Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Kristjan123 Pe dec 11, 2020 5:18 pm

sašo5 je napisal/-a:jebena ta corona; tdi ni na nivoju hdi ali dci? :roll: tebi je neka posledice pustla, al pa si debilen že od rojstva??? :idea:
drugače, tdi je tri razvojne stopnje pred omenjenima dvema....pa zapomni si, ker ne bom ponavljal zadev, ki jih deca že v vrtcu vedo.....

Si bil že večkrat pozvan z moje strani glede na to da smo na avtomobilističnem forumu, da predložiš kakšen dokaz za te vrste trditve
Ampak potek dogodkov je zmeraj enak če si bolj kratkega spomina malo poglej svoje prispevke za nazaj

Izpad - žaljenje, poziv k dokazom malo pokušaš obrnit na hec, skrivanje v luknji, nekaj časa mir in potem spet izpad

Si ne moreš pomagat ali v čem je fora takšnega funkcioniranja?
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Novinec1968 Pe dec 11, 2020 8:48 pm

Točno tako! Renault in Peugeot, pa tudi Citroen (tudi Mentalist ga ima) so se prodajali v Ameriki, žal neuspešno, oziroma je Amerikanec kmalu ugotovil da ni to japonec, nemec ali amerikanec :)
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Novinec1968 Pe dec 11, 2020 9:05 pm

limas je napisal/-a:@Novinec Vsak ima svoje mnenje. Osebno ne vidim neke dodane vrednosti passata, ki opravičuje višjo ceno naspram P508 ali R talismana. Tudi motor tdi glede zanesljivosti ni na nivoju hdi ali dci.
VW ima dobre prodajne rezultate zaradi močnega domačega tržišča in inercije kakovosti iz prejšnjih desetletij, ki je sedaj samo še psevdo kakovost. Spomnim se intervjuja nekega nemškega direktorja VW koncerna, ki je razlagal zakaj so njihova vozila 15% dražja od konkurence. Govoril je o neki kakovosti, od tega pa je že kakšnih 20 let.
Najmočnejše tržišče za avte so ZDA, tam pa v D segmentu kraljujeta Honda in Toyota, vsi VW kloni pa so na zelo slabem glasu.
https://youtu.be/yTecF1nKw1Q


Seveda, zato pa tudi nikogar ne posiljujem z mnenji, ampak več kot jasno poudarim da pišem na osnovi osebnih izkušenj.
Lepo da ugotavljaš da P508 in Talisman sploh ne prideta do prodaje v ZDA . Obe znamki sta zaenkrat tam pogoreli. Zakaj že?
Ko omenjaš Toyoto in Hondo delano za ali v ZDA, pa vsekakor velja da bi jih ob ameriških cenah bencina prav rad vozil (ampak ne mlinčke ki jih ponujajo tu), tako pa žal vozim B47, TDI in HDi, vsi so bili kupljeni novi in tisti zadnje omenjeni se daleč najslabše obnese, zmaga edino v porabi goriva (beri ima najvišjo).

,
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a sašo5 Pe dec 11, 2020 9:08 pm

če nisi opazil, eni in isti tupijo o pokvarljivosti, pa niti od dalec niso vidli ali celo vozili tdi-ja.....ne morem si drugace razlagat kot da to delajo iz zlobe..
Jaz pa se držim načela "napad je najboljša obramba" :D zaradi takih novih osebkov je forum že leta nazaj ratal nekredibilen in ducat starih mačkov in znalcev si je reklo " ne grem se več" .....
Bi rad slišal, da 2.0 tdi v osnovi enak od 2008 oznake "CAGA" pozneje DABA itd.
dela odlično, izvrsne performanse ob dejansko nizki porabi, višja končna hitrost kot rec avti s tudi 50KM vec(predvsem kosooki) izrednk nizki stroški vzrževanja, izredno nizke cene rez. delov(pooblaščenci izvzeti) praktično nobenih problemov z DPF filtri, nobenih problemov z Comonrel oz šobami.....in zanimivo tako dober, kot slab primerek se prodaja 'za med" in še in še....poznam v širši okolici "100" če ne več primerkov, sploh Audijev in mirne duše bi napisal, če se komu pojavljali problemi taki ali drugačni, pa cel kup je tudi čipianih(priznam edino Matjaževo strokovnost) 5 avtov od 1995 je meni naredil)).....skratka, kupi si tak kumu kaj paše, ampak dejstva so na vagovi strani...( vsaka čast tudi MB in BMV, pol se pa ze počasi neha.... :mrgreen: =P

pa brez zamere,ce je kdo uzaljen, se opravičejem, za nazaj in naprej....taka so dejstva, bilo komu všeč, ali ne, kot pravim, drugo menje spoštujem, dezinformacije prezirem....
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 651
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a alexwell Pe dec 11, 2020 11:07 pm

Novinec1968 je napisal/-a:Točno tako! Renault in Peugeot, pa tudi Citroen (tudi Mentalist ga ima) so se prodajali v Ameriki, žal neuspešno, oziroma je Amerikanec kmalu ugotovil da ni to japonec, nemec ali amerikanec :)


se pa trojica toliko bolj uspešno prodaja v Evropi in po št. prodanih vozil v Evropi, jim Japonci in Amerikanci ne sežejo do kolen....tako, da zdaj vprašanje kateri kupci so bolj zahtevni ameriški al evropski....
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Novinec1968 Pe dec 11, 2020 11:33 pm

Prodajajo se predvsem v Franciji. V Evropi na splošno imajo katastrofalno prodajo. V bistvu prav neverjetno nizko. oops

https://carsalesbase.com/european-sales ... ized-cars/

Vedel sem da imajo majhno prodajo, vendar kaj takega skoraj nisem mogel verjeti. Še malo pa bojo izginili iz trga. :cry:
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 651
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a alexwell So dec 12, 2020 5:25 pm

kako katastrofalno, če pa so clio, captur, 2008, 208 trenutno najbolj prodajani avtomobili v evropi v svojih razredih. ti kažeš graf za srednji razred.
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Novinec1968 So dec 12, 2020 6:44 pm

Ne spremljaš o katerem razredu govorimo. P508, Talisman... zraven si dobil še statistiko tako da sem se pravilno referiral. Captur, 208, 2008, Clio ki jih navajaš se dobro prodajajo, ampak sam veš da gre za povsem drug razred kot avti v gornji debati. Trenutno so na drugem, četrtem, šestem in osmem mestu po prodaji in če bi tako napisal ne bi dal replike.
Pišeš da so najbolje prodajani, za mene bi to bilo prvi, drugi, tretji in četrti. Le kaj imate od favoriziranja francozov? Moja izkušnja je bila totalna nezanesljivost in astronomski stroški s P307 SW in z Espace IV ph2, saj razumete pregovor: Kogar kača piči, se boji zvite vrvi".
Tudi sam se ne bil štirih, ki jih omenjaš. So poceni za prvi in drugi avto ne bi bili in verjamem da tako pokvarljivi kot je bil moj Espace IV ne morejo biti, je pa zaenkrat situacija taka da tega razreda ne spremljam, ker nobeno od domačih vozil ni v tem segmentu.
Priponke
JATO oct. 2020.JPG
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a pleomax So dec 12, 2020 10:48 pm

Ojoj, ojoj. Ko mi folk tačne nabijat: mel sem 307, 407...a lahko pustimo ponesrečene serije iz leta 2002 in tam okrog in malo pogledamo zadovoljstvo zadnjih 10 let? Namreč tam tako renault kot peugeot v glavnem prehitevata skoraj na vseh lestvicah nemce v zanesljivosti (svetla izjema je mercedes, ki je v glavnem najboljši od nemcev). In si lastimo v družini in širše tako vw kot peugeot in sem imel veliko časa opazovati kaj se z avtomobili dogaja. Pri pežoju je velika razlika, kar se tiče časov 206 in kasneje s prvo generacijo 208 (edino nenatancen menjalnik spominja na tiste case). In od prihoda 1.generacije 508-ke se je za peugeot dejansko zaceli novo obdobje. In od tam naprej lahko potrdim, da imajo vsi, ki jih poznam v povprečju z vag grupo precej vec težav kot s francozi. Pri nobenem ni bilo nekih velikih okvar, a vw ima veliko nekih manjsih okvar, ki tudi parajo zivce, ker so pogoste. Vozim pa tako vw kot peugeot in razlike so precejšnje. Naštel bom skuone težave vw (caddy, touareg, touran, golf) in peugeotov (208, 308, 308, 508). VW: Kljub rednemu servisiranju in nadstrešku rja po 9 letih in to konkretna na prtljažnih vratih in zadnjih pragovih (2 avtomobila), velika obraba sedezev po le 115.000 km se vidi pena na boku (1 avto), priziganje luck za brezveze, slaba kakovost dolocenih delov notranjosti (luscenje na sredinski konzoli in vratih, odpadanje plasticnih delov za nastavljanje kam naj piha klima, pocena cevka olja, pocena cevka klime, 5x menjava hupe,zacasna odpoved zavor (1 avto), obcasno nedelovanje smernikov (1 avto), skripanje v armaturki, obcasno nedelovanje pomika stekel (1 avto), 2x menjana cevka za pranje zadnjega stekla (1 avto) ...
Peugeot: menjana 1 žarnica, menjan jermen (slab material), menjan motorcek za pomik stekel po 4 letih zaradi nepravilnega delovanja (krila garancija)(1 avto) , menjana dihtunga (olje kapljalo) (1 avto) , menjana cevka za pranje zadnjega stekla (1 avto). To je pa to. Vsi sl rednk servisirani. Noben ni hudo kvarljiv, je pa razlika očitna, na katerih smo več stvari menjali in nekaterih (sicer manj motečih) žal nismo odpravili, tako da očitno so časi nepremagljive nemške kakovosti malo mimo. Nenazadnje je tudi čistokrvni nemški ovčar le bleda senca svojega prednika nekaj, ki ima veliko težav z zdravjem in v povprečju dokaj hitro "odpove". Prej kot se boste sprijaznili, da so se znamke, ki so imele težave s kakovostjo, zbudile in so zelo izboljšale, ker so se bile prisiljene, prej boste tudi bolj objektivni. In vedno je tako, ko znamka dobi sloves, ga začne biksat. Tako je bilo pri peugeotu in tako je pri vw. Če je nek izdelek najbolj prodajan, mu to ne daje potrdila, da je najkakovostnejši. Qashqai je najbolj prodajan v Evropi pa je zato najkakovostnejši? Kot tudi cena nikoli ni direkten pokazatelj kakovosti, čeprav niti hyundai, niti peugeot in ostali ne odstopajo več nekaj v ceni od vw, vendar za enako ceno vem, kam bom sam osebno raje zavil v prihodnosti. Hvalabogu nisem obremenjen z značko na nosu, zato odpade neka bolana pripadnost določeni znamki, ki je v Sloveniji in na balkanu neverjetna. Drugod niso tako zelo omejeni in v glavnem jim gre na ravni države tudi bolje kot nam balkancem.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Ivan36 Ne dec 13, 2020 9:57 am

Od kdaj ima Honda Civic 1.5 Šport 2017, toliko računov do 100.000 km ? :shock:
Slika
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 5T%20Sport
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1068
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a D12J12 Ne dec 13, 2020 10:35 am

Dec ti je serviral še predračun, račun, pogodbo itd :D . Jaz imam pri 7000km 4 račune, pogodbo in izpis servisov zaradi nulti servisa, po 1 letu bo že cela akta :lol: .
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 274
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a nasamorpheus Ne dec 13, 2020 10:45 am

Po mojem so že vsi novi avti podobno zanesljivi ampak meni srce ne da da bi kupil kaj drugega kot Japonca. Enostavno je to nekje v podzavesti zasidrano. Verjamem, da je pri lastnikih ostalih znamk podobno.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a limas Ne dec 13, 2020 12:04 pm

Verjetno gre za več zaporednih obiskov servisa. 1.5 T je imel težavo z oljem v hladilni tekočini. Težavo so kasneje odpravili. Tudi honda ima lahko otroške bolezni.

...VOŽEN PREDVSEM NA DALJŠE RELACIJE ZATO NI OPAZITI SLEDI OBRABE...
Takšni zapisi (pa še z velikimi tiskanimi črkami) vzbujajo dvom o verodostojnosti. in poštenosti prodajalca.

Honda civic je zame prvi izbor v C segmentu.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a titanius Ne dec 13, 2020 2:26 pm

Ce jaz zacnem nastevat tezave tdija, ki jih imajo lastniki mojih prijateljev in sorodnikov, se bo saso pojedel od zivcnosti, prav tako se kateri uporabniki foruma. Pa to niso tezave cula kazala ampak od oseb, ki jih poznam osebno in sem te njihove avte tudi sam velikokrat vozil. In noben me ne bo tukaj preprical, da je tdi boljsi od hdija. Pa se to, avti vw koncerna so mi zelo vsec, sploh audi a6 ter passat b7 ampak bi vseeno vzel P508. In pa se to, cene Passatov niso vec tako navite kot prej, razlike med P508 in njim so res majhne, ocitno vendarle ljudje zacenjajo cenit kvaliteto 508ice.

Kar se tice uporabnika o nakupu avta. Octavia je ranga Golfa in a4, delani na isti platformi. A6 je rang Passata in Superba, tu dajem vecjo prednosti A6. Od teh 4x4 bi jaz izbral nekaj od Audija pa tudi kaksno leto starejsega od zgoraj linkanega Passata ampak da je quattro, tu Audi zmaga od vseh 4x4 pogonov in je boljsi od bilo katerega XDrivea ali 4matica.
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Novinec1968 Ne dec 13, 2020 3:24 pm

@titanius, A4 pa ni na isti platformi kot golf in octavia. Zakaj zavajanje uporabnikov? V kolikor gre pa za neznanje je še hujše, ker kadarkoli lahko preveriš na netu kaj je dejansko res.
Tvoji stavki v stilu:"Ce jaz zacnem nastevat tezave tdija, ki jih imajo lastniki mojih prijateljev in sorodnikov, se bo saso pojedel od zivcnosti, prav tako se kateri uporabniki foruma." se mi zdijo nerazumljivi, oziroma ne vem kaj hočeš z njim povedati?
- Da imajo tvoji prijatelji in sorodniki lastnike? Menda ja nimate več sužnjelastništva? :lol:


Seveda Passat ni najboljši avto, tega nam ni treba govoriti, vseakor pa je dober glede na vse tri primerljive francoske sosede, in daleč pod nivojem A4, ti pa si kot kaže še en od tistih ki meni da je octavia, ker je v istem koncernu kot A4 enaka ali še boljša od A4, oziroma napisal si, da je superb na enaki platformi kot A6, tudi tu si udaril mimo. Daj preštudiraj preden napišeš, bodi takten in nežaljiv, taka so pravila foruma in preveri preden karkoli napišeš. Če bi bil še osnovnošelec, razreda ne bi naredil. :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a sašo5 Ne dec 13, 2020 4:21 pm

zanimivo, prijatelji in sorodniki navkljub težavam na tdi-ju.....pas matet, nič ne vela, ampak na enega hdi_ja, sto tdi_jev.....
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a format Ne dec 13, 2020 4:23 pm

Ivan36 je napisal/-a:Od kdaj ima Honda Civic 1.5 Šport 2017, toliko računov do 100.000 km ? :shock:
Slika
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 5T%20Sport


Servisi se delajo na 10000 km. Jaz imam nekaj čez 50000 km (dizel) in imam 4 servise en servis pa je naredila trgovina. Torej skupno 5 servisov.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a emozul Ne dec 13, 2020 5:03 pm

Novinec1968 je napisal/-a:@titanius, A4 pa ni na isti platformi kot golf in octavia. Zakaj zavajanje uporabnikov? V kolikor gre pa za neznanje je še hujše, ker kadarkoli lahko preveriš na netu kaj je dejansko res.
Tvoji stavki v stilu:"Ce jaz zacnem nastevat tezave tdija, ki jih imajo lastniki mojih prijateljev in sorodnikov, se bo saso pojedel od zivcnosti, prav tako se kateri uporabniki foruma." se mi zdijo nerazumljivi, oziroma ne vem kaj hočeš z njim povedati?
- Da imajo tvoji prijatelji in sorodniki lastnike? Menda ja nimate več sužnjelastništva? :lol:
Seveda Passat ni najboljši avto, tega nam ni treba govoriti, vseakor pa je dober glede na vse tri primerljive francoske sosede, in daleč pod nivojem A4, ti pa si kot kaže še en od tistih ki meni da je octavia, ker je v istem koncernu kot A4 enaka ali še boljša od A4, oziroma napisal si, da je superb na enaki platformi kot A6, tudi tu si udaril mimo. Daj preštudiraj preden napišeš, bodi takten in nežaljiv, taka so pravila foruma in preveri preden karkoli napišeš. Če bi bil še osnovnošelec, razreda ne bi naredil. :mrgreen:


Malo se poduči.
Priponke
razredi avtomobilov-2.pdf
(115.82 KiB) Prenešeno 76 krat
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Aesthetics Ne dec 13, 2020 5:25 pm

Tole si pa smeh primerjavo dal.

Audi A4: Compact executive car (D)
Octavia: Small family car (C)
Golf: Compact car / Small family car Hatchback (C)
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Firediver Ne dec 13, 2020 5:44 pm

Passat - razred D
Superb - razred E

In tukaj na forumu berem, da sta neposredno primerljiva... :) :) :)
Človek brez problema, to strašna je stvar!
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov