Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
jablana
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne apr 26, 2015 1:08 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a jablana To apr 28, 2015 11:14 am

Pozdravljeni!
Zanimam se za nakup tega http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... anium-NA...
Ford Mondeo Karavan 1.6 TDCi Titanium-NAVI-PDC-ALU-KROM-LED, zdej pa mi povete če ima že kdo izkušnje z to avto hišo malo o avtu(zavarovanje,registracija), nekateri govorijo, da je za mondeota najboljši motor 2.0.

LP
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Aesthetics Sr apr 29, 2015 11:05 am

Morda kakšne izkušnje z Pan-Jan (Trebnje) http://www.panjan.si/nova-vozila/rablje ... la/trebnje ? V temi Nategatorji jih še ni, mi je pa bedno, da pri nekaterih avtih nimajo kilometrine napisane.
 
Veron
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Ne maj 01, 2005 3:04 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Veron Sr apr 29, 2015 1:34 pm

Prilagodijo kilometrino glede na povpraševanje :D
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Aesthetics Sr apr 29, 2015 1:43 pm

Sem jim napisal dve uri nazaj na mail, koliko km ima en avto, pa so jih zdaj dopisali. 200 tisoč za 12 let star 1.6 bencinar. Je možnost da ni prevrtenih kilometrov?
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a darkside Sr apr 29, 2015 2:13 pm

Možno je, da niso. Moj 13 let star jih ima 180k realnih.
 
avtel
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Po jun 30, 2014 10:08 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a avtel Pe maj 01, 2015 8:37 pm

Živijo,
pozna kdo http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=9502631&show=1. Kakšni pa so ti avti oz. na kaj je treba biti pozoren?

hvala in lp
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Ivan36 Pe maj 01, 2015 9:41 pm

avtel je napisal/-a:Živijo,
pozna kdo http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=9502631&show=1. Kakšni pa so ti avti oz. na kaj je treba biti pozoren?

hvala in lp

Avto sem kupil od 1 lastnika pri AC Trobec, ko je imel 58000 km. Od 110000 km naprej, narejen veliki servis. Na avtu so novi diski in zavorne ploščice, nov izpušni lonec. Zamenjani so vsi amortizerji in sprednja desna vmet + končnik, ter zadnja roka. Zamenjano tesnilo na servo volanu in plinske vzmeti na zadnjih vratih. Zamenjan senzor temperature. Avto se je redno servisiral na 15000 km.

Hmm sumljivi so VSI Amortizeri pa roka pri teh prevoženih km je to preveč ako ni bilo zadeto ?! Tudi NOVI zavorni diski, so prekmalu stari popustili, okol 200 tkm se jih menja prva vgradnja, vsaj tako je bilo ene 8 - 10 let nazaj.
 
nks
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe maj 01, 2015 10:14 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a nks Pe maj 01, 2015 10:20 pm

A morda pozna kdo avtohišo F1 AVTO d.o.o.? Zasledila sem njihov oglas za tale avto: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=9541616&show=1, katerega bi mogoče kupila pa se mi zdi malo sumljivo nizka cena, avto meda izvira iz Francije.

A je to realna cena ta to? Hvala za kakršen koli odgovor.
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a 5cenic Pe maj 01, 2015 11:16 pm

Glede realne cene je vedno stvar ponudbe in povpraševanja. Je pa cena malo nizka se strinjam.

Avto je toliko mlad, da bi moral biti redno servisiran na uradnih servisih. Pokliči prodajalca za VIN številko šasije in pokliči na enega izmer Renault servisov. Kot imam izkušnje pri Renaultu radi pomagajo pri takih stvareh in jim ni težko pogledati v bazo podatkov.

Če kilometri štimajo in je vse vredu vzameš sabo avtomehanika z merilcem laka in pregledata avtomobil. Če oboje avto prestane potem avto kupiš.

Vendar imam dvome, da bi bil lahko tale avto tak kot ga predstavljajo :roll:
 
Veron
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Ne maj 01, 2005 3:04 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Veron So maj 02, 2015 11:10 am

Avto so kupili v X stranju. Morali so ga pripeljati v Slovenijo. Očistiti in opraviti Y servisne storitve. Na koncu k temu prištejejo stroške podjetje in svojo željeno provizijo na avto. Na koncu cena nižja od ostalih konkurenčnih primerkov (po možnosti slovenskega porekla)? Do the math...

Na kratko: "Nisem tako bogat, da bi kupoval poceni"
Upam, da veš kaj to pomeni.
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a hahehihoh So maj 02, 2015 11:53 am

Veron je napisal/-a:Avto so kupili v X stranju. Morali so ga pripeljati v Slovenijo. Očistiti in opraviti Y servisne storitve. Na koncu k temu prištejejo stroške podjetje in svojo željeno provizijo na avto. Na koncu cena nižja od ostalih konkurenčnih primerkov (po možnosti slovenskega porekla)? Do the math...

Na kratko: "Nisem tako bogat, da bi kupoval poceni"
Upam, da veš kaj to pomeni.

Ni nujno. Ti avtomobili so ponavadi v Franciji res popraskani in zanemarjeni, potem jih pri nas prebarvajo in očistijo (ponavadi so tudi kar zanemarjeni v notranjosti, kar pa ni problem, ker dilerji avto vedno očistijo). Avto je bil gotovo kupljen na dražbi od leasing hiše. Če imaš srečo, lahko preveriš zgodovino vozila. Jaz sem kupil tak avto in dela bp. Je pa res, da je bil star še ne 2 leti in je imel čez 130 tisoč km.
 
blaz2013
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: To dec 03, 2013 3:50 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a blaz2013 So maj 02, 2015 12:15 pm

hahehihoh je napisal/-a: Jaz sem kupil tak avto in dela bp. Je pa res, da je bil star še ne 2 leti in je imel čez 130 tisoč km.

Povprečen uporabnik ne naredi na leto več kot 20 tisoč km. Torej si kupil dve leti star avto z materialom, ki je obrabljen kot na povprečnem avtu, ki je star šest let. Pameten nakup.

Pozna kdo avtohišo A2S v Celju?
 
b3rni
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: Po jul 11, 2011 7:37 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a b3rni So maj 02, 2015 6:36 pm

Zdravo!

Zanima me, če slučajno kdo ve kaj o temlje passatu?
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... 2.0%20TD...

passat.JPG


Mislim, da se je isti passat 2 meseca nazaj prav tako prodajal, nisem pa siguren. Malo so mi sumljivi kilometri in glede na opremo dvomim, da je avto Slo v osnovi.
Bi se ga sploh splačalo it pogledat?

Lp
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a hahehihoh So maj 02, 2015 7:45 pm

blaz2013 je napisal/-a:
hahehihoh je napisal/-a: Jaz sem kupil tak avto in dela bp. Je pa res, da je bil star še ne 2 leti in je imel čez 130 tisoč km.

Povprečen uporabnik ne naredi na leto več kot 20 tisoč km. Torej si kupil dve leti star avto z materialom, ki je obrabljen kot na povprečnem avtu, ki je star šest let. Pameten nakup.

Pozna kdo avtohišo A2S v Celju?

Že že, ampak v tujini (zahod) povprečen uporabnik ne naredi manj kot 40.000 km letno. Res je, ampak kupil sem ga za 6 tisočakov manj kot stane enak nov. :)
 
gdi
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: Ne maj 13, 2012 4:04 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a gdi Po maj 04, 2015 9:30 am

Ve kdo kaj o tem avtu ali prodajalcu

TALON d.o.o.
Dorfarje 17
ŽABNICA

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... 0SLO%201...
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Cefizelj Po maj 04, 2015 9:38 am

Prodajalec je najboljši kar sem imel kontakta s temile modeli. Povečini se prodajajo slovenski avtomobili, enega smo pri njem pustili enkrat ker se je mudilo s prodajo in je bila cena zelo fer. Glede na to pa da je avto slovenski lahko preveriš če vse štima. Glede Talona pa res samo pozitivne izkušnje.
 
Veron
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Ne maj 01, 2005 3:04 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Veron Po maj 04, 2015 10:08 am

Oglas: http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=9683452

Sicer avto je OK, malenkosti kot so kar obrabljena ročka za menjalnik, dokaj trda sklopka in velik (večji kot na drugi strani) luft med blatnikom in odbijačem, ni neki napak. Motorja nisem poslušal, če je veriga ok. Sem pa malo povprašal in preverjal njegovo matematiko. Torej avto je 11800 (brez platišč na sliki), za moj avto (povprečna cena na a.net je 4500) je ponudil 3800 in želel 8300 doplačila :D

Če je moja matematika pravilna je 3800 + 8300 = 12100 :D kar ni 11800, kolko je reku, da bi cena ob menjavi (torej za mojega malo nižja, cena njegovega ostane). + Za platišča na sliki + Nexen gume pa želi 950eur

Avto verjetno ni napačen, ampak prodajalec me je povsem odvrnil od nakupa.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a thunderbolt Po maj 04, 2015 10:19 am

To je skoraj obicajna praksa, da je avto v primeru menjave potem drazji-verjemi, ce komu, potem dilerjem matematika laufa.
Sicer pa ne vem, kje si nasel ta ai avto-a ne znas uporabljati iskalnika?
 
Denis89
Novinec
 
Prispevkov: 111
Pridružen: Sr jan 05, 2011 2:32 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Denis89 Po maj 04, 2015 11:50 am

Pozna kdo ta avto ali pa prodajalca?

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... SKI%20AVTO

Hvala
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a maniaxxx Po maj 04, 2015 3:43 pm

blaz2013 je napisal/-a:
hahehihoh je napisal/-a: Jaz sem kupil tak avto in dela bp. Je pa res, da je bil star še ne 2 leti in je imel čez 130 tisoč km.

Povprečen uporabnik ne naredi na leto več kot 20 tisoč km. Torej si kupil dve leti star avto z materialom, ki je obrabljen kot na povprečnem avtu, ki je star šest let. Pameten nakup.

Pozna kdo avtohišo A2S v Celju?


Jaz sem skor nijihov sosed :mrgreen:

Nakup citroena ali katerega koli drugega relativno mladega avta z veliko km je lahko pameten....ČE....je avto toliko cenejši od novega da se splača in ne delaš veliko km...

6000 e razlike do novega v tem primeru je za moje pojme premajhna razlika
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 58 gostov