Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Kohec Če jan 07, 2021 8:43 pm

Pokliči in vprašaj, če je testno vozilo.
 
golfko di zlodko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Ne avg 12, 2012 10:15 am

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a golfko di zlodko Če jan 07, 2021 9:17 pm

golfko di zlodko je napisal/-a:A kdo pozna ta avto?

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... %20lastnik


Nihče nič ne ve?
 
atek
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Če jan 27, 2011 4:44 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a atek So jan 16, 2021 8:55 am

Lp atek
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a alexwell So jan 16, 2021 5:03 pm

glede na to koliko rabljenih a4 se prodaja na avto.net, bi morala bit prodaja novih na ravni cliota....pa ni...torej je najverjetneje iz uvoza v upanju, da so realni km.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a emozul So jan 16, 2021 5:06 pm

Pa se 200 tkm ima, kar tudi ni malo.
 
strelok
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Če jun 26, 2008 10:38 am

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a strelok Ne jan 17, 2021 8:57 am

Zdravo.
Pozna kdo tegale?
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... ss%20paket
Zelo je mamljiv ampak je že kar nekaj časa gor na netu...
Hvala.
 
golfek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Sr mar 22, 2017 8:11 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a golfek Ne jan 17, 2021 11:24 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


hja 1.4 mlinček je.... težak avto, awd... pomoje prešvoh, čeprov so na papirju isti konji kot pri dizlu, pač navor dela svoje, , pa pozanimaj se o zanesljivosti teh motorjev pred nakupom....
drgač tud sam spremljam tiguane, nič se ne proda.... v parih mescih se je prodal le en bel highline 2.0 za 17K... od prodajalca, mal sumlljivo pocen je bil, verjetno usut in zrihtan...nevem... je pa itak nasplošno prodaja upadla zarad koronce, zato če se dolgo ne proda še ni nujno da je avto slab.....
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a alexwell Ne jan 17, 2021 11:49 am

za ta denar bi pričakoval malo bolj udobne sedeže, sploh če je nek business paket
 
trakus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne jul 15, 2012 8:53 pm
Kraj: Ptuj

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a trakus Ne jan 17, 2021 2:29 pm

strelok je napisal/-a:Zdravo.
Pozna kdo tegale?
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... ss%20paket
Zelo je mamljiv ampak je že kar nekaj časa gor na netu...
Hvala.

Vozila ne poznam, ampak kaj se ti pa zdi na njem tako mamljivega? Porsche Slo seveda opremo spet tolmači po svoje oz. ne napiše dejanskega paketa opreme. To je navaden Trendline iz uvoza (DE, BE, FR) z dodanimi 17 colskimi platišči, navigacijo in LED žarometi (statičnimi in ne adaptivnimi).
150 konjski TSI z jermenom kot tale je vredu motor, vendar uvoženček skoraj zagotovo pomeni servisne intervale na 30k km. Pri hiši imamo 2 TSI-ja in kolikor poznam te motorje bi sam vzel samo takega, ki je opravljal servise na 15k km. Nič ne rečem za daljši interval pri uvoženih Passatih 2.0 TDI, kjer se dela 60k+ km letno na dolge relacije in ima verjetno veliko manj hladnih vžigov kot pa tale Tiguan, ki je klepal 15k km letno, verjetno samih krajših relacij.

Kar se porabe tiče pa spet, standardni Tiguan 1.4 TSI ima minimalno 1490kg, 4 motion pa spet doda še nekaj zraven in gre verjetno že proti 1600kg. Verjetno so zaradi 4x4 tudi malenkost krajša prestavna razmerja in skupaj z veliko čelno površino in slabšo aerodnimako si lahko misliš, da poraba ne bo preveč nizka (vsaj na AC pri višjih hitrostih, na regionalkah pri vožnji po omejitvah predvidevam cca 6.5L/100km.

Comfortline (srednja oprema) oz. vse njegove izpeljanke so imele kromirano obrobo okrog stekel, sedeži so že na pogled bolj udobni kot pri Trendline (preglej slike oglasov za primerjavo) in imajo tudi ledveno oporo.

Brat je leta 2018 kupoval SUV-a, Karoqa ali Tiguana. Odločil se je za slednjega in ga vzel z 2.0 TDI 115KM motorjem. Navorja ima samo za 20Nm manj od 150 konjske verzije in do cca 2600 obratov med vožnjo ne ločiš razlike med 115 in 150 verzijo. Letno dela samo 20k km, ampak ima dovolj daljših relacij, da z motorjem ni nobenih težav. Tudi on je želel bencinarja in je to njegov prvi dizel, vendar mu po testni vožnji 1.5 TSI enostavno ni
ustrezal v tej karoseriji pa še dobavni roki za 1.5 TSI-je so bili takrat sredi leta 2018 do 6 mesecev.

Je pa res veliko odvisno od tvoje uporabe (se dosti lažje svetuje, ko poveš svoj profil vožnje in to ali rabiš 4x4). V kolikor delaš same krajše relacije je 1.4 TSI še vedno smotrn nakup in tudi ne rabiš bolj udobnih sedežev kot so ti v Trendline opremi. Če rabiš 4x4 ga pač rabiš in je to samo dodaten plus, da ga imaš. V kolikor boš avto recimo imel samo naslednja 4 leta tudi verjetno v tem času ne bo nobenih težav z avtom. Mogoče bo TSI zaradi daljšega servisnega intervala in neznane zgodovine (tiščanje po gasu, da se zaradi primankljaja v navoru avto bolj premakne, kratke relacije?) goltal več olja ali kaj podobnega, ni pa to pravilo. Sam si v življenju še nikoli nisem lastil dizla in apriori pač bolj uživam v vožnji z bencinarjem, ampak pri Tiguanu bi pa zagotovo vzel dizla. Opravi testno vožnjo pa ti bo več jasno, pa tudi ceno se da po mojih izkušnjah z rabljenimi vozili na Porsche Bravničarjevi ustrezno prilagoditi. :)
 
strelok
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Če jun 26, 2008 10:38 am

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a strelok Ne jan 17, 2021 4:20 pm

Hvala za obsežen odgovor.
Načeloma mi je ravno zato padel v oči ker je pod 20k in je bencinar. Trenutno imam dizla in sem si rekel da dizla ne bom imel več predvsem zaradi krajših vsakdanjih turc.
4x4 obvezno rabim saj so naše ceste pozimi no-go.
Še vedno me pa najbolj mika kakšna vitara 1.4. Res pa je, da je kar precejšnja razlika med tiguanom in pa vitaro :)
 
trakus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne jul 15, 2012 8:53 pm
Kraj: Ptuj

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a trakus Ne jan 17, 2021 5:42 pm

Aha, če je 4x4 nujen in imaš res same krajše ture je pa ta Tiguan že kar smotrn nakup. Če boš šel gledat pač preveri servisno, kjer bosta verjetno vpisana servisa na 30 in 60k km. Na 60k bi moralo biti tudi menjano olje in filter haldex sklopke, naj ti preverijo če je vpisano v servisno bazo/knjižico.
Kar se tiče TSI-ja so načeloma ti z jermenom iz serije EA211 okej. Nekateri navajajo težave z nabiranjem oblog na stenah sesalnih komor, ampak to je pač posledica direktnega vbrizga in se pojavlja tudi pri ostalih proizvajalcih. Uradno predpisanega intervala za menjavo jermena pri TSI-ju ni (različni viri navajajo od 5 let in 120k km do 10 let in 240k km in redno pregledovanje stanja jermena).
Oznaka motorja tega avta je pa lahko CZEA ali pa CZDA (izklop dveh cilindrov med vožnjo). CZDA verzija na ravnem ali v dolino pri majhni obremenitvi motorja izklopi 2 cilindra in bo malenkost bolj varčen.

Vitara ni slab avto, dobiš za isti denar dejansko nov avto.. Srečno pri nakupu!
 
golfek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Sr mar 22, 2017 8:11 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a golfek Ne jan 17, 2021 8:10 pm

če boš vozil tiguana in vitaro .. pridi napisat ugotovitve, kaj se ti zdi...prvi filing tnx
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a xxl Ne jan 17, 2021 9:35 pm

Glej, če ti Tiguan predstavlja željo po boljšem počutju pred sosedi, si ga kupi, drugače ti toplo in iskreno priporočam veliko boljši in mlajši avto za ta denar, Vitaro, katera potegne sigurno boljše in ima zelo zmerno porabo (tudi nižjo od vw) glede na moč. Mehansko tudi sigurno manj problematična.
Če kdo misli, da govorim na pamet https://zeperfs.com/en/duel3563-6153.htm
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a nejc1 Ne jan 17, 2021 10:17 pm

Tiguan je kar precej večji avto in ima 300 kg več. Tako, da nista ravno primerljiva avta in enostavno vitara more iti bolje in imeti boljšo porabo...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a xxl Ne jan 17, 2021 11:23 pm

Saj nobeden ne trdi drugače. 8)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
strelok
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Če jun 26, 2008 10:38 am

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a strelok Po jan 18, 2021 7:43 am

Sem že zgoraj napisal, da se avtomobila precej razllikujeta. Tiguan je večji, težji, ima boljše materiale v notranjosti itd...Vozil ga še nisem, sem pa sedel v njem.
Ampak Vitara zagotovo nudi več za svoj denar. Sem prejšnji model vozil lani poleti in sploh ni tako majhna kot sem sprva mislil. 1.4 motor je neverjetno poskočen v kombinaciji s 1200 kg. V bistvu je tako fun avto.
Še ena prednost za Vitaro, kar se tiče kupovanja rabljenega avtomobila: Po večini se prodajajo slovenski avtomobili medtem, ko je VW polovica uvoženih, čemur jaz najbolj ne zaupam :)
 
Uporabniški avatar
4momo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Pe maj 02, 2003 8:46 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a 4momo Po jan 18, 2021 12:33 pm

Iz prve roke :) Ravnokar dočakala moja Vitara 4leta. Za zdaj nič narobe. (tudi ne sme biti ! )
Moti me (kakor koga) lahka vrata pri zapiranju :twisted: nepovezljivost določenega telefona (moj telefon kriv),
Trda plastika armature (letnik 2017) me ne moti toliko, ker se z lahkoto čisti.
Drugače živ motor in dober 4x4, ter poraba v normalnih okvirjih, dobre led luči in navigacija.
Se mi zdi največ avta za ta denar.....

PS: XXL alfa še vedno gre - 10let in samo akumulator menjan NIČ drugega (razen servis) - je pri prijatelju :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a sašo5 Po jan 18, 2021 8:30 pm

dajte nehajte z Vitaro :roll: to je šele j**c na m2......preverjeno, kolega nekaj let servisiral ta vozila(ob oplu in kii)in pove realno....
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a alexwell Po jan 18, 2021 9:31 pm

no ja suzukiji veljajo kr za zanesljive, pa še redko keri je dizel tak, da ne vem kaj imaš tukaj sploh za popravljat
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a titanius Po jan 18, 2021 10:50 pm

izjav sasota jaz sploh ne jemljem resno, ker je prevelik zagovornik VWja in po njegovem je vsak njihov motor oz. avto top napram konkurenci.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 41 gostov