Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a berlonso Po jan 03, 2022 6:31 pm

Tega DNA sistema nisem testiral še. Vozil sem v N.
Sem pa vseeno pričakoval nekoliko večji sunek iz 170km... je pa res da sem šel le do 4000vrt/min, motor je bil hladen, nisem želel pretiravati dokler avto ni naš :lol:
Stvari ki so me zmotile:
- oblika volana, napihnjen srednji del mi ni najbolj všeč, se treba navadit in je sigurno ok
- voznikov sedež bi lahko šel nižje
- zvok iz auspuha bi lahko bil malo bolj jezen za te konje

To bo še cajt in veselje sprobavat, bolj me je skrbelo glede kake rje, puščanja in podobno, opazil nisem.

95% uporabe se bo avto vozil zelo mirno, ker bo vozila žena. Moči vrh glave za tako uporabo.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Kristjan123 Po jan 03, 2022 6:46 pm

berlonso je napisal/-a:Hvala. Ma meni so od nekdaj lepe Alfe, tudi tu na forumu sem pred leti spraševal za 147, ampak nisem dobil primerne. Vozil sem jih do sedaj samo enih 10km, lastil pa nobene, pa da vidmo kaj bo. Vedno smo kupovali avte bolj racionalno glede vzdrževanja, bomo videli kako se bo Giuli izkazala.
Po pogovoru z znancem Alfa mehanikom, je za pričakovati da Multiair enota crkne sigurno enkrat do 150.000km cena cca 900€ z delom, diski in ploščice so dražji, ker ta ima tiste večjega premera, svečke menjat na 30.000km :lol: ampak dobro, to je vse upoštevano.
Je še zmeraj avto za romantike.

1.4MA? MA kot multiair?
PS:mogoče kdo ve kje bi se dobilo tisti sredinski predal na armaturki? Tukaj je najbrž počen, stoji postrani in ne stoji odprt - opazil da je to klasična napaka pri Giuliettah, ampak kje dobiti kos? Na spletu ne najdem.


Eh kje so časi pred 17 leti, ko sem kupoval svojo prvo 147-ko. Ko sem zapeljal v prvi ovinek je bilo jasno, da sem okužen. Po 3 Alfah sem zdaj ze par let na družini bolj prijaznemu avtomobilu in občasno sanjam z odprtimi očmi :). Sem pa vesel in privoščim vsakemu ki bo spoznal čare Alfe pa upam brez kriza, ki ga ima v znaku. Drugače forum alfistov zelo uporaben in verodostojen vir informacij. Vsaj v času mojega lastništva je bilo tako.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a xxl Po jan 03, 2022 8:47 pm

berlonso je napisal/-a:Tega DNA sistema nisem testiral še. Vozil sem v N.
Sem pa vseeno pričakoval nekoliko večji sunek iz 170km... je pa res da sem šel le do 4000vrt/min, motor je bil hladen, nisem želel pretiravati dokler avto ni naš :lol:
Stvari ki so me zmotile:
- oblika volana, napihnjen srednji del mi ni najbolj všeč, se treba navadit in je sigurno ok
- voznikov sedež bi lahko šel nižje
- zvok iz auspuha bi lahko bil malo bolj jezen za te konje

To bo še cajt in veselje sprobavat, bolj me je skrbelo glede kake rje, puščanja in podobno, opazil nisem.

95% uporabe se bo avto vozil zelo mirno, ker bo vozila žena. Moči vrh glave za tako uporabo.

Te razumem, tudi sam sem pričakoval več od teh 170 KM, še posebej v primerjavi z 120, prej bi rekel, da jih ima 150, ampak, moči je vedno dovolj v vsakem trenutku. Že 120 KM bi tvoji ženi bilo več kot dovolj. Sedenje je tudi nenavadno visoko za takšen avto, to se vleče še od 145, 147 katere sem imel. Sicer je to normalno, vseeno pa pričakuješ nastavitev "do podna" :D
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a berlonso So jan 08, 2022 10:28 pm

No, danes prevozil 300km (žal večina avtoceste) in mi je vožnja zelo všeč. Trda, direktna in potegne če se to zahteva. Je pa res da vse to pokaže v Dynamic programu, je res razlika med D in N, kar je prav.
Samo za info, 250km avtoceste med 110 in 140km/h (vožnja v koloni) v N načinu je bila povprečna poraba po BC 6,9l/100km. Kar se mi zdi odlično za bencinarja s 170km.
Kar se pa vožnje tiče, se mi je zdi škoda za avtoceste ker je kot nalašč narejena za regionalke :-P
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Kristjan123 Ne jan 09, 2022 10:33 am

Zapelji jo malo po ovinkih na Krasu in ti bo hitro jasno, ki je ta avto doma... z rezervo in občutkom seveda dokler se temp ne dvignejo da ne bo naslednja tema " Pozna kdo kakega dobrega kleparja?" ;)
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a berlonso Ne jan 09, 2022 1:31 pm

Haha ja ovinkov tle ne manjka :lol:
Imamo tudi kasko vsaj 1. leto oops :-P glede na to da ni najmlajša (2012 letnik). Valda pa upam da ne bo izletov iz ceste ter da bo delala brez nekih problemov. Sem probal namontirat otroški sedež na Isofix, po 30sekundah obupal, probala tudi žena, 1. uspel, pri drugi zanki pa po 5min lomljenja prstov obupala :lol: ima zadrge (res minimalne) in še pena je notri nabita do tega haklca, je res zelo težko dostopno.

Grem verjetno že danes en krog, malo me čas preganja... lega v ovinkih je res top, priznam pa, da nisem vajen nekih športnih avtov, tako da ne morem dati neke primerjave... običajno sem se čez ovinke preganjal s povsem navadnimi verzijami, tu je pa užitek multipliciran. Največ vreden neposreden volan in trdota tega v D načinu.
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a DX5050 Ne jan 09, 2022 4:32 pm

A kdo ve, a ima giulietta zaporo diferenciala? Nekje sm bral da naj bi jo imela, nevem pa a je to kako pogojeno z motorjem/opremo.

Ima pa ta tvoja giulietta zelo vrjetno "čudovit" M32 menjalnik not (hvala opel :evil: ) A kj veš, a so bili ležaji notri že menjalni? Vsekakor pa vsi priporočajo menjavo olja v dotičnem menjalniku na cca 60kkm.
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Kristjan123 Ne jan 09, 2022 4:42 pm

Zapore dif so ponavadi vse q2 verzije kateregakoli modela. "M32 sranje od Opla" je ponavadi v kombinaciji z 150KM dizli. Ne vem pa če je menjalnik 170KM benz različice Alfin ali spet kaka različica "uspešne zdruzitve"...
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 538
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a luxxx7 Ne jan 09, 2022 8:18 pm

DX5050 je napisal/-a:A kdo ve, a ima giulietta zaporo diferenciala? Nekje sm bral da naj bi jo imela, nevem pa a je to kako pogojeno z motorjem/opremo.

Ima pa ta tvoja giulietta zelo vrjetno "čudovit" M32 menjalnik not (hvala opel :evil: ) A kj veš, a so bili ležaji notri že menjalni? Vsekakor pa vsi priporočajo menjavo olja v dotičnem menjalniku na cca 60kkm.


Ne širiti nepravilnih informacij. Giulietta ni nikoli imela M32 menjalnika, ampak C635.
M32 menjalnik so uporabljali npr. v 159 in v Mitotu.

Elektronsko zaporo diferenciala pa so imele različice Multiair, TBi in 2.0 JTDm. Za 1.4 TB in 1.6 JTDm pa nisem seznanjen.
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a berlonso Ne jan 09, 2022 9:06 pm

Na to nisem pomislil, da bi Alfa si posojala menjalnik od Opla, glede na to da še podvozje ima svoje (ne od Fiata), pa ne da bi bil Opel slab, ampak ta M32 je res problematičen. Kje bi piše kateri menjalnik je? Zaenkrat sem navodila bežno prebral, menjal osvetlitev tablice (potrebna demontaža tablice in okvirja) ter šel en krog.
Ima pa elektronsko zaporo diferenciala, ki pa deluje baje samo v D programu.
 
horlorth
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Ne feb 16, 2014 3:12 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a horlorth Po jan 17, 2022 10:31 am

Tale Passat iz avtohiše FRI-MOBIL mi je zanimiv. Pozna kdo avtohišo?

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=16978957&display=Volkswagen%20Passat
 
horlorth
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Ne feb 16, 2014 3:12 pm
 
lukas252
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr apr 06, 2016 6:49 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a lukas252 So jan 22, 2022 11:00 am

 
 
Uporabniški avatar
exide
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 529
Pridružen: So avg 02, 2008 10:47 pm
Kraj: Radovljica

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a exide Po mar 28, 2022 9:08 am

Po dovgem casu spet kupujem rabljen avto. Ker gledam bolj Passate in BMWje, kjer je malo vec izbire je veliko uvozenih iz Nemcije, ampak to me ne moti, ce je avto ok.
Zaenkrat imam nekaj ogledano, ampak ne poznam avtohis. Ima kdo izkusnje?
ACE Menges in avtobook Ljubljana?
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Gosic Po apr 25, 2022 9:47 am

Pozna kdo ta avto in prodajalca?
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... %20Partner

Kako se sicer obnesejo ti motorji? Ata kupuje, da se višje sedi in da je plac za psa.
 
Da ja vu
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe apr 29, 2022 8:00 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Da ja vu Po maj 02, 2022 6:59 am

Pozdravljeni!Sem v postopku prodaje skoraj novega vozila, saj ga zaradi menjave službe in posledične bližine, ne potrebujem, oz. vsaj ne takega, ki bi me bremenil z leasingom.Ker so šle cene v nebo, je tudi izklicna cena avtomobila takšna kot ob prvotnem nakupu oz. še 500€ več.Na oglas se je takoj odzvala oseba, ki se ukvarja z izvozom avtomobilov, mi v štartu zbila ceno za 1000€, še vedno pa mi je ponudila dovolj, da ponudbo sprejmem.Ker se s tem prvič ukvarjam in mi to področje ni popolnoma nič znano, iz previdnosti vprašam še tukaj.Je to varna naložba, ali imam opravka s čim, čemur bi se bilo pametno izogniti?Naj povem, da je gospod bil preko telefona popolnoma korekten, takoj je povedal da bo avto izvozil v tujino, kjer bo zanj dobil več kot pri nas, meni pa ponudil toliko, da lahko rečem, da je bila moja dvoletna vožnja v službo praktično zastonj(z izjemo rednih servisov na pooblaščenem servisu, ki pa roko na srce tudi nekaj nanesejo).Prosim za vaša mnenja, da se ne opečem, saj prodaja ni nujno zlo, je pa nepotreben strošek.
Hvala in lep pozdrav!
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 694
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a boštjan_01 Po maj 02, 2022 9:56 am

Avto se proda tako da se napiše kupoprodajna pogodba, običajno na okencu za tehnične preglede. Edini pogoj je (vsaj pri meni), da mora biti plačilo v celoti izvedeno (na roko ali banko) pred podpisom pogodbe. Tablice se dajo na uničenje (nekaj za plačat), zavarovanje se prekine (dobiš en del vrnjeno).
To je vsa umetnost. Kaj se naprej dela z avtom ni tvoja stvar. Če še plačuješ lizing, se še pozanimaj pri njih.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Pozna kdo ta avto ali avtohišo?

Napisal/-a Cefizelj Po maj 02, 2022 7:46 pm

Kot je rekel. Sprintaj eno kupoprodajno iz neta, jo izpolni, poberi denar preden se avto odjavi - nato avto odjavi in je.

Ne nasedaj na ideje kot pustimo avto še en dan zavarovan, da ga peljem tja in tja, avto bo šel registriran v tujino in nato tablice in take fore.

Denar, odjava, roka. Kaj potem počne z avtom pa ni tvoja stvar.
 
horlorth
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Ne feb 16, 2014 3:12 pm

Uvoz avtomobila

Napisal/-a horlorth Če maj 12, 2022 6:13 am

Pozdravljeni,

na spletu sem zasledil podjetje https://mojsanjskiavto.si/ za uvoz vozila?

Ali ima kdo izušnje z njimi?

Lep pozdrav
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Google Adsense [Bot] in 39 gostov