Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
lukp
Novinec
 
Prispevkov: 265
Pridružen: Če dec 11, 2008 9:38 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a lukp To jan 05, 2010 10:29 am

Tale je Elegance in še cenejši http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=bgzqzqzkv3ty

Kar se pa garancije tiče mislim da je, vendar ne čisto popolna. Tako so meni rekli, ko sem šel vprašat na pooblaščeni servis.
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: Nakup novega avtomobila v tujini

Napisal/-a honeybee So okt 31, 2015 8:45 pm

Ker vidim, da tema obstaja (sicer stara ampak spada točno sem) bi vprašal nekaj zgolj zato, da izvem kar me zanima zgolj iz čiste radovednosti.

Recimo, da želiš v Nemčiji kupiti avto (pustimo razliko v ceni in, da je premajhna - recimo, da se splača saj je razlika večja) kako je s tem, če bi šel gor samo zato, da bi kupil novi avto in ga vozil s nemškimi tablicami po Sloveniji, stalnega prebivališča ali zaposlitve pa nimaš nikjer drugje kot v Sloveniji.

Torej - čisti slovenec gre v Nemčijo po avto in nemške tablice. Potem v Sloveniji ni treba plačati DMV in ostalih prispevkov. Ne vem pa kako je z garancijo (možno, da ima vsaka firma svoje pogoje), tehničnim pregledom (verjetno velja potem samo v Nemčiji) itd.

Brez prepričevanja zakaj bi nekdo to naredil - zanima me pač zgolj samo iz radovednosti.

lp
darkside
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Nakup novega avtomobila v tujini

Napisal/-a Doche So okt 31, 2015 11:16 pm

Najprej bi potreboval Nemčiji vsaj začasno bivališče, da bi gori kupljen avto sploh zavaroval in registriral.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Nakup novega avtomobila v tujini

Napisal/-a tristan01 Ne nov 01, 2015 7:33 am

darkside je napisal/-a:Ker vidim, da tema obstaja (sicer stara ampak spada točno sem) bi vprašal nekaj zgolj zato, da izvem kar me zanima zgolj iz čiste radovednosti.

Recimo, da želiš v Nemčiji kupiti avto (pustimo razliko v ceni in, da je premajhna - recimo, da se splača saj je razlika večja) kako je s tem, če bi šel gor samo zato, da bi kupil novi avto in ga vozil s nemškimi tablicami po Sloveniji, stalnega prebivališča ali zaposlitve pa nimaš nikjer drugje kot v Sloveniji.

Torej - čisti slovenec gre v Nemčijo po avto in nemške tablice. Potem v Sloveniji ni treba plačati DMV in ostalih prispevkov. Ne vem pa kako je z garancijo (možno, da ima vsaka firma svoje pogoje), tehničnim pregledom (verjetno velja potem samo v Nemčiji) itd.

Brez prepričevanja zakaj bi nekdo to naredil - zanima me pač zgolj samo iz radovednosti.

lp
darkside


Če bi rad nemške tablice sta dve poti: ali imaš gor podjetje ki je lastnik vozila, ali pa imaš v DE prijavljeno prebivališče in vse kar potegne za sabo.

V nobenem primeru pa ne bo poceni. Da prišpraš jurja ali dva DMV se ne splača.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: Nakup novega avtomobila v tujini

Napisal/-a honeybee Ne nov 01, 2015 9:22 am

Hvala za odgovor, ravno to me je zanimalo. Za nek normalen avto se potem tako ne splača, večja razlika (in to kar poštena) je pa v tistih dražjih bolj luksuznih vozilih.

lp
darkside
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Nakup novega avtomobila v tujini

Napisal/-a tristan01 Po nov 02, 2015 1:21 pm

darkside je napisal/-a:Hvala za odgovor, ravno to me je zanimalo. Za nek normalen avto se potem tako ne splača, večja razlika (in to kar poštena) je pa v tistih dražjih bolj luksuznih vozilih.

lp
darkside


Na enem drugem forumu je bila debata o tem. V glavnem to počnejo tisti ki v avtomobil vložijo 100.000+ EUR. Treba je vedeti, da ena ali druga varianta v DE nekaj stane. Tudi zavarovanje in registracija sta gor malce dražja... Da vse to spraviš not v razliko v DMV mora biti nabavna vrednost vozila zelo visoka.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Nakup novega avtomobila v tujini

Napisal/-a pinny So jun 02, 2018 3:25 pm

Pa da obudimo eno staro temo ....
Nekdo kupuje nov avto, vrednost pri nas ca. 40keur, iz nemčije ali iz avstrije bi ga dobil vsaj 3keur ceneje, zdej se je pa za vprašati, če kdo točneje ve, bi prosil za kak link, kaj vse se potem še pr nias plača, ko gor poravnaš kupnino? Gor verjetno ravno tko plačaš kak davek kot pri nas, pa verjetno je pri nas dražji, se v teh primerih plača samo razlika v višini ali kako je z tem?. Verjetno ob vsem tem niti ne bi dobil slovenskih navodil, pri nas bi jih pa tko kasiral verjtn kr nekej eur?
Kako je pa z servisi recimo tik čez mejo v aus, so gor kaj ceneje kot pri nas?
Skratka, prosimo za čim več uporabnih informacij..
Hvala

Lp
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup novega avtomobila v tujini

Napisal/-a pskoda So jun 02, 2018 3:28 pm

Če ni skrivnost za katero znamko se gre?
Lp
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Nakup novega avtomobila v tujini

Napisal/-a pinny So jun 02, 2018 3:35 pm

Škoda
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nakup novega avtomobila v tujini

Napisal/-a mrtwelvetrees So jun 02, 2018 4:14 pm

Mislim da se ti ne splača. Že samo preizkušnja in vožnja v SLO te nekaj pride, pa razlika v davku .... Pol pa čakaš še na papirje, kot si že rekel navodila ne boš dobil v SLO jeziku, pri nas pa ti jih ne bodo dali kar tako na lepe oči na uradnem servisu, razen če imaš veze.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nakup novega avtomobila v tujini

Napisal/-a thunderbolt So jun 02, 2018 4:20 pm

Kolega si je zdaj uvozil se ne leto star avto v nabavni vrednosti 32000€ (nova mpc dobrih 60 jurjev). Z uvozom vred (prisel bo na tovornjaku) ga bo stal na cesto postavljen 33500.
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 916
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Nakup novega avtomobila v tujini

Napisal/-a radar So jun 02, 2018 4:59 pm

najprej napiši kakšen motor, izpusti, cena, pol se šele vidi ali se splača ali ne...
ni tak bav bav...

lp
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Nakup novega avtomobila v tujini

Napisal/-a pinny So jun 02, 2018 5:20 pm

2,0 TDI CR, 140kw/190KM, 114g/km, ca. 34keur

2.0 TDI CR/ 140kW/ 190KM, 4x4, DSG, 136g/km, ca. 39keur
 
P2008
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Pe sep 26, 2014 1:44 pm

Re: Nakup novega avtomobila v tujini

Napisal/-a P2008 So jun 02, 2018 5:39 pm

Če gre za NOV avto (torej manj kot 6.000 km ALI manj kot 0,5 leta star) plačaš v tujini ceno brez davka. Pri nas plačaš potem celoten DDV, DMV in homologacijo.

Lp
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup novega avtomobila v tujini

Napisal/-a pskoda So jun 02, 2018 9:35 pm

pinny je napisal/-a:Škoda



Sprašujem zato, ker mi je prodajalec na vwju rekel, da k njim hodijo po nove avte, ker so v nemčiji dražji kot pri nas.
Takrat cca 1leto nazaj je rekel, da ima prodanega novega golfa r, ki gre v nemčijo
Lp
 
1992Diavolo1992
Novinec
 
Prispevkov: 319
Pridružen: Pe sep 13, 2013 6:49 pm

Re: Nakup novega avtomobila v tujini

Napisal/-a 1992Diavolo1992 Po jun 04, 2018 2:34 am

Je odvisno kako je opremljen. Dodatna oprema lahko pomeni razliko tudi 10k.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 52 gostov