Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
zan0088
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Če nov 17, 2011 7:48 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a zan0088 So feb 01, 2020 7:47 pm

Zdravo. Par vprasanj imam, na razne prebrane vodice. Drug teden imam dopust, do par prodajalcev grem se v SLO drugace pa DE.

Prvo kot prvo zakaj taki, ki se ukvarjajo z uvozom, ne zelijo pripeljat avta, ki ga prodaja fizicna oseba? Kaj ni ok ce fizicna oseba od fizicne kupi? Provizije imajo tud lepe zato sem bolj za lastno rezijo.

Kako je v tem primeru z DDV in mwst ce kupujem zase? V DE se verjetno ne placa, kaj pa SLO potem naredi?

Kako je s placilom preko NLB. Na NLB kliku bi prenakazal in poklical takoj na banko, da je urgentno. Kako so hitri in ali gre za visoke provizije 100eur+? Osebne izkljucno NLB izkusnje me zanimajo tu.

Kako je pa z osebnim dokumentom kupca. Je dovolj vozniska in osebna izkaznica ali se zahteva potni list?

Hvala za info
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a limas So feb 01, 2020 8:56 pm

Poglej tukaj.
Imaš odgovore na vsa vprašanja, ki si jih zastavil.
Zakaj želiš posrednika, ki te bo stal najmanj 1500 ojrov?
Pojdi sam v Nemčijo. Še prej poišči vsaj 3 različne ponudbe, da se ne vračaš praznih rok.

https://www.recar.si/zmorem-sam/uvoz-avtomobila
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a xxl Ne feb 02, 2020 9:38 pm

Nimamo vsi časa tavat po Nemčiji in se ubadat s papiri, nemščino, nepredvidenimi sroški in še čem, in se predviden prihranek lahko hitro topi. Raje plačam tistih 1500 €.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
zan0088
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Če nov 17, 2011 7:48 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a zan0088 Po feb 03, 2020 10:59 am

Ah, ce se razmeroma blizu za 8h voznje stran najde res ni panike.

En od teh ponudnikov mi je naracunal 1200 samo za storitev, plus Euro6DMV, prevoz, zavarovanje tovora, homologacija, TP itd vse posebej zraven skupno 2k€, to je pa lepa stevilka za nekaj kar ima nekdo v mezincu.

Kar je mene pri uvoznikih hudo zmotilo in mi ni dalo zaupanja je to, da so bili hudo navduseni nad mojimi linki in zeleli takoj v akcijo it, pa sem poslal zgolj kot primer in pricakoval kaj podobnega v odgovor od kaksnih njihovih zaupanja vrednih his...

Sem preprican, da je it gor sam po avto lep eurotrip, sploh pri nas malo mlajsih, lepi spomini, ce bo izkusnja OK ali ne, je pa treba zbrat tist pogum za usest se v avto pa it, za zdaj se gledam SLO, v sredo pa nemcija v skrajni sili.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a mrtwelvetrees Po feb 03, 2020 11:00 am

1500 da ti ga nekdo dostavi v SLO ?

Pa da ti ga nekdo temeljito tam pregleda pred nakupom, to je v ceni ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a xxl Po feb 03, 2020 11:52 am

Tako je to videti pri AvtoBroker Team; Pošiljam vam informativni izračun stroškov uvoza za vozilo, ki najbolje ustreza vašim željam.
Cena zajema vse stroške do registracije vozila v Sloveniji.

Alfa Romeo Stelvio Super 2.2 Diesel 132 KW (180 PS) AT8
Preis: 28.990 €
Erstzulassung: 5/2018
Kilometerstand: 38.000 km
Leistung: 132 kW (179 PS)
Farbe: 620 Girgio Silverstone/Grau

Izhodiščna cena: 28.000,00 € (bruto)
Davek na motorna vozila (DMV): 420,00 € (1,50%)
Autobroker uvoz po naročilu z DDV: 1.744,60 €

Končna cena z vsemi stroški in dajatvami: 30.164,60 €
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
zan0088
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Če nov 17, 2011 7:48 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a zan0088 Po feb 03, 2020 2:32 pm

mrtwelvetrees je napisal/-a:1500 da ti ga nekdo dostavi v SLO ?

Pa da ti ga nekdo temeljito tam pregleda pred nakupom, to je v ceni ?


Ne verjamem, da kaj temeljito gledajo. Gre se bolj za kupovanje od zaupanja vrednih trgovcev in verjetno bolj kot ne le na to igrajo... mogoce autoDNA porocilo vzamejo... Ampak na to foro se kupuje po eBayu, cimvec zvezdic pa cimmanj minusov, bi pri avtih kaj vec pricakoval...

Pod crto pa, prodajalec, ki ima take avte, ki se ne rabijo gledat ima cene visoke zaradi ugleda + zraven 2k€ nasim pomagacem pa se uprasas kaksen smisel ima vse skup.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a thunderbolt Po feb 03, 2020 2:53 pm

Cene uvoza preko firme so drage. S trenutnim dmv prides z lastno organizacijo uvoza bistveno ceneje skozi. Avta tudi ni treba it gor pogledat, ce gre za nakup pri super ocenjeni avtohisi, pooblascencu in po vrhu se s kaksnim originalnim pecatom tovarne. Ce se pa gres igrat s kaksnimi manjsimi avtohisami, ze v startu z ekstra poceni avtomobili, pa pac isces tezave.

1. Najdes avto, spises s prodajalcem konkretno pogodbo
2. Posljes kupnino
3. Uredis prevoz s kamionom
4. Vzames ta kratke preizkusne tablice
5. Opravis homologacijo
6. Dostavis papirje na Furs
7. Po 14.-21. dneh dobis odmero za placilo DMV
8. Uzivas v avtu.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a kseb Po feb 03, 2020 4:06 pm

Tamle pri drugi točki se pri meni konča. Bonitete gor ali dol.
Grem raje sam gor (v Nemčijo), porabim max. 1 teden dopusta in jim vmes, če mi avto seveda ustreza, še nakažem denar.
Ker nekaj 10.000 EUR nakazovat v tujino, brez ogleda avtomobila je kar pogumno. Sam tega ne bi upal.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a Locher Po feb 03, 2020 4:08 pm

To pod točko dve je po moje res pogumno dejanje.
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a DX5050 Po feb 03, 2020 4:12 pm

Jz zase vem da ne kupim rabljenega avta, brez da bi šel prej na testni krog z njim, kaj šele da bi ga kupil na podlagi parih slik in mnenj 3 navdušenih švabov.
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a thunderbolt Po feb 03, 2020 4:24 pm

Jaz sem bil pri tocki dve tudi najprej skepticen, ampak vidim, da to spila. Kot pa poudarjam, to gre za avtomobile s certifikatom volvo select, bmw premium selection, Junge Sterne, Welt auto,... od pooblascencev. Do zdaj je vse stimalo, kot je pisalo v pogodbi.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a Kohec To feb 04, 2020 12:03 pm

Da bi nakazal denar za avto, ki ga vidiš samo na sliki?? Moraš biti pa res malo usekan!!
Lani sem šel s kolegom zraven v nemčijo. Šel je kupovat MB. Našel ga je na netu, Prodajalca (pri katerem je kupil že dva avta) je obvestil da pride gor. Gor ga je pregledal, opravil testno vožnjo, pregledal dokumentacijo. Vse je štimalo, s trgovcem sta se dogovorila za končno ceno, plačal je z gotovino na licu mesta, trgovec mu je uredil vso dokumentacijo in to je bilo vse. Avto smo naložili na prikolico in se veselo odpeljali domov. Stroškov je imel dejansko samo za gorivo, avstrijsko vinjeto in tunele. ( in pa za pijačo, ko smo prišli domov)
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a mrtwelvetrees To feb 04, 2020 1:50 pm

Ja... se strinjam, ampak obstaja tudi možnost da z avto ni vse ok, potem greš drugega iskat.... in lahko se vrneš domov praznih rok = DRAG IZLET.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a Kohec To feb 04, 2020 2:11 pm

Vsekakor je potrebno imeti nagledanih več avtov v okolici, kjer misliš kupovati. Vedno obstaja določen riziko. Še vedno pa je bolje da se vrneš domov brez avta, kot pa da nakažeš kupnino za avto ki ga nisi nikoli videl in je lahko z njim marsikaj narobe !!
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a kseb To feb 04, 2020 3:34 pm

Napisal sem izkušnjo znanca, ki je tako kupoval avto. Denar je nakazal vnaprej. Po hudih mukah je dobil nazaj pol denarja. Ostalo pa nikoli.
Je pa res, da ni kupoval avta s certifikatom, ampak od neke malo večje družbe, ki je prodajala enoletnike in je pač ravno takrat zašla v poslovne težave.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a limas To feb 04, 2020 5:49 pm

Ne poznam prakse, da bi se nakazovalo v naprej. Tisti, ki to zahteva, je vreden nezaupanja. Problem je tudi v slovenski mentaliteti, da so Nemci poštenjaki, kar seveda ni res.

Celo za enodnevno rezervacijo avta brez nakazila are se da dogovoriti.
Pri plačilu pa Nemci ne marajo preveč gotovine in zahtevajo nakazilo na račun. To se uredi ob nakupu na bližnji banki.

Je pa hudo drag šport kupovati avte v Nemčiji. Zelo visoki stroški in dajatve za celoten postopek do registracije vozila v Sloveniji.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a thunderbolt To feb 04, 2020 7:43 pm

Jao, sami pametni... :roll:
 
norc89
Novinec
 
Prispevkov: 142
Pridružen: Sr sep 16, 2009 8:58 am

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a norc89 To jun 16, 2020 1:29 pm

Zdravo,
Upam da nebo lastnik posta jezen ampak rabim informacijo iz prve roke.

Uvozil sem avtomobil iz nemčije in je bil prvič registriran 19.9.2020 vozilo ima prevoženih 7000km in prodajalec mi je poslal pogodbo kjer je viden davek. Polek samega avtomobila(ko mi ga je špediter pripelal pa sem še dobil original račun na katerem ni davka ampak samo skupna cena).

Po telefonskem pogovoru je rekel da davka ni protrebno plačati saj je že bil enkrat, da vozilo ni novo in da je že bilo registrirano. Poslal je samo novo pogodbo kjer davka ni več vidnega. Seveda mi tega na davčni ne spustijo skozi. Iz dokumentov je razvidno da oni avtomobila niso nikoli prodali ampak so ga registrirali na ime firme predvidevam da testno vozilo).

Zdaj pa kdo ima prav, te popravljene pogodbe še nisem pošiljal na davčno.

Ker v istem času tudi sorodnik uvaža vozilo in ima isto na pogodbi davek prikazan računa pa še nismo videli, ker še vozilo ni v slo.
 
Uporabniški avatar
Gregamax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 525
Pridružen: Po jun 05, 2006 9:12 pm
Kraj: Metlika

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a Gregamax To jun 16, 2020 3:34 pm

Zdravo,

Ko sem jaz pripeljal avto iz Nemčije, je bil na računu naveden samo bruto znesek. Vse je šlo skozi brez problemov.

Lp,
Grega
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 106 gostov