Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
matayus
Novinec
 
Prispevkov: 404
Pridružen: Ne sep 20, 2009 6:32 pm

Re: 1a avto

Napisal/-a matayus So okt 29, 2011 6:35 pm

Najbolj mi je hecno. Se pripelje avto iz tujine, se mu tu zbijejo kilometri. Ga kupi ena oseba ta ga ima zopet par let, ga proda naprej. In mu zopet nekdo prevrti kilometre. In potem Slovenci navalijo na 10 let starga dizla z 170.000km z ful opreme, ki je to cifro že recimo tretjič obrnil na števcu. In potem crkujejo deli, pljuvanje čez znamko itd...
lp
 
Uporabniški avatar
dottore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 552
Pridružen: Ne nov 14, 2010 5:58 pm
Kraj: "sončna stran Slavnika"

Re: 1a avto

Napisal/-a dottore So okt 29, 2011 7:47 pm

Evo, prej sem gledal Dnevnik in so imeli prispevek o zbijanju kilometrov. In koga najdejo za kao poštenega trgovca????? Ja 1A avto :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sm našel zdej še link pa si poglejte http://tvslo.si/predvajaj/dnevnik/last. ... 19618686;; in sicer ob 19:55
Uživejte ob ogledu =P
 
JG2
Novinec
 
Prispevkov: 214
Pridružen: Po avg 01, 2011 8:58 pm

Re: 1a avto

Napisal/-a JG2 So okt 29, 2011 8:55 pm

Glede na to, da sem sprožil (ne samo jaz) malo raziskavo glede pristnosti mojega posta, bi pripomnil, da osebno nimam prav nobene povezave z omenjenim podjetjem, podal sem le svojo izkušnjo z nakupom avta pri 1A.

Se pa sprašujem, kakšna bi bila reakcija če ne bi bila izkušnja pozitivna, moje mnenje je, da me ne bi šel preverjat prav nobeden, ampak ker sem pohvalil je to narobe.

Lahko da nisem prav oceno reakcije ostali forumašev.

Tako, da še enkrat s polno odgovornostjo trdim, da ne pišem zato da bi delal reklamo komurkoli, podal sem svojo izkušnjo in se pod to tudi podpišem: Jernej Gradišar. V kolikor pa to ni dovolj, naj me pristojni na forumo kontaktirajo preko PS, kjer jim bom posredoval svojo telefonsko številko in lahko opravimo razgovor.

Upam da sem si, vsaj deloma, opral ime.

Lep večer še naprej vsem ljubiteljem avtomobilizma.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: 1a avto

Napisal/-a primozek68 So okt 29, 2011 9:19 pm

čare je napisal/-a:pa kaj spet komplicirate?? Saj imajo vsi dealerj9 uvožene avte pa vsi isto delajo....Najbolj so mi pa zanimivi tisti kupci ki kupijo avto od fizične osebe in mislijo kaj so kupili a avto je bil 3 leta nazaj ravno tako uvožen ampak to je pa ok a ne.Če misliš da je avto OK ga pejt pogledat in če je ga kupiš in čao,zmeniš se za garancijo 1-2 meseca in če ti jo bo dal potem le ni nekaj hudo narobe z avtom.Kilometri pa so res relativna stvar in premakne jih lahko prav vsak tko da to ni neko merilo....


To čare ti si dec, _jebemti, ne pa tvoja baba.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: 1a avto

Napisal/-a čare So okt 29, 2011 9:32 pm

Meni se samo čudno zdi kako dilerji sploh še živijo.Na forumih se čisto čez vsakega pljuva ampak oni pa še kar prodajajo.Če se v tehniko kaj zastopiš boš avto pregledal se dogovoril za neko garancijo in ga odpeljal.Najbolj sumljivi so tisti ki se jim je servisna knjiga "izgubila" ali tisti ki jo imajo na frišno poštemplano in vsi datumi z istim kulijem napisani,če pa ti avto dobiš z vso dokumentacijo,ključi,da vse deluje kot mora pa ne vem zakaj ga ne bi vzel če ti odgovarja.Na žalost pa morajo uvozniki vzet tudi kak slab avto v paketu in ga tudi prodati sicer za vas nekatere je pojem slab že če ima en blatnik pobarvan samo taki pejte samo do Trsta pa 1 uro spremljajte potekanje prometa in se ne boste nikoli več čudili zakaj ima vsak drug uvože avto barvane odbijače,drug problem pa nastane ker za slovence avto z 150000 realnimi kilometri ni več dober in so dilerji prisiljeni zbit kilometre da so očem prijznejši (poznam pimer ko z 200000 km avta nin ihče povohal,čez 2 mesca jih je mel pa 160000 pa se je drug dan prodal)tretji problem pa je ko se nek kvazi strokovnjak spravi kupovat avto in že ob pogledu na gume ki so na koncu ga drugo ne zanima več mogoče pa je avto v TOP stanju ampak ne on je s tem zaključil.Pa kaj kupuješ gume al avto??četri problem pa nastane ko je avto OK,oprema presega kupčeve zahteve ampak mu barva ni všeč in gre raje kupit krš kot vzetavto barve ki si jo pač ni omislil.Yebi ga kupuje se rabljen avto,zmišljuješ si lahko v salonu ko kupuješ novega.Edina blokada pri barvi je bež iz nemčije,rumen iz belgije in bel iz italije (ali taxi ali službeno vozilo)
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: 1a avto

Napisal/-a čare So okt 29, 2011 9:40 pm

Sicer pa mal si oglejte v kakšnem stanju so vozila ki se licitirajo na Autorola.it.Pobuškan tu pa tam drugače pa ok.
 
LinuxFuter
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 641
Pridružen: Ne jun 01, 2008 1:26 pm
Kraj: Novo mesto

Re: 1a avto

Napisal/-a LinuxFuter So okt 29, 2011 10:06 pm

@čare: katera barva je rezervirana za kaj? Vem da je bež v nemčiji rezervirana za taxije, ampak tisto je ponavadi folija kot je meni znano :huh:
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: 1a avto

Napisal/-a TrijoAdijo So okt 29, 2011 11:06 pm

Ja, po forumih se pljuva po dilerjih....in po vozilih. In to tistih, z neznanim št. prevoženih kilometrov. In potem vsi jokcajo, kak je ta znamka krš, pa kak je una znamka zanič, pa enmu je crknlo to, pa drugemu tisto...itd.
Pred leti sem pri enem od teh dilerjev gledal focusa tdci-ja. Prevoženih naj bi imel magičnih 96.000km. Uvožen iz itailje, notranjost pojahana do amena (nove stopalke na pedalih, novi tepihi, volan in šalthebl pa zgaljsana, kot da imata 200.000km za sabo) in na števcu zapis: 096.000km. Sploh niso bili kilometri zbiti...ahh..kje pa (nekdo se je učil vrtet kilometre nazaj, ker original ni 0 pred 9).
Pri drugem dilerju sem gledal mondeota iz nemčije in je bila zgodba podobna. Volan preoblečen, stopalke nove, tepihi tudi, šalthebel kot nov. Po števcu je imel 130.000km, najačiji pa je dnevnik servisiranja, ki je bil detaljno izpolnjen. Ampak avto je bil letnik 2003, datum izdaje dnevnika pa l.2006 :lol:


mmikolj je napisal/-a: :shock: Upam, da ne misliš, da reklamiram TPV avto, ker to nikakor ni bil moj namen.


:shock:
Sej nisem nič rekel. Sam pravim, da mene tam (ne TPV, ne 1A, ne avtomik,itd) ne vidijo.Bil pa sem lani za štos pri TPV v NM. Totalna izguba časa.Po številu j**c na enem kupu verjetno TPV presega "salon rabljenih vozil" Feštajn.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: 1a avto

Napisal/-a sonic Ne okt 30, 2011 10:01 am

@čare, ene par stvari si dobro napisal, pri nekih drugih pa moram povedati svoje:

čare je napisal/-a:Na žalost pa morajo uvozniki vzet tudi kak slab avto v paketu in ga tudi prodati
Hja to je pa problem prodajalca. Mogoče ga on 'mora' prodati, ampak kupci ga pač niso dolžni kupiti. In če je le par avtov na dvorišču zanič, potem pač se smatra da ima na splošno prodajalec zanič robo. Tako je pač to v trgovini, sprijazni se.

čare je napisal/-a: problem pa nastane ker za slovence avto z 150000 realnimi kilometri ni več dober in so dilerji prisiljeni zbit kilometre da so očem prijznejši (poznam pimer ko z 200000 km avta nin ihče povohal,čez 2 mesca jih je mel pa 160000 pa se je drug dan prodal)
Take izjave ("prisiljeni so vrteti kilometre nazaj") se mi zdijo nevzdržne!
Prirejanje števcev je huda goljufija, če je res tako da te v Nemčiji za take rabote lahko doleti huda kazen (celo zapor menda?) se mi zdi to kar prav.
Pri avtu je izredno pomembno vedeti točno stanje kilometrov, ker je to ne le pomemben indikator splošne obrabljenosti vozila, ampak so od kilometrov pomembni tudi potrebni servisni pregedi in zamenjave - to pa vpliva na zanesljivost in varnost vozila!
Recimo da je treba pri x00.000 km zamenjati kak pomemben del na avtu - kupec misli da je do tedaj še par desettisoč km (ker so mu goljufi prevrteli števec), v resnici pa je avto že precej čez to mejo in se lahko odpoved tega dela zgodi nenadoma, morda sredi vožnje po avtocesti in je katastrofa tu.

Izgovori v smilsu 'Slovenci hočejo malo km da se kaj proda' so povsem neprimerni. Če imaš probleme s tem, te noben ne sili da se ukvarjaš s preprodajo avtov, pojdi v kak drug biznis.

Prirejevalci kilmetrov so goljufi in kriminalci - treba jih je imenovati s pravim imenom in javno (tudi poimensko) opozarjati na take gnoje!

čare je napisal/-a: tretji problem pa je ko se nek kvazi strokovnjak spravi kupovat avto in že ob pogledu na gume ki so na koncu ga drugo ne zanima več mogoče pa je avto v TOP stanju ampak ne on je s tem zaključil.Pa kaj kupuješ gume al avto??
In kaj potem? Pač človek hoče gor dobre gume. Sicer če je avto res v 'TOP stanju', imaš nekako prav in je b****, če ga odpiše zgolj zaradi gum, ampak po drugi strani bo avto v 'TOP stanju' verjetno hitro našel kupca; po tretji strani pa je vprašanje, koliko avtov pri dilerjih je dejansko res v 'TOP stanju' ...
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: 1a avto

Napisal/-a čare Ne okt 30, 2011 10:25 am

Sonic tudi ti imaš prav ampak na žalost je pri nas tako.Vsak ki kupuje avto bi kupil odličnega za malo denarja ampak to pa je skregano z logiko,500€ več za res dober primerek pa je že predrago in potem so pljuvanja čez dilerje itd. Recimo da ima odličen rabljen avto 117000 km pri 120000 pa zamenjavo jermena in veš kok je takih ki ga ne kupijo samo zaradi tega ker bojo čez 3000 km morali opravit velik servis??Veliko!! Jaz kar poznam ljudi ki kupujejo avto vsakemu priporočim da pomenja jermene da ima sigurno mir pa ne zato da bi jaz zaslužil ampak zaradi njegove lastne varnosti.Ravno tak primer sem imell nedavno nazaj ko je bil kupljen avto z 123000 km in poštemplano servisno na 120000 km se pravi naj bi bil narejen pa ni bil ampak je bila servisna ponarejena.Avto je bil predhodno preverjen na servisu in zadnji servis je bil opravljen na 90000 km kot piše v servisni in tudi datumi so štimali tako da vrten ni bil edino servisna je bila mal updateana pa je tip častil še 450€ in naredil velik servis zdaj pa avta ne more prehvalit koliko je zadovoljen z njim.Pa lahko bi še pisal pa se mi ne da.Za take ki so v dvomih lahko samo rečem da naj grejo po nov avto in bo mir.
 
Grega_
Novinec
 
Prispevkov: 422
Pridružen: To dec 30, 2003 12:19 pm

Re: 1a avto

Napisal/-a Grega_ Če nov 03, 2011 8:34 am

Čare kaj ni jasno?? Oni ne vrtijo kilometrov iz 300.000 na 120.000 zato ker se avto s 300.000 nebi prodal....seveda da bi se prodal, ampak pri teh kilometrih cena pade, in diler ga v tujini dobi poceni in po realni ceni, tukaj bi ga prodal pa za par jurjev več, logično da bo vrtel števec...in to je eden in edini razlog da vrtijo števce.
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: 1a avto

Napisal/-a sonic Če nov 03, 2011 9:12 am

čare je napisal/-a: Recimo da ima odličen rabljen avto 117000 km pri 120000 pa zamenjavo jermena in veš kok je takih ki ga ne kupijo samo zaradi tega ker bojo čez 3000 km morali opravit velik servis??Veliko!! .
@čare, jaz še vedno mislim da si še preveč prizanesljiv do 'števec-goljufov', je pa res da na žalost tako pač je pri nas...

No glede tvojega zgornjega stavka samo komentar - bi kar verjel da je folk tak, ampak jaz si pa komot predstavljam, da bi pri kupovanju podobnega rabljenega avta, najraje kupil ravno takega ki je tik pred velikim servisom! (če drugače vse štime seveda)
Seveda prej s prodajalcem dogovoriti temu dejstvu usstrezno ceno. Potem pač sam peljem v servisno delavnico, ki ji zaupam, in dam narediti predpisani veliki servis - vsaj 100% vem da je bil res opravljen in to dovolj kvalitetno....
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 1a avto

Napisal/-a adis Če nov 03, 2011 9:22 am

osebno mislim, da vsi pretiravate...pač rabljen avto je rabljen avto ne glede na to, kje se opravi nakup in VSAK vas lahko "nategne" z kilometri....tako ali drugače.

edina preventivna zadeva je, da se ob nakupu opravi veliki servis.
 
andrejus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Če mar 17, 2011 2:00 pm

Re: 1a avto

Napisal/-a andrejus Če nov 03, 2011 3:36 pm

Ne morem verjeti kaj nekateri pišete tukaj. Pa to je ena eklatantna goljufija. Dejansko ne moreš kupit avtomobila od dilerja v SLO da nima nazaj prevrtenih kilometrov.

Pravite da Slovenci nebi kupili avto z 300.000 km. In prav je tako! Tako vozilo je že iztrošeno. Naj znižajo ceno, pa bo šlo v prodajo. Za pravo ceno se bo tudi vozilo z 300.000 km prodalo. Raje prevrtiš km nazaj in ga prodaš kot da gre za vozilo z manj kilometri. Če to ni goljufija ne vem kaj je.

Osebno lahko trdim da je Avtomik d.o.o. iz Kopra bandit. Tam verjetno ni avtomobila da nebi imel previte kilometre.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: 1a avto

Napisal/-a čare Če nov 03, 2011 4:18 pm

Ne ne nisem prizanesljiv.Saj edini problem je ker dilerju ni dovolj da zasluži 300€ na avtu ampak mora 2000€ potem pa se vrtijo kilometri in ponarejajo servisne...To je največji problem-dilerji so požrešni.Drugače pa @sonic,če bi jaz bil diler ti zato ker je avto pred velikim servisom ne bi spustil cene.Saj ko kupuješ novega tudi veš da boš nekoč mel velik servis pa ni zato nič cenejši avto in potem nastane spet problem,ker gre potem diler zbit kilometre za en servisni interval in se je znebil pregovarjanja glede cene na to temo.Ti kilometri bojo večni problem saj jih zbijajo že na počivališčih kar na kamionu ko je na poti tistemu ki ga je uvozil.Pokvarjeni so vsi po vrsti,država pa jim to dopušča.Saj je že dovolj očitno to da vsak avto z "magičnimi" kilometri nima servisne.Pa dobr vsaka se pa res ne more zgubit,čudno da navodil ne zgubijo.
 
Uporabniški avatar
Monster Energy
Uporabnik še ni polnoleten
 
Prispevkov: 192
Pridružen: Če avg 11, 2011 4:37 pm
Kraj: Trbovlje

Re: 1a avto

Napisal/-a Monster Energy Če nov 03, 2011 4:50 pm

Tud mi smo šli gledat v 1a avto! Gledali smo Vectro 2007 Cosmo, nevem kolk km, alto je bil kul razn pikc od toče, pa zaradi akuja ni vžgal ter manjkala je obloga pokrova motorja in bila je razbita ena sprednja meglenka! Drgač so bli pa prijazni!
Z računom imam probleme!:

-ne morem citrati
-ne morem objavljati slik
-teme razmetane
-do skaraj vseh tem ne morem priti
-...
 
Veron
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Ne maj 01, 2005 3:04 pm

Re: 1a avto

Napisal/-a Veron Če nov 03, 2011 4:59 pm

čare je napisal/-a:Meni se samo čudno zdi kako dilerji sploh še živijo.Na forumih se čisto čez vsakega pljuva ampak oni pa še kar prodajajo.

vprašanje je koliko % ljudi bere forume
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: 1a avto

Napisal/-a čare Če nov 03, 2011 5:48 pm

ja saj to gre tko en prepbere,pove drugemu ta tretjemu un četrtemu pa vsak še mal doda ampak diler pa še kar prodaja.
 
Uporabniški avatar
zuzek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1354
Pridružen: Sr sep 13, 2006 6:14 pm

Re: 1a avto

Napisal/-a zuzek Če nov 03, 2011 11:54 pm

andrejus je napisal/-a:Pravite da Slovenci nebi kupili avto z 300.000 km. In prav je tako! Tako vozilo je že iztrošeno. Naj znižajo ceno, pa bo šlo v prodajo. Za pravo ceno se bo tudi vozilo z 300.000 km prodalo. Raje prevrtiš km nazaj in ga prodaš kot da gre za vozilo z manj kilometri. Če to ni goljufija ne vem kaj je.


ja vežda, tipično slovensko mišljenje :lol:

10 let star dizel z 300k km, ob rednih servisih bo še zmeraj lawfaw, veliko raje kupim takšen avto kot pa enga k ma samo 100k km, pa je 3 leta stal,
v tem času začel že malo gnit + vse gume, gumice, tesnila gredo h vragu po možnosti

ali pa

avto s 50k km, pa če nima niti enga servisa nrjenga, no3 nalito eno xl staro olje samo da je, vožen pa kot na WRC, sklopka 5x spaljena

dokler bo takšno neumno slovensko mišljenje bodo dilerji veselo zbivali kilometre butcem, če so pač butci ni pomoči!
Alergičen na rjo
 
Uporabniški avatar
ChuckNorris
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 739
Pridružen: Po jul 20, 2009 1:49 pm
Kraj: Maribor

Re: 1a avto

Napisal/-a ChuckNorris Pe nov 04, 2011 12:03 am

daj ne delaj smeškota iz sebe, me zanima kolk raje bi mel avto z 300kkm al pa tistega z 50kkm? narediš en velik servis pa nima kaj it narobe, ne pa pri nekem avtu z 300tisoč na števcu daj lepo te prosim
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov