Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Mo Fo Sho
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: To sep 26, 2017 3:26 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Mo Fo Sho Če jan 25, 2018 9:15 pm

esem je napisal/-a:To so avti trgovskih potnikov na lizing in imajo verjetno km x 2 ali 3

Pa majkemi kaj v teh večjih državah sploh kdo dela al so vsi kao trgovski potniki pa delajo čudežnih 60.000+ km na leto? xD

Preveri si sam avte kakor veš in znaš, pelji k mehaniku ki mu zaupaš in je to to. Ne verjet samo negativcem tule.


lp
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a sašo5 Pe jan 26, 2018 9:31 am

:lol: ne da delajo "čudežnih" 60.000 km letno, ampak delajo 150.000km v 10-tih mesecih........tri dni nazaj videl tak avto, znanec ga je pripeljal od njegovega žlahtnika ki ima firmo v Nemčiji in ga je kupil za svoje delavce, zaradi nekega posla...ko je posel opravlil, avta ne rabi več :arrow: če ti povem ceno, boš rekel, da sem nor.....gre se pa za točno takega Passata, že nov je bil z 9k€ popusta lani februarja
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a wragec Pe jan 26, 2018 11:56 am

Pregledaš avto, zgodovino vozila zraven vzameš stručkota da ti preveri km in če je to to kupiš. Vsi avti iz nemčije če imajo realne km so dosti bolj očuvani kot slovenski in še več opreme imajo. Govorim iz lastnih izkušenj.
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Influenz Pe jan 26, 2018 12:09 pm

Kar je dobrega v Nemčiji se itak tam proda hitro, tako kot pri nas. In če je avto z nizko kilometrino in dobro ohranjen so cene približno take kot pri nas. Razbiti in avti z ogromno kilometri se pa tam težko prodajo, zato grejo v druge države..
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Aesthetics So jan 27, 2018 11:32 am

Ne najdem primernejše teme, kot je ta. Naj omenim, da sem vse bencinske Leone mk3 na avtonetu že preveril.

Zanima me, če kdo pozna koga, ki prodaja SEAT Leon:
- hatchback
- vsaj letnik 2015
- 1.4 TSI motor
- Full LED nuja, ostalo kar je, je bonus
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 538
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a luxxx7 So jan 27, 2018 5:11 pm

In zakaj nisi našel primernega, solidnega?
 
bilo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To jan 23, 2018 8:18 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a bilo So jan 27, 2018 8:35 pm

Pozdravljeni še enkrat. Zaenkrat sem plačal le aro 200 € za spodnji avto. Preveril km na pooblaščenem servisu ... štimajo. Pol sem pa vidu kaj pišete o KMV Celje. V ponedeljek popoldan sem zmenjen za prevzem.
Mogoče poznate firmo, a poznate zadevo (povezave med KMV Celje in KMV 2014 Laško), ... ? Kaj menite o avtu? Dobil sem papirje (firmo, oglas), kjer je bil avto kupljen. Dajo "uradno" pisno garancijo na km in 12 mesečno garancijo na vozilo (motor, menjalnik in ostali votalni deli).

Do ponedeljka mam čas, da se odločim ... svetujte prosim.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12807654
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Aesthetics So jan 27, 2018 10:19 pm

luxxx7 je napisal/-a:In zakaj nisi našel primernega, solidnega?


18-20k€ mi je predrago, ker za 20-21 dobim novega, z opremo po moji zelji. Za 17k€ dobim zelenega, ki se ga resim ne. En je letnik 2013, kjer TSI-ju se ne zaupam. Zadnji pa je prepoceni za letnik in opremo (Ptuj) in mi sumljiv deluje.

Cakam, da pride kaj na avtonet novega. Ampak sem mislil, ce kdo slucajno prodaja izven interneta.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a maniaxxx So jan 27, 2018 10:33 pm

bilo je napisal/-a:Pozdravljeni še enkrat. Zaenkrat sem plačal le aro 200 € za spodnji avto. Preveril km na pooblaščenem servisu ... štimajo. Pol sem pa vidu kaj pišete o KMV Celje. V ponedeljek popoldan sem zmenjen za prevzem.
Mogoče poznate firmo, a poznate zadevo (povezave med KMV Celje in KMV 2014 Laško), ... ? Kaj menite o avtu? Dobil sem papirje (firmo, oglas), kjer je bil avto kupljen. Dajo "uradno" pisno garancijo na km in 12 mesečno garancijo na vozilo (motor, menjalnik in ostali votalni deli).

Do ponedeljka mam čas, da se odločim ... svetujte prosim.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12807654



O samem avtu ne vem nič. Da so kilometri realni močno dvomim, ampak upam da je bil vsaj dovolj poceni da se ti splača. Bi pa komentral izgled, a še obstaja kaj bolj dolgočasnega od passata srebrne barve na 16stkah? :D
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
bilo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To jan 23, 2018 8:18 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a bilo So jan 27, 2018 11:29 pm

:D
Tud men srebrn ni všeč ... tale je neka metalik "svetlo zlata" :mrgreen: . Z vsake strani je videti avto druge barve ... no ja, barva mi je kr ok, kar je pa najmanj važno.
Čakam kakšno informacijo glede firme in poslovanja ... saj pravim, v ponedeljek kupim ali pa odpovem. Za aro je dogovorjeno, da jo dobim nazaj.
 
dolenc31
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Pe okt 06, 2017 1:59 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a dolenc31 Ne jan 28, 2018 12:54 pm

Je mogoče kdo poznal ta avto? Včeraj nabavu ;)

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... SLOVENSK...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Firediver Ne jan 28, 2018 4:08 pm

In smisel tvojega vprašanja je?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a maniaxxx Ne jan 28, 2018 4:35 pm

bilo je napisal/-a::D
Tud men srebrn ni všeč ... tale je neka metalik "svetlo zlata" :mrgreen: . Z vsake strani je videti avto druge barve ... no ja, barva mi je kr ok, kar je pa najmanj važno.
Čakam kakšno informacijo glede firme in poslovanja ... saj pravim, v ponedeljek kupim ali pa odpovem. Za aro je dogovorjeno, da jo dobim nazaj.



Vem da niso dolgo na tej lokaciji, mogoče mesec dni, če so pa kaj povezani z KMV iz Celja pa nimam pojma. Sej če avto štima pol nima veze kdo je prodajalec.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a esem Po jan 29, 2018 1:12 am

Seveda so povezani. In seveda je to: "Dajo "uradno" pisno garancijo na km in 12 mesečno garancijo na vozilo (motor, menjalnik in ostali votalni deli)." en navaden marketing oz larifari, ko je treba kaj uveljavljat.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Firediver Po jan 29, 2018 7:22 am

Ojej, kam smo prišli...samo da je z avtom vse ok, obenem pa je lahko trgovec največja baraba, saj ga ne bom več rabil...kaj vse folk dela, samo da po vsi sili pride do čim cenejšega avta.
Pa zdrava pamet pravi, da...aja, dandanes jo je res luksuz uporabljati, ker predlaga dražji nakup (ampak večjo varnost pri uporabi in na dolgi rok cenejšo varianto).

No saj, vsaj (prilagojena) ponudba - povpraševanje rabljenih avtomobilov sledi logiki...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a chad Po jan 29, 2018 9:17 am

A za uvoženega triletnega passata s 120kkm v oglasu je smiselno dat 20k+ eur? Računat je treba, da je tukaj ponavadi 3k eur razlike v prodajalčevi nabavni ceni, se pravi strošek prevoza v Slo, dmv in njihova marža + ne veš 100% kje in kakšen je bil v resnici kupljen (lahko je kupil tudi tistega s 180k km in ceno 13k eur). Takega 2.0tdi automatik najdem v Nemčiji brez problema za 16,5k eur do 20k eur, pripeljem si ga sam, strošek dmv 250 eur (za 16,5k), in to je to. Pridem ceneje čez vsaj tisoč do tri tisoč eur, naredim preventivni servis in gasa.

Očitno to folk kupuje kot za hec, vsi na zgornjih linkih so že prodani. Za dobrih 25k eur dobiš pri nas tudi kakšnega testnega z do 20kkm in s pravo garancijo. Da ne omenjam kaj vse sem našel na mobile.de, gledal sem dizle automatike, letnik 2017 in letošnji z do 40kkm, avti še v original garanciji, strošek dmv za 2.0tdi in s ceno 25k eur je 375 eur. Nemčija ni tako daleč, pa avto si izbereš res sam, dmv za 2.0 mlinčke je pa ugoden.
 
Irmscher
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Ne nov 24, 2013 11:17 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Irmscher Po jan 29, 2018 12:48 pm

čist ste ga ubil :D :)

tip bo zdej pustu 200eur are pa boš šu raj sam v nemčijo po avto :lol: :lol: :lol:
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a mrtwelvetrees Po jan 29, 2018 1:47 pm

chad je napisal/-a:A za uvoženega triletnega passata s 120kkm v oglasu je smiselno dat 20k+ eur? Računat je treba, da je tukaj ponavadi 3k eur razlike v prodajalčevi nabavni ceni, se pravi strošek prevoza v Slo, dmv in njihova marža + ne veš 100% kje in kakšen je bil v resnici kupljen (lahko je kupil tudi tistega s 180k km in ceno 13k eur). Takega 2.0tdi automatik najdem v Nemčiji brez problema za 16,5k eur do 20k eur, pripeljem si ga sam, strošek dmv 250 eur (za 16,5k), in to je to. Pridem ceneje čez vsaj tisoč do tri tisoč eur, naredim preventivni servis in gasa.

Očitno to folk kupuje kot za hec, vsi na zgornjih linkih so že prodani. Za dobrih 25k eur dobiš pri nas tudi kakšnega testnega z do 20kkm in s pravo garancijo. Da ne omenjam kaj vse sem našel na mobile.de, gledal sem dizle automatike, letnik 2017 in letošnji z do 40kkm, avti še v original garanciji, strošek dmv za 2.0tdi in s ceno 25k eur je 375 eur. Nemčija ni tako daleč, pa avto si izbereš res sam, dmv za 2.0 mlinčke je pa ugoden.



Mi smo šli za sorodnika iskat v Nemčijo BMW X3 letnik 2012 2.0d ročni menjalnik.... po vin št. pogledali v digitalno servisno knjigo in je bilo vse ok.
Kupili začasne tablice gor in vinjeto.... vse skupaj z dmv, potni stroški... vsi strški, mislim da je prišlo cca 3000 eur. To je bilo 2 leti nazaj.
Avto je pa drugače Italijanski od lizing hiše pripeljan v Nemčijo.

kot zanimivost pa povem, da slo. preprodajalci na veliko kupujejo gor. Pred lastnimi očmi sta gor prišla takrat dva Slovenca, plačala avto, dala gor naše tablice iz drugega avta in se odpeljala domov. Tako nista rabila kupiti nadomestnih tablic, je res da te lahko dobijo, ampak očitno se vseeno splača.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a maniaxxx Po jan 29, 2018 8:34 pm

maniaxxx je napisal/-a:
bilo je napisal/-a::D
Tud men srebrn ni všeč ... tale je neka metalik "svetlo zlata" :mrgreen: . Z vsake strani je videti avto druge barve ... no ja, barva mi je kr ok, kar je pa najmanj važno.
Čakam kakšno informacijo glede firme in poslovanja ... saj pravim, v ponedeljek kupim ali pa odpovem. Za aro je dogovorjeno, da jo dobim nazaj.



Vem da niso dolgo na tej lokaciji, mogoče mesec dni, če so pa kaj povezani z KMV iz Celja pa nimam pojma. Sej če avto štima pol nima veze kdo je prodajalec.


Očitno so kr povezani z KMV, danes je bil avto z kmv tablicami parkiran pri njih ko so vozili avte v pralnico čez cesto.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a chad To jan 30, 2018 10:56 am

V bistvu ravno gledam, za 21k dobiš novo brand new shiny insignio bencinca in za 24k dizla. In to nov model, nov avto. V bistvu so dragi tisti passati za 21k in 1xx.000 kilometri iz tujine.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov