Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
kimbo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Ne jun 07, 2009 5:15 pm

Uvoz avta iz anglije... (impreza STI)

Napisal/-a kimbo Po jan 04, 2010 8:25 pm

Pozdravljeni, zanima me če ima kdo mogoče kakšne izkušnje, kako je z uvozom avta iz Anglije. Cene so tam kar precej nižje kot pri nas.
Predvsem me zanima, če je mogoče in koliko stane premontaža (volan,stopalke...) iz desne strani na levo.

Skratka, koliko bi moral odšteti, da se bi tak avto vozil na naših cestah?

http://www.pistonheads.com/sales/1342311.htm

Lp
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Napisal/-a lancia hf Po jan 04, 2010 8:31 pm

Za menjavo volana+ kompletna prednja notranjost, boš teško koga dobil, da ti bo šel menjati, ne pozabi pa da se tudi menjalnik prestavlja iz desne proti levi, tako da bo dosti ceneje, če jo pri nas kupiš.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Napisal/-a mihaing Po jan 04, 2010 8:44 pm

+ ogledala
+ brisalci
+ žarometi
+ ....

pa še davki, homologacija, prevoz, delo, problemi; nanese skupaj toliko kot dober slovenski primerek
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Napisal/-a peroRS Po jan 04, 2010 8:53 pm

lancia hf je napisal/-a: ne pozabi pa da se tudi menjalnik prestavlja iz desne proti levi,


Kje si pa to slišal? Menjalnik je isti, prestave so na enakem položaju kot pri nas. ;)
 
Uporabniški avatar
tommy31
POZOR! Nekredibilen uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Ne nov 29, 2009 4:21 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a tommy31 Po jan 04, 2010 8:59 pm

peroRS je napisal/-a:
lancia hf je napisal/-a: ne pozabi pa da se tudi menjalnik prestavlja iz desne proti levi,


Kje si pa to slišal? Menjalnik je isti, prestave so na enakem položaju kot pri nas. ;)


TOčno tako, glih zadnjič sem videl en avto parkiran in je imel volan na desni. Glih to me je najbol zanimal, kako ma šalthebel postavljen in res, ima isto postavljene prestave kot če bi imel volan na levi.
Bawarian Murder Weapon
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Napisal/-a lancia hf Po jan 04, 2010 9:00 pm

peroRS je napisal/-a:
lancia hf je napisal/-a: ne pozabi pa da se tudi menjalnik prestavlja iz desne proti levi,


Kje si pa to slišal? Menjalnik je isti, prestave so na enakem položaju kot pri nas. ;)


Saj nebom rekel da je nemogoče, samo nisem pa še zasledil angleža, da je prestavljal v višjo prestavo proti sebi.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Napisal/-a peroRS Po jan 04, 2010 9:04 pm

lancia hf je napisal/-a:Saj nebom rekel da je nemogoče, samo nisem pa še zasledil angleža, da je prestavljal v višjo prestavo proti sebi.


No, me prav zanima, napiši katerega si zasledil, da ima postavljene prestave v nasprotni smeri kot mi?

http://photo.netcarshow.com/Subaru-Impr ... oto_0b.jpg
http://photo.netcarshow.com/BMW-Z4_UK_V ... oto_0e.jpg
http://photo.netcarshow.com/Vauxhall-In ... oto_31.jpg
Zadnjič spremenil peroRS, dne Po jan 04, 2010 9:08 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Napisal/-a mihaing Po jan 04, 2010 9:07 pm

Pri večino novejših vozilih so vse prestave kontra kot pri nas :!: :!: :!: :!: :!:
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Napisal/-a peroRS Po jan 04, 2010 9:08 pm

mihaing je napisal/-a:Pri večino novejših vozilih so vse prestave kontra kot pri nas :!: :!: :!: :!: :!:


No, me zanimajo primeri??
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a kolesar Po jan 04, 2010 9:09 pm

eni pa res sanjate vsemogoče.. :roll:
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Napisal/-a mihaing Po jan 04, 2010 9:18 pm

peroRS je napisal/-a:
mihaing je napisal/-a:Pri večino novejših vozilih so vse prestave kontra kot pri nas :!: :!: :!: :!: :!:


No, me zanimajo primeri??


poglej notranjost in si približaj sliko

http://www.renault.co.uk/cars/model/new ... rview.aspx

tako je pri vseh evropskih znamkah!
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Napisal/-a Marek_ Po jan 04, 2010 9:19 pm

V luki je kar nekaj avtov z desnim volanom. Razlike ni, razen v tem, da imajo volan in seveda komande na desni, seveda so "zrcaljeni" še brisalci pa
žarometi. Menjalnik, razporeditev komand... je vse enako. Edino kar je bilo zelo čudno, so bili eni Matrixi, ki so imeli zamenjani tudi ročki smerokazov pa brisalcev, sam to je bilo samo neki primerkov, ki je odplulo v neko X državo.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Napisal/-a peroRS Po jan 04, 2010 9:34 pm

mihaing je napisal/-a:poglej notranjost in si približaj sliko

http://www.renault.co.uk/cars/model/new ... rview.aspx

tako je pri vseh evropskih znamkah!


Ti Renaulti so kvečjemu izjeme, ne pa trdit, da imajo vsi tako, ker nimajo. Ne novi, ne stari, ne evropski, ne tuji avti. Gor sem dal 3 primere, pa so nažalost pomanjšane slikce. Nova Subaru Impreza, Vauxhall Insignia, BMW Z4...volani na desni, menjalnik enak kot pri nas. :pop:

Slika
 
kimbo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Ne jun 07, 2009 5:15 pm

Napisal/-a kimbo Po jan 04, 2010 9:38 pm

hehe...no pa so še zmeri odprte opcije ;)
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Napisal/-a f.taunus Po jan 04, 2010 9:39 pm

mihaing je napisal/-a:
peroRS je napisal/-a:
mihaing je napisal/-a:Pri večino novejših vozilih so vse prestave kontra kot pri nas :!: :!: :!: :!: :!:


No, me zanimajo primeri??


poglej notranjost in si približaj sliko

http://www.renault.co.uk/cars/model/new ... rview.aspx

tako je pri vseh evropskih znamkah!

Prosim lepo ne sanjati! Tudi dotični Twingo ima razporeditev

1 3 5
2 4

slika na linku je pa zrcalna slika vozila z levim volanom - ustavrjalcem strani se ni dalo posebej ukvarjati s tem, pa so samo zrcalno sliko naredili. ;)

Mislim, kakšno brezvezno zavajanje. :? V realnosti zgleda prestavna ročica takole ...
Zadnjič spremenil f.taunus, dne Po jan 04, 2010 9:44 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Napisal/-a peroRS Po jan 04, 2010 9:43 pm

f.taunus je napisal/-a:
slika na linku je pa zrcalna slika vozila z levim volanom - ustavrjalcem strani se ni dalo posebej ukvarjati s tem, pa so samo zrcalno sliko naredili. ;)

Mislim, kakšno brezvezno zavajanje. :?


Prav imaš. Jaz sem sam tko nahitro pogledal...sej se mi je zdelo mal čudno...če približaš radio, se vidi (čeprav slabo), da so oznake na stikalih zrcaljene.

@mihaing in lanciahf: vsi menjalniki so enaki. Nobeni tovarni se ne bi splačalo delat vse dvojno.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Napisal/-a f.taunus Po jan 04, 2010 9:47 pm

peroRS je napisal/-a:@mihaing in lanciahf: vsi menjalniki so enaki. Nobeni tovarni se ne bi splačalo delat vse dvojno.

Sploh pa nima smisla delati drugače, glede na to da je narod tako vajen od kar poznajo avte in vozijo po levi. ;)
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Napisal/-a mihaing Po jan 04, 2010 9:48 pm

peroRS je napisal/-a:
f.taunus je napisal/-a:
slika na linku je pa zrcalna slika vozila z levim volanom - ustavrjalcem strani se ni dalo posebej ukvarjati s tem, pa so samo zrcalno sliko naredili. ;)

Mislim, kakšno brezvezno zavajanje. :?


Prav imaš. Jaz sem sam tko nahitro pogledal...sej se mi je zdelo mal čudno...če približaš radio, se vidi (čeprav slabo), da so oznake na stikalih zrcaljene.

@mihaing in lanciahf: vsi menjalniki so enaki. Nobeni tovarni se ne bi splačalo delat vse dvojno.


zgleda da res

ni panike, se ve za drugič :D
 
NoFear85
Novinec
 
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne jun 21, 2009 11:32 am

Napisal/-a NoFear85 Po jan 04, 2010 10:17 pm

Fantje, dajte bit no pametni. Dnevno imam opravka z vozili, ki imajo volan na desni strani. Do sedaj so se vsi imeli 1. levo gor, 2. levo dol,... tako kot je to pri "nas" - levi volan. Pa da ne bo kdo mislu da vozim en model avta, gre se za VW, AUDI, Skoda, Kia, Hyundai, Renault, Mitsubishi, Toyota,... se bi lahko nasteval - dejstvo pa je le eno, potek prestav je enak.
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Napisal/-a lancia hf Po jan 04, 2010 10:23 pm

Zdej pa že sam nisem več siguren v to, bil sem pa 100% prepričan, da sem nekje po TV-ju videl menjalnik na "kontra". Sem pa tudi sam iskal kašne slike pa jo do sedaj še nisem našel. oops
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 50 gostov