Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a emozul Po dec 07, 2020 10:08 pm

Tako je, tega motorja bi se jaz izogibal.
 
trans8
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Pe jul 10, 2015 8:51 am

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a trans8 Sr dec 09, 2020 6:42 am

Pozdravljeni,
glede na to, da mi je bil Passat, ki sem ga prilepil v grupo odsvetovan sem si ogledal slednjo zadevo:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 0KLJUKA%20
Prosim za mnenja in na kaj je potrebno biti pozoren pri teh avtih poleg osnovnih stvari.
Hvala že vnaprej za vse odgovore.
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1458
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a soso Sr dec 09, 2020 7:36 am

Iz passata na octavio? Ce si se sprva zagledal v passata bi ti predlagal, da pred nakupom opravis testno voznjo s passatom in octavio, ce se nisi. Moje mnenje, da ni primerjave. Vsekakor bi raje passata. Ne lastim si nobenega od teh, sem pa imel v zadnjih 3 letih 2x nadomestno octavio in nikoli ne bi kupil tega avta.
Pravijo pa, da je novi model razlika kot dan in noc!
AH NI NAM LAHKO!
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a mevden Sr dec 09, 2020 9:14 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Veliko naredi že oprema, octavijo imaš recimo razpon od 20k do 35k eur. Verjamem da una za 20k je šrot, scout pa vseeno paše višje na lestvici in je zagotovo veliko boljše vozilo. Ni samo razlika v dodatni opremi,ampak tudi v opremi nam skrito pred očmi.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a emozul Sr dec 09, 2020 3:55 pm

trans8 je napisal/-a:Pozdravljeni,
glede na to, da mi je bil Passat, ki sem ga prilepil v grupo odsvetovan sem si ogledal slednjo zadevo:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 0KLJUKA%20
Prosim za mnenja in na kaj je potrebno biti pozoren pri teh avtih poleg osnovnih stvari.
Hvala že vnaprej za vse odgovore.


Če ze vztrajaš tdi, potem vzemi nekaj kar ima se garancijo, boš lažje spal. Drugače je octavia en rang nižje od passata. Passat=superb.
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a mevden Sr dec 09, 2020 8:24 pm

Passat ni superb. Passat se lepše pelje in tišji je. Je pa superb večji...če to komu kaj pomeni.
 
zundapp
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 594
Pridružen: Ne mar 16, 2003 10:55 am

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a zundapp Sr dec 09, 2020 9:08 pm

En trgovec je enkrat rekel:

Passat se prodaja sam, škoda pa mora biti boljše narejena, boljši materiali, da se proda..???
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Novinec1968 Sr dec 09, 2020 10:22 pm

Škoda Octavia žal ni ekvivalent Passatu, še manj je primerljiva z A4, ali kot nekateri celo vehementno razlagajo, da je vmes med A4 in A6.
Gre za vozilo na golfovi platformi in je kvečjemu nekoliko "razpotegnjen" Golf.
Kar se tiče sestavnih delov je gospod iz podjetja ki proizvaja ojnice za TDI motorje lepo pojasnil: "Gre za samo eno proizvodno linijo. Pri finalnih meritvah se določa kam bo katera ojnica šla. Audi dopušča najmanjše tolerance, nato VW, sledi Škoda, Seat dopušča največje." Sašo in še kdo iz tega foruma, delno tudi jaz, ki si že dalj časa lastimo "dekovce" zelo dobro vemo kakšna je razlika med "dekovcem" in VW, vemo tudi, da imajo dekovci drugo platformo, drugače vgrajen moto in še veliko drugačnih rešitev kot VW in to je nedvomno odraz tega da se dekovc pelje povsem drugače (beri bistveno bolje) kot drugi trije (beri, VW, Seat, Škoda). To je dejstvo, to pokažejo prodajne številke in mnenja lastnikov. Ne rečem da Škoda in Seat nista OK, ne moreta pa se primerjati z VW, ta pa se ne more primerjati z Audijem. To je pač dejstvo, tako je proizvajalec določil in kdorkoli temu nasprotuje se ne rabi konfrontorati z mano, ali s Sašotom, naj se pač obrne na kocern proizvajalca in naj njemu dopoveduje da je Octavia boljša od Passata in v nekaterih detajlih celo boljša od A6. VW se bo ob tem veselo nasmehnil in rekel, da je svoj marketing res dobro plasiral.
Gre za osebno mnenje pridobljeno tudi z daljšim lastništvom omenjenih znamk (razen Seata) in ne zgolj na osnovi trenutne ocene, kot ste na primer nekateri poznavalci imeli možnost preparkirati sosedov Audi.
Sicer pa vsak kupuje avto za svoj denar in če je z njim zadovoljen je to najbolj bistveno. V celoti lahko rečem, da so vse štiri znamke skupine VW, bistveno boljše od Peugeota in Renaulta in tudi to izvira iz dolgoletnih izkušenj, ne pa iz mnenj, ki so jih uporabniki forumov (na primer Ivan36) napisali tu. In preden me kritizirate,
se spomnite dejstva, da je trg najboljše merilo uspeha in upoštevajte da znamke VW skupine prodajo za bistveno višji denar mnogo več vozil (upoštevam evropski trg) kot ji prodata Peugeot in Renault ob mnogo nižjih cenah. Zakaj že?

Preden se vsujete Renault in Peugeot fani, vam povem da sem za zgoraj napisano mislil avtomobile srednjega razreda, saj sem imel v lasti le te, medtem ko če bi kupoval male "pikce" se tudi sam ne bi branil Cliota ali P206.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a emozul Sr dec 09, 2020 10:38 pm

mevden je napisal/-a:Passat ni superb. Passat se lepše pelje in tišji je. Je pa superb večji...če to komu kaj pomeni.


Goviril sem o razredu. Drugače sem tudi jaz mnenja, da se passat pelje bolje.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a emozul Sr dec 09, 2020 10:41 pm

Novinec1968 je napisal/-a:Škoda Octavia žal ni ekvivalent Passatu, še manj je primerljiva z A4, ali kot nekateri celo vehementno razlagajo, da je vmes med A4 in A6.
Gre za vozilo na golfovi platformi in je kvečjemu nekoliko "razpotegnjen" Golf.
Kar se tiče sestavnih delov je gospod iz podjetja ki proizvaja ojnice za TDI motorje lepo pojasnil: "Gre za samo eno proizvodno linijo. Pri finalnih meritvah se določa kam bo katera ojnica šla. Audi dopušča najmanjše tolerance, nato VW, sledi Škoda, Seat dopušča največje." Sašo in še kdo iz tega foruma, delno tudi jaz, ki si že dalj časa lastimo "dekovce" zelo dobro vemo kakšna je razlika med "dekovcem" in VW, vemo tudi, da imajo dekovci drugo platformo, drugače vgrajen moto in še veliko drugačnih rešitev kot VW in to je nedvomno odraz tega da se dekovc pelje povsem drugače (beri bistveno bolje) kot drugi trije (beri, VW, Seat, Škoda). To je dejstvo, to pokažejo prodajne številke in mnenja lastnikov. Ne rečem da Škoda in Seat nista OK, ne moreta pa se primerjati z VW, ta pa se ne more primerjati z Audijem. To je pač dejstvo, tako je proizvajalec določil in kdorkoli temu nasprotuje se ne rabi konfrontorati z mano, ali s Sašotom, naj se pač obrne na kocern proizvajalca in naj njemu dopoveduje da je Octavia boljša od Passata in v nekaterih detajlih celo boljša od A6. VW se bo ob tem veselo nasmehnil in rekel, da je svoj marketing res dobro plasiral.
Gre za osebno mnenje pridobljeno tudi z daljšim lastništvom omenjenih znamk (razen Seata) in ne zgolj na osnovi trenutne ocene, kot ste na primer nekateri poznavalci imeli možnost preparkirati sosedov Audi.
Sicer pa vsak kupuje avto za svoj denar in če je z njim zadovoljen je to najbolj bistveno. V celoti lahko rečem, da so vse štiri znamke skupine VW, bistveno boljše od Peugeota in Renaulta in tudi to izvira iz dolgoletnih izkušenj, ne pa iz mnenj, ki so jih uporabniki forumov (na primer Ivan36) napisali tu. In preden me kritizirate,
se spomnite dejstva, da je trg najboljše merilo uspeha in upoštevajte da znamke VW skupine prodajo za bistveno višji denar mnogo več vozil (upoštevam evropski trg) kot ji prodata Peugeot in Renault ob mnogo nižjih cenah. Zakaj že?

Preden se vsujete Renault in Peugeot fani, vam povem da sem za zgoraj napisano mislil avtomobile srednjega razreda, saj sem imel v lasti le te, medtem ko če bi kupoval male "pikce" se tudi sam ne bi branil Cliota ali P206.


Me ne prepričaš, da je tdi boljsi od hdi. Pa nisem pristas nobene znamke.
 
BlackT
Novinec
 
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr sep 26, 2007 6:32 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a BlackT Če dec 10, 2020 10:23 am

emozul, koliko storškov si imel s tdi? Oz. popravil (če imaš še garancijo)? Vem da si jamral o vodni pumpi nekaj, še kaj? Jaz nimam nekih hudih problemov s tdi, zato sprašujem, na cesti me še ni pusitl, poraba/performance je ok...
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a limas Če dec 10, 2020 4:34 pm

@Novinec Vsak ima svoje mnenje. Osebno ne vidim neke dodane vrednosti passata, ki opravičuje višjo ceno naspram P508 ali R talismana. Tudi motor tdi glede zanesljivosti ni na nivoju hdi ali dci.
VW ima dobre prodajne rezultate zaradi močnega domačega tržišča in inercije kakovosti iz prejšnjih desetletij, ki je sedaj samo še psevdo kakovost. Spomnim se intervjuja nekega nemškega direktorja VW koncerna, ki je razlagal zakaj so njihova vozila 15% dražja od konkurence. Govoril je o neki kakovosti, od tega pa je že kakšnih 20 let.
Najmočnejše tržišče za avte so ZDA, tam pa v D segmentu kraljujeta Honda in Toyota, vsi VW kloni pa so na zelo slabem glasu.
https://youtu.be/yTecF1nKw1Q
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Firediver Če dec 10, 2020 7:57 pm

TDI je tako napreden, da imajo lastniki težave s svojo percepcijo, ker ne dohaja z procesiranjem obsežnega zadnjega stanja tehnike...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1068
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a D12J12 Če dec 10, 2020 8:08 pm

sašo5
Nisem ne za francoza ali nemca, ampak te moram vprašati. Za tebe so tri razvojne stopnje to, da namontiraš dva katalizatorja + adblue in komaj zadostiš evropskim standardom? Kot rastejo BMWju ledvičke se pri VW množijo katalizatorji... :lol:
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a limas Če dec 10, 2020 8:19 pm

sašo5 je napisal/-a:jebena ta corona; tdi ni na nivoju hdi ali dci? :roll: tebi je neka posledice pustla, al pa si debilen že od rojstva??? :idea:
drugače, tdi je tri razvojne stopnje pred omenjenima dvema....pa zapomni si, ker ne bom ponavljal zadev, ki jih deca že v vrtcu vedo.....


Že besedni zaklad razkriva, da nisi kaj dosti izobražen, pa tudi zelo nevzgojen. Nižji oficirski kader JLA in njihovi potomci? Žaljivke, ko zmanjka argumentov.
Še en prededipalec.
Moderator bo tvoj zapis izbrisal, še vedno pa lahko argumentiraš "tri razvojne stopnje". Me prav zanima.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a sašo5 Če dec 10, 2020 9:06 pm

Točno! Ti si še "vidovit" veš marsikaj....potem še pogruntaj in povprašaj v čemu je to "das auto" naprednejši od ostalih, kar se tiče pa amerike, renault tam niti prismrdet ni mogel_nikoli.....
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a limas Pe dec 11, 2020 11:54 am

Glede smrdenja bi moral vedeti, da je Američanom VW tako prismrdel, da so morali preverjati izpušne pline. Ugotovili so veliko prevaro z emisijami izpušnih plinov, kar je sprožilo številne sodne procese in naložene kazni ter odškodnine. Toliko o smrdenju.
Iz tega lahko sklepamo, da gre tistih 15% viška v ceni, ki so ga VW zagovarjali s "kvaliteto", v fond odškodnin in kazni. Nepoštena poslovna praksa in neupoštevanje moralnih načel je pri VW stalnica, ki se vleče že od kraje industrijske tehnologije od Čehov (primer hrošč).

Renault je bil prisoten na severnoameriškem tržišču - tudi to bi moral vedeti.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a emozul Pe dec 11, 2020 12:15 pm

Pusti ti Sašota on skoz nekaj sanja.
Bil danes pri kolegu, ki popravlja avtomatske menjalnike in glej ga zlomka, največ je bilo parkiranih audijev.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a sašo5 Pe dec 11, 2020 4:37 pm

saj tudi največ teh vozi po cestah, menda ne bo Mazdo šraufal, če so pa "tri" avtomatki v celi sloveniji....
In če še malo razglabljas,ugptoviš da so to avti s 300t.km in več, in v večini teh menjalnikov se pretaka še prvo olje, ali pa to ni bilo po pravilih zamenjano.....Res pa določeni dsg_ji delajo težave od samega začetka, S tronic na vzdolžnem motorju, ali šestakik težav nima....
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot], meganer in 51 gostov