Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
mirko123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 95
Pridružen: Pe jun 20, 2003 7:31 pm

Nakup novega avtomobila v tujini

Napisal/-a mirko123 To dec 29, 2009 11:31 pm

Prebral sem že kar nekaj pisanja v temah o nakupu in uvozu rabljenih avtomobilov iz tujine. Zanima me pa kako je, če kupiš nov avtomobil v tujini? Je podobno kot pri rabljenem avtomobilu?
1. zmeniš se s prodajalcem v tujini
2. prideš tja in plačaš avto
3. kaj vse moraš še opravit tam?
4. dobiš začasne tablice, ga pripelješ v Slovenijo kjer plačaš DMV in okoljevarstven davek
5. sem še kaj izpustil?

Aja pa še ena stvar me že ves čas zanima, če mi lahko pove kdo z izkušnjami - recimo da kupuješ avto za 20.000€. A denar neseš s seboj, ker kakor mi je znano se moraš v Sloveniji predhodno v banki naročiti, če želiš opravit tako velik dvig, verjetno je tudi v Nemčiji tako? Za kartico pa tudi ne vem ali lahko tak znesek plačaš?
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a kolesar Sr dec 30, 2009 12:26 am

se ne splača razen če gre za avto nad 100.000..
 
Uporabniški avatar
Templar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1800
Pridružen: Če apr 29, 2004 4:34 pm
Kraj: Savinjska regija

Napisal/-a Templar Sr dec 30, 2009 8:15 am

Če kupuješ avto v EU nov ni nobenih težav mislim da celo dmv ne plačaš(samo za avtomobile kupljene v SLO), samo tablice urediš ostalo pa zelo verjetno po dogovoru s prodajalcem.
Če lahko bereš tole si preblizu! Drži varnostno razdaljo!
 
M
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 653
Pridružen: Sr jan 12, 2005 5:14 pm

Napisal/-a M Sr dec 30, 2009 9:16 am

DMV plačaš ob 1. registraciji v SLO, ne glede na to, ali gre za nov ali rabljen avto.
Never argue with an id*ot. He would just drag you down to his level and beat you with experience.
 
mirko123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 95
Pridružen: Pe jun 20, 2003 7:31 pm

Napisal/-a mirko123 Sr dec 30, 2009 10:03 am

@kolesar

mi razložiš prosim zakaj se ne splača? Gledam hondo accord comfort, ki pri nas z metalik barvo stane 23.500€, v Nemčiji pa ga dobiš za manj kot 19.000€. Če temu prišteješ še 9% DMV, te to pride potem 20.700€.
23500-20700 = 2800€
Od tega odšteješ še npr stroške za prevoz in okoljevarstveni davek in dobiš, da pri novem avtu profetiraš okoli 2500€.

A sem kaj kaj še pozabil mogoče?

Primeri:
http://www.autoscout24.de/NewMarketDeta ... yj2jnz3zos
http://www.autoscout24.de/NewMarketDeta ... 1dwjp142kl
http://www.autoscout24.de/NewMarketDeta ... u1&asrc=fa
 
rosonero
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Če feb 12, 2009 12:18 pm

Napisal/-a rosonero Sr dec 30, 2009 10:19 am

se ne splača razen če gre za avto nad 100.000



ne bo držalo popolnoma

za primer : GOLF 6 BIFEUL (tovarniško vgrajenLPG ) se pri nas ne prodaja, v D pa že .....
 
Luks1
Novinec
 
Prispevkov: 118
Pridružen: Sr jan 14, 2009 4:46 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a Luks1 Sr dec 30, 2009 11:16 am

kolesar je napisal/-a:se ne splača razen če gre za avto nad 100.000..

:roll:

Jaz sem kupil novega S-maxa in sem prišparal cca 3500€, s tem, da sem dal firmi uredit prevoz in vse papirje do registracije, ker se mi ni dalo samemu tega urejat in hodit po avto v Nemčijo.

Sicer pa ja, zmeniš se s prodajalcem, jaz nisem rabil niti are plačat, avto so pripravili(nulti servis, dekonzervacija...)veliko temeljiteje kot to naredijo pri nas, dati ti morajo COC potrdilo(brez tega ne moreš pri nas homologirat avta). Gor neseš lahko gotovino in pri njih na banki plačaš, verjetno pa lahko tudi prej plačaš pri naši banki, a je vseeno pametno prej avto pogledat. Ko vse urediš, lahko vzameš začasno registracijo in se odpelješ domov.
Najverjetneje boš dobil avto, ki je imel opravljeno enodnevno registracijo v Nemčiji a pri nas boš vpisan v prometno kot prvi lastnik.

Lp
 
Uporabniški avatar
pistON
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 95
Pridružen: Po avg 27, 2007 8:35 am

Napisal/-a pistON Sr dec 30, 2009 11:22 am

mirko123 je napisal/-a:@kolesar

mi razložiš prosim zakaj se ne splača? Gledam hondo accord comfort, ki pri nas z metalik barvo stane 23.500€, v Nemčiji pa ga dobiš za manj kot 19.000€. Če temu prišteješ še 9% DMV, te to pride potem 20.700€.
23500-20700 = 2800€
Od tega odšteješ še npr stroške za prevoz in okoljevarstveni davek in dobiš, da pri novem avtu profetiraš okoli 2500€.

A sem kaj kaj še pozabil mogoče?

Primeri:
http://www.autoscout24.de/NewMarketDeta ... yj2jnz3zos
http://www.autoscout24.de/NewMarketDeta ... 1dwjp142kl
http://www.autoscout24.de/NewMarketDeta ... u1&asrc=fa


Po moje si pozabil, da če ne zglihaš cene novega avta vsaj za 10%, potem si slab pogajalec ali imaš pa preveč denarja in ti je itak vseeno, kje potem kupuješ.
23500-10%=23500-2350=21150. Zatistih 200€ razlike se pa že ne grem vozit v Nemčijo.
Popravite me, če se motim.
You just better start sniffin' your own
rank subjugation jack 'cause it's just you
against your tattered libido, the bank and
the mortician, forever man and it wouldn't
be luck if you could get out of life alive.
 
Uporabniški avatar
roberto-82
Uporabnik
 
Prispevkov: 1181
Pridružen: Pe apr 18, 2008 5:17 pm
Kraj: Črna na Koroškem

Napisal/-a roberto-82 Sr dec 30, 2009 11:52 am

pistON je napisal/-a:
mirko123 je napisal/-a:@kolesar

mi razložiš prosim zakaj se ne splača? Gledam hondo accord comfort, ki pri nas z metalik barvo stane 23.500€, v Nemčiji pa ga dobiš za manj kot 19.000€. Če temu prišteješ še 9% DMV, te to pride potem 20.700€.
23500-20700 = 2800€
Od tega odšteješ še npr stroške za prevoz in okoljevarstveni davek in dobiš, da pri novem avtu profetiraš okoli 2500€.

A sem kaj kaj še pozabil mogoče?

Primeri:
http://www.autoscout24.de/NewMarketDeta ... yj2jnz3zos
http://www.autoscout24.de/NewMarketDeta ... 1dwjp142kl
http://www.autoscout24.de/NewMarketDeta ... u1&asrc=fa


Po moje si pozabil, da če ne zglihaš cene novega avta vsaj za 10%, potem si slab pogajalec ali imaš pa preveč denarja in ti je itak vseeno, kje potem kupuješ.
23500-10%=23500-2350=21150. Zatistih 200€ razlike se pa že ne grem vozit v Nemčijo.
Popravite me, če se motim.


ja če lako pri nas lako tudi pri njih :D :D
NE DELAJ DRUGEMU TISTGA,KAR NOČEŠ,DA DRUG DELA TEBI.
[img]http://www.shrani.si/f/3M/Wx/1eNyr63y/neimenovano.jpg[/img]
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a kolesar Sr dec 30, 2009 11:54 am

za 2000€ razlike pri novem avtu bote hodl v nemčijo po avte, pa pol še garancije nimate :lol:

lahk ti pa povem da je recimo panamera v švici 30.000€ cenej..

pa glede na to da se pri nas za vsako firmo tud za audi dobi 10% popust na cene na papirju dvomim da je potem sploh še kakšna razlika... (razen če gre za kakšno posebno serijo)
 
mirko123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 95
Pridružen: Pe jun 20, 2003 7:31 pm

Napisal/-a mirko123 Sr dec 30, 2009 11:57 am

Od kje ti pa ta informacija, da nimaš garancije? A kr tko mal od oka?

2500€ je 5 mesecev šparanja, če daješ 500€ na stran. Verjamem, da je za tiste s preveč denarja to res brezveze.
Zadnjič spremenil mirko123, dne Sr dec 30, 2009 12:00 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
eljuero
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 639
Pridružen: Če jan 29, 2009 12:14 pm

Napisal/-a eljuero Sr dec 30, 2009 11:58 am

zakaj pa ne bi bilo garancije??
 
Uporabniški avatar
Templar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1800
Pridružen: Če apr 29, 2004 4:34 pm
Kraj: Savinjska regija

Napisal/-a Templar Sr dec 30, 2009 12:10 pm

pistON je napisal/-a:Po moje si pozabil, da če ne zglihaš cene novega avta vsaj za 10%, potem si slab pogajalec ali imaš pa preveč denarja in ti je itak vseeno, kje potem kupuješ.
23500-10%=23500-2350=21150. Zatistih 200€ razlike se pa že ne grem vozit v Nemčijo.
Popravite me, če se motim.


Bi te pa rad videl da na kako aktualno ceno (so že tako vse z odbitim popustom in kacijo in kaj še vse) še zglihaš 10%.
Si že sploh kdaj kupoval avto?
Če lahko bereš tole si preblizu! Drži varnostno razdaljo!
 
Uporabniški avatar
seeman66
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 782
Pridružen: Sr okt 05, 2005 10:16 pm

Napisal/-a seeman66 Sr dec 30, 2009 12:12 pm

mirko123 je napisal/-a:Od kje ti pa ta informacija, da nimaš garancije? A kr tko mal od oka?

2500€ je 5 mesecev šparanja, če daješ 500€ na stran. Verjamem, da je za tiste s preveč denarja to res brezveze.


X2, pa še dodajam - nekje sem prebral da je trenutno Poljska ugodna za nakup novih vozil.

Kar se pa tiče glihanja - u Financah je prispevek, kako je direktor Svetelšek zglihal X6 iz nekih 100.000€ na 60.000€. Se pravi tile naši trgovci imajo ogromne rezerve v manipuliranju s cenami novih vozil.
Hvala lastniku, ker skrbi za mojo kondicijo!
VW
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a kolesar Sr dec 30, 2009 12:19 pm

ja audija z paketom ko je blo za ksenonke, pa vse ostal sam jurja doplačila, so dal še 10% popusta...

pri ostalih 2x avtohišah ko smo prej spraševali so pa rekl da ne morjo dat popusta ker je tako že na tist paket popust...

če maš dnar greš na enih par avtohiš pa mal barantaš... saj jih je polno...
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a kolesar Sr dec 30, 2009 12:20 pm

eljuero je napisal/-a:zakaj pa ne bi bilo garancije??

ja saj garancija ostaja, samo v nemčiji....

imam prav?
 
Luks1
Novinec
 
Prispevkov: 118
Pridružen: Sr jan 14, 2009 4:46 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a Luks1 Sr dec 30, 2009 12:31 pm

kolesar je napisal/-a:za 2000€ razlike pri novem avtu bote hodl v nemčijo po avte, pa pol še garancije nimate :lol:

lahk ti pa povem da je recimo panamera v švici 30.000€ cenej..

pa glede na to da se pri nas za vsako firmo tud za audi dobi 10% popust na cene na papirju dvomim da je potem sploh še kakšna razlika... (razen če gre za kakšno posebno serijo)


Spet nekaj na pamet...

Garancija velja tudi pri nas - sem jo tudi sam že uveljavljal, pogoj pa je, da je opravljen nulti servis(vsaj pri Fordu je tako). Nisem imel nekaj velikega, a opravljeno je bilo brez besed in vprašanj. Ne boš verjel, tudi za avto kupljen pri nas (Škoda) in ob okvari v Nemčiji so mi na nemškem servisu brez besed odpravili napako pod garancijo.

Popusti... verjetno v tem nesigurnem letu iztržiš kak % več popusta, a ko sem jaz kupoval S-maxa pred letom in pol, sem uspel zbarantat le kovinsko barvo gratis, pa sem kupoval avto z dražjega dela cenika. Je pa res, da je bil takrat ta model zelo zaželjen(dobavni rok 8 mesecev) in mislim, da je popust tudi od tega zelo odvisen.

Vsak dela po svoje, a meni se je izplačalo in bom sigurno za naslednji avto pregledal ponudbo tudi v Nemčiji.
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a kolesar Sr dec 30, 2009 12:35 pm

Luks1 je napisal/-a:
kolesar je napisal/-a:za 2000€ razlike pri novem avtu bote hodl v nemčijo po avte, pa pol še garancije nimate :lol:

lahk ti pa povem da je recimo panamera v švici 30.000€ cenej..

pa glede na to da se pri nas za vsako firmo tud za audi dobi 10% popust na cene na papirju dvomim da je potem sploh še kakšna razlika... (razen če gre za kakšno posebno serijo)


Spet nekaj na pamet...

Garancija velja tudi pri nas - sem jo tudi sam že uveljavljal, pogoj pa je, da je opravljen nulti servis(vsaj pri Fordu je tako). Nisem imel nekaj velikega, a opravljeno je bilo brez besed in vprašanj. Ne boš verjel, tudi za avto kupljen pri nas (Škoda) in ob okvari v Nemčiji so mi na nemškem servisu brez besed odpravili napako pod garancijo.

Popusti... verjetno v tem nesigurnem letu iztržiš kak % več popusta, a ko sem jaz kupoval S-maxa pred letom in pol, sem uspel zbarantat le kovinsko barvo gratis, pa sem kupoval avto z dražjega dela cenika. Je pa res, da je bil takrat ta model zelo zaželjen(dobavni rok 8 mesecev) in mislim, da je popust tudi od tega zelo odvisen.

Vsak dela po svoje, a meni se je izplačalo in bom sigurno za naslednji avto pregledal ponudbo tudi v Nemčiji.

zaimivo...
pa še dobavni rok je bil verjetno krajši?
 
Uporabniški avatar
pistON
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 95
Pridružen: Po avg 27, 2007 8:35 am

Napisal/-a pistON Sr dec 30, 2009 12:37 pm

Templar je napisal/-a:
pistON je napisal/-a:Po moje si pozabil, da če ne zglihaš cene novega avta vsaj za 10%, potem si slab pogajalec ali imaš pa preveč denarja in ti je itak vseeno, kje potem kupuješ.
23500-10%=23500-2350=21150. Zatistih 200€ razlike se pa že ne grem vozit v Nemčijo.
Popravite me, če se motim.


Bi te pa rad videl da na kako aktualno ceno (so že tako vse z odbitim popustom in kacijo in kaj še vse) še zglihaš 10%.
Si že sploh kdaj kupoval avto?

Vidim, da so ti medtem že drugi odgovorili... :roll:
You just better start sniffin' your own
rank subjugation jack 'cause it's just you
against your tattered libido, the bank and
the mortician, forever man and it wouldn't
be luck if you could get out of life alive.
 
Luks1
Novinec
 
Prispevkov: 118
Pridružen: Sr jan 14, 2009 4:46 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a Luks1 Sr dec 30, 2009 1:52 pm

kolesar je napisal/-a:
Luks1 je napisal/-a:
kolesar je napisal/-a:za 2000€ razlike pri novem avtu bote hodl v nemčijo po avte, pa pol še garancije nimate :lol:

lahk ti pa povem da je recimo panamera v švici 30.000€ cenej..

pa glede na to da se pri nas za vsako firmo tud za audi dobi 10% popust na cene na papirju dvomim da je potem sploh še kakšna razlika... (razen če gre za kakšno posebno serijo)


Spet nekaj na pamet...

Garancija velja tudi pri nas - sem jo tudi sam že uveljavljal, pogoj pa je, da je opravljen nulti servis(vsaj pri Fordu je tako). Nisem imel nekaj velikega, a opravljeno je bilo brez besed in vprašanj. Ne boš verjel, tudi za avto kupljen pri nas (Škoda) in ob okvari v Nemčiji so mi na nemškem servisu brez besed odpravili napako pod garancijo.

Popusti... verjetno v tem nesigurnem letu iztržiš kak % več popusta, a ko sem jaz kupoval S-maxa pred letom in pol, sem uspel zbarantat le kovinsko barvo gratis, pa sem kupoval avto z dražjega dela cenika. Je pa res, da je bil takrat ta model zelo zaželjen(dobavni rok 8 mesecev) in mislim, da je popust tudi od tega zelo odvisen.

Vsak dela po svoje, a meni se je izplačalo in bom sigurno za naslednji avto pregledal ponudbo tudi v Nemčiji.

zaimivo...
pa še dobavni rok je bil verjetno krajši?


Res je - 1 mesec.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov