Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
lublana
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe feb 10, 2012 2:04 pm

Re: 1a avto

Napisal/-a lublana Pe feb 10, 2012 2:45 pm

zuzek je napisal/-a:zakaj pa boš sploh še drezala in gledaš avte pri njih, če si že prebrala kaj delajo?

al hočeš da še tebe nategnejo :?

JAZ TI RESNIČNO NE SVETUJEM NAKUPA PRI NJIH (1A AVTO), že res, da so simpatični in prepričljivi prodajalci ampak avtomobili, ki jih prodajajo pa niso v redu-prevoženih imajo več km kot je to dejansko prikazano, pri nakupu obljubljajo vse mogoče, ko pa je avto enkrat tvoj in imaš težave se umaknejo. In kaj potem narediti-jih tožiti??? Kdo pa ima denar za to???Jaz že ne, zato pa kupujem rabljene avte in NE GLEDE na to da so rabljeni pričakujem, da bodo brezhibno delali, ker so mi pri prodaji to zagotovili.
 
lublana
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe feb 10, 2012 2:04 pm

Re: 1a avto

Napisal/-a lublana Pe feb 10, 2012 2:53 pm

Luks1 je napisal/-a:Tale tomaz1A ima res neposrečeno izbran nick a mislim, da bi vsak ki želi kaj prikriti, to predvidel...

Sem razmišljal, ali naj sploh kaj napišem, ker bom zagotovo popljuvan, a vseeno:
Lani sem kupoval "nov" rabljen avto, ki jih ni ravno v izobilju pri nas. Kupoval sem ga par mesecev in pregledal vse od ponudbe. Ko se je pojavil željeni avto pri 1A, sem ga avtomatsko preskočil, zaradi tega foruma in bil prepričan, da pri njih nikoli ne bom kupil avta. Šele žena me je pregovorila, da me nič ne stane, če ga grem pogledat, saj sem blizu doma, prej pa sem se vozil po celi Sloveniji brez uspeha.
Ko sem šel na ogled, mi je bil avto takoj všeč, notranjost lepo ohranjena, zunanjost pa z nekaj praskami tudi ok. Stekla vsa s prvo letnico itd, več pa se ne spoznam. Prodajalec korekten, lahko bi si vzel sicer več časa zame, ne dela problemov, ker želim avto peljat na pooblaščeni servis. To sem storil šele čez par dni, ko sem premislil o nakupu.
Peljal sem ga na pooblaščeni servis, kjer je sprejemnik moj kolega in avto je bil pregledan v detajle, trajalo je več kot uro. Avto je pregled prestal, edino, kar je bilo narobe, je računalnik pokazal, da ena predgrelna svečka malo odstopa od normalne vrednosti. Najpomembneje meni pa je bilo, da avto ni bil še nikoli barvan, zgodovina servisiranja v Italiji pa je bila v računalniku vidna - tudi za zamenjavo xenon žarnice in povsod pribeleženo stanje kilometrov.
Na koncu sem se za nakup odločil, dobil sem še enoletno NSA razširjeno garancijo. Tudi rolo prtljažnika, ki ni delal, kar smo videli pred nakupom, mi je prodajalec preskrbel nov.
Po nakupu sem vseeno preventivno naredil velik servis kljub serviserjevemu zagotovilu, da to ni potrebno, saj je bil avto očitno redno vzdrževan - tudi zavorne obloge so bile kot nove.
Drug mesec bo eno leto odkar zadovoljno vozim avto - močno trkam po lesu in računam, da bo še nekaj časa pri meni.
Edino, kar me je motilo, je bilo, da cene nisem mogel prav veliko zbiti, morda sem slab pogajalec in avto je dokaj zaželjen.

Lahko, da sem imel srečo, a imam pozitivno mnenje o njih na podlagi lastne izkušnje. Tule na forumu, pa mislim, da večina negativnih mnenj temelji le po sistemu baba rekla, baba čula (ali kako že pravite), kupil pa pri njih ni avta sam najverjetneje nihče.

Pozdravljen,
no jaz pa sem kupil avto pri njih, trenutno smo v sporu in zato ne bom natančno razlagal kako in kaj-BOM pa to naredil ko bo vse za mano.
Nakratko, kot sem že povedal-1A AVTO so nateguni, ki ne držijo besede.
 
turbozastava
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne nov 06, 2011 8:57 pm

Re: 1a avto

Napisal/-a turbozastava Pe mar 02, 2012 9:49 pm

freddie je napisal/-a:1a avto je imel pred časom prekleto lepo Hondo Accord, vsaj 2 jurja pod ceno. Seveda sem se jo odpravil pogledat že zarad fibrca. Prodajalec, ki je pristopil, k meni se je živčno oziral levo in desno in na moje začudene poglede odgovoril z: "Oprostite, mislim, da me lovijo. Slišim glasove. Lovijo me predstavniki multikorporacije British Petroleum in duh umrlega Milana Kučana. Prepričan sem da me hočejo posiliti." Moje začudenje se je le stopnjevalo, še posebaj glede na to da je Kučan še živ, a ker me njegovo osebno življenje ni zanimalo sem se raje povprašal o Hondi pred sabo. Zaskrbljen izraz se je prelevil v nasmešek, z veseljem mi je povedal, da je avto tiptop in za razliko od drugih avtohiš je ta naravnost iz Japonske, kar je tudi razlog za precej nizko ceno (praded prodajalca je namreč padel na Iwo Jimi 60 in še nekaj let nazaj, v zameno pa zdaj njegova družina že desetletja dobiva diskontna rabljena vozila japonskih proizvajalcev). Z avtom je bojda vse v najlepšem redu, razen tega, da je imel malce zamašen EGR ventil - prejšnji lastnik, japonski fetišist je namreč rad onaniral pod odprtim pokrovom in ejakuliral v mehanizem EGR ventila. No prav, si rečem. To ni nič takega, danes ima najbrž vsak avto nekaj semenske tekočine v EGR ventilu. Kljub privlačni ceni se hočem še malce pogoditi - predlagam 500eur popusta. Prodajalcu moj predlog ni všeč, a ko zagleda moje mično dekle, ki me spremlja se mu zasvetijo oči... začne pomenljivo dvigovati obrvi in glavo obračati proti njej. Oh to pa ne, mu zabrusim. On v opravičljivem tonu razloži, da si ne želi seksa z mojim dekletom, vsaj ne penetrativnega, ampak bi rad samo, da ga ona z bičem tepe po nagi riti, medtem ko je on na vseh štirih oblečen v podvezice in samostoječe nogavice. No to bi se še dalo zmenit, a moji bejbi ni bilo do tega. Obrnila sva se in šla novim dogodivščinam naproti.

Disclaimer: Zgodba je izmišljena. Podobno kot še nekatere v tej temi.


končno en dober post na forumu!bravo in hvala ti,narežal sem se do solz
 
Uporabniški avatar
TOXIQUE666
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr dec 14, 2011 2:15 am

Re:TOTALN PODEN1a avto

Napisal/-a TOXIQUE666 Sr mar 14, 2012 9:02 am

sem kupila avto pri 1 a avto 16 decembra 2011..... od vsega začetka je v avtu gorela rumena luč za mašino in so me modeli prepričevali da je temu tako ,ker se avto tud na plin vozi in da mašina pač ne zaznava dohod bencica in da bo ta lučka zmeraj gorela , naknadno je bilo ugotovljenao da avto sploh nima zaščitnih plastičnih del od spredaj kjer se menjavajo žarnice.
Avto sem imela 14 dni in od takrat naprej se je vse do pred 5 dni avto valjal pri mehanikih.Prosila sem te ljudi iz 1 a avto da naj mi povrnejo denar ,glede na to da se bil avto 2 meseca samo na popravilih in niso hotli niti slišat zato.Nagovarjali naj menjam pri njih avto ,kar sploh nisem hotela ,ker sem hotla od njih samo denar nazaj in bi si drug vozen avto kupila drugje.Poleg njihovega neprofesionalnega obnašanja so se celo spravili name in me preganjali iz njihovih prostorov ,kjer sem hotla pogovor z njjimi glede dsa je bil avto slab( tudi po besedah mehanika , ki je imel avto v oskrbi).Tudi na avtoplin so morali peljat menjat računalnik ,ker naj bi bil plin zelo slabo montiran noter in sploh ni števec delal.....avto so mi vrnili nazaj ,češ da je zdaj popravljen in še isti dan ko sem se odpravila na pot sem šla sama še do tega mehanika in do avtoplin servisa ker se mi je ponovno prižigala ta luč za mašino ....so neki na račlunalnik prikloplili , poresetirali in kao da je avto ok.Zvečer istega dneva sem imela toalno prometno nesrečo...vse je zaštekalo med vožnjo ,lučke začele goret in še volan mi je zablokiral tako da nisem mogla umaknit avta pred drugimi.....sedaj se vsi neki zgovarjajo eden nadrugega in mi pravijo naj zdaj dam tak avto na popravilo in naj jim ga pol nazaj pripeljem ....!!!!!!MISLIM ZADJ KO JE RAZBIT SE GREDO NEKAJ !ČAKA JIH ZASEBNA TOŽBA IN PRIJAVA NA DEČLOVNO IN TRŽNO INŠPREKCIJO... TER ŠE VSI NADALJNI POSTOPKI ZOPER NJIH.PROSIM VSE , KI IMATE PODOBNE IZKUŠNJE Z NJIMI DA SE MI JAVIJO !HVALA
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Re:TOTALN PODEN1a avto

Napisal/-a sonic Sr mar 14, 2012 10:22 am

TOXIQUE666 je napisal/-a:sem kupila avto pri 1 a avto 16 decembra 2011..... od vsega začetka je v avtu gorela rumena luč za mašino in so me modeli prepričevali da je temu tako ,ker se avto tud na plin vozi in da mašina pač ne zaznava dohod bencica in da bo ta lučka zmeraj gorela
Ojoj... Saj vem da ti sedaj nič ne pomaga (razen kot šola v prihodnje, tebi in še komu), ampak če je na avtu vidna kakršnakoli napaka ali pomanjkljivost* (glej opombo spodaj), čim dlje stran od tega (avta, najbolje tudi trgovca).
Če se nekdo ukvarja s preprodajo avtov kot biznisom, je za pričakovati, da bodo pred prodajo avto poštmali, da ne bo nobenih okvar ali napak (vsaj vidnih ne). In da bo kupcu pred nakupom dana možnost vsaj pol urne resne testne vožnje, kjer avto pelje normalno, nič ne trese, ropota ali cvili. Če karkoli od tega ni izpolnjeno, se pač tega NE KUPUJE. End of story.

Saj v štacuni tudi verjetno ne vzameš jabolka, če vidiš da je že začel gniti ali plesneti, ali ne?

Res ne vem kako se eni pustite tako očitno nategniti. Skoraj si zaslužite, majkemi...


*Edina izjema bi lahko bila (posebej če kupuješ avto direkt od lastnika), če je sicer par zadev na avtu za porihtat, pa se vseeno splača tisti konkretni avto vzet - ampak samo če se spoznaš in veš da se bo za nek zmeren strošek dalo to zrihtat, pa bo v globalu še vedno ugodno.
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
TOXIQUE666
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr dec 14, 2011 2:15 am

Re: 1a avto

Napisal/-a TOXIQUE666 Sr mar 14, 2012 5:31 pm

KO BI ČLOVEK LAHKO VSE PREDVIDEVAL NAPREJ BI BILO MARSIKOMU PRIZANESENO.... SEDAJ JIH ČAKA TEMELJIT PREGLED IZ STRANI MOJIH ODVETNIKOV IN ŠE TRŽNIH IN DELOVNIH INŠPEKTORJEV ,KATERIM BOM VSE TO PRIJAVILA.
 
Uporabniški avatar
Gapiii
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1122
Pridružen: Pe feb 25, 2005 4:28 pm

Re: 1a avto

Napisal/-a Gapiii Sr mar 14, 2012 5:40 pm

Prosim izključi CAPS-LOCK in piši z malimi črkami.

Hvala. :)
 
Uporabniški avatar
TOXIQUE666
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr dec 14, 2011 2:15 am

Re: 1a avto

Napisal/-a TOXIQUE666 Sr mar 14, 2012 5:51 pm

Gapiii je napisal/-a:Prosim izključi CAPS-LOCK in piši z malimi črkami.

Hvala. :)

se opravičujem ....
 
Uporabniški avatar
evolva
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 79
Pridružen: Sr jun 09, 2004 11:42 am
Kraj: Lesce

Re: 1a avto

Napisal/-a evolva Sr mar 14, 2012 8:45 pm

Sicer nevem kakšna je bila vrednost vozila, vseeno mislim, da boš avto še dražje plačala. Sedaj, ko je avto razbit napake težko dokazuješ, ker bo vse "posledica nesreče". O raznih inšpektorjih nebomo izgubljali besed, ker je ta problem veliko globji, kot 1A...
Rollin´ on chrome
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: 1a avto

Napisal/-a thunderbolt Sr mar 14, 2012 10:05 pm

Toxiq - takoj, ko si omenila, da bi pri tej firmi nabavila avto, ti je zuzek napisal:
zuzek je napisal/-a:zakaj pa boš sploh še drezala in gledaš avte pri njih, če si že prebrala kaj delajo?

al hočeš da še tebe nategnejo :?


In glede na vse informacije, ki si jih imela, je tudi sonic dobro povedal:
sonic je napisal/-a:Res ne vem kako se eni pustite tako očitno nategniti. Skoraj si zaslužite, majkemi...


Z dokazovanjem bo težka in predvsem draga (če ne rata), je pa vsekakor super, da si po nesreči cela in zdrava. Ene šole znajo bit drage!

edit: pa, da ne bo kdo razumel, da zagovarjam firmo - zdaleč od tega - ampak ne razumem pa tovrstne naivnosti!
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: 1a avto

Napisal/-a esem Če mar 15, 2012 12:42 am

thunderbolt je napisal/-a:... - ampak ne razumem pa tovrstne naivnosti!

Pri 1A jo dobro razumejo =P (in izkoriščajo)
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: 1a avto

Napisal/-a tristan01 Če mar 15, 2012 8:32 am

esem je napisal/-a:
thunderbolt je napisal/-a:... - ampak ne razumem pa tovrstne naivnosti!

Pri 1A jo dobro razumejo =P (in izkoriščajo)


Saj niso samo 1A takšni. Če prebereš temo o nategatorjih dobiš občutek da je pri nas splošna poslovna praksa nategovanje... Nekoč konjski mešetarji, danes trgovci z avtomobili... Praksa pa vsak dan slabša. Zanimivo je predvsem, da se po letih nategovanja najde še vedno dosti oslov ki se znova in znova vračajo na led. le kaj se je zgodilo s slovensko pregovorno preudarnostjo, skrbnostjo in premišljenim ravnanjem? Marsikje v tujini smo Slovenci poznani in cenjeni ravno zaradi teh lastnosti, ki pa so zgleda le mit.

Iz vsega lahko sklepam, da ne glede na krizo, recesijo, zgubo delovnih mest in kar nas je v zadnjih letih doletelo večina še vedno svoj denar preveč enostavno zasluži, da ga tako lahkomiselno zapravljajo pri trgovcih o katerih "poštenju in zanesljivosti" čivkajo že vrabci na strehi.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Badzo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Če jan 27, 2011 6:17 pm

Re: 1a avto

Napisal/-a Badzo Če mar 15, 2012 11:05 am

TOXIQUE666. v tvojem prvem prispevku, oz eno stran nazaj (možno da ni prvi) si navedla, da boš peljala avto na servis pregledat in če bo OK ga boš vzela?!
Torej ga nisi peljala na servis? Ali ti ga je po možnosti pregledal njihov serviser?
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 1a avto

Napisal/-a adis Če mar 15, 2012 11:16 am

žal je tako, da vsak slej ko prej naleti na "slab" rabljen avtomobil.

takšno izkušnjo sem imel pri audiju A6, sedaj pri VW Passatu teh problemov ( da potrkam v les) hvala bogu NI, pa čeprav sem ga kupil v eni izmed avtohiš, ki je omenjena v temi "nategatorji".
 
Uporabniški avatar
TOXIQUE666
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr dec 14, 2011 2:15 am

Re: 1a avto

Napisal/-a TOXIQUE666 Če mar 15, 2012 11:31 am

sem se obrnila na pravno pomoč , ki se ukvarjajo samo s takimi primeri, tudi na tržno inšpekcijo sem se obrnila (še dobro ,da tam poznam ljudi ), ki mi bodo pomagal in še na prijatelje iz pop tv da bodo vrjetno vse to posnel in objavil na tv .... :x
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: 1a avto

Napisal/-a INFINITI Če mar 15, 2012 12:43 pm

TOXIQUE666 je napisal/-a:sem se obrnila na pravno pomoč , ki se ukvarjajo samo s takimi primeri, tudi na tržno inšpekcijo sem se obrnila (še dobro ,da tam poznam ljudi ), ki mi bodo pomagal in še na prijatelje iz pop tv da bodo vrjetno vse to posnel in objavil na tv .... :x


Ne popuščaj ;)
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: 1a avto

Napisal/-a a_sist Če mar 15, 2012 1:35 pm

TOXIQUE666 je napisal/-a:sem se obrnila na pravno pomoč , ki se ukvarjajo samo s takimi primeri, tudi na tržno inšpekcijo sem se obrnila (še dobro ,da tam poznam ljudi ), ki mi bodo pomagal in še na prijatelje iz pop tv da bodo vrjetno vse to posnel in objavil na tv .... :x


Na tržni inšpekciji pomagajo tudi, če niso ravno tvoji osebni znanci. Vsaj meni so in vse se je lepo izšlo za kupca - zame :)
No escape from the mass mind rape...
 
Uporabniški avatar
106
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 561
Pridružen: Sr mar 15, 2006 1:06 pm
Kraj: Tukaj

Re: 1a avto

Napisal/-a 106 Če mar 15, 2012 1:36 pm

Dosežeš pa tak nič razn ,če maš za Čeferina pa se ta na 24ur obesi na njih ... po drugi strani pa si kratkomalo lahko vsak privošči še eno varjanto katera se rešuje z štilom za kramp in podobnimi prijemi!
 
candalinni
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Če apr 05, 2012 7:14 pm

Re: 1a avto

Napisal/-a candalinni Če apr 05, 2012 7:38 pm

a1, prijazni-ni kaj, vendar je vse dobro le do težav, tako je povsod, ko pa nastopijo težave, okvare, nimajo posluha, ko jih potrebuješ ostaneš sam s težavami ki jih doživiš z avtom katerega pošteno plačaš, moj se je pokvaril, popravilo mi je pa delno plačala garancijska hiša pri kateri so mi zavarovali avto-za razliko pa nočejo slišati, kljub temu , da so zakonsko vezani eno leto po zakonu o varstvu potrošnikov, če bi to vedel nebi NIKOLI KUPOVAL PRI NJIH ( A1 ), na pogovoru me je pa šef še zmerjal in nadrl, ter spodil iz kontejnerja,,To je moja izjušnja.
 
overdoze
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To feb 18, 2014 4:01 pm

Re: 1a avto

Napisal/-a overdoze To feb 18, 2014 4:13 pm

še moj prispevek: pred kratkim sem imel ogledan nek avto X za ceno YYYYY. Avto je bil uvožen iz Francije. Kilometri pač magični 100k-130k, ampk to nima veze. Avto načeloma zlo v redu, ohranjen odlično, oprema majka. Prodajalec reče da ni noben problem narest tut pregleda na servisu, če bo kaj z avtom ga oni nazaj u Francijo pošljejo češ nategnili so tudi nas... Preden sem ga šel pogledat sem se odločil, da ga v nobenem primeru ne kupim, grem samo gledat. To sem tudi storil. Naslednji dan sem se dogovoril na uradnem servisu za znamko X, da pripeljem avto pregledat - cena 50€, ni panike sem rekel. Potem pa sem se hotel dogovoriti na 1a za "prevzem" avta oz. da ga skupaj odpeljemo na servis za 1 uro, in v primeru da je vse OK ga z veseljem kupim. A tu nastanejo težave: Za avto moraš položiti aro - 500€. Potem ga 1a pelje (ne morem ga peljat jaz na testno vožnjo do 5km oddaljenega servisa) na servis in kjer v primeru, da serviser NE MORE dokazati da je z avtom kaj narobe (prevrteni kilometri ali "čudno" potrjena servisna knjižica - čeprav elektronska) moraš avto tako rekoč vzet. Kar pomeni, da je lahko situacija sicer takšna:

servisna potrjena, kilometri neznani, serviser pa čez palac reče da ga on osebno nebi vzel (zaradi Đ razloga, nima niti veze).

Ker sem položil aro, je zaradi tega "čez palac" razloga ne morem dobit nazaj: ali avto v celoti plačam ali pa zgubim aro (50€ za stroške servisnega pregleda zanemarim brez problema).

Na servisu so tudi povedali: garantirati "realnih" km po bazi ne moremo, če je pa avto bil na uradnem servisu PRI NAS se to vidi, za tujino ne garantirajo.

Torej, po telefonu mi je blo v dveh minutah jasno da je zadeva sledeča:
1) Ali zaupaš besedam prodajalca in položiš aro in upaš da na servisu ne pogruntajo nič in avto dela brez problema ali
2) si pa nategnjen (zgubljena ara, ali pa še slabše: 100% kupljen zjeban auto)
3) oddideš in kupiš avto drugje (privat ali pa uradna hiša za znamko X)

Katera izmed točk ima večjo pojavitev besede "ALI"?

točka 1 je malo verjetna, točke 2 nočem ubrat, izbral sem točko 3

lp
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 43 gostov