01 Sr okt 14, 2009 11:48 am

Vsekakor ti predlagam da vzameš Fiatovega Dobla. Je odličen avtomobil za tvoje potreba. Vzemi potniško različico, pa bi v prtlajžniku še vedno moralo ostati dovolj prostora za box (konec koncev gresta v tovornega kar dve EURO paleti). Potovanje z njim bo dovolj udobno, avtomobil pa je tudi robusten za tvoje potrebe. Razmisli malce v kakšnem stanju bo plastika in oblazinjenje kakšnega finega enoprostorca po nekaj letih prevažanja psa. Doblo je precej bolj plastičen in bo zato čiščenje pasje dlake in sline dosti enostavnejše. Ob vsem skupaj pa dokler rabiš le en box lahko voziš še 5 potnikov. Od motorizacije obvezno 1.9jtd in en spodoben paket opreme s klimo. Velika dodatna prednost pa bodo tudi bočna drsna vrata, ko bo potrebno z avtomobilom pred najbližji šoping center.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Napisal/-a Patrik_A3 Sr okt 14, 2009 1:00 pm

evo tri enoprostorce. tukaj v tem videu vidiš koliko ima kateri placa:

http://video.filestube.com/video,423a0a ... 403e9.html

vw touran, mazda 5, opel zafira
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Napisal/-a čara Sr okt 14, 2009 3:25 pm

Klima absolutno mora biti! :) verjetno se da uštimat, da piha tudi zadaj, pač dodatni € so?

To bodo sicer bolj vedeli prodajalci-a ni možno da bi montirala noter kovinsko mrežo-pač nikoli ne bi imela 2h sedežev zadaj?
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Napisal/-a Ivan36 Sr okt 14, 2009 3:33 pm

čara je napisal/-a:Klima absolutno mora biti! :) verjetno se da uštimat, da piha tudi zadaj, pač dodatni € so?

To bodo sicer bolj vedeli prodajalci-a ni možno da bi montirala noter kovinsko mrežo-pač nikoli ne bi imela 2h sedežev zadaj?


Pol kupi Marengo od Maree Fiat je tak brez zicov zadaj pa temna stekla :roll:
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Napisal/-a chan Sr okt 14, 2009 3:50 pm

Če se že gleda v rangu Kangooja, ima Citroen trenutno zelo mikavno akcijo za Berlinga:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3146123&show=1

Od mikavnejših ponudb je še koncernski Peugeot, ki ponuja Partnerja, VW pa ponuja zelo voznega Caddy-ja, ki pa že sega v višji cenovni rang. Zelo simpatičen je že omenjeni Roomster, vendar se bojim, da bo prtljažnik za pse malenkost premajhen (razen če ne pomakneš zadnjih 3 sedežev povsem naprej).

Voznost omenjenih "poštarskih kombijev" je v zadnjih letih zrasla na zelo visok nivo, opremskost se primerja z rangom avtomobilov nižjega srednjega razreda (Golf & Co), praktičnost prtljažnika pa ostaja. Kvaliteta notranjih materialov je sicer še vedno "delavska", kar pa ne pomeni nujno slabo - še posebej pri prevozu psov!
Zaradi večje čelne površine predlagam diesla z vsaj 100km (ok, v primeru akcijskega Citroena naj bo "dovolj" tudi 90km), klima obvezna, če je le možno dokupiti ESP (katerega ponavadi nimajo v osnovni opremi) ter ostala samoumevna elektronska pomagala. smiselna je tudi pregradna mreža (ni potrebne odstranitve zadnje klopi - prtljažnik ostaja še vedno dovolj velik).
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Energetik81 Pe okt 16, 2009 7:55 am

Evo, nekaj za avtorico:

"Pasji avto"
:)
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
black
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1595
Pridružen: Ne jul 13, 2003 8:50 pm

Napisal/-a black Pe okt 16, 2009 3:11 pm

Še jaz imam eno vprašanje.

Kateri enoprostorec, dostavnik ali manjši kombi ima širino prtljažnika 135-137cm in dolžino vsaj 180cm z ravnim dnom. Za kombi vem da ni problema. Mene pa zanima nekaj manjšega od kombija... Ford Tourneo Connect mi zgleda na prvi pogled kar širok...

Predlogi... :)
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: pskoda in 116 gostov