Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Napisal/-a čara Po okt 19, 2009 6:04 pm

Honda je že pogruntala :D , sicer tisti mehki bokx ni za nič drugega kot razstave, za prevoz pa ni primeren. Jaz začenjam z lobijem za Sharana doma oz. sem že začela, pa a Kangooja, moram pa pogledat in premerit še Škodo Combi in tega Citroena C5 in Megana Grandtour-ja. Kar z boksom pa bomo videli. Bo pa avtek rabljen-30.000e je prehuda, mati pa nimajo radi kreditov. Tak da okoli 5 let star avto, ohranjen-pa te pride od 10-20.000€, kolikor sem gledala po netu.
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Napisal/-a čara To avg 10, 2010 8:24 am

No, pa imamo, ovna pri hiši, ki si je zapičil Nissan in tokrat "kaškaja"...Dejansko sem razočarana nad majhnostjo prtlažnika, sem mislila da ima večjega, pa še precej visok je. Tako da dvomim da bi noter spravla poleg Bine še kakega večjega psa.
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Napisal/-a chan To avg 10, 2010 9:01 am

Qashqai+2 :?:
 
Uporabniški avatar
5cho
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po nov 15, 2004 3:08 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a 5cho To avg 10, 2010 9:28 am

presenećen nad izbiro :shock:
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Napisal/-a čara To avg 10, 2010 5:31 pm

Nisem imela nič vpliva, žal. Js sem precej razočarana nad izbiro, ker je popolnoma nepraktičen avto. Katastrofalno visok, zaklene se med vožnjo (in nikjer ne piše kako to izklopit), nima klime za zadnje sedeže, očitno lahko temperaturo v avtu uravnavaš samo s klimo (tudi pozimi), pa še porešen je pri bencino in tisto piiiskanje senzorjev, piskanje ko zakleneš avto)....in 3gumbi, da sploh naštimaš zračenje.... In brez naslona za desno roko ob voznikovem sedežu...Z mojega vidika ni vreden toliko denarja....

Meni bi blo bolj smiselno vzeti avto tipa Kangoo ali Berlingo ali pa enoprostorca (Sharan, Zafira)-je pa Sharan nesramno drag, kot večina enoprostorcev.

Opel je tudi imel akcije in bi Zafiro dobli precej ugodno...
 
Uporabniški avatar
shaggx
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 602
Pridružen: Ne nov 30, 2008 8:27 pm

Napisal/-a shaggx To avg 10, 2010 6:30 pm

katero pasmo pa imaš da je tako velik?
Slika
Slika
Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
Kael
Uporabnik
 
Prispevkov: 1092
Pridružen: Pe maj 11, 2007 5:48 pm
Kraj: Slovenia / Stajerska

Napisal/-a Kael To avg 10, 2010 8:30 pm

@cara: no če bi js kupoval avto za te namene, bi kupil ravno kaj podobnega kar si sama omenila, ampak sej veš: ka bo baba pametovala, ko nima pojma o avtih... drugače pa tisto "piskanje" se skoraj zagotovo da izklopit. Sam sicer vozim VW grupo, vendar sem prepričan, da je pri teh stvareh pri Nissanu enako: zapeljati se bosta morala na uradni servis, kjer bodo avto priključili na računalnik in izklopili nadležno piskanje.

Tanovi modeli VW grupe imajo tudi to krasno funkcionalnost, da se zaklenejo med vožnje ter da ko enkrat avto odkleneš se odklenejo voznikova vrata, ko "dvoklikneš" za cel avto. Mislim haloooooo. Itak da sem dal tudi ta falus izklopit - in gotovo tudi to gre na vašem avtomobilu. Samo vprašanje če se bo ovn strinju :P
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Napisal/-a chan Sr avg 11, 2010 8:37 am

čara je napisal/-a:Nisem imela nič vpliva, žal. Js sem precej razočarana nad izbiro, ker je popolnoma nepraktičen avto. Katastrofalno visok, zaklene se med vožnjo (in nikjer ne piše kako to izklopit), nima klime za zadnje sedeže, očitno lahko temperaturo v avtu uravnavaš samo s klimo (tudi pozimi), pa še porešen je pri bencino in tisto piiiskanje senzorjev, piskanje ko zakleneš avto)....in 3gumbi, da sploh naštimaš zračenje.... In brez naslona za desno roko ob voznikovem sedežu...Z mojega vidika ni vreden toliko denarja....

Meni bi blo bolj smiselno vzeti avto tipa Kangoo ali Berlingo ali pa enoprostorca (Sharan, Zafira)-je pa Sharan nesramno drag, kot večina enoprostorcev.

Opel je tudi imel akcije in bi Zafiro dobli precej ugodno...


Načeloma bi bili velikoprostorci uporabnejši (Berloingo, Kangoo), ne pa vozno udobnejši! Qashqai spada med crossoverje, niti ne med klasične SUV z višjim odmikom od tal, katastrofalno visokega praga prtljažnika pa tudi nima - za primerjavo poglej ostale konkurente (razen kakšen Rav4 z zelo nizkim pragom).
Zaklep med vožnjo, ko avtomobil prekorači določeno hitrost je rešitev namenjena urbanim, mestnim področjem, da ti nepridipravi ne ukradejo dragocenosti z zadnje klopi, medtem ko čakaš pred rdečim semaforjem - ne toliko pri nas, v tujini dobrodošla zadeva.
Zadnje šobe za uravnavanje klime so dobrodošle (upam, da nisi mislila na tripodročnost avtomatske klimatizacije), vendar je Qashqai volumensko še dovolj velik (beri: majhen), da ni problema zračenja celotne notranjosti.
Bencinar je požrešen, ob predpostavki delanja krajših relacij, pa primernejši nakup od 1.5 dCi motorja (je le mnogo cenejši - skoraj 2.000€).
Senzorsko opozarjanje na vsako "malenkost" je domena japonskih (tudi ameriških) avtomobilov, uporabnik se jih kaj kmalu privadi in navadi ter že po kratkem druženju ne sliši več. Verjemi, včasih pa pridejo še kako prav, ko pozabiš na prižgane luči, premalo zaprt prtljažnik, ipd...
3 gumbov za zračenje ne poznam, je pa avtomatska klimatizacija zlata vredna ter uporabniku najbolj prijazna. Naslon za roko spredaj je moč dobiti od paketa Tekna naprej (predvidevam, da je vajin Visia v akcijski ponudbi). Če je problem prtljažnega prostora, zakaj se nista odločila (oziroma tvoj oven) za povečano različico +2???
Cenovno je Qashqai resda visoko pozicioniran, vendar je posledica ogromnega povpraševanja (najverjetneje bo iskan tudi kot rabljen z ohranjanjem cene!!!). Na začetku lansiranja modela je bila čakalna doba 8 mesecev!
 
maliBobi
Novinec
 
Prispevkov: 256
Pridružen: Če jun 03, 2010 6:02 pm

Napisal/-a maliBobi Sr avg 11, 2010 9:01 am

čara je napisal/-a:Nisem imela nič vpliva, žal. Js sem precej razočarana nad izbiro, ker je popolnoma nepraktičen avto. Katastrofalno visok, zaklene se med vožnjo (in nikjer ne piše kako to izklopit), nima klime za zadnje sedeže, očitno lahko temperaturo v avtu uravnavaš samo s klimo (tudi pozimi), pa še porešen je pri bencino in tisto piiiskanje senzorjev, piskanje ko zakleneš avto)....in 3gumbi, da sploh naštimaš zračenje.... In brez naslona za desno roko ob voznikovem sedežu...Z mojega vidika ni vreden toliko denarja....

Meni bi blo bolj smiselno vzeti avto tipa Kangoo ali Berlingo ali pa enoprostorca (Sharan, Zafira)-je pa Sharan nesramno drag, kot večina enoprostorcev.

Opel je tudi imel akcije in bi Zafiro dobli precej ugodno...


Mogoče ima ta avto kartico namesto ključa? Če je in je sistem podoben kot pri meganu se to zaklepanje vrat avtomobila izklopi tako, da se drži gumb (ključavnica) za zaklepanje nekaj sekund pri prižganem motorju, nakar sledi zvočno opozorilo (pisk :) ) za potrditev.
Morda komu pomaga

Lep pozdrav
 
protonika
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 582
Pridružen: Sr nov 03, 2004 4:19 pm

Napisal/-a protonika Sr avg 11, 2010 9:20 am

Jaz psa vozim s oprtnico in pripetega z varnostnim pasom - ko bo pri vaši hiši še drugi pes, bi se dalo rešiti tudi tako. Se pa zavedam, da to niti slučajno ni tako varno kot boks.
Hja, mogoče bo pa res treba razmisliti o prikolici -

http://www.pcis-data.de/baseportal/saris/detail&Id==249

A imaš kak link za crash test z oprtnico in pasom?
Protonika ima bullbar.
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Kupujem avto - ogromen prtljažnik

Napisal/-a čara Če mar 09, 2017 1:03 pm

Vlečem iz naftalina, ker je zopet aktualno, ampak tokrat sama izbiram. Vožnja je po vseh tipih cest, tudi gozdne,, razdalja je cca 20km dnevno v eno smer, redko manj, pogosto več. Na teden okoli 200km, se pravi na letnem nivoju pridem tam okoli 10.000km. Včasih se vozim sama + minimalno prtlag,e včasih napokan avto do maksimuma. Bencin vs. dizl-nimam pojma kaj se bolj izplača glede na vse (ne samo količina tankanja). Kvaliteteta vs. kvarljivost- za Berlingota vem, da je varna izbira, Opel tudi-za Dacio se mi ne sanja, za Peugeot tudi ne.

Citroen Berlingo-pri hudiču ne vem kakšen motor bi bil fajn, ker sem glede tega analfabet oops
Gledam pa tudi Dacia Logan? Spet-kak motor vzeti?
Sem gledala Opel Astro-ampak so mi dizajn spremenili in nisem čisto ziher, včasih je ful super škatlast
Mogoče Peugeot 308 SW

Tudi, če me kdo usmeri v kake članke, literaturo, da si osnove razpučem bom vesela.

Če bi bila bogata pa dileme ne bi bilo Volvo xc 70 :D

lp
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Kupujem avto - ogromen prtljažnik

Napisal/-a čara Če mar 09, 2017 2:22 pm

Uh še en podatek, saj sem vedela, da sem pozabila. Kupujem 2013 letnik in novejše in maksimalno 75.000 prevoženih km, nekaramboliran. Ker bi rada avto imela čim dlje, s čim manj problemi.
Na Kangooja sploh pomislila nisem. Ga bom dala tudi na seznam in tuhtala.

Ampak cena novega okol 15.000- 20.000€, že zaradi kaska.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Kupujem avto - ogromen prtljažnik

Napisal/-a Ivan36 Če mar 09, 2017 5:16 pm

Alora samo zate 8)

Renault Kangoo 1.5DCi CONFORT 1.LASTNIK KUPLJEN V SLO OHRANJEN 9.890 €
gotovinski popust
možnost menjave
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... STNIK%20...
Slika

Jutri ga KUPI ! :D
Priponke
Renault Kangoo    Avtonet   .jpeg
Kangla 013 56 tkm
 
noj
Novinec
 
Prispevkov: 216
Pridružen: To feb 03, 2009 11:09 pm
Kraj: Arja Vas

Re: Kupujem avto - ogromen prtljažnik

Napisal/-a noj Če mar 09, 2017 5:33 pm

Sicer ni čisto po tvojih merilih (prevoženi km in pa cena novega), vendar zgolj v razmislek. Jaz in moji 2 kolegici, smo prevoz dveh velikih psov v boksu v prtljažniku rešili z nakupom ford mondea, prejšnji model (od letnika 2011 dalje). Ima nadpovprečno velik prtljažnik, predvsem ni ozek in dolg, kot pri konkurentih, ampak tudi širok dovolj, ter nizek nakladalni rob. Da ne omenjam, da se pelješ kot direktor. Sam sem iskal ravno karavana, kjer dobim dva velika psa v boks (po meri) v prtljažnik. Nisem se pa želel voziti v dostavnih vozilih, kombijih in raznih kvazi terencih. Veliko dam tudi na samo udobje vožnje, opremo in pa lego na cesti. To je alternativa, če ti je pomembno kako se pripelješ na cilj, hkrati pa želiš dovolj prostora.
Ford Mondeo Wagon Titanium 1.6 SCTi Ecoboost (118KW)
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: Kupujem avto - ogromen prtljažnik

Napisal/-a metor Če mar 09, 2017 7:11 pm

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 0TCE%20115
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 20dci%2090
Imaš nov avto, robusten, motorji in tehnika so Renaultovi.
Drugače pa Peugeot in Citroen je ista zadeva, kar se zanesljivosti tiče. Za tak letnik, kot iščeš avto imajo glavne napake že odpravljene.
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... sive+SLO+S
Don't worry, be happy ;)
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Kupujem avto - ogromen prtljažnik

Napisal/-a čara Pe mar 10, 2017 7:52 am

Se pravi, je Dacia soliden avto in me bo lepo peljala, brez problemov z motorjem, elektroniko etc? 1197 ccm, 85 kW (116 KM) pa je tudi zadosti za težo avta, 1598 ccm, 75 kW (102 KM) je pa najbrž prešvoh? Hmm bo treba eno testno vožnjo ujagat. :)
Trenutno sem vajena trde in neudobne vožnje v Micri oz. klicno ime "pisker", brez zadnjih sedežev + izravnava zadaj in boks not. :lol:
 
Uporabniški avatar
grega983
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1658
Pridružen: Po nov 30, 2009 9:23 pm
Kraj: Fram

Re: Kupujem avto - ogromen prtljažnik

Napisal/-a grega983 Pe mar 10, 2017 5:41 pm

Berem tole temo in se smejim tvojim težavam oops

Pomisli da si poleg velikega prtlažnika želiš še avtomatiko. Imava namreč dva velika psa in enega teriera. Ker gazda neče da se pesovje vozi na zadnji klopi in sferderba pol avta, babnca pa če met avtomatika ..... nastane težava pri izbiri na trgu. Navidezna izbira.
PSA-jevi novi ali skoraj novi hdi-ji 1.6 v kombinaciji z avtomatiko so pogreb, 2.0 večinoma samo novi po naročilu (cena da te srce zaboli), ali pa večinoma zvožene kripe z neznano zgodovino iz uvoza.
Opcija so kakšne nove hitlerjeve sanke (cene pa da se zjokaš) ali pa spet uvožene in zgarane kripe. Pa seveda so to še potem avtomobili, ki jih ima vsak slovenski Joža brez domišljije. Ponavadi črni znotraj in zunaj siva, črna ali pa podobna duhomorna tuga.

Karavani za naju odpadejo, ker to imava že sedaj, imajo pa večinoma vsi brez izjeme visoke nakladalne robove.

Tako da zadnje čase pogledujeva za kakšnim XC60, ki če je že drag vsaj ne zgleda kot povprečna nemška kola.
Lancia Delta Hf T pa Alfa 159 SW 20v pa Alfa 33Permanent 4 pa ......
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Kupujem avto - ogromen prtljažnik

Napisal/-a čara So mar 11, 2017 8:24 am

Edino kje nimam težav nabavit je pes in pasja oprema. Tam sem pa doma, vem linije, vem kvaliteto....Avti pa. Ne vem nič o motorjih, nič od nič.
Kar se še moram pozanimat je cena servisa, dobavljivost, kompatibilnost delov za avto. Berlingo-ni težav. Dacia-morem stuhtat. Se mi pa vedno bolj tale Dokker dopade.
Naslednji avto bo pa verjetno kombi, če bo takle šlo naprej. :) Razen, če na PRTjih ostanem, tam pa ni težav z 4 malimi boksi.
 
Uporabniški avatar
GiGi1985
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1556
Pridružen: Ne feb 27, 2005 9:54 pm
Kraj: EU

Re: Kupujem avto - ogromen prtljažnik

Napisal/-a GiGi1985 Ne mar 12, 2017 7:39 pm

Mogoče v razmislek, če ti ni že preveliko, gre za skupino istih avtov Fiat Scudo / Citroen Jumpy / Peugeot Expert

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... t%20Expert
http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=11803253&show=1

Drugače pa Citroen in Peugeot prihajata iz iste skupine PSA, zato imata iste motorje, iste menjalnike , iste komponente podvozja, elektronike itd.... Dacia pa spada pod okrilje Renaulta. ;)

Izbira bencin / diesel je "never ending story", oboje ima pluse in minuse in svoje privržence, ki bodo v nedogled zagovarjali svoje.
Plus dizla je manjša poraba in večji navor,
Minus : nakupna cena novega je višja in višji stroški vzdrževanja po nekaj letih oz. višjih km
Glede na 10.000 km letno bi osebno izbral novega bencinarja, vendar če vzameš novega dizla bo tudi služil dolgo, preden se začnejo pojavljati težave, ki zahtevajo višje vložke (turbina, šobe, vztrajniki......)

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 110%20Feel
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... i%20Allure
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 20brezob...
Freude am Fahren
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 108 gostov