Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
rs5
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Če jul 19, 2012 8:01 am

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a rs5 Pe maj 13, 2016 7:01 pm

 
opelopc91
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe maj 13, 2016 7:53 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a opelopc91 Pe maj 13, 2016 7:54 pm

Lepo pozdravljeni.

Imam ogledan tale avto: http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... ik.SLO.R... , pa me zanima, če ima kdo že kakršnekoli izkušnje s to avto hišo? Hvala za info. že v naprej.

Lep pozdrav,
David
 
infostat
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe maj 13, 2016 7:21 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a infostat Pe maj 13, 2016 8:01 pm

Ne potrebujem feedbacka od prodajalcev, ker skoraj vsak salon ko pridem visijo na tem forumu. Imam avto s katerim imam precej težav, najbolj z motorjem, je še aktualen model. Pa sem rekel bi jaz to zamenjal dokler se ne razpade motor in bom nekaj podobnega vzel. Ko sem se dogovarjal za nakup pri avtohiši iste znamke sem večkrat vprašal prodajalca, če in kdaj bodo trenutni model zamenjali in so mi pisno odgovorili da so preverili in da pride nov model drugo leto spomladi. Potem sem se odločil za nakup iz navade, ker več deset let kupujem to znamko in sem rekel bom pač reskiral, tako kot je ta slab je nemogoče da bi še enkrat dobil tako zanič motor in so že kaj do sedaj v 2 letih popravili. Dal sem aro in naročil enakega z enakim motorjem, dobavni rok 2-3 mesece.

Potem čez 3 tedne po naročilu in plačilu are pa preberem na večih straneh siol.net, autobild, rtvslo da bodo ta model nehal delat in da letos jeseni pride nov model. Pisal je tudi da bodo ta slab motor, ki ga imam in sem ga še enkrat naročil dali ven iz ponudbe in da pride drug nov motor. Če bi jaz to vedel ko sem trgovca vprašal ga ne bi naročil, ker očitno ta motor res slab, drugače ga ne bi dali iz ponudbe. Če bi to vedel bi počakal še tiste 3 mesece na jesen in bi ga takrat vzel z novim motorjem. Potem ko sem to izvedel sem naročilo takoj prekinil, 1 mesec pred prihodom novega vozila.
Kupil sem potem isto znamko vendar drug model in drug motor pri drugi avtohiši, prvo avtohišo sem pa prosil, da mi aro vrne saj vozila še ni bilo(1 mesec še ne) in ker mi ni dal točne podatke. Nisem dobil odgovora niti od prodajalca, ki je vedel kak j**c že imam in mi je še enkrat hotel isto jajco prodat, uvoznik pa tudi ni pokazal nobenega razumevanja, čeprav sem kupil znamko ki jo on trži in bi mi zato lahko vrnili aro. Ostal sem brez are, ker se izgovarjajo ali mi ne odgovarjajo, povedal pa sem jim da je to moj zadnji avto od te znamke, čeprav sem do zdaj redno kupoval samo to znamko.
Danes ni več za zaupat niti prodajalcem novih vozil. LP
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a esem Pe maj 13, 2016 10:27 pm

Taki posti se zdijo nekako neresni, zato ker:
1. nimajo mesta v tej temi
2. popolnoma nič si ne more nihče pomagat, če
3. ni napisano, za katero znamko in predvsem avtohišo gre

4. novi modeli pridejo ven jeseni - a to pomeni, da "so samo predstavljeni" na salonu. V (tuje) avtohiše pridejo različno, na manj pomembne trge običajno kasneje, k nam ponavadi z nekajmesečno zamudo (+ dobavni rok !!), kar bi lahko pomenilo tudi "spomladi" (in te morda trgovec ni ravno nategnil)

5. pričakovati, da bo uvoznik "vračal" aro, je milo rečeno naivno (naj kak advokat ali Zveza Potrošnikov Slovenije piše avtohiši za vračilo are, zraven naj priloži kopijo pisnega potrdila, da pride spomladi in print novice, da pride že jeseni)
6. Isto velja za "nakup istega avta z istim motorjem" po hudih težavah (domnevam, da je TSI) -- zelo zelo milo rečeno naivno. Se v več deset letih ne more nič spremenit (dokaz je ravno VW)? Smešno ali žalostno?
7. in od kdaj na besedo "verjamemo" avto trgovcem? Še ena, ko ne veš, ali bi se jokal ali smejal.
8. to ni čokoladica iz Spara, zakaj torej brez preverjanja v enak nakup - za več deset tisoč evrov? Za povrh nakup, ki se je dokazano pri tebi osebno izkazal kot precej slab?
9. očitno se rad pustiš nategnit in se šele kasneje tega zaveš ter se jeziš na druge, čeprav je odgovornost samo tvoja.

Zakaj torej sploh ta post? Mi v tem ne uživamo, informacij (kot pomoč drugim) pa nobenih

Napiši, za koga gre


opelopc91 je napisal/-a:Lepo pozdravljeni.

Imam ogledan tale avto: http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... ik.SLO.R... , pa me zanima, če ima kdo že kakršnekoli izkušnje s to avto hišo? Hvala za info. že v naprej.

Lep pozdrav,
David
Lahko pa tudi poiščeš in se hitro nekaj (slabega) najde o tem Kocijanu
 
Uporabniški avatar
Serđo™
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2412
Pridružen: Če mar 21, 2002 10:03 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Serđo™ Sr maj 18, 2016 11:00 am

Pozna kdo avtohišo Avto Tim iz Celja?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah
 
Uporabniški avatar
_IceMan_
Novinec
 
Prispevkov: 425
Pridružen: Pe feb 09, 2007 12:59 pm
Kraj: MB

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a _IceMan_ Sr maj 18, 2016 8:25 pm

Zdravo.

Pozna mogoče kdo ta avto?

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... Golf%20R32

Hvala in lp
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a dask Če maj 19, 2016 8:44 am

_IceMan_ je napisal/-a:Zdravo.

Pozna mogoče kdo ta avto?

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... Golf%20R32

Hvala in lp


Generalka pri 100.000 ???
 
bastard
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 75
Pridružen: Pe apr 21, 2006 11:33 am
Kraj: Murski Črnci

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a bastard Pe maj 20, 2016 5:49 pm

Saj zaj je vrei nareto :mrgreen:
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Dizzy Pe maj 20, 2016 9:37 pm

nisem 100%, lahko da gre za avto znanca, ki sem ga sicer nazadnje videl cca. 2 leti nazaj, takrat je imel nekaj takšnega. je skrbel zanjga kot da je iz zlata, še celo njegova je enkrat rekla, da bi lahko kdaj celo bila malo ljubosumna na avto. :D

možno, da prodaja, ker nazadnje je menda njegova bila noseča ... ampak saj pravim, smo malo zgubili stike v zadnjem času, tako da ne morem garantirati, da je to to ...
 
tzalig
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Po maj 23, 2016 12:02 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a tzalig Po maj 23, 2016 12:08 am

Mene pa zanima če pozna/ ima kake izkušnje z to avtohišo KMV, d.o.o. AC KMV CELJE Leskovec 24 c Ljubečna - Celje.
In kaj menite glede tega avta ?

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... ne-PANOR...

Lp
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a luxxx7 Po maj 23, 2016 1:45 pm

Po prispevkih po forumu, če bi si vzel 5 minut časa bi videl, da imajo ljudje zelo slabe izkušnje.
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a hahehihoh Po maj 23, 2016 2:09 pm

tzalig je napisal/-a:Mene pa zanima če pozna/ ima kake izkušnje z to avtohišo KMV, d.o.o. AC KMV CELJE Leskovec 24 c Ljubečna - Celje.
In kaj menite glede tega avta ?

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... ne-PANOR...

Lp

Garantirano zbiti kilometri.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a uros11 Po maj 23, 2016 2:16 pm

Kaj pa veš, piše, da je bil opravljen servis na vw servisu. Tam najbrž imajo podatke, ki se jih da preveriti. Za 4 leta star avto bi lahko bili realni km.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a esem Po maj 23, 2016 2:46 pm

Za 4 leta star avto bi res lahko bili, ne morejo pa biti realni za 4 leta star tipičen avto trgovskega potnika (Nemčija, Italija...), ki dela 200-1000 km skoraj vsak dan (1000 dni (250/leto) X cca 400 km/dan = ?? km).
Več resnosti, prosim...

KMV pač ni zaupanja vredna firma, kljub pregledu, garanciji in samohvali. Če bodo hoteli, da se za pregled km gre na točno določen servis (njihov, s katerim sodelujejo), je stvar jasna, žal velja to tudi za servis.
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a hahehihoh Po maj 23, 2016 2:55 pm

Na forumu je objavljenih par dokazov s strani ostalih uporabnikov, da imajo njihova vozila zbite km. Spomnim Peugeita 508 z 150.000 km, na števcu pod 100.000. In se enega Peugeota, ki jih je imel na števcu 85.000 km, realno čez 200.000 km.

Skratka, od KMV in AC BEŽIRAJSKA beži stran (sodelujeta).
 
rajc123
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če maj 31, 2012 3:43 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a rajc123 To maj 24, 2016 2:20 pm

Pozna kdo prodajalca VOVK MATEJ s.p. avto vomat iz slovenj gradca pa tudi ce pozna kdo tega volvota mogoce
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 0BA%20KA...
 
Uporabniški avatar
Kleemen
Novinec
 
Prispevkov: 314
Pridružen: Če okt 18, 2007 3:51 pm
 
Pivo1978
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To apr 26, 2016 7:19 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Pivo1978 Ne jun 05, 2016 9:23 am

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 20Momentum rad bi kupil takšen avto lahko tudi ročni menjalnik, v poštev pridejo samo 2,4 diesel motorji baje da so kar vzdržljivi motorji in se dosti ne kvarijo a mi lahko kdo bolj podrobno razloži na kaj moram pazit pri teh avtomobilih,o avtomatskem menjalniku pa nisem nikjer zasledil bolj konkretnih odgovorov,če je tu kakšen maher za avtomatske menjalnike naj prosim razloži če bom šel v nakup takega avtomobila na kaj moram pazit hvala,brez številke šasije da jo preverim pa itak nem kupoval in brez preventivnega pregleda če se ne bo strinjal tudi ne.
 
rnisan
Novinec
 
Prispevkov: 377
Pridružen: So feb 09, 2008 11:51 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a rnisan Ne jun 05, 2016 11:41 am

D5 motor s 120 kw (d5244t) je zelo zelo zelo , ampak res zelo hvalezen motor. Le redno vzdrzevanje in motor je res vecen, govorim iz osebnih izkusenj. Pri teh vozilih so km dejansko le stevilka na stevcu in ne pomenijo nic. Sem pa slisal od vec ljudi, da preferirajo rocni menjalnik. Da avt niso najbolj zanesljivi. Kaj tocno to pomeni, pa res ne vem.

Jaz prodajam S60 D5 (pred faceliftom, letnik 2003). Ce te kaj vec zanima, lahko na zs.

Sicer sam tezko verjamem, da ima tak avto manj kot 30000 prevozenih na leto.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 38 gostov