Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Ivan36 Sr dec 27, 2017 3:24 pm

@DD1984 Noben ni iz SLO 1 reg. :shock: :lol: 8) :roll: :twisted: :evil: :mrgreen: =P :huh: :DDD Torej LOTO ... :roll:
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a matejxx Sr dec 27, 2017 4:31 pm

Pa daj no. In kaj je slabega, če je avto iz Nemčije. Nemci še boljše ravnajo z avti, kot Slovenci. Tam je večina avtov servisiranih redno in na pooblaščenih servisih. Vi pa dajete prednost slovenskim avtom, ki se jih servisira pod kozolcem.
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 784
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a whitee Sr dec 27, 2017 5:30 pm

Marikateri pooblaščeni je slabši od "popoldanca".
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Firediver Sr dec 27, 2017 5:53 pm

matejxx je napisal/-a:Pa daj no. In kaj je slabega, če je avto iz Nemčije. Nemci še boljše ravnajo z avti, kot Slovenci. Tam je večina avtov servisiranih redno in na pooblaščenih servisih. Vi pa dajete prednost slovenskim avtom, ki se jih servisira pod kozolcem.

Nič ni narobe z Nemci, samo pri uvozu razsaja epidemija "zbijanja kilometrov"...ni vsak okužen, je pa večina.
Če se želiš nategniti - želim obilo užitka!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Ivan36 Sr dec 27, 2017 6:38 pm

Imel Audi 2.6 letnik 94 in že prvo leto je prevozil v D 86.000 km :lol: a leta 2014 je imel samo 234.000 km prevoženih :mrgreen: Torej fant je dal letnike 15 in 16 po 111.000 km in par po 29.000 km prevoženih???? 8) za 20.000 € + bi jaz gledal in KUPIL NOVO vozilo!
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a chad Pe dec 29, 2017 10:08 am

Gledaš dokaj nove letnike avtov, na katere imaš sploh pri porschu še garancijo, tako da jaz bi vzel. Možno, da sta unadva na porschu njihova lizing avta, iz Nemčije. Aiavto (in Aceavto sorodnika) naj bi oba imela solidne avte, Eurocars pa ne poznam.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a thunderbolt Pe dec 29, 2017 11:35 am

Eurocars ima tudi dobre avte in tisti z linka sploh ni slab. Ti pa priporocam, da vzames takega z dsg, ker avto cisto spremeni!
 
 
DD1984
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr mar 21, 2012 3:25 am

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a DD1984 So dec 30, 2017 1:49 pm

Sem bil pri Euro Cars. Problem je ker sem vprasal za test voznjo, mi je gospod rekel da testno voznjo se naceloma naredi ko se odloci za nakup(pred nakupom), dal pa mi je VIN stevilko in naj preverim pri pooblascencu.. Klical sem ze na ene 5 VW servisov da mi povejo zgodovino avta pa mi noben ni ugodil. Baje lahko samo lastniku dajo te informacije... se pravi jaz moram najprej kupit potencialno zanic avto potem pa mi bojo se oni to potrdili.

Gospod pri Euro cars pravi da mi pisno garantira na kilometre, in da je mozna 1 ali 2 letna garancija preko nekega gsv-ja... je to nateg, ali garancija za zaupati?

Na Porscheju so mi dali informacijo da passata pri njih stojita ze 140-160 dni. Malo cudno se mi zdi da se ju tezko losajo.
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a chad So dec 30, 2017 6:21 pm

Jaz nobenega avta ne bi kupil brez testne vožnje. Eni se za avte očitno zelo bojijo, recimo v B&G šentjur sem se pa lahko kar sam peljal, brez prodajalca. GSV je zavarovanje/jamstvo..to ni garancija tega trgovca ali proizvajalca. Je jamstvo, ki je čisto ok in deluje, samo prej moraš imeti pisno informacijo, kaj vse točno konkretno zajema. Informacije o avtih z vin številko dajejo samo, če imaš pisno dovoljenje lastnika, ko prideš na servis, da.
 
Irmscher
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Ne nov 24, 2013 11:17 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Irmscher So dec 30, 2017 10:02 pm

DD1984 je napisal/-a:Sem bil pri Euro Cars. Problem je ker sem vprasal za test voznjo, mi je gospod rekel da testno voznjo se naceloma naredi ko se odloci za nakup(pred nakupom), dal pa mi je VIN stevilko in naj preverim pri pooblascencu.. Klical sem ze na ene 5 VW servisov da mi povejo zgodovino avta pa mi noben ni ugodil. Baje lahko samo lastniku dajo te informacije... se pravi jaz moram najprej kupit potencialno zanic avto potem pa mi bojo se oni to potrdili.

Gospod pri Euro cars pravi da mi pisno garantira na kilometre, in da je mozna 1 ali 2 letna garancija preko nekega gsv-ja... je to nateg, ali garancija za zaupati?

Na Porscheju so mi dali informacijo da passata pri njih stojita ze 140-160 dni. Malo cudno se mi zdi da se ju tezko losajo.


Logično da ne dajo vsakemu testne vožnje, večina bi se samo peljala, tud do Maribora pa nazaj :)

Verjetno je hotel aro, predno ti da avto na testno?

Pejta skupaj z njegovimi papirji na pooblaščen VW servis, preveri bazo, če je vse OK, boš verjetno hotel avto kupit ane?
Mu daš aro in greš na testno
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a pskoda So dec 30, 2017 10:21 pm

Dati aro pred testno vožnjo je no go in bi bil bik, da bi jo dal.

Imaš vin številko pojdi na net na carfax stran in vtipkaj to vin številko
Lp
 
DD1984
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr mar 21, 2012 3:25 am

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a DD1984 So dec 30, 2017 11:25 pm

Ne, are ni zahteval, mi je pa dal vedeti da je voznja ko si se tako rekoc ze odlocil da avto kupis.

Sem preveril VIN v Carfaxu.

Ni veliko podatkov razen en izstopa -

2017-06-09 ODŠKODNINSKI ZAHTEVEK ZA VOZILO
Država: NEMČIJA
Količina: 1500 - 2000 EUR

Ne pise pa kaj se je dogajalo. Ce ima avto servisno potrjeno bi ta dogodek, menjava cesar koli je vredno 1500-2000eur, bil tam zabelezen?

Prodajalcev odgovor na vprasanje glede zgoraj napisanega je, da nima podatka kaj je bilo poskodovano(za taksne zneske baje ne porocajo kaj je narobe). Da ni nujno da je bilo vozilo udelezeno v nesreci. Da ga je lahko nekdo na parkingu zadel itd... Da pa veliko skode ni moglo biti glede na znesek 1500-2000EUR (sploh ker so baje v Nemciji cene visoke)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a pskoda Ne dec 31, 2017 8:30 am

Pa ti je trgovec kaj omenil, da je bil avto razbit?
Če ti ni je že sumljivo in čudno mi je, da niso servisi vpisani v carfax. Se pravi, da je bil avto servisiran pod kozolcem, če je sploh bil ker servisi niso vpisani

Če je bil spodaj razbit in je karter poču olje je steklo ven in mašina je nekaj časa delala na suho. Popravilo ni drago (karter, novo olje, zaščitna plastika in popravilo odbijača), ampak mašina je delala brez olja.


Moje mnenje jaz ga itak ne bi kupil. Če ne boš dobil vseh podatkov od servisov in kaj je bilo razbito ga tudi tebi odsvetujem
Lp
 
DD1984
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr mar 21, 2012 3:25 am

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a DD1984 Ne dec 31, 2017 2:54 pm

Ne, ni omenil da je bil razbit. Pravi da je servisna potrjena, zadnji servis na uradnem narejen pred 3000km. Tovarniska garancija do januarja 2018.
Servisno sem na brzino pogledal, servisiran naj bi bil pri VW Hahn v Nemciji.
Pravi da je z avtom vse v redu, pokazal mi je na vetrobranskem steklu malo razpoko, pravi da ne zeli menjati ker raje pokaze dejansko stanje vozila. Ponudil mi je da v ceni avtomobila steklo zamenja, ali mi da nizjo ceno ce pac ne zamenja.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a matejxx Ne dec 31, 2017 3:21 pm

pskoda je napisal/-a:Pa ti je trgovec kaj omenil, da je bil avto razbit?
Če ti ni je že sumljivo in čudno mi je, da niso servisi vpisani v carfax. Se pravi, da je bil avto servisiran pod kozolcem, če je sploh bil ker servisi niso vpisani

Če je bil spodaj razbit in je karter poču olje je steklo ven in mašina je nekaj časa delala na suho. Popravilo ni drago (karter, novo olje, zaščitna plastika in popravilo odbijača), ampak mašina je delala brez olja.


Moje mnenje jaz ga itak ne bi kupil. Če ne boš dobil vseh podatkov od servisov in kaj je bilo razbito ga tudi tebi odsvetujem


To, da servisi niso vneseni v Carfax, ne pomeni, da avto ni servisiran pri pooblaščenem servisu. To, da so podatki servisov vneseni je samo dobra volja pooblaščenega servisa, ni pa nuja. Vsaj v EU je tako.

Drugače pa škoda avta za 2000€ je res lahko nekaj izredno majhnega. Nasploh pri novem avtu, pa če gre popravilo preko zavarovalnice še toliko prej. Tako, da če bi bil avto res hudo razbit, se bi cena gibala precej nad 5000€, nasploh pri kakšnih poškodbah motorja.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a pskoda Ne dec 31, 2017 6:28 pm

Kolikor sem jaz gledal carfax je bilo vedno vpisano
Lp
 
DD1984
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr mar 21, 2012 3:25 am

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a DD1984 Ne dec 31, 2017 6:49 pm

pskoda je napisal/-a:Kolikor sem jaz gledal carfax je bilo vedno vpisano



Sem pregledal kar nekaj Carfaxa, tudi vozila za katera sem 100% siguren da so servisirana na pooblascencu, pa ni bilo serviso vpisanih.
Tako da kar se Carfaxa pa AutoDNA tice jih bolj pogledam zaradi lastnistva in pa poskodb, servisnih informacij ne pricakujem od njih.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a matejxx Ne dec 31, 2017 7:26 pm

pskoda je napisal/-a:Kolikor sem jaz gledal carfax je bilo vedno vpisano


Imamo doma avto od novega. Čisto vsi servisi so delani na pooblaščenem servisu, pa na CARFAX-u ni niti enega podatka o servisih. Še na strani CARFAX, ti lepo piše, da npr. če je vozilo Slovensko, da podatkov po vsej verjetnosti ni.

Prav tako ti npr. piše tudi tole:

German legislation forbids information based in VIN numbers to be stored and published. This means that vehicle history from Germany is not accessible. CARFAX is working actively to change this.

In po moje tudi nebi smeli kar takole deliti podatke avtomobila. VIN st, je javno dostopna, in vsak ki lahko pride v bližino tvojega avta jo lahko vidi. In zakaj bi koga zanimalo, kdaj in kje sam servisiram svoj avto?
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a wragec Po jan 01, 2018 8:46 am

DD1984 je napisal/-a:Sem bil pri Euro Cars. Problem je ker sem vprasal za test voznjo, mi je gospod rekel da testno voznjo se naceloma naredi ko se odloci za nakup(pred nakupom), dal pa mi je VIN stevilko in naj preverim pri pooblascencu.. Klical sem ze na ene 5 VW servisov da mi povejo zgodovino avta pa mi noben ni ugodil. Baje lahko samo lastniku dajo te informacije... se pravi jaz moram najprej kupit potencialno zanic avto potem pa mi bojo se oni to potrdili.

Gospod pri Euro cars pravi da mi pisno garantira na kilometre, in da je mozna 1 ali 2 letna garancija preko nekega gsv-ja... je to nateg, ali garancija za zaupati?

Na Porscheju so mi dali informacijo da passata pri njih stojita ze 140-160 dni. Malo cudno se mi zdi da se ju tezko losajo.


Jaz sem tam kupil avto in ni bil problem z testno vožnjo. Po pregledu avta sem rekel da sem interesent za nakup ampak da bi rad šel še na testno vožnjo. Pogovarjal sem se z sinom. Gor je namontiral tablice in ni bilo problema. Aro sem dal šele drugi dan ko sem se odločil za nakup.Ne verjamem da avta že toliko časa stojita pri njih ker jih kar veliko in redno prodaja. Kateri passat te točno zanima?

Za preverko šasije pa je najboljše it na pooblaščen servis, jih lepo vprašat, ponudit da jim plačaš kavico in potem ne bo problema, ker po telefonu ti ne-bo noben povedal.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov