Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

1a avto

Napisal/-a maniaxxx Po maj 02, 2011 7:16 pm

pozdravljeni.


kakšno imate mnenje o 1a avtu? Ali je totalni nategator ali je pri njih vsaj kanček poštenosti?

gledam tale avto http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4734812&show=1 in je cca 2000 evrov cenejši od istega letnika s slovenskim poreklom.

Vem da je boljši slovenski, ampak ali je dejansko vreden toliko več, ker že za razliko v ceni marsikaj porihtam pri tem avtu.

Kakšno mnenje o teh focusih in motorjih nasplošno?

Hvala za odgovor.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: 1a avto

Napisal/-a tristan01 Po maj 02, 2011 7:38 pm

Hmmm a ni o tem napisanega že preveč?

Bom pa dodal še eno zgodbico in si mnenje ustvari sam. Pred kakšnim letom sem iskal avtomobil. Ker sem pogosto v LJ in sem pri njih opazil več na pogled lepe pločevine sem se ustavil pri njih. To, da je na parkirišču po več popolnoma identičnih vozil me niti ni toliko presenetilo. Sem pa prodajalca malce povprašal o zgodovini enega primerka ki me je zanimal. Odgovor je bil milo rečneno smešen: Da so prevoženi kilometri relativna zadeva, da naj ne gledam na prevožene kilometre, temveč si na njihovem dvorišču izberem vozilo ki mi je všeč, saj so vsi zelo zanesljivi in dobro vzdrževani, ter uvoženi iz poznane lizing hiše nekje v Italiji. Ko sem si malce podrobneje ogledal še nekaj drugih primerkov sem opazil, da je v večini oprema za trgovske potnike (bluetooth naknadne vgradnje in še kakšna malenkost ki namiguje na predhodno uporabo). Da ne pozabim zanimal sem se za nakup vozila v cenovnem razponu med 15 in 20.000 EUR. Morda k temu dodam še, da tudi sam vozim službeno vozilo in predobro vem kakšne kilomtre letno delamo z njimi.

Po tem odgovoru sem se samo obrnil in za vedno zapustil njihov hof.

Lp Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 1a avto

Napisal/-a adis Po maj 02, 2011 7:39 pm

focus ima dobro lego, zelo veliko prostora v kabini ( višinsko) ter malo slabši ( vsaj za moje pojme) menjalnik, včasih se zatakne iz 2. v 3. ga moraš kar precizno zašaltat. :)
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 1a avto

Napisal/-a maniaxxx Po maj 02, 2011 7:47 pm

tristan01 je napisal/-a:Hmmm a ni o tem napisanega že preveč?

Bom pa dodal še eno zgodbico in si mnenje ustvari sam. Pred kakšnim letom sem iskal avtomobil. Ker sem pogosto v LJ in sem pri njih opazil več na pogled lepe pločevine sem se ustavil pri njih. To, da je na parkirišču po več popolnoma identičnih vozil me niti ni toliko presenetilo. Sem pa prodajalca malce povprašal o zgodovini enega primerka ki me je zanimal. Odgovor je bil milo rečneno smešen: Da so prevoženi kilometri relativna zadeva, da naj ne gledam na prevožene kilometre, temveč si na njihovem dvorišču izberem vozilo ki mi je všeč, saj so vsi zelo zanesljivi in dobro vzdrževani, ter uvoženi iz poznane lizing hiše nekje v Italiji. Ko sem si malce podrobneje ogledal še nekaj drugih primerkov sem opazil, da je v večini oprema za trgovske potnike (bluetooth naknadne vgradnje in še kakšna malenkost ki namiguje na predhodno uporabo). Da ne pozabim zanimal sem se za nakup vozila v cenovnem razponu med 15 in 20.000 EUR. Morda k temu dodam še, da tudi sam vozim službeno vozilo in predobro vem kakšne kilomtre letno delamo z njimi.

Po tem odgovoru sem se samo obrnil in za vedno zapustil njihov hof.

Lp Tristan01


sej sm sam tudi bil enkrat al dvakrat pri njih sam upanje umira zadnje :mrgreen: . Focusa sem si zamislil zdaj ker si ga ze dolgo ogledujem pa da vidimo kaka je kaj ponudba...obvezno pa ičem vsaj 1.8 tdci ali 2.0 tdci....
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
BraaZ
Novinec
 
Prispevkov: 416
Pridružen: So nov 01, 2008 6:01 pm
Kraj: Grosuplje :) SELO:)

Re: 1a avto

Napisal/-a BraaZ Po maj 02, 2011 7:58 pm

Čim dlje stran od 1A avto in HB avto. Večina avtomobilov je uvoženih s prevrtenimi KM in tudi razbitih. MOČNO odsvetujem ;)
Slika
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: 1a avto

Napisal/-a jack86 Po maj 02, 2011 8:11 pm

Mislim da so tam trije sosedje k prodajajo avte. Sem samo na hitro preletel ter šel naprej. Sm dubu občutek, da od tam ne maram avta za noben dnar... Je že v zraku nekaj čudnega.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: 1a avto

Napisal/-a čare Po maj 02, 2011 8:44 pm

Če ima servisno se da prevert če je bil res servisiran oz. kdaj je bil nazadnje na pooblaščencu.Če je na pooblaščencu zgodovina zbrisana potem kilometri ne štimajo pa nehite že enkrat s tem razbitim pa uvoženim pa prevrtenim.A slovenski pa ne more bit prevrten in po možnosti še slabši kot uvožen?? Če mate take strahove kupit rabljen uvožen avto pa pejte kupit novga!!Pa boste sigurni da ni bil poškodovan med transportom??
 
Uporabniški avatar
WMB
aka lumpii
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Ne jan 10, 2010 6:16 pm
Kraj: Domžale

Re: 1a avto

Napisal/-a WMB Po maj 02, 2011 11:22 pm

čare je napisal/-a:Če ima servisno se da prevert če je bil res servisiran oz. kdaj je bil nazadnje na pooblaščencu.Če je na pooblaščencu zgodovina zbrisana potem kilometri ne štimajo pa nehite že enkrat s tem razbitim pa uvoženim pa prevrtenim.A slovenski pa ne more bit prevrten in po možnosti še slabši kot uvožen?? Če mate take strahove kupit rabljen uvožen avto pa pejte kupit novga!!Pa boste sigurni da ni bil poškodovan med transportom??


Čare...drži kar folk piše....več ali manj vse zbito, na hitro popravljeno in prevrteno...dejmo rečt da je takih 90% avtov...
Poznam veliko takih dilerjev in vem kako se dela, poznam tudi glavne "prevrtovalce" kilometrskih števcev in tudi oni imajo svojo zgodbo...
Prej ko je bil še drugačen davek so 2 x vrtel števce...sedaj pa le še 1 x.... :)
Dober avto, z malo kilometri, cel v 1 barvi in z izpisom zgodovine vzdrževanja je v tujini dražji kot pri nas....
FOLCIKA - SCIROCCO
 
Uporabniški avatar
WMB
aka lumpii
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Ne jan 10, 2010 6:16 pm
Kraj: Domžale

Re: 1a avto

Napisal/-a WMB Po maj 02, 2011 11:23 pm

Sem pozabil dodati eno sarkastično:
Naši prodajalci avtov ( 1A avto, Šargi, itd) ozberejo le naj-naj boljše modele v tujini za slovenskega kupca... :mrgreen:
FOLCIKA - SCIROCCO
 
Uporabniški avatar
Matjazy
Uporabnik
 
Prispevkov: 912
Pridružen: To maj 11, 2004 8:24 pm

Re: 1a avto

Napisal/-a Matjazy To maj 03, 2011 6:14 am

Jst nimam tako slabih izkušenj z uvoženimi avtomobili. Moja lybra pri 220k km na števcu mi dela bp že 70k km. Kupil rabljeno v slo, prej je bila uvožena iz I, kdo je uvozil ne vem. Glede na dobre izkušnje smo pri sumljivi avtohiši kupili stilota za fotra, avto dela kar nekaj časa brez najmanjše napakice.
Seveda je potrebno malo pogledat avto, nekateri so popolnoma zvoženi, se pa da najt dobre za malo denarja.
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: 1a avto

Napisal/-a Patrik_A3 To maj 03, 2011 8:54 am

Evo ti povem iz izkušenj.

Moj megan 1.5 dci je bil kupljen leta 2007 pri njemu. Takrat so še bli skupaj 1a avto in finnova. Sedaj je 1a za sebe. Kaj ti naj rečem, kilometri so magični, moj jih je imel 108 000 ko sem ga kupo, starega 2 leti pa pol. Tale focus ima spet neki tam tam kilometre :lol: Avti so iz leasing hiše v Italiji. Ličarsko mu popravljal je takrat avtomobile en privatnik, kakšnih 5 min vožnje od takratne lokacije.

Glej, avto je delal . menjals em le nosilce motorja in še nekaj pri volanu, pa samo gasa da se je kadilo.

Če ga misliš met več kto 3 leta, vzami slovenskega z preverjeno zgodovino kilometrov in servisev in seveda če ni denar problem. Ti pa priporočam da greš, tak kot jaz, na pooblaščen servis preverit zgodovino servisev kot sem jaz za megana!

Torej na hitro in kratko, če je denar za slovensko vozilo, idi po slovenskega, ker imeti avto z 100 000 ali pa 250 000km do 300 000 je velika razlika ker roko na srce noben uvožen avto še ni prišel v slovenijo z realnimi kilometri.


aja pa še to, spomni se avtomobila, kateri je imel na števcu 200 000km leta 2010, uvožen iz italije, v realnosti pa jih je imel 200 000 km že leta 2006, takrat 3 leta star, ko se je preverila zgodovina. :lol:
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Re: 1a avto

Napisal/-a Kegl Če okt 27, 2011 3:00 pm

ja sej nick maš pa tut tak, da si njihov in delaš reklamo 1A :roll:


pa čist vsi avtomobili imajo magičnih 110-130kkm??? seveda ja...bučke mamo tut na vrtu ;)
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Re: 1a avto

Napisal/-a mihaing Če okt 27, 2011 3:09 pm

Zakaj že nimajo od več kot 100-tih avtomobilov na netu niti eden sliko od notranjosti. Ker so ziher notri obrabljeni stanju klometrov na števcu :lol: :lol: :lol:

Več pa reje ne komentiram ker je škoda črk pa čeprav so zastonj :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
dottore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 552
Pridružen: Ne nov 14, 2010 5:58 pm
Kraj: "sončna stran Slavnika"

Re: 1a avto

Napisal/-a dottore Če okt 27, 2011 3:18 pm

tomaz1A je napisal/-a:Moje izkušnje pri nakupu avtomobila (RAV4 - 4 leta star) v 1A avto ne dolgo tega:
- ker je bil akumulator slab (avto je kar nekaj časa stal) so mi dali novega (garancija)
- zaradi problemov s plačilom davka, sem 2 x po pet dni od njih dobil PR tablice
- Zaradi opozoril senzorjev na napake, so dali avto na testiranje, kjer so očistili senzorje, vzrok naj bi bil isti, kot za akumulator. Za ta dan so mi ponudili nadomestni avto, a mi je bolj ustrezalo, da me zapeljejo do službe. Seveda tudi njim.

Z vsemi popravili z njihove strani sem bil seznanjen in sem se z njimi strinjal. Pri servisu (olje in filtri), je mehanik dejal, da tako suhega motorja že dolgo ni videl, tehnični pregled je šel brez težav.
Pri komuniciranju so bili prijazni in komunikativni.

Pri nakupu rabljenega avtomobila obstaja vedno nek rizik, ne glede na to, od koga ga kupiš. Prodajalec in kupec si želita, da bi se čim bolje izteklo.
Za vsak slučaj sem kupil 1 letno garancijo (440 eur), upam, da je ne bom potreboval.

Vsak se odloča po svoje, in prevzema tveganje. Forum me ni prepričal, da v 1A avto nebi kupil avta. Če bi me, potem bi gotovo kupil novega (nižji razred).

"Ma nemoj" :lol:
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: 1a avto

Napisal/-a evilfury Če okt 27, 2011 3:18 pm

Grem jim pa, zgleda dost folka nategnejo... žalostno.
 
Uporabniški avatar
_YUGO-GVX_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1583
Pridružen: Po mar 21, 2005 3:20 pm
Kraj: Črnomelj

Re: 1a avto

Napisal/-a _YUGO-GVX_ Če okt 27, 2011 3:25 pm

tomaz1A je napisal/-a:Moje izkušnje pri nakupu avtomobila (RAV4 - 4 leta star) v 1A avto ne dolgo tega:
- ker je bil akumulator slab (avto je kar nekaj časa stal) so mi dali novega (garancija)
- zaradi problemov s plačilom davka, sem 2 x po pet dni od njih dobil PR tablice
- Zaradi opozoril senzorjev na napake, so dali avto na testiranje, kjer so očistili senzorje, vzrok naj bi bil isti, kot za akumulator. Za ta dan so mi ponudili nadomestni avto, a mi je bolj ustrezalo, da me zapeljejo do službe. Seveda tudi njim.

Z vsemi popravili z njihove strani sem bil seznanjen in sem se z njimi strinjal. Pri servisu (olje in filtri), je mehanik dejal, da tako suhega motorja že dolgo ni videl, tehnični pregled je šel brez težav.
Pri komuniciranju so bili prijazni in komunikativni.

Pri nakupu rabljenega avtomobila obstaja vedno nek rizik, ne glede na to, od koga ga kupiš. Prodajalec in kupec si želita, da bi se čim bolje izteklo.
Za vsak slučaj sem kupil 1 letno garancijo (440 eur), upam, da je ne bom potreboval.

Vsak se odloča po svoje, in prevzema tveganje. Forum me ni prepričal, da v 1A avto nebi kupil avta. Če bi me, potem bi gotovo kupil novega (nižji razred).



ne delat tako glupe reklame...
pa kaj ste vi normalni, da bi vam plačal garancijo? če praviš da dilate dobre avte potem lahko sami ponudite enoletno garancijo.
litr bencina, litr olja ;)
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Re: 1a avto

Napisal/-a mihaing Če okt 27, 2011 3:37 pm

glede tretje alineje ste že odgovorili na prve dve pa bi ja vprašal nekaj tebe gospod 1a (kao kupec):
- ker je bil akumulator toliko slab predvidevam da niste morali vžgati niti avta. Kdo pa bi kupil avto ko ga ne moreš odpeljati. Logično da ti bodo dali novega
- hočeš reči, da si že kupil avto nisi pa imel papirjev. Si pa res deb...
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Re: 1a avto

Napisal/-a Kegl Če okt 27, 2011 3:39 pm

_YUGO-GVX_ je napisal/-a:
ne delat tako glupe reklame...
pa kaj ste vi normalni, da bi vam plačal garancijo? če praviš da dilate dobre avte potem lahko sami ponudite enoletno garancijo.



x2
 
Uporabniški avatar
B|ind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2601
Pridružen: So avg 07, 2004 4:05 pm
Kraj: Novo mesto

Re: 1a avto

Napisal/-a B|ind Če okt 27, 2011 4:59 pm

Meni osebno že na pogled neprijazno osebje, po pogovoru vtisa niso popravili.
Sicer pa itak niso imeli avta katerega oglas so imeli na a.netu, tako da sem se obrnil in odšel.
Imam pa občutek da je to eno in isto - vsi trije na letališki, smao pač druga imena firme.
Ampak če tomaz1A pravi da je to to, potem ni dvoma :mrgreen:
 
Luks1
Novinec
 
Prispevkov: 118
Pridružen: Sr jan 14, 2009 4:46 pm
Kraj: LJ

Re: 1a avto

Napisal/-a Luks1 Če okt 27, 2011 6:06 pm

Tale tomaz1A ima res neposrečeno izbran nick a mislim, da bi vsak ki želi kaj prikriti, to predvidel...

Sem razmišljal, ali naj sploh kaj napišem, ker bom zagotovo popljuvan, a vseeno:
Lani sem kupoval "nov" rabljen avto, ki jih ni ravno v izobilju pri nas. Kupoval sem ga par mesecev in pregledal vse od ponudbe. Ko se je pojavil željeni avto pri 1A, sem ga avtomatsko preskočil, zaradi tega foruma in bil prepričan, da pri njih nikoli ne bom kupil avta. Šele žena me je pregovorila, da me nič ne stane, če ga grem pogledat, saj sem blizu doma, prej pa sem se vozil po celi Sloveniji brez uspeha.
Ko sem šel na ogled, mi je bil avto takoj všeč, notranjost lepo ohranjena, zunanjost pa z nekaj praskami tudi ok. Stekla vsa s prvo letnico itd, več pa se ne spoznam. Prodajalec korekten, lahko bi si vzel sicer več časa zame, ne dela problemov, ker želim avto peljat na pooblaščeni servis. To sem storil šele čez par dni, ko sem premislil o nakupu.
Peljal sem ga na pooblaščeni servis, kjer je sprejemnik moj kolega in avto je bil pregledan v detajle, trajalo je več kot uro. Avto je pregled prestal, edino, kar je bilo narobe, je računalnik pokazal, da ena predgrelna svečka malo odstopa od normalne vrednosti. Najpomembneje meni pa je bilo, da avto ni bil še nikoli barvan, zgodovina servisiranja v Italiji pa je bila v računalniku vidna - tudi za zamenjavo xenon žarnice in povsod pribeleženo stanje kilometrov.
Na koncu sem se za nakup odločil, dobil sem še enoletno NSA razširjeno garancijo. Tudi rolo prtljažnika, ki ni delal, kar smo videli pred nakupom, mi je prodajalec preskrbel nov.
Po nakupu sem vseeno preventivno naredil velik servis kljub serviserjevemu zagotovilu, da to ni potrebno, saj je bil avto očitno redno vzdrževan - tudi zavorne obloge so bile kot nove.
Drug mesec bo eno leto odkar zadovoljno vozim avto - močno trkam po lesu in računam, da bo še nekaj časa pri meni.
Edino, kar me je motilo, je bilo, da cene nisem mogel prav veliko zbiti, morda sem slab pogajalec in avto je dokaj zaželjen.

Lahko, da sem imel srečo, a imam pozitivno mnenje o njih na podlagi lastne izkušnje. Tule na forumu, pa mislim, da večina negativnih mnenj temelji le po sistemu baba rekla, baba čula (ali kako že pravite), kupil pa pri njih ni avta sam najverjetneje nihče.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov