Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a maniaxxx Če nov 29, 2018 7:27 pm

Sam tudi slisim pozitivne besede o njemu
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a titanius Če nov 29, 2018 7:46 pm

Verjetno je kupil,ker je avto prodan.
 
Uporabniški avatar
RaVeN
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: Ne mar 08, 2009 1:16 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a RaVeN Pe nov 30, 2018 11:24 am

Na mojo žalost ko sem klical za avto, mi je prodajalec rekel, da je ravnokar stranka, ki je zainteresirana za nakup pri njemu. Čez dve ure avta več ni bilo na avtonetu, tako da se mi je odpeljala...
 
Uporabniški avatar
Nebomgabiksal
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 75
Pridružen: Če feb 28, 2013 9:17 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Nebomgabiksal Sr dec 05, 2018 3:48 pm

Nebomgabiksal je napisal/-a:Mnenja o avtu ali prodajalcu zaželena...
Slika
1A AVTO d.o.o.


Kupljeno kljub slabemu občutku. Avto je točno tak kot piše, odbijač (plastika) zadaj je bil barvan in menjan motorček brisalca. To je prodajalec povedal pred nakupom. Avto je tudi strokovno pregledan s strani našega mehanika, tudi v elektronski servisni ni kakšnih čudnih zamikov/vpisov. Torej avto 1A, je pa res s smešno malo opreme.
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a avto fan1308 Pe dec 07, 2018 9:35 pm

Pozdravljeni!
Pozna kdo Rbm center, Hotemež 11, 1433 Radeče
Sam nisem našel nič aktualnega.
Hvala vsem
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a maniaxxx Pe dec 07, 2018 10:32 pm

niso problematični
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Drmastja
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr mar 16, 2016 8:54 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Drmastja Sr dec 19, 2018 9:17 am

Pozdrav vsem.

Zanimam se za ta avto https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13759667&display=Seat%20Alhambra%202.0%20TDI%20CR%20Style-XENON-NAV...

Imam pa vprašanje okoli teh avtohiš:

Avto Frankolovo (Slaven Jaćimović), Avtohiša Frankolovo (Jernej Meštrov) sta na istem naslovu in
Avto Di-rect, ne daleč stran (Lastnik???)

Zanima me predvsem, če gre tudi pri Avto Di-rect za iste ljudi ali je drug lastnik in zadnje informacije o njihovih podvigih kar se tiče poštenosti, predvsem, če še vrtijo kilometre sem ter tja in če uvažajo cele avtomobile ali je na njih pogosto opravljajo večja kleparska dela?

Vsem hvala za nasvete in pomoč.

Lp Andrej
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a esem Sr dec 19, 2018 2:28 pm

Da bo hitreje - link

Prevrtavajo vedno več in ne manj, so pa na slabem glasu

Je ta nujen? Ker za ne dosti več denarja dobiš čisto novega enoprostorca, ne pa zgonjenega z močno vprašljivimi km
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Kristjan123 Sr dec 19, 2018 3:49 pm

Avto iz uvoza, ki mimogrede ni bil pripeljan v slo po naročilu si lahko postaviš nagradno vprašanje zakaj je bil trgovec zainteresiran za nakup v tujini. Verjetno kriterij pri izboru ni bila ohranjenost, skrben lastnik pa nizko št kilometrov

Recimo da ti je pol oproščeno ker je božični čas, ker obstajajo ljudje ki verjamejo v čudeže preko celega leta in kupuje podrtije zavite v darilni papir
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a maniaxxx Sr dec 19, 2018 8:44 pm

Čisto preveč posplosujes. Sicer je to v veliki večini primerov res kar pišeš, se pa najdejo tudi OK avtomobili, ki so bili uvozeni oziroma kupljeni od raznih leasing hiš, niso vsi avti uničeni ki pridejo v SLO. Je pa res da jih je večina vsaj malo poškodovana, in da čisto pri vsakem niso za kupovati, tudi med dilerji so razlike, čeprav čisto brilianten najbrž ni noben od njih.

Je pa dejstvo da "pol" slovenije vozi uvozene avtomobile, pa se še nekako vozijo, niso vsi non stop po servisih. Ampak kot sem dejal, treba je vseeno paziti kaj, kako in pri komu kupujes.
Drmastja je napisal/-a:Pozdrav vsem.

Zanimam se za ta avto https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... ENON-NAV...

Imam pa vprašanje okoli teh avtohiš:

Avto Frankolovo (Slaven Jaćimović), Avtohiša Frankolovo (Jernej Meštrov) sta na istem naslovu in
Avto Di-rect, ne daleč stran (Lastnik???)

Zanima me predvsem, če gre tudi pri Avto Di-rect za iste ljudi ali je drug lastnik in zadnje informacije o njihovih podvigih kar se tiče poštenosti, predvsem, če še vrtijo kilometre sem ter tja in če uvažajo cele avtomobile ali je na njih pogosto opravljajo večja kleparska dela?

Vsem hvala za nasvete in pomoč.

Lp Andrej
Nista ista lastnika, avto frankolovo ma same podrtije, ta ma pa bistveno drazje avtomobile, na videz so vsi lepi, če se pa zapelješ par 100m od njega naprej boš pa videl zakaj so lepi. #ličarstvo.

Sicer če sem iskren, proda dosti vozil, verjetno niso vsa slaba, mi pa njegov odnos nikakor ni všeč, eprav avta pri njemu nisem kupoval, sem se pa zanimal za enega pa ni nobene resnosti pokazal, sem pač kupil drugje.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Drmastja
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr mar 16, 2016 8:54 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Drmastja Sr dec 19, 2018 9:50 pm

Hvala lepa za nasvet.
Kristjan123 je napisal/-a:Recimo da ti je pol oproščeno ker je božični čas, ker obstajajo ljudje ki verjamejo v čudeže preko celega leta in kupuje podrtije zavite v darilni papir
Torej ne poznaš odgovorov na moja vprašanja?

Vseeno hvala. :)
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Kristjan123 Če dec 20, 2018 7:30 am

Je res da je potrebno vsak avto gledat individualno ne glede od kod prihaja. Pri uvoznikih vsaj po mojih izkusnjah je bilo kot bi iskal devico v bordelu s tem da eni nakladajo drugi si mislijo ce bo kupil bo ce ne tudi ok. Tebi pa sem dobronamerno namignil da ne kupuj ... ce ti finance dopuscajo kupi novega ali skoraj novega z temeljitim pregledom. Ta za katerega si se zagrel ne pade v nobeno od teh kategorij. Avto ima skoraj 200k recimo da so realni in da avto ni bil kaj resneje poskodovan. Tudi ce ga je g. Hans iz Nemcije uporabljal samo ob soncnih nedeljah po lepih cestah te v kratkem caka brez presenecenj par stvari za zamenjat. Ta avto ce se tako izrazim ni na zacetku svojega zivljenja. Zdaj pa izracunaj ce je ponudba se tako mamljiva....
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a pskoda Če dec 20, 2018 7:37 am

Pri nas je na dobesedno 1 kilometer 9 servisov, ki tudi prodajajo rabljene avtomobile (težko najdeš slo poreklo) in nisem štel razne ulične dilerčke in vsi imajo posla non stop oz če hočeš iti samo olje menjat se moraš naročit kot pri dohtarju.

sp.: če kdo ne verjame jih greva lahko preštet in verjetno se bo še kakšen našel
Lp
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a berlonso Če jan 03, 2019 4:52 pm

Pozdravljeni,
pozna kdo ta C4 Picasso letnik 2008 iz obale? :
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13793334

ali Tucsona 2006 iz Most na Soči? :
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13703150

gledam za bencinci do 4000€, ki bi mi delali s čimmanj težavami.
 
janas
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: So jan 05, 2019 10:06 am

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a janas So jan 05, 2019 10:14 am

berlonso je napisal/-a:
uporavnik 44 je napisal/-a:zdravo
Zanima se za nakup rabljene škode fabie. Zanima me ali kdo pozna
AVTOCENTER S & R, SINIŠA BOŠKAN S.P. PE SAVSKA CESTA 34, KRANJ
Kakšne izkušnje imate?
samo proc od Boskan Sinisa. Cimprej in cimdlje. Mene je ze nategnil in res nocem, da bi se kdo imel z njim opravka, res je zivljenje prekratko za se ubadat s takimi pacienti. Meni se je vse zlagal in nevem kako se dovoli takemu nategunu biti izven 4 sten.
Sem ze pisal o njem, ker ne zelim da se ljudi nateguje.
Lp
Pozdravljeni, lahko poveste kaj vec o tem boskanu?
Ker se zanimam za nakup avta pri njemu in nocem prehitro sklepati poslov ce pravite da ni to kar on pravi.
Prosim za odgovor.

Lp
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a limas So jan 05, 2019 11:02 am

Kako kaj več? Je treba pisati elaborate, ekspertize in podobno? Napisali so ti glede slabe izkušnje in predlagali, da se ga izogibaš.
Še vedno lahko kupiš avto pri njemu, nihče te ne ovira.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a mrtwelvetrees So jan 05, 2019 1:29 pm

berlonso je napisal/-a:Pozdravljeni,
pozna kdo ta C4 Picasso letnik 2008 iz obale? :
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13793334

ali Tucsona 2006 iz Most na Soči? :
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13703150

gledam za bencinci do 4000€, ki bi mi delali s čimmanj težavami.



Tele bencinarji, Tucsoni imajo samo 5 prestav, in pijejo kot žolne, zelo so požrešni in glasni na avtocesti.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a berlonso So jan 05, 2019 5:52 pm

Zaenkrat bi z njim delal cca 5000km/leto, bil bi zamenjava za Peugeota 206 ki kaže prve znake potrebe po menjavi (2.avto pri hiši).
Tako da najbolj mi je važna zanesljivost, na drugem mestu so stroški (poraba, tudi gume znajo biti ad 100€/kos najbrž, nisem še gledal). Poraba, bi bila najbrž 10l/100km sklepam iz različnih forumov, avtoceste prav veliko nebi videl, sedaj 2.avto niti ni imel vinjete recimo.


Glede Boškana, meni je rekel da je avto od njegovega očeta (to je prej ko še ni imel registrirane obrti preprodaje in je prodajal privat), da je 2.lastnik-v resnici sem bil jaz 4. Ogromno je bilo takih napak in neresnic, najprej bom napisal tisto, ki me je najbolj bolela in se jo živo spomnim. Kolotek pri zadnjih pnevmatikah je premazal z neko snovjo, da kao čuvajo avte da so tip top itd, čez dobro leto se je ta sloj začel luščiti in ko sem ga snel, je pod njim zevala za dobro pest velika prerjavena luknja v pločevini. Torej za moje pojme je prodajal neizpraven avto, če bi napako prikazal bi bila ena zgodba, jo je pa namenoma prikril in s tem konec koncev ogrožal potnike! Luknja je bila ravno poleg vpetja amortizerja.
Pustmo, da je bil spredaj komplet kitan odbijač, tega jaz zaradi neizkušenosti nisem opazil moja krivda in spet tudi njegovo prikrivanje (prodajal kot nekarambolirano), ter da je po slabem mesecu od nakupa po malem puščal hladilnik (zna biti da je samo vlil v sistem tisto tekočino, ki zafila manjše luknje). Pa da glavni servis ni bil opravljen itd...
Pa servisna knjiga skoraj gotovo ponarejena ker so bile štempiljke vse enake (le stežka verjamem, da so vsi trije lastniki vozili na isti servis). Pa števec za kilometre je en čas delal, en čas ne :lol:
To zadnje sem opazil čez en čas.
Vglavnem, sem si tudi sam bil kriv ker nisem imel mehanika s sabo, vendar je tudi on zame totalno pokvarjena oseba, pripravljena prikriti nevarne zadeve za profit. In ko sem opazil, da je odprl preprodajo, sem se prijel za glavo in takoj pisal na ta forum izkušnjo, ki sem jo z dotično "osebo" ki zame ni č od človeka, imel.
Odsvetujem, ali pa vzemite s sabo strokovnjake in 2h časa za pregled stanja. Boste videli kako se mu bo mudilo (pri meni se mu je).
Je bila pa velika lekcija zame, avto me je stal 950€, popravila 600€. Mi je pa služil skoraj 3 leta, nato sem ga prodal lokalnemu stručkotu za švasarijo za 50€.
Na koncu je bil tako gnil, da si stežka menjal pnevmatike.

Skratka, za tiste ki poznate Zmelkoow-e pesmi, pravi Franko Frkič.
 
nickoslo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Po jan 07, 2019 5:53 am

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a nickoslo Po jan 07, 2019 5:59 am

Pozdravljeni

na forumu nisem nov, čitam forum že veliko let, ampak objava je pa prva, saj nakupujem nov avto, zaradi prihoda hčerke rabim malo več prostora.

me zanima če kdo pozna ta avto, saj je cene glede na ostale na avto.netu, res nizka. vaše mnenje ? aja sedaj imam avto s 6 prestavami, in ta avto ima 5 prestav..mislite da bom pogrešal 6 prestavo? no kolega ima octavio 1.6 tdi, in trdi da mu ni jasno zakaj ni 6. notri.

Hvala za mnenje

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13464394
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a titanius Po jan 07, 2019 7:19 am

Menjava zobatega jermena po 2letih? Oh my god. Malo brskanja po forumu ti bo dalo odgovore: stran od 1.6tdi ce ni nov. Rajsi daj 2-3k vec ce lahko pa vzami 2.0tdi ali pac starejsi model za podoben denar.

A mora bit res golf? Peugeot 508 bos dobil za skoraj isti denar,vozil se bos pa kot Josip Broz Tito. To je samo ideja. Je pa zalostno,da jermen dela tezave ze po 2eh letih,na mojem avtu je zacel cvilit pri 216k km,predvidena menjava pa na 240k km,zamenjal sem na 217k km. Torej treba temu golfu delat veliki servis vsaki 2 leti? Hvala lepa.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov