Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a danci1973 Pe nov 20, 2020 4:20 pm

2017 sem uvozil 10 let star avto in DMV je bil 40%, kar je zneslo 2400€.

Če bi naslednje leto uvozil 10 let star enak avto (se pravi, isto CO2, ista moč, ista kubatura), , bi DMV bil 2650€.

Če pa bi uvozil isti avto (pač 4 leta starejši), bi DMV bil 1044€.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a mrtwelvetrees So nov 21, 2020 11:39 am

Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a meganer So nov 21, 2020 2:40 pm

Ali ima kdo izkušnje z uvozom šipa-šipa-pleh kombija? Kako se obračunava davek? Ali je potrebno pri izračunu samo označiti dizel ali tudi izpust trdih delcev večjo od 0,005?

Ker pri tovornih ni DMV, kako se pa obračunava pri tovornih kombijih z 5 sedeži + tovor pa ne vem.
 
sylver
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Če avg 30, 2007 1:27 pm
Kraj: Izola

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a sylver Če nov 11, 2021 10:54 am

Malo obujam temo, ker se ravno zanimam za evo vozilo v Nemčiji.



Kot fizična oseba bi vozilo kupil na daljavo od podjetja, ki prodaja rabljena vozila. Gledam enega, ki je star nekje 7 let in ima prevoženih 160.000 kilometrov. Po review-jih na Googlu imajo samo pozitivne ocene, uporabniki so zelo zadovoljni s kupljenimi vozili, prijazen kader...



Cena je dokaj nizka, piše sicer, da je poškodovano in popravljeno, a vendar bi rad preveril, če ima kdo več informacij glede tega.



Ravno sem govoril z njimi in rečeno mi je bilo, da:

- prodajajo vozila samo za export (to pomeni, da vozila nemški državljan ne more kupiti)

- pri temu so poudarili, da vozilo ni bilo poškodovano/karambolirano, ampak da morajo zaradi Nemške zakonodaje tako napisati, če se grejo samo export

- zato piše, da je vozilo poškodovano in popravljeno in ne prevzemajo nobene odgovornosti ali garancije



Hm.. no tu me pa zmanjka. Kaj menite - imate kakšne izkušnje s tem? Pozna kdo te zadeve? Je to res, kar so napisali?



V kolikor se odločim, mi na e-mail pošljejo obrazec (verjetno pogodba), ki ga izpolnim in podpišem ter jim ga vrnem nazaj. Za tem jim plačam celoten znesek na njihovo banko in oni pripravijo vozilo (+ dokumentacijo) za prevzem (vozilo bi pobral nek transport, ki bi ga jaz najel pri nas).



Hvala.
 
Sriple Tix
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Pe feb 10, 2006 2:16 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a Sriple Tix Če nov 11, 2021 4:26 pm

Tole:
Cena je dokaj nizka ...

in tole:
V kolikor se odločim, mi na e-mail pošljejo obrazec (verjetno pogodba), ki ga izpolnim in podpišem ter jim ga vrnem nazaj. Za tem jim plačam celoten znesek na njihovo banko in oni pripravijo vozilo (+ dokumentacijo) za prevzem (vozilo bi pobral nek transport, ki bi ga jaz najel pri nas).


Morda sem v zivljenju prevec previden, ampak jaz si te igrice ne bi upal igrati.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a Kohec Če nov 11, 2021 4:46 pm

Pred približno letom in pol sem šel s kolegom v nemčijo. Kupil si je MB. Avto je dobro pregledal in stestiral. Je pa ta kolega mehanik - tako da dobro ve kaj kupuje. Zanimivo je to, do trgovci dokaj pogosto napišejo v pogodbo, da je avto poškodovan, ali pa kako drugače neizpraven. Tako se izognejo morebitnim reklamacijam. Tudi v tem primeru je bilo tako, čeprav je bil avto popolnoma izpraven in nepoškodovan. Torej, kolega je avto pregledal, preizkusil, napisali so pogodbo, plačal in odpeljal.
Vsekakor kupovati avto, brez da ga prej vidiš in preizkusiš je prava bedarija.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a srcnik Če nov 11, 2021 5:05 pm

Daj link od avtohiše, pa ti bomo hitro povedali koliko je ura...
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a thunderbolt Če nov 11, 2021 6:44 pm

Kolega je nabavil na ta nacin vec avtomobilov (preko nakazila, kamion je avto pobral v DE) in ni imel z avti nekih tezav. Bile so zgolj kake vizuelne tezave vcasih (kaksna praska kje, ki so jo pozabili omenit), ampak to je treba vzeti v zakup. Res pa je, da je vedno vzel avtomobile od uradnih avtohis s pecati ala weltauto, Junge sterne ipd.
 
Uporabniški avatar
exide
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 529
Pridružen: So avg 02, 2008 10:47 pm
Kraj: Radovljica

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a exide To okt 04, 2022 7:37 pm

Ima kdo izkusnje s temi slo firmami za uvoz avta iz tujine? Pripeljal bi testni avto, preverjen, ampak v naslednjih dveh mesecih nimam nitn najmanjse sanse, da bi sam hodil v Koln. Ko googlam imamo celga boga firm, ki se ukvarjajo z uvozom po narocilu. Koga izbrati?
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a sašo5 Sr okt 05, 2022 9:14 pm

če je avto pri nekem uradnem prodajalcu, ne rabis nobenga; sin je na porsche leipzig našel želen avto(res je, da govori tekoče nemško) poslali so komplet zgodovino avta, zmenil se je za ceno in dobil prrdračun, nakazal denar in v treh dneh po hitri pošti dobil komplet papirje ter klic, da se lahko pride po avto.....angažirali Kastelca(Grosuplje) in v nadlednjih treh dneh je bil avto dostavljen v Brežice, za 450 eur......nato še strošek homologacije in neki eko davek in tablice....torej stroški cca 700 eur...Meni se ne zdi drago...
...je pa res da nekemu handlerju, turku ne moreš na slepo denarja nakazat....
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a thunderbolt Sr okt 05, 2022 9:49 pm

exide, sem ti napisal tudi na privat. Kot je povedal saso, ce imas avto ze izbran, imas garazo, kjer avto lahko pocaka do odmere dmv-ja, potem vsekakor uvoz v lastni reziji. Prelahko delo za 800-1000€ cistega zasluzka, kot ga vzamejo firme za uvoz.
 
blackcar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe jan 06, 2023 7:11 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a blackcar Ne feb 12, 2023 8:03 pm

Kako je v primeru, da naročiš uvoz 3 leta starega avtomobila iz DE, ki ima še neto ceno in bo tukaj v SLO na lizing.

Ali bom moral plačevati obroke za neto ceno ali bruto ceno? Na koncu lizinga mi ni cilj odkupiti ta avtomobil, ampak vzeti novejšega.
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a yeo Ne feb 12, 2023 8:16 pm

Če si fizična oseba boš imel seveda bruto ceno.
Uvažal boš sam, ali preko avtohiše? Če boš sam in boš plaćal ddv v Nemčiji je 19%, v sloveniji je 22%.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a thunderbolt Ne feb 12, 2023 8:32 pm

Ne bo mogel sam uvazat, ker nobena lizing hisa ne bo posiljala denarja v tujino.
 
blackcar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe jan 06, 2023 7:11 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a blackcar Ne feb 12, 2023 8:59 pm

Ne, preko autobroker ali drugih, nisem še preverjal.
 
nepridiprav
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Po mar 27, 2023 7:18 am

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a nepridiprav Ne apr 02, 2023 11:28 am

A bi kdo kupil avto ne da bi ga videl? Torej, greš na mobile.de, vzameš neko pametno srednjo ceno, če je razpon cen za enake avtomobile starosti 3 let, bolj malo kilometrov za 28-30K, izbereš enega za 29, pri avtohiši, ki ma veliko ocen in dobre ocene. Kaj gre lahko narobe? Nekako se mi zdi, da če bi šel fizično tja pogledat avto, bi videl samo, aha, avto je videt kot nov, dela BP. A se lahko zgodi, da je avto s 50.000km dejansko spraskan, podvozje škriplje, motor klenka, kilometri prevrteni, ponarejena servisna knjiga, da je bil zaleten in potem popravljen, ali pa da je bil kadilski avto, čeprav je pisalo da je nekadilski...?
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a thunderbolt Ne apr 02, 2023 11:55 am

Jaz in se trije kolegi smo avte vzeli, brez da bi jih prej v zivo videli. Je pa slo za avte do 2. leta starosti, s tovarniskim jamstvom ali garancijo preko dobro ocenjene, pooblascene avtohise. Vsi avti prisli brez tezav, kot v opisu. Si pa tudi sam ne bi upal vzet avta brez da bi ga videl, pri kaki xy avtohisi, pa cetudi bi imela dobre ocene.
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a RUNAČ Ne apr 02, 2023 8:40 pm

nepridiprav je napisal/-a:A bi kdo kupil avto ne da bi ga videl?


Sam sem storil točno to in ker se to delal prvič, sem se tudi sam po pravici povedano vprašal, če le nisem preveč naiven (pa recimo, da nisem realno nek naivnež).

Kot prvo sem vsaj sam ugotovil je prednost če že imaš namen kupovati v Nemčiji to, da znaš nemški jezik in pokličeš, ter povprašaš za tistih nekaj avtov, ki jih imaš v ožjem izboru. Saj tam je podobno kot pri nas, takoj vidiš kakšen je odziv prodajalca.

Sam sem imel v naprej pripravljenih kar nekaj točk po katerih sem spraševal (stanje avta...) in za avto pri katerem sem imel najboljši občutek, sem potem pri nas s pridobljenim VIN-om preveril ali se zgodovina, ter to da jamstvo velja po vsej EU, dejansko ujema z napisanim v oglasu (in se je).

Zdaj kar sem dobil sam nekaj namigov od bolj izkušenih s tega področja je to, da če gre za kolikor toliko renomiranega prodajalca in tam piše Unfallfrei (se pravi nezaleten), bo po vsej verjetnosti tudi držalo. Pa tudi načeloma so prodajalci tam vedno pripravljeni dati VIN številko vozila, če le česa ne prikrivajo.

Ko se je vse ujemalo sem šel do firme, ki mi je uvozila avto in še sama preverila situacijo v DE, ter ocenila, da se jim ne zdi neko tveganje uvoziti avto.

Ko je avto prispel v SLO je bilo stanje dejansko tako, kot je bilo opisano. Tudi po pregledu avta je bilo vse načeloma b.p. Našli smo edino malenkostno od kamna poškodovan hladilnik klime, ki pa zaenkrat še ni spustil, če se tako izrazim, pa tudi jamstvo naj bi mogoče celo krilo vse skupaj, kot mi je bilo rečeno na pooblaščenem servisu, kot sem se pozanimal.

Tole je moja izkušnja, je pa res, da bi se lahko končala tudi drugače (beri slabše). Je pa dejstvo, da bi se šel ponovnega uvoza kdaj v bodoče na isti način, se pravi, da sam preverim stanje v DE s klicem in preverbo zgodovine, ter potem grem do firme, ki dela uvoz. No, če bi pa bila priložnost, da grem v DE s kom poznanim, ki bi uvažal avto v lastni režiji, pa bi to tudi rade volje videl, ker me zanima in naslednjič bi potem mogoče tudi sam šel v akcijo na ta način - se pravi v lastni režiji.
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
nepridiprav
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Po mar 27, 2023 7:18 am

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a nepridiprav Po apr 03, 2023 7:14 am

Zanimivo.. zakaj pa ne bi preskočil uvoznika in pač v lastni režiji uvozil na daljavo? Kolikor vem je prednost uvoznika le to, da se ne ukvarjaš s papirji, so pa stroški njihove provizije večji od potovanja v Nemčijo in nazaj.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a thunderbolt Po apr 03, 2023 8:02 am

Ce vzames uvoznika, ki ni s.p. se rabis tudi sam ukvarjat s papirji (razen v primeru notarske uverjenja), ce gre za avtomobile s tovarniskim jamstvom, kot je Junge Sterne, BMW premium selection, Volvo Selekt (ce je avto uvozen preko pravne osebe, ta jamstva ne veljajo).
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: xxl in 27 gostov