Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a Novinec1968 To jun 16, 2020 6:37 pm

norc89 je napisal/-a:Uvozil sem avtomobil iz nemčije in je bil prvič registriran 19.9.2020.


@norc89, ali si ti iz "Back to the Future"? :?: :D
 
norc89
Novinec
 
Prispevkov: 142
Pridružen: Sr sep 16, 2009 8:58 am

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a norc89 Sr jun 17, 2020 7:35 am

Gregamax je napisal/-a:Zdravo,

Ko sem jaz pripeljal avto iz Nemčije, je bil na računu naveden samo bruto znesek. Vse je šlo skozi brez problemov.

Lp,
Grega

Bruto znesek je neto + ddv verjetno si NETO mislil
 
Uporabniški avatar
Gregamax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 525
Pridružen: Po jun 05, 2006 9:12 pm
Kraj: Metlika

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a Gregamax Sr jun 17, 2020 8:54 am

Zdravo,

Ne nisem mislil neto ampak naveden je bil bruto znesek. Se pravi neto znesek + davek sešteto skupaj. Neto zneska ni nikjer na računu navedenega. Na linku si lahko pogledaš kopijo računa.
https://www.dropbox.com/s/gjsu3hxd524se ... 2.jpg?dl=0

Lp,
Grega
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 538
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a luxxx7 Sr jun 17, 2020 2:45 pm

Če je bruto znesek plačan v tujini, ne rabiš pri nas nobenega davka plačevati.

Tukaj se samo plača dodatno: homologacija in dmv.

To je to.
 
PeCi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 686
Pridružen: Ne nov 02, 2003 5:32 pm
Kraj: Celje

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a PeCi Sr okt 28, 2020 4:56 pm

ima kdo izkušnje z postopkom uvoza iz Poljske? Predvidevam da je postopek enak kot iz Nemčije, se pravi račun, odjavljena prometna?
 
rofl
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Po avg 28, 2017 5:03 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a rofl Pe okt 30, 2020 12:38 pm

Zdravo.
Ali se že ve, kdaj bo novi zakon o DMV prisel v veljavo (v vecini primerov so to višje lestvice in s tem tudi drazji avti)?
...ker trenutno ne mores sploh iz drzave po avto....... :? ko so cene se nizke. Razlika med zdajsnjim DMV in novim, pa je (bo) 4000 €. :|
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a sašo5 Pe okt 30, 2020 2:17 pm

saj ne rabiš it....avto najdeš sam in angažiraš nekoga da ti ga pripelje: v enem tednu smo pripeljali (hvala fantom iz Škofje Loke B mat) A3 (bil pri pooblaščenem prodajalcu) iz sredine Nemčije direktno do Brežic....16.200 plačano + 1100 fantom, ki so vse porihtali; avto v ponedeljek v garaži, danes pravkar prišli papirji ....DMV je 162 eur
2.0 150KM model 2018 sedan šport izvedba full led 64.000km dejansko kot nov...( še ga ima b mat na netu.....)
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 538
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a luxxx7 Pe okt 30, 2020 2:40 pm

Kakšen je pa postopek, če kupuješ avto od privat osebe in ne podjetja?
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a limas Pe okt 30, 2020 2:40 pm

PeCi je napisal/-a:ima kdo izkušnje z postopkom uvoza iz Poljske? Predvidevam da je postopek enak kot iz Nemčije, se pravi račun, odjavljena prometna?


Poljska velja za EU državo z najvišjim deležem rabljenih vozil s prevrtenimi kilometri. Številka gre krepko čez 90%. Bral sem nekaj člankov in forumov na to temo. Verjamem v verodostojnost.

Če že rinete v tujino po rabljen avto, izberite Belgijo ali Nizozemsko. Tam se dobijo najboljši primerki.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a limas Pe okt 30, 2020 2:42 pm

luxxx7 je napisal/-a:Kakšen je pa postopek, če kupuješ avto od privat osebe in ne podjetja?


Enak, le da moraš overiti podpis na kupoprodajni pogodbi pri notarju.
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a RUNAČ Pe okt 30, 2020 6:06 pm

limas je napisal/-a:
PeCi je napisal/-a:Če že rinete v tujino po rabljen avto, izberite Belgijo ali Nizozemsko. Tam se dobijo najboljši primerki.


Z uvozom iz npr. Nemčije ali Avstrije nimaš dobrih osebnih izkušenj ali je kaj drugega? :D
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a limas Pe okt 30, 2020 6:32 pm

Iz Nemčije trije uvoženi. Dva smo uporabljali znotraj družine kar dolgo časa, tretjega smo uvozili za znanca. Nobenih napak in okvar; sive lise glede servisne zgodovine; nekaj zamolčanih malenkosti; vsi so bili od lizing hiš. Bilo je tudi nekaj zgrešenih ogledov, ker avto ni bil tak kot bi moral (po opisu prodajalca).
Z Avstrijo nimam izkušenj. Postopek nakupa je enak, so pa avti nekoliko dražji in se uvoz ne splača, razen nekaterih modelov od fizičnih oseb, ki težko najdejo kupca.
Osebno me je minilo, da bi še kdaj uvažal avto iz tujine. Preferiram Slovenijo, ker je tržišče močno pregreto in zasičeno, prodaja rabljenih pa s korona histerijo in valom odpuščanj močno upada.

Škoda je vrženega denarja za pot, bivanje, taxe, registracije, homologacije, TP, DMV, ki se zagoni pri uvozu iz tujine.
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a RUNAČ Pe okt 30, 2020 7:03 pm

limas je napisal/-a:Osebno me je minilo, da bi še kdaj uvažal avto iz tujine. Preferiram Slovenijo...


No evo končno nekdo, ki tudi kaj takega napiše, ne samo, da moraš po res željeni samo avto v tujino.
Je pa res, dober, korekten avto gre v dnevu do treh na avto.net.

Sicer je tole malo mimo te teme (upam, da se ne bo kdo ob to obregnil), ampak zanima me kaj preferiraš pri nakupu rabljenega. Pravna/fizična oseba, 1. lastnik/n-ti. lastnik, starost, kilometri... Konkreten pregled vozila in zgodovina sta zame itak samoumevna pri taki stvari.

Sprašujem pa predvsem kot nasvet, ker je v naslednjem letu pri meni planirana zamenjava avta (kar se panoge v kateri delam tiče, nas sama korona nebi smela dokončno potolči - vsaj tako zaenkrat kaže do konca zime). Glede na to, da so cene novih ponorele v zadjih dveh letih, bi bil mogoče celo bolj primeren kakšen avto do štirih let starosti. Imam kar nekaj znanja glede avtomobilizma (kompleksne zadeve glede servisiranja sem seveda ne spadajo, da ne bo kdo kaj narobe razumel :) ), samo mimogrede lahko dobiš mačka v žaklju, čeprav sem daleč od kupca, ki gre na prvo žogo. Prej na četrto ali peto :D
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a limas Pe okt 30, 2020 7:26 pm

Prvi lastnik in kronološko urejen fascikel z računi servisov (brez sivih lis) ter konkretni in kratki odgovori lastnika na moja vprašanja. Pregled zunanjosti, stanje gum, diskov, ploščic, izpuha, podvozja, ohranjenost notranjosti ter testna vožnja (sklopka, vztrajnik) brez čudnih zvokov. V vsakem primeru je loterija. Upoštevaj tudi intuicijo, ženo pa pusti doma.
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a RUNAČ Pe okt 30, 2020 7:34 pm

limas je napisal/-a:Upoštevaj tudi intuicijo, ženo pa pusti doma.


Vse je odvisno od tega kakšen karakter ima ta žena. Nekatere se vtikajo v vsako stvar, druge pravijo kupi kar se tebi zdi primerno, ker tega avta itak ne bom vozila (poznam ene in druge). Jaz si nebi upal kar tako posploševati. Saj ženske bi za nas "dedce" imele podobno mnenje če bi si delile nasvet prinakupu kakšnih ženskih stvari :D

Drugače pa če sem prav razbral priporočaš bolj nakup od fizične osebe.
In seveda na koncu še hvala za nasvet.
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a Aesthetics Pe okt 30, 2020 8:15 pm

Ampak ni vec toliko prodaje takih vozil, kot je bilo vcasih. Torej od fizicne osebe, prvi lastnik in pa do 4 leta.
Recimo gledam po avtonetu, saj take starosti najdes, ampak cene so pa ... MPC vozila 25k€, popust na ceno vsaj 10% (VW), potem je pa leto dni rabljeno vozilo z 40kkm na avtonetu za 22k€. Ja seveda, probat ni greh, ane? Ampak ni osamljen primer, veliko jih je takih.
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a RUNAČ Pe okt 30, 2020 8:24 pm

To mi je poznano, da so oglaševane cene takih avtov kar krepko višje od realnih - spremljam malo trg že nekaj časa. Sam bom rekel tako, če pri avtu vse štima in ima primerno ceno, je prav vseeno, če je star npr. šest let namesto željenih treh ali štirih.
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
rofl
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Po avg 28, 2017 5:03 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a rofl Pe okt 30, 2020 8:30 pm

sašo5 je napisal/-a:saj ne rabiš it....avto najdeš sam in angažiraš nekoga da ti ga pripelje: v enem tednu smo pripeljali (hvala fantom iz Škofje Loke B mat) A3 (bil pri pooblaščenem prodajalcu) iz sredine Nemčije direktno do Brežic....16.200 plačano + 1100 fantom, ki so vse porihtali; avto v ponedeljek v garaži, danes pravkar prišli papirji ....DMV je 162 eur
2.0 150KM model 2018 sedan šport izvedba full led 64.000km dejansko kot nov...( še ga ima b mat na netu.....)

Ker za 500 € ga sam pripeljem v Slovenijo in imam tudi zeljo prej videti avto.

Torej v bistvu ne ve noben, kdaj pride v veljavo nov zakon?

@limas , problem nastane, ko ni taksnega avta v ponudbi v Sloveniji.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a sašo5 Pe okt 30, 2020 8:56 pm

niti pod razno mi ne pride na misel, da bi se 1000km v eno stran vozil, da bi prišparal 400 eur in še to ČÈ.....še v Škofjo Loko nismo šli, so fantje z vleko pripeljali....(sicer je avto od sina, jaz prakticiram nakup v Slo in novo....
 
rofl
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Po avg 28, 2017 5:03 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a rofl So okt 31, 2020 12:27 pm

Torej si nasel avto prek mobile.de; poslal povprasevanje fantom v Škofji Loki, ce ti lahko uvozijo avto; nakazal si v tujino nekemu podjetju 16200 €; nakar so sli oni po avto in si za to uslugo placal 1100 €? V tem primeru si se odlocil za avto prek slik?

Drugace, ce najdes avto nekje blizje (recimo Minhen) in si iz Ljubljane, imas vsega skupaj strosek ~400-500 € in to opravis v enem dnevu. Kar pa je ze
(vsaj) 500 € razlike v ceni, kar tudi ni zanemarljivo.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov