Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
jay
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3183
Pridružen: So feb 26, 2005 10:59 am
Kraj: Mb-Ruše

Napisal/-a jay Ne apr 04, 2010 9:10 am

lukp je napisal/-a:Na njegovem mestu tudi jaz ne bi zalagal denarja za vozila, ker je velika možnost, da kupec potem ne bi plačal v celoti, ko bi vozilo prispelo v evropo. Kot drugo, ne bi nakazal denarja nekomu, ki ga ne poznam, in če bi se odličil za nakup v Ameriki bi definitivno odletel tja.

se popolnoma strinjam. Nevem sploh, kako lahko nekdo kupi avto na daljavo.. brez da bi ga videl ? Na sliki ne vidiš 70% napak. Saj ne kupuješ odbijače preko ebaya...

če daš 15000e za vozilo potem še reskiraj borih 750eur za vozovnico in bog azija.. :?
Pregledaš, Plačaš, urediš papirje in naložiš vozilo pa voljno.
Slika
dB team united
16. dB awards 2009
Slika
irmscher vectra C GTS
 
Uporabniški avatar
C4V4L13R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: To jan 16, 2007 8:34 pm
Kraj: Pod Gorjanci

Napisal/-a C4V4L13R Ne apr 04, 2010 9:21 am

sej zdej mislm, da bo marsikater tako naredu. sploh ker so fantje že sami vse naokol preklical, da po moje že sami vejo kaj pa kako je treba uredit.

@chgotom:
sej to je tako, veš...pri vsakem poslu se lahko zalomi. zalomi se lahko že pri nakupu pralnega stroja tukaj, doma, v merkurju, pa da se nebi zalomilo privlečt 30 let star avto preko luže?

to se vse razume, pač tako gre biznis. ampak mislim, da bi fantje tukaj vse sprejeli, če nebi bilo tistih mesecev, tednov brez odgovora in izgovorov "v teh dneh". Sam sicer ne poznam situacije, prebral sem tole in preletel temo na v8 forumu.

če bi bil ti korekten, bi že takoj povedal, fantje lejte, nekej se je zalomilo. avto je še kar tukaj, ne vem, dnarja je zmankal karkoli, kakorkoli, pa mislm da bi človek lažje potrpel.

povej mi, kako bi sam odreagiral, če bi tebi bil nekdo dolžan 5000$ pa se ti ne javlja na telefon en mesec??? js vem, da bi bil prepričan, da me je okradel. pač to ni način, za to se gre...

mislim, da si v sloveniji izgubil posel s temile posti po forumih. zdaj je že toliko fantov, ki so bli nategnjeni po dolgem in počez pa že sami vejo, kako stvari funkcionirajo, da bojo slej al prej oni prevzeli tvoj posel...po moje da mnogo bolj korektno.

sam bi od tebe prilčakoval drugačen feedback. dvomim da si je...ne vem...10 ljudi izmislilo tak scenarij, da bi šlo tebe zaj*bat.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 Ne apr 04, 2010 9:33 am

chgotom je napisal/-a:

Iz Slovenije placani avti so bili do sedaj VSI POSTENO dobavljeni, kar potrjejo tudi sami avtorji zapisov. Kje je tukaj kaksna goljufija?


čist na kratko: si dolžen vrnit denar ali nisi :?: :!: :?: Če si, kot se piše in to od januarja, sedaj je april, potem sorry spadaš med nategatorje oz. nepoštenjake....

PS o špediciji mi ne govorit, ker delam to že dvajset let....
 
DeeD
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Po mar 01, 2010 9:36 pm
Kraj: Polzela

Napisal/-a DeeD Ne apr 04, 2010 10:33 am

chgotom je napisal/-a:Tole kar tukaj pisejo doloceni posamezniki... ne vem no, verjetno fantje malo prevec ameriske filme gledajo ali kaj...


Iz Slovenije placani avti so bili do sedaj VSI POSTENO dobavljeni, kar potrjejo tudi sami avtorji zapisov. Kje je tukaj kaksna goljufija?

Res pa je, da so ostale dolocene odprte vsote predvsem spedicijsko-transportne narave. To resujemo v teh dneh, seveda pa ne v nacinu osebnega zaljenja in pocestnega zmerjanja, kot se je tega posluzeval zdaj tukaj moralo-naokoli- razpredajoci Donald Pleterski (DeeD). Naj se malo spomni na vse SKRAJNO ZALJIVE IN ZMERLJIVE emaile in SMS-e! S tem pocetjem je zacel ze kar takoj po nakupu avta, ko je bil le-ta se tukaj v ZDA, ker pac nekaj ni ravno slo skoi tisti dan in to tako in na nacin, kot si je on to zamislil. Toliko o tem. (Logi so na voljo).



LP iz Chicaga!


Pozdravljen Tom

No ne morem verjeti...tole je prvi odgovor na moje pisanje,ki se je začelo februarja na V8 Forumu.
Dejstvo je, da na colotno situacijo ne preostaja drugega kot pa da svojo zgodbo delim s kolegi iz slovenije. To je bilo rečeno že januarja, da bom to naredil v kolikor ne dobim povrnjenega denarja, ki mi ga dolguješ. Komentar "Te dni" je bil serviran sedaj že četrtič a se še ni nič zgodilo.
Jaz priznam, da si od mene dobil en mejl poln žaljivk, katere bi ti najbrž serviral vsak bralec tega oz. kateregakoli foruma po tem ko mu ne bi vrnil denarja. Kar se tiče situacije po nakupu avtomobila pa se prosim malo spomni kaj je bilo. En in pol mesec se nisi javil ne na mejle, ne na sms-e ne na klice. Kaj naj si človek potem misli da se dogaja.

Jaz te pozivam, da javno predstaviš vse kar sem ti poslal. Jaz nimam kej skrivat. Bil sem dolgo prijazen do tebe, potem sem jo enkrat zgubil in sedaj sem zopet prijazen.

Pa večno in enostavno vprašanje na katerega še nisi odgovoril: "Zakaj mi še nisi vrnil mojega denarja in kdaj mi ga boš?"
Rock 'N' Roll
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Napisal/-a AgitatoR Ne apr 04, 2010 10:42 am

Ne bo druge kot da greš sam gor po denar. Še vedno bolje, kot da ga sploh ne vidiš.
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
 
DeeD
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Po mar 01, 2010 9:36 pm
Kraj: Polzela

Napisal/-a DeeD Ne apr 04, 2010 1:23 pm

g.Tom je pa kar zbrisal vsebino prispevka...še dobro, da je citat ostal

Me pa res zanima zakaj...bralci pa se lahko ob tem zamislijo.
Rock 'N' Roll
 
Uporabniški avatar
Pitu
Novinec
 
Prispevkov: 300
Pridružen: Po mar 03, 2008 3:32 pm

Napisal/-a Pitu Ne apr 04, 2010 2:30 pm

Kolker jaz g. Sušnika poznam še iz farskih let, vem da nikoli ni bil pošten in nikoli ne bo. Vem pa tudi da je za njim razpisana mednarodna tiralica zaradi podbnih pizdarij,ki si jih je ustvaril v preteklosti. Torej, Toma če misliš ugovarjat,nikar,ker se predobro poznama. Tudi vemo zakaj si šel v Ameriko in zakaj te extra ni v SLO. Marsikateri Korošec pozna tvoj način poslovanja in se bo v celoti strinjal z mano.

In ker nočem, da za denar "nategneš" še koga, vam polagam na srce da se ga na velko izogibate!
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Napisal/-a seat Ne apr 04, 2010 2:44 pm

In tole je po moje zadnji žebelj v krsti.Neverjetno kako hitro si lahko narediš slabo reklamo.In če pomislim sem tudi sam hotel kupit neki iz USA a smo takrat potem se odločili za nekaj drugega.
DeeD upam,da imaš vsaj kako pravno podlago,da boš nazaj dobil denar,ker drugače to niti ni tko majhen znesek.
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
 
Dr.M3
Uporabnik
 
Prispevkov: 1408
Pridružen: Sr dec 19, 2007 12:28 pm

Napisal/-a Dr.M3 Ne apr 04, 2010 3:04 pm

Mislim da ste si sami krivi za takšne in podobne pizdarije. Nekemu neznanemu tipu v Ameriko nakazujete 15k EUR in več? :roll: Malce manj naivnosti pa bo. :tomidelej: "Reveži" (oz. vstavi neko drugo besedo po želji) so bili vedno (in bodo) lahke tarče za te nategune. Ne razumem, šparate recimo nekaj let (15k EUR je res ogromno keša -> to je tja okrog 16-17 povprečnih plač v Sloveniji) in potem zaupate nekomu, ki je od vas oddaljen 10 ur vožnje z letalom?:?

In pa tudi dvomim, da mu bo kdo kakšnega čefurja za vrat poslal... Verjetno se sedaj še smeji, ko prebira tale forum.
 
Uporabniški avatar
dejcc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1116
Pridružen: Sr okt 07, 2009 8:19 pm

Napisal/-a dejcc Ne apr 04, 2010 3:16 pm

Če kupuješ "avto svojih sanj" iz ZDA pa boš vrjetno šel tja, poiskal avto in se z njim vred vrnil, ne pa da boš vnaprej nakazoval dealerjem, katerega ni niti enega poštenega v sloveniji.
Relax take it easY
Slika
 
DeeD
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Po mar 01, 2010 9:36 pm
Kraj: Polzela

Napisal/-a DeeD Ne apr 04, 2010 3:36 pm

Dr.M3 je napisal/-a:Mislim da ste si sami krivi za takšne in podobne pizdarije. Nekemu neznanemu tipu v Ameriko nakazujete 15k EUR in več? :roll: Malce manj naivnosti pa bo. :tomidelej: "Reveži" (oz. vstavi neko drugo besedo po želji) so bili vedno (in bodo) lahke tarče za te nategune. Ne razumem, šparate recimo nekaj let (15k EUR je res ogromno keša -> to je tja okrog 16-17 povprečnih plač v Sloveniji) in potem zaupate nekomu, ki je od vas oddaljen 10 ur vožnje z letalom?:?

In pa tudi dvomim, da mu bo kdo kakšnega čefurja za vrat poslal... Verjetno se sedaj še smeji, ko prebira tale forum.



Se strinjam s teboj...za nastalo situacijo smo vedno krivi sami...tako je to na vseh področjih našega življenja ne samo pri nakupih čez lužo.
Kakorkoli gledano pa takšno početje ni sprejemljivo, namen te teme pa je nastalo situacijo deliti z vsemi, ki jih to zanima. Interenet je carska stvar...nikoli ne pozabi.

Kar se pa tiče smejanja...vedno se zadnji najslajše smeje ;)
Rock 'N' Roll
 
DeeD
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Po mar 01, 2010 9:36 pm
Kraj: Polzela

Napisal/-a DeeD Ne apr 04, 2010 3:41 pm

dejcc je napisal/-a:Če kupuješ "avto svojih sanj" iz ZDA pa boš vrjetno šel tja, poiskal avto in se z njim vred vrnil, ne pa da boš vnaprej nakazoval dealerjem, katerega ni niti enega poštenega v sloveniji.



To je idealna rešitev...težava je samo v poznavanju njihovih predpisov in zakonov, potem pa je potrebno zadeve tudi čez carino spraviti. Lokalci se veliko lažje zmenijo.
Bom pa to enkrat probal. Za naslednji avto sem se odločil, da bom šel na dopust v ZDA, v prvih treh dneh kupim avto in uredim papirje, ter ga spravim na carino in na ladijo, potem pa dopust. Vrnem se direktno v pristanišče v Nemčijo al pa Nizozemsko kjer avto prevzamem in se z njim peljem domov...to bi bila moja idealka
Rock 'N' Roll
 
BraaZ
Novinec
 
Prispevkov: 416
Pridružen: So nov 01, 2008 6:01 pm
Kraj: Grosuplje :) SELO:)

Napisal/-a BraaZ Ne apr 04, 2010 3:48 pm

[quote="sašo5"][quote="chgotom"]

chgtom....tole, kar se dela bi lahko malce razmislil o svojem početju. Tvoja definicija, da to ni goljufija je malce smešna in upam, da nisi bil priseben, ko si to pisal.

Tebe čudi, da dobivaš take SMS-e in maile. Če bi ti bil nekdo dolžen 3400 EU bi 100% ravnal isto ali pa še hujše.... Če bi ti ravnal pošteno takih sms-ov ne bi bilo....

Imaš pa srečo, da jo tako "lepo" odneseš brez posledic. Bo prišel dan, ko boš kaj takega storil "nepravemu" človeku, ki se bo spravil nate drugače kot preko "elektronskih" povezav in me zanima kako boš potem začuden.

Res sramotno dogajanje in sočustvujem z uporabnikom.

P.S Uporabniku, ki je bil na žalost deležen takega ravnanja svetujem, da zadevo sporočiš ustreznim organom (policija, tržna inšpekcija in varstvo potrošnikov slovenije) hkrati pa pišeš medijem (Svet itd itd) svojo zgodbo in s tem opozoriš druge.

Lp Miha
 
Uporabniški avatar
_BANDIT_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: Če feb 27, 2003 9:23 am

Napisal/-a _BANDIT_ Ne apr 04, 2010 4:20 pm

Ma treba je zbrati dejstva in jih predstaviti pravim organom v USA, kjer mu lahko stopijo na prste, hkrati pa bo s tako "reklamo" tudi trpel nejgov nadaljni biznis. Treba je samo doseči, da za to izve čimveč ljudi, predvsem v USA, kjer ne bo nihče več hotel delati z njim.
http://www.zup-racing.com/
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! Slika
 
Gobavc
Novinec
 
Prispevkov: 220
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:27 am
Kraj: LJ-Vič

Napisal/-a Gobavc Ne apr 04, 2010 4:42 pm

Mater me razjezijo tako pokvarjeni ljudje. Če bi bilo to v EU bi bilo precej lažje za vas. Upam, da dobite denar čimprej :(
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a cruiser1 Ne apr 04, 2010 5:51 pm

Dr.M3 je napisal/-a:
In pa tudi dvomim, da mu bo kdo kakšnega čefurja za vrat poslal... Verjetno se sedaj še smeji, ko prebira tale forum.


Tole ti pa garantiram, da se zelo motiš (verjetno res ne bo ravno čefur..) !! In, če se Tom še vedno smeji, se vse bolj kislo smeji. :EE Sam si omenil, da je Tom oddaljen 10ur vožnje z letalom. Kaj pa je to? Nekateri, predvsem pa Tom pozabljate, da je svet danes zelo majhen in Amerika ni več daleč ampak tako rekoč za vogalom.
 
Uporabniški avatar
grahovc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1189
Pridružen: Ne mar 08, 2009 2:01 pm
Kraj: notranjska

Napisal/-a grahovc Ne apr 04, 2010 6:12 pm

za vsako rit palca raste pravi moja stara mama, in ti dragi tomček upam da boš s to palco fino tepen ker si navadna .. :twisted:
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ Ne apr 04, 2010 7:02 pm

_BANDIT_ je napisal/-a:Ma treba je zbrati dejstva in jih predstaviti pravim organom v USA, kjer mu lahko stopijo na prste, hkrati pa bo s tako "reklamo" tudi trpel nejgov nadaljni biznis. Treba je samo doseči, da za to izve čimveč ljudi, predvsem v USA, kjer ne bo nihče več hotel delati z njim.


Fora je v tem, da v Ameriki ne posluje tako kot to počne z nami v Slo. Tam mu kupec pride, placa, vzame avto in adijo. Ni carin, ni nicesa. Ni podlage za nateg. Ce me razumes kaj ti hocem povedat. Ne vem kako resitev bi sam ubral, najbolj verjetno to, da bi se odpravil v USA.
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Ne apr 04, 2010 7:29 pm

@chgotom: Pred dvemi leti smo ze prali "umazano perilo" a sedaj bo spet enako? ...res je, da si mi povedal svojo zgodbo na pm oz. celo poslal celotno dokumentacijo, vendar je gospod Surev (kot stranka) imel tudi svojo zgodbo. Zalostno, da se spet "nekaj" ponavlja.

http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... 69#1095369
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Dr.M3
Uporabnik
 
Prispevkov: 1408
Pridružen: Sr dec 19, 2007 12:28 pm

Napisal/-a Dr.M3 Ne apr 04, 2010 7:49 pm

cruiser1 je napisal/-a:
Dr.M3 je napisal/-a:
In pa tudi dvomim, da mu bo kdo kakšnega čefurja za vrat poslal... Verjetno se sedaj še smeji, ko prebira tale forum.


Tole ti pa garantiram, da se zelo motiš (verjetno res ne bo ravno čefur..) !! In, če se Tom še vedno smeji, se vse bolj kislo smeji. :EE Sam si omenil, da je Tom oddaljen 10ur vožnje z letalom. Kaj pa je to? Nekateri, predvsem pa Tom pozabljate, da je svet danes zelo majhen in Amerika ni več daleč ampak tako rekoč za vogalom.

Torej bo nek kupec, ki se je opekel z letalom obiskal Chicago, mu tam "jebal" mater ter tudi morebiti pristal v zaporu zaradi česarkoli že, kjer si ga bo za zajtrk (pod tušem) privoščil random "nigger"?
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 44 gostov