Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Škoda - popust?

Napisal/-a peroRS Če dec 22, 2011 6:28 pm

Matty je napisal/-a:En prodajalec je še prijavil, da je po 4x4 Yetijih zelo veliko povpraševanje, in da takoj ko je kak na zalogi, takoj gre... kar pa v časih krize težko verjamem in je po moje eno veliko nakladanje...


Tvoje mnenje je eno, realnost pa drugo.
Pri prodaji ni občutiti neke krize, saj je Škoda ena zelo redkih znamk, ki v času "krize" beleži rast prodaje glede na prejšnja leta. ;)

Čakalne dobe za nove Škode (po naročilu) so 3-4 mesece. Zato je trditev prodajalca, da se zaloge hitro razprodajo resnična, saj večina kupcev ne želi čakati tako dolgo na avto.

Popuste se pa tudi dobi dobre in se ne strinjam, da popuste prodajalci Škod ne dajajo.
 
combe
Novinec
 
Prispevkov: 161
Pridružen: To sep 30, 2003 11:38 am
Kraj: Logatec

Re: Škoda - popust?

Napisal/-a combe Pe dec 23, 2011 8:18 pm

Čisto konkretno... za Škodo Yeti 2.0 tdi (81 kW) 4x4 Family z nekaj malega dodatne opreme (vrednost cca. 22.900 eur) sem do sedaj uspel največ popusta pridobiti 5,5%. Pravijo, da nižje ne morejo, ker da je to kao njihova nabavna cena... :roll: Za testne dobavljive aprila 2012 pa sploh nočejo slišat izpod cene na a.netu hehe. Če je kdo tukaj ki lahko gre nižje... :D

lp
 
Uporabniški avatar
mito155
Uporabnik
 
Prispevkov: 1099
Pridružen: So jan 17, 2004 12:15 pm
Kraj: ljubljana

Re: Škoda - popust?

Napisal/-a mito155 So dec 24, 2011 6:29 pm

combe je napisal/-a:Čisto konkretno... za Škodo Yeti 2.0 tdi (81 kW) 4x4 Family z nekaj malega dodatne opreme (vrednost cca. 22.900 eur) sem do sedaj uspel največ popusta pridobiti 5,5%. Pravijo, da nižje ne morejo, ker da je to kao njihova nabavna cena... :roll: Za testne dobavljive aprila 2012 pa sploh nočejo slišat izpod cene na a.netu hehe. Če je kdo tukaj ki lahko gre nižje... :D

lp


Tisti ki da na familiju 5.5% dol lahko počasi začne iskati novo službo. Pa ne mi zdej o nekih servisih govort, ker prodajalec nima blage veze z obiskom servisa. Testna, nadomestna vozila pa se obrnejo iz tega.
 
cardak
Novinec
 
Prispevkov: 179
Pridružen: Sr dec 03, 2008 12:47 am
Kraj: črnomelj

Re: Škoda - popust?

Napisal/-a cardak So dec 24, 2011 7:00 pm

lp.obiscite Škodin salon AVTOSLAK v Trebnjem ali v Novem mestu.sem siguren da bojo dali kak popust...preverjeno.lp.
srečno voznjo!
 
Uporabniški avatar
mihajlo
Novinec
 
Prispevkov: 173
Pridružen: Po avg 30, 2004 6:40 am

Re: Škoda - popust?

Napisal/-a mihajlo To nov 26, 2013 9:10 am

Cene trenutne Octavie so :shock: - je to fora, tako kot pri Renoju, da dobiš na to ceno par 1.000 EUR popusta da jo kdo kupi al so res take cene??

Včasih je bila Family Combi 16.000 EUR sedaj je ambition 20.000 EUR - obe 1.2 TSI, skor isti nivo opreme. :roll:
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Škoda - popust?

Napisal/-a maniaxxx To nov 26, 2013 9:21 am

mihajlo je napisal/-a:Cene trenutne Octavie so :shock: - je to fora, tako kot pri Renoju, da dobiš na to ceno par 1.000 EUR popusta da jo kdo kupi al so res take cene??

Včasih je bila Family Combi 16.000 EUR sedaj je ambition 20.000 EUR - obe 1.2 TSI, skor isti nivo opreme. :roll:


Take cene so, imajo pa brezobrestno financiranje, tako da tu kar nekaj privarčuješ.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
mihajlo
Novinec
 
Prispevkov: 173
Pridružen: Po avg 30, 2004 6:40 am

Re: Škoda - popust?

Napisal/-a mihajlo To nov 26, 2013 9:23 am

Kr nej jo imajo, pe pri VWju imajo golfi sedaj 1.500 EUR popusta na vozila iz zaloge... Drugo leto bodo popusti vsaj 2.500 EUR, ko gre model iz prodaje in pride novi so popusti tudi do 3.500 EUR.

Škoda tol dnarja za Škodo 8)
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Škoda - popust?

Napisal/-a ~toMmy~ To nov 26, 2013 11:07 am

mihajlo je napisal/-a:Kr nej jo imajo, pe pri VWju imajo golfi sedaj 1.500 EUR popusta na vozila iz zaloge... Drugo leto bodo popusti vsaj 2.500 EUR, ko gre model iz prodaje in pride novi so popusti tudi do 3.500 EUR.

Škoda tol dnarja za Škodo 8)


Itak gre verjetno večina avtov na financiranje, tako da je v končni fazi Octavia Combi še vedno skoraj 10% cenejša od Varianta pri neki srednji opremi, če se sprijazniš s par bonbončki manj pri opremi.

Drugače pa dokler sta modela sveža in se odlično prodajata, nima smisla spuščat cene, bo treba še počakat. Poglej prodajne številke za Evropo na dnu teme:

viewtopic.php?f=2&t=43192&p=1620814
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
jankoka
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: To apr 23, 2013 5:06 am

Re: Škoda - popust?

Napisal/-a jankoka To nov 26, 2013 7:40 pm

~toMmy~ je napisal/-a:
mihajlo je napisal/-a:Kr nej jo imajo, pe pri VWju imajo golfi sedaj 1.500 EUR popusta na vozila iz zaloge... Drugo leto bodo popusti vsaj 2.500 EUR, ko gre model iz prodaje in pride novi so popusti tudi do 3.500 EUR.

Škoda tol dnarja za Škodo 8)


Itak gre verjetno večina avtov na financiranje, tako da je v končni fazi Octavia Combi še vedno skoraj 10% cenejša od Varianta pri neki srednji opremi, če se sprijazniš s par bonbončki manj pri opremi.

Drugače pa dokler sta modela sveža in se odlično prodajata, nima smisla spuščat cene, bo treba še počakat. Poglej prodajne številke za Evropo na dnu teme:

viewtopic.php?f=2&t=43192&p=1620814

Iz prve roke:
Kupoval Octavio combi elegance z veliko opreme ali Golf variant hi line :Razlika med avtomobiloma z skoraj isto konfiguracijo je bila nekje 300 eur v prid Octaviji.
S tem da mi je trgovec pri golfu ponudil še dodatno 4 nove zimske gume 16 col po moji želji. Odločil sem se za Golfa,če pa bi bila Octavia cenejša za 1000 eur bi vzel njo.
Je pa res da se je Škoda od junija dodatno podražila in praktično ni več konkurenčna golfu če kupuješ na keš. Sem pa tudi oba avtomobila testiral istočasno tako da mi je bila odločitev nekoliko lažja.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Škoda - popust?

Napisal/-a peroRS To nov 26, 2013 9:44 pm

mihajlo je napisal/-a:Cene trenutne Octavie so :shock: - je to fora, tako kot pri Renoju, da dobiš na to ceno par 1.000 EUR popusta da jo kdo kupi al so res take cene??

Včasih je bila Family Combi 16.000 EUR sedaj je ambition 20.000 EUR - obe 1.2 TSI, skor isti nivo opreme. :roll:


Če že pišeš o cenah, vsaj napiši tako kot je. :roll: Octavia combi 1.2 tsi ambition stane 18.600€, pri stari si za 16.000€ dobil business opremo in ne family, tako da je cena nove na čisto istem nivoju kot prej.
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Škoda - popust?

Napisal/-a chan Sr nov 27, 2013 8:39 am

jankoka je napisal/-a:Je pa res da se je Škoda od junija dodatno podražila in praktično ni več konkurenčna golfu če kupuješ na keš.


Gre zgolj za to, da se je znamka Škoda že precej močno pozicionirala na trgu in je postala tudi dovolj samosvoja, da ima zadosti močan krog kupcev, ki ne pogledujejo več k VW. In če je še pred časom veljalo za znamko Škoda, da gre zgolj za poceni oz. cenejši VW, o tem danes ne moremo več govoriti. Ogromno kupcev dandanes kupi npr. Škodo Superb (Yetija, Octavio, ...) enostavno zato, ker jo hoče in si ga želi in ne zato ker bi si srčno želel Passata (Tiguana, Golfa, ...), pa si slednjega ne more privoščiti.
Škode pa se nikakor več ne kupujejo zgolj in samo iz racionalnih vzgibov (ta primat je prevzela Dacia, pa še pri "Romunih" najdemo ljudem všečno oblikovane modele, kot je npr. Duster), temveč tudi zato, ker so ljudem postale všečne. Tako bi tudi sam, če bi ob povsem isti ceni izbiral med Octavio Combi ter Golfom Variant, raje izbral Škodo, saj mi je (subjektivno gledano) všečnejša - kljub temu, da VW ponuja nekatere opcije, ki jih ni moč dobiti pri Škodi (a se vendarle da brez njih brez težav preživeti - kot npr. DCC, ipd) in je v detajlih bolj premišljen (tapecirani predali v vratih, ipd).
Kar pa se trenutnih popustov pri Škodi tiče, pa nekih drastičnejših ni moč pričakovati - tudi zaradi tega, ker gre za eno izmed znamk, ki ji gre v danih kriznih trenutkih izjemno dobro. Konec koncev je Octavia še vedno "sveža" in še ne ponujajo kakšnih "Family", "Business" akcijskih paketov. Podobno tudi pri Superbu, ki je po faceliftu "izgubil" akcijski paket "Family".
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
c00kie
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: So maj 03, 2008 8:53 am

Re: Škoda - popust?

Napisal/-a c00kie Sr nov 27, 2013 9:15 am

jankoka je napisal/-a:Iz prve roke:
Kupoval Octavio combi elegance z veliko opreme ali Golf variant hi line :Razlika med avtomobiloma z skoraj isto konfiguracijo je bila nekje 300 eur v prid Octaviji.
S tem da mi je trgovec pri golfu ponudil še dodatno 4 nove zimske gume 16 col po moji želji. Odločil sem se za Golfa,če pa bi bila Octavia cenejša za 1000 eur bi vzel njo.
Je pa res da se je Škoda od junija dodatno podražila in praktično ni več konkurenčna golfu če kupuješ na keš. Sem pa tudi oba avtomobila testiral istočasno tako da mi je bila odločitev nekoliko lažja.


Pred 2 mesecema sem kupil Octavio Combi 1.6TDI Ambition. Izbiral sem med Golfom VII Variant Comfortline in Octavio. Po testnih vožnjah in primerjavah sem se odločil za slednjo, ker je avto prostornejši in sem se v njem boljše počutil. Cena je res skoraj identična, Golf pa ponuja nekaj več dodatkov, ki zame niso bili pomembni. Dobi se pa tudi pri Octaviji komplet zimskih gum, če si dovolj vztrajen. Glede nakupa z gotovino se vsaj po mojih izračunih za Octavio ne splača, ker je bolje ta denar naložit na banko ali v kake druge oblike varčevanja.

V primeru financiranja 1% na mesec je Octavia krepko cenejša od Golfa. Vsaj po ponudbah, ki sem jih imel jaz. V primeru nakupa za gotovino se pri Škodi dobi popust v všini 5% brez dodatnega pogajanja in ga lahko ponudi že prodajalec brez dodatnih odobritev nadrejenega. Vsaj tako je bilo v mojem primeru.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Škoda - popust?

Napisal/-a ban Sr nov 27, 2013 9:22 am

Kakšna je pa kaj razlika v zvočni zaščiti oz. tihosti kabine med škodo in golfom?
 
c00kie
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: So maj 03, 2008 8:53 am

Re: Škoda - popust?

Napisal/-a c00kie Sr nov 27, 2013 9:30 am

ban je napisal/-a:Kakšna je pa kaj razlika v zvočni zaščiti oz. tihosti kabine med škodo in golfom?


Po mojem občutku sta oba avta enako tiha. Glede na to, da sem prešel iz traktorskega Oplovega 1.7CDTI je Octavia "amerika".
 
jankoka
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: To apr 23, 2013 5:06 am

Re: Škoda - popust?

Napisal/-a jankoka Sr nov 27, 2013 11:45 am

Pozdravljeni!

Pri obeh avtomobilih sem dobil popust na gotovino 11% plus še dodatke ampak sem se res zelo trdo pogajal. Drugače sem že 13 let lastnik Octavije combi 19 tdi 110 brez problema 303.000 km in me je bolj kot ne k nakupu vleklo k Škodi pa sem se nazadnje odločil za Golfa.
Razlike ki sem jih jaz opazil 2.0 TDI HI LINE proti ELEGANCE: Pri Škodi malenkost več prostora pri zadnjih nogah in res malenkost večji pritljažnik.
Pri Golfu bolj fina obdelava pri vratih in armaturne plošče ter volana (vsaj na občutek). Malenkost manj hrupa pri istem motorju kar sem opazil samo takrat ko sem dejansko prestopil iz enega v drug avto. Pri golfu pri višji hitrosti boljša lega na cesti v ovinek, ter boljši sprednji sedeži oz. naročil sem ergoactive.
Razlike so pa res majhne po mojem mnenju v prid Golfa... je pa res da imajo vsake oči svojega malarja :D
Lep dan vsem!!
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Škoda - popust?

Napisal/-a ~toMmy~ Sr nov 27, 2013 11:53 am

c00kie je napisal/-a:
jankoka je napisal/-a:Iz prve roke:
Kupoval Octavio combi elegance z veliko opreme ali Golf variant hi line :Razlika med avtomobiloma z skoraj isto konfiguracijo je bila nekje 300 eur v prid Octaviji.
S tem da mi je trgovec pri golfu ponudil še dodatno 4 nove zimske gume 16 col po moji želji. Odločil sem se za Golfa,če pa bi bila Octavia cenejša za 1000 eur bi vzel njo.
Je pa res da se je Škoda od junija dodatno podražila in praktično ni več konkurenčna golfu če kupuješ na keš. Sem pa tudi oba avtomobila testiral istočasno tako da mi je bila odločitev nekoliko lažja.


Pred 2 mesecema sem kupil Octavio Combi 1.6TDI Ambition. Izbiral sem med Golfom VII Variant Comfortline in Octavio. Po testnih vožnjah in primerjavah sem se odločil za slednjo, ker je avto prostornejši in sem se v njem boljše počutil. Cena je res skoraj identična, Golf pa ponuja nekaj več dodatkov, ki zame niso bili pomembni. Dobi se pa tudi pri Octaviji komplet zimskih gum, če si dovolj vztrajen. Glede nakupa z gotovino se vsaj po mojih izračunih za Octavio ne splača, ker je bolje ta denar naložit na banko ali v kake druge oblike varčevanja.

V primeru financiranja 1% na mesec je Octavia krepko cenejša od Golfa. Vsaj po ponudbah, ki sem jih imel jaz. V primeru nakupa za gotovino se pri Škodi dobi popust v všini 5% brez dodatnega pogajanja in ga lahko ponudi že prodajalec brez dodatnih odobritev nadrejenega. Vsaj tako je bilo v mojem primeru.


No saj to je point, financiranje naredi razliko. Ni pa spet tako ogromna, ker pri Octavii v tem primeru ne dobiš popusta, potem je pa še odvisno, koliko ti pomenita nekaj več opreme in nekoliko boljša notranjost.

chan je napisal/-a:
jankoka je napisal/-a:Je pa res da se je Škoda od junija dodatno podražila in praktično ni več konkurenčna golfu če kupuješ na keš.


Gre zgolj za to, da se je znamka Škoda že precej močno pozicionirala na trgu in je postala tudi dovolj samosvoja, da ima zadosti močan krog kupcev, ki ne pogledujejo več k VW. In če je še pred časom veljalo za znamko Škoda, da gre zgolj za poceni oz. cenejši VW, o tem danes ne moremo več govoriti. Ogromno kupcev dandanes kupi npr. Škodo Superb (Yetija, Octavio, ...) enostavno zato, ker jo hoče in si ga želi in ne zato ker bi si srčno želel Passata (Tiguana, Golfa, ...), pa si slednjega ne more privoščiti.
Škode pa se nikakor več ne kupujejo zgolj in samo iz racionalnih vzgibov (ta primat je prevzela Dacia, pa še pri "Romunih" najdemo ljudem všečno oblikovane modele, kot je npr. Duster), temveč tudi zato, ker so ljudem postale všečne. Tako bi tudi sam, če bi ob povsem isti ceni izbiral med Octavio Combi ter Golfom Variant, raje izbral Škodo, saj mi je (subjektivno gledano) všečnejša - kljub temu, da VW ponuja nekatere opcije, ki jih ni moč dobiti pri Škodi (a se vendarle da brez njih brez težav preživeti - kot npr. DCC, ipd) in je v detajlih bolj premišljen (tapecirani predali v vratih, ipd).
Kar pa se trenutnih popustov pri Škodi tiče, pa nekih drastičnejših ni moč pričakovati - tudi zaradi tega, ker gre za eno izmed znamk, ki ji gre v danih kriznih trenutkih izjemno dobro. Konec koncev je Octavia še vedno "sveža" in še ne ponujajo kakšnih "Family", "Business" akcijskih paketov. Podobno tudi pri Superbu, ki je po faceliftu "izgubil" akcijski paket "Family".


x2

Imaš pa še posebno sorto ljudi (kar nekaj prisotnih na tem forumu), ki npr. Golfa ne bi pod nobenim pogojem kupili, ker je absolutno precenjen, Octavio za podoben denar z manj opreme pa bi vzeli brez razmišljanja! :mrgreen:
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
markoz87
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: So okt 08, 2016 9:54 pm

Re: Škoda - popust?

Napisal/-a markoz87 So okt 08, 2016 9:59 pm

Mito155, še lahko narediš kakšno ponudbo za škodo? Zasebnega ti ne morem poislati, ker sem na novo registriran.

Hvala!
 
Soko1982
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe maj 01, 2020 7:23 pm

Re: Škoda - popust?

Napisal/-a Soko1982 Pe maj 01, 2020 9:39 pm

Obujam temo...

Ima kdo morda izkusnjo z nakupom novega vozila po narocilu, na leasing ki bi bil ugodnejsi od Skodineg akcijskega leasinga 1% od mpc na 72 obrokov ob placilu 28% pologa. Ob tem leasingu je potemtakem izkljuceno kakrsnokoli pregovarjanje o boljsi ponudbi saj vsi trgovci v mrezi nudijo isto + morebitne bomboncke (gratis servis, gume, vinjeta, ipd.). Skratka ne glede na popust 10% ki ga avtomaticno dobis na koncu placas avto tocno toliko kot je vreden po ceniku.

Vzel bi nov avto na dobo 6 let s cca 30% pologa. Avto pa po ceniku brez popustov vreden slabih 33k eur.

Torej, je pri skodi sploh mozno dobiti ugodnejse financiranje na taksno dobo in toliksni avans? Mogoce kaka verzija da kupis avto prek njihovega
zaposlenega, ce je to sploh se praksa?
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Škoda - popust?

Napisal/-a xxl So maj 02, 2020 8:10 am

Torej položiš 11000€ in 19000 lizinga, katere v šestih letih preplačaš 3000€. Kaj bi boljšega? Edino, da se zmeniš za kakšnega testnega z enim kilometrom. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Škoda - popust?

Napisal/-a mrtwelvetrees So maj 02, 2020 9:30 am

Ja sam testni morajo biti stari nekaj mesecev da ga lahko prodajo, ponavadi pa se vozijo z njimi preden ga dobiš in v kakšnem stanju je lahko pa nikoli ne veš.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: esem in 56 gostov