Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: 1a avto

Napisal/-a Matey_ Če okt 27, 2011 6:31 pm

@Luks
Glej, moje osebno mnenje (deloma tudi iz izkušenj). Prodajalec bo naredu use da avto pro sebi z dobičkom, še posebno če maš ti na zalogi 100+ avtov je zelo mala verjetnost, da si res vsak avto detajlno pregledal in poiskal le najboljše primerke za uvoz. Zakaj ?? Ker vzame to preveč časa in denarja.
Na vsake tolk časa la le ni vrag, da tudi preprodajalec le naleti na kak dober primerek - pa četudi mogoče le ponesreči. ;)

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
B|ind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2601
Pridružen: So avg 07, 2004 4:05 pm
Kraj: Novo mesto

Re: 1a avto

Napisal/-a B|ind Če okt 27, 2011 6:43 pm

Luks, na tako količino avtov ki jih imajo tej taveliki dilerji se mora zgodit da je vmes dober avto. In kdor išče dolgo in si vzame čas in ima poleg še malo sreče lahko dobi dober, rabljen avto.
Se pa upam trdit da je takih kupcev kot si ti morda par procentov, nažalost je več nezadovoljnih.
 
Uporabniški avatar
dottore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 552
Pridružen: Ne nov 14, 2010 5:58 pm
Kraj: "sončna stran Slavnika"

Re: 1a avto

Napisal/-a dottore Če okt 27, 2011 7:21 pm

Itak da se da z malo sreče tudi pri velikih dealerjih dobit dober avto. Moja sestrična je pred letom na TPV-ju v Novem Mestu kupila Stilota 1.9 Multijet (l. 2006, pripeljan z Italije) s 33 000 km!!!!!! Avto teče kot urica :D Kilometri niso prevrteni, razbit tudi ni bil, tako da se mi še sanja ne, kaj je počel ta 4 leta v Italiji.

Poznam pa primer Avtomika v Kopru (preverjene inforamcije), kjer dobi nekaj dobrih avtov, vendar more vzeti tudi slabe. Če naivno kupuješ in naletiš na enega 17x razbitega, si ga pač naj****.
 
Uporabniški avatar
B|ind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2601
Pridružen: So avg 07, 2004 4:05 pm
Kraj: Novo mesto

Re: 1a avto

Napisal/-a B|ind Če okt 27, 2011 7:34 pm

mmikolj, jaz sem v tpvju vzel Twinga pred kakimi 4imi leti in avto še danes gre brez problemov (vozi ga sestra).
Vem pa tudi za avtomobile v tpvju ki niso vredni pol cene za katero se prodajajo.

Kot rečeno, sreča in pa čas ki si ga vzameš za nakup pa tudi cena.
 
Uporabniški avatar
dottore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 552
Pridružen: Ne nov 14, 2010 5:58 pm
Kraj: "sončna stran Slavnika"

Re: 1a avto

Napisal/-a dottore Če okt 27, 2011 7:50 pm

Ti dealerji kupujejo avte na dražbah (premer je http://www.autorola.it/). In tam lahko vidimo še kar realna stanja avtov. Nekateri so prav "svinjski" :? .
Npr. http://www.autorola.it/dealer/bid.do?ca ... id=2668727

Včasih pa dobijo tudi kakšnega dobro ohranjenega.
 
zundapp
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 593
Pridružen: Ne mar 16, 2003 10:55 am

Re: 1a avto

Napisal/-a zundapp Če okt 27, 2011 7:57 pm

Dve leti nazaj pri njih vzel lancio JTD, prevozil 70.000 km, brez izrednih okvar, niti jermenov še nisem menjal, samo odprli smo pokrove in so bili videti menjani.
Kilometri pa po večih znakih štimajo, kaka stvar pa pokaže tudi dvom, uglavnem zadovoljen.
Sem pa kupoval takrat s svojimi očmi- izkušnjami in po svoji pameti- logiki
 
JG2
Novinec
 
Prispevkov: 214
Pridružen: Po avg 01, 2011 8:58 pm

Re: 1a avto

Napisal/-a JG2 Če okt 27, 2011 8:23 pm

Sedaj si lastim leto in mesec dni avto, katerega sem kupil pri 1A. Po 50000 km nisem imel niti najmanšega problema z avtom, vse dela 100% kot mora. Sem pa avto preden sem kupil peljal in ga dal pregledati na uradnem servisu, kjer pa tudi niso našli nič takšnega, kar bi kazalo na kakšno hudo prikrito napako. Skratka sem zadovoljen, gre se pa za Volvo V70.
 
Mihaelll
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe okt 28, 2011 1:44 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 1a avto

Napisal/-a Mihaelll Pe okt 28, 2011 2:51 pm

Kolikor poznam 1a avto (Alen in Grega), so ok fantje. Nisem še slišal, da bi "nategnili" kakšno stranko. Kolega je imel težave na 3,5 leta starem Ford Monde-otu, ki ga je kupil pri njih 5 mesecev prej in so mu ga brez vprašanj poštimali. Je pa res, da kar nekaj ostalih trgovcev v Ljubljani, ne rešuje raznih "izven garancijskih" napak na rabljenih avtih. 1a Avto, Špan in še kakšen se najde, ki je vreden zaupanja.
Po drugi strani pa je treba pogledat, zakaj nekdo ni dobil brezplačnega popravila rabljenega vozila, ki ga je kupil pri temu trgovcu? Pride tip k trgovcu pa 6 mesecih, ko je avto kupil pri njemu. Gre mu pumpa,... Tip takoj navali na trgovca in mu začne grozit, ne vem vse s čim...
 
Uporabniški avatar
B|ind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2601
Pridružen: So avg 07, 2004 4:05 pm
Kraj: Novo mesto

Re: 1a avto

Napisal/-a B|ind Pe okt 28, 2011 2:58 pm

A je še kdo kje ki ima 2 posta in je avto kupil pri a1 avto ? :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
scoop
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 12, 2009 1:26 pm
Kraj: Črnomelj

Re: 1a avto

Napisal/-a scoop Pe okt 28, 2011 3:22 pm

Se bolj smesno pa je, ko je videt da se je danes prijavil na forum in spise taksen post... :-D
Peugeot 407, 2.0 HDI
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Re: 1a avto

Napisal/-a nevermind Pe okt 28, 2011 3:48 pm

B|ind je napisal/-a:A je še kdo kje ki ima 2 posta in je avto kupil pri a1 avto ? :mrgreen:


:lol:

Res zanimivo. Moderatorji malo preverite IP-je.
 
matayus
Novinec
 
Prispevkov: 404
Pridružen: Ne sep 20, 2009 6:32 pm

Re: 1a avto

Napisal/-a matayus Pe okt 28, 2011 4:02 pm

Reklame. Ne vem, če vam bo uspel popravit reklame s takimi posti na tem forumu. Lahko poskusite kakšen drugi forum...
Mene takšno reklamiranje še bolj odvrača od nakupa. Pravijo, da se slaba roba sama hvali.
lp
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: 1a avto

Napisal/-a TrijoAdijo So okt 29, 2011 7:12 am

matayus je napisal/-a:Mene takšno reklamiranje še bolj odvrača od nakupa.
lp



X2.
Dejstvo pa je tudi, da osebno ne grem niti blizu teh trgovcev (1a,avtomik,tpv,...itd).
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Re: 1a avto

Napisal/-a mihaing So okt 29, 2011 7:28 am

Se niti ne sikiram kaj dosti za njihova poseganja v forum in delovanja skritih reklam. Kot kaže, jim že manjka kupcev, je pa dejstvo, da bo tudi za njih ipd. zmanjkalo kupcev, ker se zvok hitro širi, slovenija je pa še kako premajhna, da bi komu tole ušlo mimo ušes.

Za vsakega raste šiba. :mrgreen: :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: 1a avto

Napisal/-a esem So okt 29, 2011 3:13 pm

Če si res delajo reklamo (ni nujno, po IP-jih ne pišejo isti), jim bo kaj kmalu močno žal, ko se bodo razpisali še ostali dolgoletni (torej večjega zaupanja vredni) uporabniki foruma o vseh njihovih mahinacijah in neprofesionalnosti v preteklosti. Zato bo tema še nekaj časa odprta. Morda pa so se izboljšali? :roll: =P
 
Luks1
Novinec
 
Prispevkov: 118
Pridružen: Sr jan 14, 2009 4:46 pm
Kraj: LJ

Re: 1a avto

Napisal/-a Luks1 So okt 29, 2011 3:54 pm

esem je napisal/-a:Če si res delajo reklamo (ni nujno, po IP-jih ne pišejo isti), jim bo kaj kmalu močno žal, ko se bodo razpisali še ostali dolgoletni (torej večjega zaupanja vredni) uporabniki foruma o vseh njihovih mahinacijah in neprofesionalnosti v preteklosti. Zato bo tema še nekaj časa odprta. Morda pa so se izboljšali? :roll: =P


Saj ne vem, ali je letelo name, a podoben odziv sem pričakoval. Forum je pač zato, da vsak poda svoje mnenje, deli izkušnje z drugimi,... kar sem jaz tudi storil - povedal svojo izkušnjo s tem trgovcem. Bil sem previden pri nakupu in mislim, da sem kupil dobro.

@esem: res nisem dolgoletni uporabnik, dve leti pa vsakodnevno spremljam ta forum. Tudi pišem ne veliko, saj se mi ne da pisati kar v tri dni, kar tule veliko uporabnikov dela ravno to.

Vsem ostalim v tej temi pa še enkrat napišem, kar sem 99% prepričan - noben od vas pri tem trgovcu še ni kupil, ali vsaj peljal avta na kak pregled na uradni servis. Tudi večina forumašev trdi, da avti iz Italije nimajo sledljive zgodovine. Moja izkušnja je drugačna: pri Audiju se vse vidi! In potem so njihove izjave kredibilne, ker so dolgoletni uporabniki...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: 1a avto

Napisal/-a esem So okt 29, 2011 4:26 pm

Ni letelo nate
Dvom je samo pri takih, ki so se ravnokar registrirali, pa še to morda neupravičen, zato repliciranje ni potrebno. Bomo pa še naprej sledili temi. Do sedaj so se podobni poskusi (ni rečeno, da je to tak poskus!) še vedno razkrili, tako ali drugače.
Saj pravim - morda so se izboljšali.
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Re: 1a avto

Napisal/-a TOYOTA So okt 29, 2011 4:48 pm

no niso se...sicer gre za kolegov avto in mu bom rekel da sam napiše zakaj se gre, lahko samo povem, de gre sedaj vse preko sodišča, avto pa stoji doma par mesecev...
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: 1a avto

Napisal/-a čare So okt 29, 2011 5:04 pm

pa kaj spet komplicirate?? Saj imajo vsi dealerj9 uvožene avte pa vsi isto delajo....Najbolj so mi pa zanimivi tisti kupci ki kupijo avto od fizične osebe in mislijo kaj so kupili a avto je bil 3 leta nazaj ravno tako uvožen ampak to je pa ok a ne.Če misliš da je avto OK ga pejt pogledat in če je ga kupiš in čao,zmeniš se za garancijo 1-2 meseca in če ti jo bo dal potem le ni nekaj hudo narobe z avtom.Kilometri pa so res relativna stvar in premakne jih lahko prav vsak tko da to ni neko merilo....
 
Uporabniški avatar
dottore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 552
Pridružen: Ne nov 14, 2010 5:58 pm
Kraj: "sončna stran Slavnika"

Re: 1a avto

Napisal/-a dottore So okt 29, 2011 5:21 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:
matayus je napisal/-a:Mene takšno reklamiranje še bolj odvrača od nakupa.
lp



X2.
Dejstvo pa je tudi, da osebno ne grem niti blizu teh trgovcev (1a,avtomik,tpv,...itd).

:shock: Upam, da ne misliš, da reklamiram TPV avto, ker to nikakor ni bil moj namen. Izpostavil sem samo en dober primer uvoženega avta pri sicer sumljivem trgovcu. Enako velja tudi za avtomik. Pri njih sem videl že ogromno poškodovanih vozil in tudi veliko jih stoji na tistem mestu že nekaj let (npr. http://www.avto.net/_dealerpages/ad.asp?id=3028786)
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov